Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 62×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

J. J. Abrams chtěl hned v úvodu nové trilogie zničit Coruscant, zastavilo ho až studio

J. J. Abrams chtěl hned v úvodu nové trilogie zničit Coruscant, zastavilo ho až studio

J. J. Abrams chtěl, aby základna Hvězdovrah působila hrůzostrašně. Chtěl tedy zničit něco, na co mají fanoušci vazbu. Ano, mluvíme o planetě Coruscant, kde jsme strávili značný čas během prequelové trilogie. Abrams chtěl planetu nadobro zničit, na poslední chvíli zasáhlo studio.

14 0
19.1.2022

J. J. Abrams se režisérky postaral o Epizodu VII a následně po námluvách Kathleen Kennedy trilogii zakončil svou ne příliš dobře divácky přijatou Epizodou IX. I když se v minulosti šuškalo, že existovaly určité neshody mezi Abramsem a studiem, nikdy se takřka nic oficiálně nepotvrdilo. Zvěsti vyplývaly napovrch právě po nepovedené Epizodě IX, většina kauz ale byla spojena s nespokojenými fanoušky z Redditu, kteří se vydávali za falešné informátory přímo z natáčení závěrečného dílu Skywalker ságy.

Pablo Hidalgo je ve studiu Lucasfilm tzv. chodící Star Wars Wikipedií a prakticky se podílí na každém projektu. O Hidalgovi je ovšem známé, že má i prořízlý jazyk a na svých sociálních sítích je poměrně hlasitý. Když si ovšem projedete jeho Twitter, značná část jeho příspěvků točících se okolo Star Wars je již dávno smazána. V dnešní době nikdy nevíte, kdy se jeden nepovedený příspěvek otočí proti vám, a tak je lepší vše smazat než se zbytečně vystavovat riziku.


(Fanoušci za mnohé viní studio, to ale i spoustu věcí zachránilo, mohlo být hůře. Foto: Disney)

Hidalgo v minulosti na svém účtu na Twitteru sdílel neshody mezi J. J. Abramsem a studiem. Abrams v původní verzi scénáře Epizody VII zamýšlel zničit Coruscant. Planeta Coruscant byla hlavním středobodem staré Republiky a následně i Galaktického Impéria. Abrams chtěl v této tradici pokračovat. I Nová Republika měla sídlit na Coruscantu. S tím studio nemělo nejmenší problém. Problém tkvěl v tom, že Abrams chtěl tuto legendární planetu nadobro zničit.

S tím Lucasfilm nesouhlasil, a tak docházelo k různým úpravám scénáře Epizody VII. Nakonec režisér a studio došlo k vzájemnému kompromisu. Coruscant byl ze scénáře úplně vyškrtnut a nahrazen Hosnian Prime, která svým vzhledem nápadně Coruscant připomínala. Takto tak byla základnou Hvězdovrah zničena naprosto neznámá planeta, na kterou divák neměl žádnou vazbu. Abrams si tak mohl ponechat svou dějovou linku ve scénáři, jen byla nahrazena planeta A planetou B.

A zřejmě šlo o dobrý tah. Epizoda VII má taktéž rozporuplné divácké přijetí, nicméně většina byla nakonec se začátkem sequelové trilogie spokojena (vycházíme z hodnocení u nás na Edně a také z ČSFD). V tuto chvíli si nedokážeme představit, že by všemi oblíbená planeta Coruscant již nebyla mezi námi. A kdo ví, třeba by se to v malém měřítku projevilo na celkovém hodnocení filmu. Na některé věci se zkrátka nesahá. A zničit věc pro nic za nic nedává smysl. V této kauze tak musíme studio pochválit. Dokázalo uchránit jednu důležitou planetu, která může být využita do budoucích projektů.

Je dobře, že studio Lucasfilm zasáhlo do původního Abramsova scénáře?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /9

Zilwicky

Wau, takze v Disney nie su úplne všetci komplet na hlavu, dobrá správa :D

19.1.2022 | 17:47:14
Filip Ondrej

Hvězdovrah má množství chyb. Štve mě, že tato základna je na planetě Ilum, která je historicky vázaná na jedije, a že tuto planetu nechali zničit. Dále si myslím, že dokončená Hvězda Smrti II je mnohem efektivnější. Tady si museli vymyslet celý systém jak funguje – čtení na wookiepedii je to zajímavé. Vzadu má sice motory, ale nevím o tom, že by měla hyperpohon, takže poměrně nemobilní. Vzhledem k nabíjení sluncem je to zbraň prakticky na 1 použití. Přičemž než si přiletí k dalšímu slunci, tak to chvíli potrvá. Jediné v čem byla tato základna větší je její velikost.

19.1.2022 | 18:19:58
Ne-On

Aspoň by to mělo nějaký emocionální dopad, takhle zničili pár no-name planet bez minulosti, u kterých mi to bylo absolutně ukradený.

20.1.2022 | 19:12:26
RagnarokCzD

Jako docela by mě zajímalo v čem konkrétně to byl „dobrý tah“ ?

Nezlobte se na mě, ale o Coruscantu kam až moje paměť sahá neštěknul v nový trilogii ani pes … takže, kdyby ho Abrams zničil tak by se vlastně v příběhu doslova vůbec nic nezměnilo. O_o

Jedinej rozdíl by byl v tom, že „epickej výstřel starkillerbase“ by na nás měl žádoucí efekt, místo „Aha, takže zničili … co? Jo, Hosnian Prime … a co to je? Jo aha … a proč mě to má zajímat?“ :-/

#5 tom99
20.1.2022 | 19:27:50
tom99

#4 RagnarokCzD: Ano, zničili by něco, na co má divák vzpomínky, vazbu… V tomto ohledu by to bylo údernější. Na druhou stranu se nová trilogie až příšerně moc distancuje od prequelové trilogie a toto by byla třešnička na dortu. Jak jinak pošpinit prequelovou trilogií víc, než rovnou zničit planetu, která hrála dominantní roli ve většině dílech? To by bylo plivnutí do tváře všem fanouškům. Myslím, že by většinu diváků spíše nasrali.

A navíc – ano, Coruscant nehraje (zatím) žádnou roli ve filmech či seriálech, ale to se může za pár let změnit…

#6 RagnarokCzD
webmaster
20.1.2022 | 20:44:45
RagnarokCzD

#5 tom99: Stejně tak se během pár let dalo změnit, že ta „hlavní planeta“ republiky už bude něco jinýho. :P

Ale i kdyby … prostě vytvořit uplně novou planetu, jen aby ji odpálili v prvních několika minutách její existence je jednoduše nuda. :D

Měli tolik potenciálních cílů, který by fanoušky zasáhly (některý i mnohem víc než Coruscant) … Kashyyyk, Dantooine, Naboo, Corellia, opravenej Taris (TO by byla skvělá volba! Vypadá to jako Coruscant, lidi k tomu maj vztah, dává smysl že se tam uprdelila vláda, …)

A studio se místo toho rozhodne udělat „hej diváci … tady je nová planeta, která … no tak nic“ a ještě je za to budeme chválit? :D

20.1.2022 | 22:22:01
Camaris

Tom má pravdu. Třeba mě, by to neuvěřitelně nas*alo, kdyby zničili Coruscant. Jinak původně, měl Coruscant sehrát velkou roli ve finále sequelové trilogie.

https://www.edna.cz/…-jeho-verze/

A s odstupem času, si taky začínám říkat, že neustále ničit nějaký planety a soustavy, je vlastně zbytečná a laciná hra na wow efekt. Kdyby pokračování ságy bylo podle Lucase, tak by se řešila obnova galaxie po válce s imperiém a příběh by byl mnohem víc u země.

https://www.edna.cz/…ve-trilogie/

21.1.2022 | 12:58:46
ReisRyos

Co J.J. Abrams s tím ničením důležitých a známých planet furt má? Tady chtěl zničit Coruscant, což mu nedovolili. Tak, alespoň že si předtím mohl zničit Vulkán ve Star Treku (2009).

23.1.2022 | 17:53:59
SUFORAYSIS

CORUSCANT JE JEDNA Z MÝCH NEJOBLÍBENĚJŠÍCH PLANET!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!! NASRALI BY MĚ TAKY!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

14.4.2022 | 0:26:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Máme tu první informace o chystané hře Star Wars: Eclipse

Máme tu první informace o chystané hře Star Wars: Eclipse

Hra Jedi Fallen Order se rozhodně povedla. Dvojka je sice ve výrobě, ale zdá se, že Star Wars: Eclipse přeci jenom pokračování Cala Kestise předhoní. Teď víme alespoň prvních pár detailů o připravované hře z období Vrcholné republiky. Co tedy můžeme čekat a na co se těšit?

Zajímavosti

Star Wars: Acolyte zřejmě našel svou hlavní ženskou představitelku, má to ale jeden háček

Star Wars: Acolyte zřejmě našel svou hlavní ženskou představitelku, má to ale jeden háček

Zatímco se většina připravovaných seriálů soustředí na období po Epizodě VI, máme tu i jednu vlaštovku, která půjde konečně před Epizodu I. Seriál spadající do období Vrcholné republiky nám má představit postavu znalou v temné straně Síly. A kdo by si mohl střihnout hlavní roli?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama