Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 64×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Ian McDiarmid nevylučuje Palpatinův návrat

Ian McDiarmid nevylučuje Palpatinův návrat

Nová trilogie je u konce a zdá se, že následující filmy a seriály se budou odehrávat několik let před Epizodou VIIIX. Děj v přítomnosti tedy zatím nebude pokračovat, takže je tu volný prostor pro návrat starých a již mrtvých postav. To ostatně naznačil i Ian McDiarmid.

11 11
26.2.2022

Herec Ian McDiarmid se (bohužel) nechal přesvědčit J. J. Abramsem a vrátil se jako císař Sheev Palpatine i do závěrečného dílu Skywalker ságy – Epizody IX. Ve filmu ale nastala poměrně klasická dějová linka, kdy do série byla vrácena postava, která byla vzápětí zabita (ostatně to je například problém i jedné velké postavy v seriálu The Book of Boba Fett). McDiarmid se studiem Lucasfilm spolupracoval i před zmíněnou Epizodou IX. Nadaboval třeba i císaře pro animovaný seriál Star Wars: Rebels.

(Palpatine má vždy záložní plán. Je možný návrat císaře v dalších seriálech? Foto: Disney)


Nyní by jeho úloha měla být již u konce. Palpatine (znovu) umřel. A dle slov herce zřejmě definitivně. Teoreticky by tedy neměl být prostor a taktéž důvod, aby se Palpatine vrátil. Pro děj následující po Epizodě IX to je jasné, nicméně všechny budoucí Star Wars projekty dějově předcházejí nové trilogii. Jelikož je císař důležitou postavou, prostor pro návrat tu je, což vlastně přiznává i McDiarmid. Ten v rozhovoru pro Metro řekl tuto zajímavou myšlenku:

Myslím, že musím přijmout fakt, že jsem díky své nevděčné vnučce Rey Skywalker skutečně mrtvý. Ale jasně, Darth Vader se vrátí v seriálu Obi-Wan Kenobi. Takže lze předpokládat, že by se jednoho dne mohl objevit i jeho mistr.

Ianu McDiarmidovi je sedmasedmdesát let, je například o dva roky mladší než Harrison Ford. Postava Palpatina je pro svět Star Wars důležitá. Pakliže se budeme neustále motat okolo imperiálního období, dávalo by smysl, aby se císař ještě objevil. Pokud na scéně budeme vídat i Vadera, Palpatine by neměl chybět alespoň v malém cameu. Největší šance nicméně dáváme seriálu Andor, tento seriál si o jeho účast přímo říká.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /1

mog

cokoliv, hlavně že to vydělá nějaké prachy navíc :D :D :D

26.2.2022 | 16:29:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Taika Waititi promlouvá o svém Star Wars filmu: Chce něco nového, nemíní využívat staré postavy a reference

Taika Waititi promlouvá o svém Star Wars filmu: Chce něco nového, nemíní využívat staré postavy a reference

Zatímco se seriály na Disney+ primárně soustředí na postavy, které známe již desítky let, tak Taika Waititi nemá zájem o zajímavé reference či známé postavy. Chce divákům ukázat nové charaktery, o které se budou bát, a které je budou zajímat. A to je rozhodně dobrý přístup, nemyslíte?

Zajímavosti

Star Wars Celebration: Hezky přehledně všechny novinky z proběhlé akce

Star Wars Celebration: Hezky přehledně všechny novinky z proběhlé akce

O víkendu proběhla akce Star Wars Celebration, která byla na novinky poměrně bohatá. V průběhu uplynulých dní jsme vám přichystali dílčí novinky ohledně chystajících projektů. Pokud jste neměli čas prolistovat jednotlivé články, přinášíme vám jeden souhrnný, kde se vše potřebné dozvíte.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama