Zdroj: Lucasfilm
Optimální délka hry. Diskutované téma, které rozonuje světem. Zatímco hry z konce minulého století sice byly extrémně náročné, tak když jste našli tu správnou cestu, dokázali jste ji dokončit třeba i během osmi hodin. Dnešní hráč je ale daleko náročnější a chce stohodinové tituly.
Hra Star Wars: Fate of the Old Republic zřejmě nepůjde cestou dnešních obřích RPG her, které hráčům zabírají stovky hodin. Režisér projektu Casey Hudson totiž otevřeně přiznal, že jeho cílem je vytvořit kompaktnější a snesitlenější zážitek. Podle něj dnes mnoho studií automaticky předpokládá, že větší hra znamená lepší hru, což ale Hudson odmítá. Naopak upozornil, že extrémně dlouhé tituly často vedou k tomu, že hráči příběh nikdy nedokončí. Právě tomu se chce studio Arcanaut vyhnout.
Hudson doslova vysvětlil, že když dnes slyší o hře dlouhé 200 hodin, okamžitě ho napadne, zda po dvaceti hodinách vůbec opustí první akt. Podle něj totiž spousta hráčů nechce nekonečný sandbox, ale dobře vystavěné dobrodružství, které dokážou skutečně dohrát. To je poměrně zajímavý kontrast vůči současným trendům v RPG žánru, kde se vývojáři často chlubí hlavně velikostí mapy nebo počtem aktivit. Fate of the Old Republic tak může vsadit spíš na silné tempo, příběh a rozhodnutí než na desítky hodin výplňového obsahu.
A upřímně, Hudsonova filozofie možná přichází v ideální dobu. Poslední roky totiž ukazují, že extrémně dlouhé hry začínají část hráčů spíše unavovat. Mnoho open-world titulů dnes nabízí obrovské mapy, jenže zároveň často recyklují stejné typy aktivit pořád dokola. Hráč pak desítky hodin čistí identické základny, sbírá stejné předměty nebo plní vedlejší mise, které se od sebe liší jen minimálně. Velikost hry tak někdy vytváří spíš iluzi obsahu než skutečně hluboký zážitek.
(MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: „Proč Lucasfilm stále říká jedno velké "ne“ Skywalkerově partnerce Maře Jade?":https://www.edna.cz/…e-mare-jade/ Foto: Disney+)
To ostatně částečně zasáhlo i samotnou sérii Assassin's Creed, kde si část fanoušků po hrách jako Odyssey nebo Valhalla stěžovala právě na přehnanou délku a repetitivnost. Místo pocitu epického dobrodružství se z některých RPG stává téměř druhá práce, kterou hráči po čase odloží ještě před koncem příběhu. Kratší hra přitom nemusí znamenat menší ambice. Naopak pokud vývojáři odstraní výplň, může být výsledný zážitek mnohem intenzivnější a lépe napsaný.
Právě délka hry navíc dost napovídá o jejím možném rozsahu. Pokud se Hudson drží filozofie svých starších projektů, mohli bychom očekávat hlavní příběh dlouhý zhruba 20 až 30 hodin. Přesně v tomto rozmezí se totiž pohybovaly původní Star Wars: Knights of the Old Republic i většina trilogie Mass Effect, na kterých Hudson pracoval. Samozřejmě se dá očekávat další vedlejší obsah, ale vše nasvědčuje tomu, že Arcanaut nechce vytvořit další nekonečné RPG na sto hodin. A pro Star Wars to možná vůbec není špatně. Série totiž historicky fungovala nejlépe ve chvíli, kdy nabízela silný příběh a výrazné postavy místo obrovského množství repetitivního obsahu.
A jaký je váš názor na délku herních titulů?
Foto: Lucasfilm
Zdroj: ComicBook.com
11 dílů | 120 minut
Režie: Jon Favreau
Scénář: Jon Favreau, Dave Filoni
Kamera: David Klein
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Pedro Pascal, Jeremy Allen White, Sigourney Weaver, Jonny Coyne, Hemky Madera, Steven Blum, Martin Scorsese a další.
PROFIL FILMU
RECENZE Mandalorian a Grogu
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
OHODNOŤTE FILM
Ostatní recenze filmů:
Myslíte si, že je jednoduché být scenáristou pro společnost Disney? Rozhodně ne a musíte vzít v úvahu veškeré příležitosti a také hrozby, které vás u této organizace mohou potkat. George Nolfi popisuje svůj přístup k filmu o Rey. Rozhodně až tak úplně volnou ruku nemá.
Zatímco Ryan Gosling vyjednává do případného Star Wars filmu režiséra Shawna Levyho, tak Henry Cavill je spojován rovnou s novou trilogií Simona Kinberga. Tyto dva herci by se tedy neměli (doposud) potkat v jednom projektu. A koho by si mohl Henry Cavill zahrát?
USA | 1977 | Vysílá se
11 dílů
| 120 minut
Disney Plus
| Apple TV Plus
| Rakuten TV
| YouTube Movies
Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?
Obsazení:Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)
(více)
Diskuze /0