Star Wars (Hvězdné války) Han Solo: Na povrch vyplývají nové informace. Jak to bylo s odchodem režisérů?

Han Solo: Na povrch vyplývají nové informace. Jak to bylo s odchodem režisérů?

Han Solo: Na povrch vyplývají nové informace. Jak to bylo s odchodem režisérů?

Minulé léto byl pod palbou film Rogue One: Star Wars Story, kdy došlo k rozsáhlým přetáčkám a úpravám scénáře, letos vyšla smůla na film o Hanu Solovi. Tam dokonce došlo k vyhazovu režisérského dua a nyní máme nové informace ohledně jejich odchodu. Jak to tedy celé bylo?


12 0
29.6.2017

Situace začíná houstnout. Zničehonic od natáčení filmu o Hanu Solovi minulý týden odstoupili režiséři Phil Lord a Christopher Miller (21 Jump Street, Lego příběh), které nahradil zkušený Ron Howard (Rivalové). Údajně se prezidentce Lucasfilmu, Kathleen Kennedy, nelíbilo pojetí nového Sola. Zatímco někteří fanoušci začínají panikařit, Disney se snaží celou situaci uklidnit. Ostatně podobným problémům studio čelilo minulý rok u filmu Rogue One.

Mezi tvůrci údajně vládla tvůrčí neshoda. Miller a Lord si dělali film po svém, ignorovali scénář Lawrance Kasdana, a proto dostali padáka. Nyní je tedy nahradil oscarový Ron Howard, kterého čeká spoustu práce, včetně pokračování natáčení, práce ve střižně a obsáhlých přetáček. Server The Hollywood Reporter ale nyní přichází se zákulisními zprávami, jak to doopravdy bylo na natáčení Hana Sola. Následující informace berte s rezervou, nic není oficiálně potvrzené.


Údajně prvním problémem mezi studiem a režiséry bylo vzájemné nedorozumění, kdy každý od toho druhého čekal zcela něco jiného. Studio Disney sice najalo velice talentované tvůrce, od kterých chtěli svěží nádech do Star Wars světa, ale nečekali, že si režiséři budou dělat vše po svém. Lord a Miller si tak mysleli, že dostanou na natáčení částečně volnou ruku, ale opak byl pravdou. Měli naprosto nulovou možnost něco změnit, natož popustit uzdu své kreativitě. Lawrence Kasdan, který psal scénář, prý lpěl na přesném dodržení každého slova. Nechtěl, aby byla změněna jediná replika, čímž se hned na začátku dostal s režiséry do sporu.

(Zatím to vypadá, že film s Hanem Solem má ještě větší problémy než loňský snímek Rogue One. Foto: Disney)

Jelikož právě těchto změn Lord s Millerem udělali hned několik, Kasdan to neunesl a musel vše konzultovat s Kathleen Kennedy. V průběhu natáčení se údajně také přišlo na to, že Alden Ehrenreich neztvárňuje pašeráka Sola podle představ studia, a tak mu byl rychle sehnán kouč. Individuální učitel herectví není v Hollywoodu žádný nový pojem. Většinou ho ovšem mají herci k dispozici již před natáčením. Pakliže se něco pokazí v průběhu roztočeného filmu a studio rychle hledá učitele, nevěstí to nic dobrého.

Poslední problém na natáčení měla především Kathleen Kennedy. Phil Lord a Christopher Miller údajně natáčeli jednu scénu pouze na tři kamery, tudíž do střižny automaticky putovaly tři různé varianty scén ze tří různých úhlů. Režiséři ale měli k dispozici daleko více kamer a mnohem rozsáhlejší vybavení, které nevyužívali. Kennedy tedy očekávala, že se film bude natáčet až na patnáct různých kamer, aby následně bylo ve střižně z čeho vybírat. S tím ale Lord a Miller nesouhlasili.

Kathleen Kennedy má s natáčením velkofilmů zkušenosti a ví, že i když se natáčí na více kamer z několika úhlů, následně se ve střižně vždy přijde na něco, co je špatně natočené, a proto jsou nutné přetáčky a rozpočet filmu se navyšuje. Lord a Miller si ovšem stáli za svým, že stačí pouze natáčet ze tří různých úhlů. To studio vystrašilo a mohlo za tím vidět další sumu peněz, které bude muset do snímku vložit, aby byl vůbec dokončen.

Ať už se vám tyto problémy mohou zdát jakkoliv velké, všechny svým určitým podílem vedly k vyhazovu Phila Lorda a Christophera Millera. Kde leží pravda? Zřejmě někde uprostřed a bohužel se ji nedozvíme nikdy celou. Jisté je jen to, že vyhazov režisérů způsobil v Hollywoodu poměrně velký rozruch a Disney je nyní pro ostatní studia odstrašujícím příkladem, kdy je riskantní k velkofilmům pouštět režiséry, kteří za sebou mají pár filmů.

Co si o celé kauze myslíte? A na čí straně stojíte?

Diskuze /4

Horyo

Byl tento film opravdu nutný?

29.6.2017 | 23:19:54
PrincCvok

Podle těch problémů to vypadá na propadák roku 2018 :/

29.6.2017 | 23:32:24
FaithZombie

Mohlo tu být něco neokoukaného a svěžího a to byl taky jediný důvod proč se na film těšit. Nemám nic proti Howardovi, natočil několik skvělých filmů, ale nic originálního bych tu nečekala. Vize Lorda s Millerem se zatím vždycky vylouply skvěle i když lidé čekali propadák (Jump street) ale studio raději vsadí na osvědčenou klasiku které bude nejspíš fajn, ale nic inovativního z toho nevzejde. Věčná škoda :-( ale třeba se nakonec úplně pletu .. Kéž by :-)

29.6.2017 | 23:54:11
Tomi Lee Morpheus

sú to ich prachy, oni nesú najvačšie bremeno ak film bude prepadák, takže v podstate je to dobrá správa, na filmy zo SVETA STAR WARS dozerajú riadne, ale sú to len ludia, takže tak ako trocha pohnojili ROGUE ONE bude asi vŠade cítiť strach z experimentovania, sterilné SW nenaserú skalných, ale ani neurobia dieru do sveta sci-fi

1.7.2017 | 0:19:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců