Zdroj: ComicBook.com
J. J. Abrams se rozhodl pro riskantní tah, když vrátil v Epizodě IX do hry císaře Palpatina. Abrams chtěl nějak smysluplně uzavřít všechny díly a to podle něj zkrátka nešlo bez našeho Imperátora. O návratu postavy ovšem dlouho netušil ani Ian McDiarmid, jeho představitel.
Herec Ian McDiarmid se svěřil s tím, že když se zeptal George Lucase při natáčení filmu The Return of The Jedi, zda Palpatine nějakým způsobem mohl přežít, Lucas mu bez váhání řekl, že císař je skutečně mrtvý. McDiarmid toto tvrzení přijal, samozřejmě se následně jako Sheev Palpatine vrátil v prequelech, ale to jsme sledovali jeho mladší já, jak se dostalo k moci.
McDiarmid měl vždy dobré vztahy se studiem Disney. Vždyť se i vrátil, aby na pár epizod propůjčil svůj hlas císaři ve čtvrté řadě seriálu Star Wars: Rebels. A dokonce si i posteskl, že se neobjevil v Rogue One, kde se o císaři několikrát mluvilo. Navíc se Rogue One odehrává v době, kdy je Palpatine u moci. McDiarmid si tehdy myslel, že si Palpatina schovávají na později.
(Mnozí fanoušci se domnívají, že Palpatinův návrat nebyl promyšlený a dotažený do konce. Foto: Disney)
A také že ano. Sám Abrams oslovil Iana McDiarmida přes e-mail a nejdříve si s ním domluvil zdvořilostní schůzku. Vysvětlil mu, že chce Palpatina vrátit do hry, aby dal celistvý obraz všem devíti dílům, kde by byl jeden a ten samý padouch. Abrams sdělil McDiarmidovi svou vizi a ten následně na nabídku kývl. A posléze se tedy herec objevil v závěrečné Epizodě IX.
Existuje ovšem spousta nepotvrzených informací, že s návratem Palpatina se do poslední chvíle nepočítalo. A údajně s nápadem přišel až Abrams, který to možná ani sám nezvažoval, když pomáhal vytvářet Epizodu VII. Sám Colin Trevorrow, původní režisér Epizody IX, se nechal slyšet, že za žádných okolností nechtěl Palpatina vrátit. Zřejmě s tím přišel Abrams až ve chvíli, kdy se dostal ke kormidlu u The Rise of Skywalker.
V roce 2017 byl sám Ian McDiarmid dotázán, zda se objeví v nových filmech. Herec tehdy odpověděl, že jeho postava je v nových filmech mrtvá a pokud by se měl objevit, fanoušci a všichni ostatní by to jistě věděli mnohem dříve než on. Dnes se už asi pravdu nedozvíme, ale zatím nás všechny okolnosti vedou k tomu, že zápletka s Palpatinem byla vymyšlena na poslední chvíli. Kdo ví, k jakému finále by se Abrams uchýlil, kdyby například žili Luke Skywalker a Snoke.
Plánovalo studio Disney návrat Palpatina od začátku?
Zdroj: ComicBook.com
11 dílů | 120 minut
Režie: Jon Favreau
Scénář: Jon Favreau, Dave Filoni
Kamera: David Klein
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Pedro Pascal, Jeremy Allen White, Sigourney Weaver, Jonny Coyne, Hemky Madera, Steven Blum, Martin Scorsese a další.
PROFIL FILMU
RECENZE Mandalorian a Grogu
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
OHODNOŤTE FILM
Ostatní recenze filmů:
Myslíte si, že je jednoduché být scenáristou pro společnost Disney? Rozhodně ne a musíte vzít v úvahu veškeré příležitosti a také hrozby, které vás u této organizace mohou potkat. George Nolfi popisuje svůj přístup k filmu o Rey. Rozhodně až tak úplně volnou ruku nemá.
Zatímco Ryan Gosling vyjednává do případného Star Wars filmu režiséra Shawna Levyho, tak Henry Cavill je spojován rovnou s novou trilogií Simona Kinberga. Tyto dva herci by se tedy neměli (doposud) potkat v jednom projektu. A koho by si mohl Henry Cavill zahrát?
USA | 1977 | Vysílá se
11 dílů
| 120 minut
Disney Plus
| Apple TV Plus
| Rakuten TV
| YouTube Movies
Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?
Obsazení:Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)
(více)
Diskuze /15
NewPerson
AHA!
Cermb0
Je to celý jasný jak facka, jeho postava tam byla šitá horkou jehlou… Rozhodně se s tím nepočítalo ani u produkce Last Jedi :D
PrincCvok
To je tak, když vám nějakej Ruin Johnson zabije nějakého Padoucha uprostřed trilogie. A vy potom musíte narychlo v krátkém čase vymyslet co s tím, jinak by se Disney naštvalo a už by vás nepustilo k žádným filmům v jejich vlastnictví.
#5 Zilwicky #8 svinaRailbot
Nikdy mě nepřestane fascinovat, že neměli předem jasnou vizi a stěžejní body scénáře předem jasné a jeli partyzánsky jako by byl rok 77 a oni točili úplně první Star Wars.
Zilwicky
#3 PrincCvok: Bohuzial toto by sa nestalo (najskor teda) keby JJ mal aspon daaku viziu co s tým dalej. On tam proste predstavil XY otázok s tým ze „RJ s tým nieco uz spraví“. Dostal co si navaril :) a bohuzial sme to zozrali aj my :D
hoolio88
Jasně že s nim od začátku nepočítali. Pomyslným Palpatinem nejnovější trilogie měl být Snoke, toho ale Johnson nesmyslně zabil (stejně jako třeba Lukea). Abrams se to pak snažil krkolomně zachránit a oživil někoho, kdo měl zůstat mrtvej…
davidovechkin
Johnson pohřbil potenciál Snokea a Lukea v osmičce, pak už to JJ neměl vůbec lehké, když mu zabil důležité postavy. Na žádné otázky ze sedmičky neodpověděl, tak jsme dostali ten guláš… V Disney prostě chybí člověk s nějakou vizí, který by to tam korigoval co a jak. Pak by aspoň všechno dávalo trošku smysl a mělo by to nějakou návaznost.
svina
#3 PrincCvok: A právě proto, že to nikdo nečekal je TLJ top mezi novou trilogii :). Stupidní nápad s oživením dávno mrtvé postavy, která zničila celou legendu o vyvoleném není z hlavy Johnosona. JJ to mohl napsat tisíckrát jinak a lépe než zahodit všechno, co bylo doposud. Například mohl naprosto v klidu navázat na osmičku a udělat z Kylo über psychopatického imperátora, S/sílu na to měl. Jen takový hloupý nápad.
#11 MonkeyskunkNavrcMikey
To je zas hejtu tady. Náhodou Palpatine jako padouch ve finále dává smysl(jeho provedení už tolik ne) ale je super mít arcipadoucha sledovat jak se dostane k moci, jak o moc přijde, ale zároven s tím počítá a už za živa měl plán jak postupně obnovovat své impérium a své já(viz battlefront 2 a EU příběhy, kde dokázal temnou stranou síly přežít jako duch a posedl svého vlastního klona.) To že se ihned neukázal, že je naživu ale místo toho jednal skrze „loutku“ Snokea, to je geniální.
GrindyCZ25
Osobně se mi líbil jako padouch v IX Palpatine, ale co se mi nelíbilo a to bylo, jak ho Rey sejmula, jak nic…
#14 NavrcMikeyMonkeyskunk
#8 svina: Dle téhle logiky by byl i top SW film, který by skončil hned po žlutých titulkách. Protože to by taky nikdo nečekal. Cool uvažování :-D
#12 svinasvina
#11 Monkeyskunk: Jenom žlutý titulky je už trochu punk no. Na druhou stranu proč ne :D. Ale teď vážně, TLJ má chyby, ale je to jediný film z trilogie, který děj logicky a neuměle někam posunul.
jose8
Disney nic neplánovalo, když trilogii točí Lucasfilm v čele s Kennedy.
NavrcMikey
#10 GrindyCZ25: ,,Já mám moc všech sithů"
,,A já všech jediů"
Už chápeš proč ho dokázala porazit? Neporazila ho ona, ale síla jediů, kteří k ní promlouvali.
Jura50
Ani jeden nemá moc všech jediů či sithů, je to jen scénaristický blábol někoho, kdo SW vůbec nezná… „That is not how to force works“ :D