Star Wars (Hvězdné války) Jak měl Orson Krennic skončit v původním scénáři Rogue One?

Jak měl Orson Krennic skončit v původním scénáři Rogue One?

Jak měl Orson Krennic skončit v původním scénáři Rogue One?

Není žádným tajemstvím, že během přetáček se měnila značná část filmu Rogue One: Star Wars Story, především jeho konec. Spousta postav měla mít zcela odlišné zakončení od finálního sestřihu snímku. Jak tedy měl dopadnout ředitel Orson Krennic v původní verzi scénáře?


9 1
15.5.2017

Orson Krennic zemřel na planetě Scarif, když se Wilhuff Tarkin rozhodl zničit archiv Impéria, aby Povstalci neutekli s cennými plány bitevní stanice. Společně s ním na planetě zemřeli i Jyn Erso a Cassian Andor, kteří byli jako jedni z mála Povstalců stále naživu. Orson, Jyn a Cassian ale měli v původní verzi scénáře zcela jiné zakončení příběhu.

Jyn a Cassian se měli ze Scarifu dostat v ukradnutém raketoplánu a přežít. Následně měli uniknout i Darth Vaderovi. Čekal by nás tedy tak trochu šťastný konec filmu, který ale tvůrcům úplně nevoněl, a tak se radši rozhodli pro temnější zakončení Rogue One. Jyn Erso a Cassian Andor jsou tedy nyní mrtví a Kathleen Kennedy potvrdila, že už je v žádném dalším filmu neuvidíme.


(Orson Krennic měl zemřít i v původní verzi scénáře. Foto: Disney)

Orson Krennic měl původně také jiný osud. O tom, jak by přežil přesně mířenou střelu Hvězdy smrti na pláž planety, se bohužel neví. Ředitel měl ale ze Scarifu uprchnout a následně se měl zpovídat ze svých činů před Darth Vaderem. Ten ho měl za jeho totální selhání uškrtit sithským stiskem, jak měl v oblibě několikrát v Impériu vrací úder. Nic to nemění na tom, že Krennic měl být na konci filmu mrtvý.

Změn oproti původní verzi scénáře je hned několik. Už jsme psali o tom, že Lyra Erso původně měla být jedi, ale nakonec se tvůrci rozhodli od tohoto nápadu upustit. Brutální scéna s Vaderem, kdy na konci filmu zabíjí Povstalce, málem nevznikla. Příběh Sawa Gerrery byl také upraven. Po těchto informacích si ovšem můžeme pomalu dávat dohromady, jak by původní film na plátnech působil. Chtěli byste ho vidět?

Diskuze /3

svina

A co napsat zdroj? Já teda četl přímo od jednoho z filmařů stručný příběh na redditu a ten byl úplně jiný.

15.5.2017 | 17:29:52
Ryen

Já jsem rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Ten temný konec se mi líbil – u SW příjemná změna, kdy všechny hlavní postavy zemřou. Navíc by působil trochu nelogicky fakt, že tyto postavy ve staré trilogii samozřejmě nebyly. Dějová linka se Sawem mě vůbec nebavilo, rád bych věděl, jak to mělo vypadat původně. Ale se zbytkem filmu jsem nadmíru spokojen – dokonce jsem Disney po Rogue One odpustil zrušení původního canonu, což jsem po EVII nemohl přenést přes srdce. :D Stejně tak jsem rád, že nakonec vznikla řežba s Vaderem na konci, to byl bezpochyby jeden z nejsilnějších momentů filmu. ;)

15.5.2017 | 18:10:43
Railbot

„Ten ho měl za jeho totální selhání uškrtit sithským stiskem.“ Co to je za konstrukci? Sithský stisk? Proboha, krvácí mi oči.

Mimochodem ten happy end a že tvůrcům nevoněl … to jsou zase květnatý nesmysly. Byl to původní závěr, protože se mělo za to, že by v Disney temný konec neprošel, ale ve finále s ním neměli žádný problém.

16.5.2017 | 12:03:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců