Star Wars (Hvězdné války) Informace o skladateli k Hanu Solovi, novém hereckém přírůstku a Lukeově sexualitě

Informace o skladateli k Hanu Solovi, novém hereckém přírůstku a Lukeově sexualitě

Informace o skladateli k Hanu Solovi, novém hereckém přírůstku a Lukeově sexualitě

Novinky ze Star Wars světa se opět trošku nakupily, proto vám přinášíme shrnující článek o tom nejdůležitějším, co se v posledních dnech událo. Probereme tedy skladatele filmu o Solovi, Rona Howarda, ale také například Marka Hamilla, kde se zaměříme na sexuální orientaci jeho postavy.


16 0
30.7.2017

Ron Howard stále natáčí film o Hanu Solovi a nyní oznámil, jaký herec se k obsazení přidá. Řeč je o Warwicku Davisovi, který si již několikrát ve Star Wars zahrál. Jeho nejslavnější role je pochopitelně z Epizody VI, kde ztvárnil Ewoka Wicketa. Warwick Davis se ale například objevil i v Epizodě I a i v loňském filmu Rogue One, kde si zahrál jednoho z povstalců extrémisty Sawa Gerrery.

Také konečně víme, kdo složí hudbu k filmu o Hanu Solovi. Asi se dalo čekat, že John Williams se bude soustředit na hlavní ságu a nenajde si čas na spin-offy. Studio ani neoslovilo znovu Michaela Giacchina, který připravil hudbu k Rogue One. Giacchino se tehdy jako Williamsův učeň zhostil úlohy skvěle a na poslední chvíli (nezapomínejme na odchod Alexandera Desplata za pět minut dvanáct) vyčaroval krásný soundtrack. Nyní padla volba na Johna Powella. Tento skladatel z Velké Británie je znám svými soundtracky k filmům Kung Fu Panda, Jak vycvičit draka či k snímku X-Men: Poslední vzdor. Držíme Powellovi palce a snad vymyslí další skvělou (a zapamatovatelnou) hudbu, která obohatí svět Star Wars.


Pakliže vás zajímá film o Hanovi, rozhodně doporučujeme sledovat profil Rona Howarda na Instagramu a Twitteru. Howard dává na svůj účet spoustu fotek z natáčení, které nejsou spoilerové, ale alespoň trochu vám napoví, co se aktuálně na natáčení děje. Howard tak například odhalil, že se ve filmu možná dočkáme Chewbaccovy manželky, dostali jsme první pohled na mladého Landa Calrissiana nebo jsme se například dozvěděli, jak se točí scény, když loď vstupuje do hyperprostoru.

Nyní se pomalu přesuneme k filmu The Last Jedi, který nás čeká již letos na Vánoce. Dobrou zprávou je, že film je již skoro hotový. Nebude se tedy lepit na poslední chvíli, jako tomu bylo v případě Rogue One. Čas Colina Trevorrowa pomalu přichází a dle jeho slov je již připraven na natáčení Epizody IX. Sám sebe se Trevorrow nebojí označit jako toho správného režiséra, který ukončí sequelovou trilogii, tlak tedy zatím zvládá dobře. O tom, jak bude sága pokračovat, se zatím nic neví, ale bratři Russoovi (Captain America: Občanská válka, Avengers: Infinity War) by si někdy v budoucnu rádi film z předaleké galaxie také natočili.

Každý fanoušek snímku The Last Jedi se nemůže dočkat Lukea Skywalkera v podání skvělého Marka Hamilla. Ten si rozruch okolo Star Wars velice užívá a všem dokazuje, že je pravým fanouškem ságy. Ochotně o filmu mluví, rozebírá předchozí filmy, zastává se prequelových filmů, zdraví se s fanoušky. Se světem Star Wars je dobře obeznámen a žije pro něj. Nedávno se také svěřil, že při natáčení Epizody IV choval k Alecu Guinnessovi veliký respekt a na natáčení mu říkal sire.

Když to Hamill neustále opakoval dokola, Alec se naštval a dal Markovi výchovnou facku, ať mu už tak neříká a oslovuje ho normálně Alecu. Hamill se také přiznal, že se od Guinnesse hodně naučil, ale vše ve filmu The Last Jedi zúročit nemohl. Postavy Obi-Wana Kenobiho a Lukea Skywalkera jsou v novém díle tak odlišné, že to prakticky nebylo možné. Alec ovšem i tak ovlivnil Markovu kariéru v pozitivním slova smyslu.

Thumbnail Play icon

(Mark Hamill o orientaci své postavy.)

Mark Hamill rád hraje ve Star Wars, ale nerad se na sebe dívá. Proto jsou jeho nejoblíbenější filmy ty, ve kterých není. Hamill také nerad slyší, když někdo neustále přirovnává Epizodu VIIEpizodě IV a i Epizodu VIIIEpizodě V. Vždyť film The Last Jedi ještě nebyl v kinech a diváci již vynášejí soudy. Tuto situaci trochu uklidnil režisér Rian Johnson, který prohlásil, že film je spíše podobný Epizodě VI. A zřejmě nejen svým červeným logem. To teď nasadil brouka do hlavy fanouškům po celém světě.

Poslední a asi nejvíce kontroverzní téma, které dnes probereme, je Lukeova sexualita. V knihách Legends je to poněkud prosté – Luke Skywalker převedl na světlou stranu Síly Maru Jade, se kterou se oženil a měl s ní děti. V kánonu je to ovšem složitější. Zatím nevíme, zda Luke celé roky držel půst, nebo si někoho našel. Ostatně na smrtelné posteli v Epizodě VI mu Yoda dal své požehnání, aby porušil tradice jediů a naučil dalšího Skywalkera všemu, co se naučil.

Mark Hamill byl hostem The Late Late Show, kde se toto citlivé téma nakouslo. I když se většinu času spíše vtipkovalo, s kým Luke přišel o panictví, Hamill byl ve formulaci slov velice opatrný. Sám už v minulosti přiznal, že by mu nevadilo, kdyby Skywalker byl gay, jak se po uvedení Epizody VII spekulovalo. Zatím to ale vypadá, že odpověď na tuto otázku nedostaneme.

Myslíte si, že John Powell zvládne úlohu skladatele Star Wars filmu?

Diskuze /9

Lex Luthor

Tak uvidíme co z toho bude každopádně se těším na film Last Jedi

30.7.2017 | 17:55:37
sentinel001

…„musíš předat dalšímu skywalkerovi“ ..„yoda mluvil o tvé sestře – dvojčeti“ kde jste vzali, že dal požehnání?

#3 tom99
30.7.2017 | 20:59:15
tom99

#2 sentinel001: Já to pochopil jinak. Beru to tak, že Yoda chtěl hlavně docílit toho, aby se umění být jediem nezapomnělo, a tak mu dal požehnání množit se :)

webmaster
30.7.2017 | 21:55:31
Ryen

Řeknu to upřímně a narovinu… Já sám jsem gay a líbí se mi vidět gaye na plátnech, v seriálech apod. Ale opravdu strašně mě začíná dopalovat, jak to musejí poslední roky cpát úplně do všech filmů a seriálů, jakoby to snad byla povinnost. Někam se to zkrátka nehodí – jako např. když udělali gaye z Brumbála. A teď o tom uvažují i o Lukovi? Jsem rád, že se to objevuje, ale všeho s mírou, prosím.

#9 Cristie
31.7.2017 | 0:13:41
A_V

Já to teda taky pochopil tak, že do má předat sestře. Vždyt Yoda sám vidél co se stalo, když měl naposled Skywalker dítě

31.7.2017 | 4:00:44
RadiKolacek

Určitě by nebylo od věci zmínit, že Powellův neznámější práci – hudba k Bourneovské sérii ;)

31.7.2017 | 12:39:37
vivatis

Jsem jedinej kdo se už těší na devátou epizodu? :D

31.7.2017 | 13:48:16
Zapik

Dyžtak bi-. Nějakou dobu chodil s Nakari Kelen. https://vignette1.wikia.nocookie.net/…ision/latest?…

31.7.2017 | 15:19:36
Cristie

#4 Ryen: Souhlasím. Přijde mi to, jako když nahání body.

31.7.2017 | 15:31:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců