Star Wars (Hvězdné války) Jak smrt Carrie Fisher ovlivní Epizodu VIII a Epizodu IX?

Jak smrt Carrie Fisher ovlivní Epizodu VIII a Epizodu IX?

Jak smrt Carrie Fisher ovlivní Epizodu VIII a Epizodu IX?

Včera zemřela Carrie Fisher, představitelka Leii Organy. Lea měla malou roli v Epizodě VII a zúčastnila se i natáčení Epizody VIII s režisérem Rianem Johnsonem. Jaký dopad bude mít ovšem její smrt na další filmy, které se přiřítí do kin v budoucnu?


10 5
28.12.2016

Natáčení Epizody VIII skončilo už v létě 2016. Poté se Rian Johnson přesunul do studia, kde ho a jeho pracovníky čeká náročná postprodukce. Film je údajně dotočený a podle posledních zpráv Carrie Fisher natočila všechny scény, ve kterých dle scénáře měla být. Její role měla být zásadně větší než v Síle se probouzí.

Na jednu stranu tak můžeme být rádi, že Carrie stihla vše dotočit, ale bohužel vždy za něčím musíme hledat nějaké ale. U velkofilmů je naprosto běžnou praxí, že se následně svolá celý tým i s herci a dojde k dotáčkám. Režisér si až ve studiu může uvědomit, že zkrátka něco natočili špatně. S dotáčkami se už předem počítá v rozpočtu filmu a jsou naprosto běžnou hollywoodskou praxí. Někteří herci dokonce netočí své role v běžném termínu natáčení, ale zúčastní se filmování až právě při dotáčkách.


(Carrie Fisher v Nové naději. Foto: Disney)

O dotáčkách k Epizodě VIII se zatím ještě nemluvilo. Podobně tomu bylo ale i u Rogue One, kde se následně měnila značná část filmu a dotáčky trvaly okolo měsíce. Carrie tak mohla mít naplánované náhradní natáčení i pro rok 2017, ale podle posledních zpráv to zatím tak nevypadá. Leia Organa nicméně měla události Epizody VIII přežít a počítalo se s ní i do Epizody IX.

Nyní má tedy studio dvě možnosti. Buď se nebude v Epizodě VIII měnit nic, pokračování tedy zůstane tak, jak je nyní natočeno a nechají princeznu Leiu zmizet/umřít nějakým způsobem v Epizodě IX. Ta druhá možnost je ta, že při dotáčkách Epizody VIII se natočí nějaká scéna, při které Leia zmizí/zemře. V Rogue One se také objevily postavy, které jsou již dávno mrtvé, ale byly oživeny pomocí CGI. Je to tedy jednou z dalších možností, jak můžeme Carrie vidět.

K CGI mrtvého herce je ale zapotřebí souhlas pozůstalé rodiny a těžko říci, zda by se Disney odvážilo oživit tak ikonickou postavu ani ne rok po smrti. Studio před sebou nemá lehkou volbu. Na scénáři k Epizodě IX pracoval Rian Johnson a zřejmě se nyní bude muset přepisovat. Leia je zásadní postavou a pojítkem mezi Kylo Renem a světlou stranou Síly, tudíž bude nutno její nepřítomnost odůvodnit.

(Leia se může objevit například ještě v seriálu Rebels, kde ji dabuje Julie Dolan. Foto: DisneyXD)

Pokud půjdeme ještě hlouběji, studio může stát ještě před zcela jiným problémem. V Epizodě VII zemřel pašerák Han Solo. Zatím víme, že šťastného konce by se měla v dalším díle dočkat Leia Organa. Co když ale má nedejbože v Epizodě VIII zemřít Luke Skywalker? Znamená to, že bychom například v Epizodě IX nemuseli vidět ani jednoho původního představitele staré trilogie?

Troufáme si tvrdit, že pokud má Luke skutečně v dalším díle zemřít, Disney by si vynutilo přepsat původní scénář, protože zkrátka není možné, aby se v Epizodě VIII rozpadlo trio Luke, Leia a Han. Na druhou stranu to otvírá dveře Billy Dee Williamsovi (Lando Calrissian), po kterém je v poslední době nezvykle velké ticho. Možná se ale vše změní.

Jak podle vás studio vyřeší smrt Carrie Fisher? Přetáčkami, CGI, nebo nějakým jiným způsobem?

Diskuze /16

Kutil44

Kdesi som čítal že Luke v 8čke nezomrie, je istý aj na 9tku…

28.12.2016 | 18:35:09
Kutil44

Podla mňa ju zabije synáčik, bolo by to dosť čudné keby len tak zmizne.

28.12.2016 | 18:42:43
lukforce

nevim, jak to vyřeší s dotáčkami a tak, ale její umrtí by mohli prostě strčit do titulků na epizodu IX a trošku na tom i ten díl ze začátku postavit.

#5 tom99
28.12.2016 | 20:38:02
Golradir

Pochybuju, že jí nechají zemřít, spíš to dopadne podobně jako u Paula v Rychle a Zběsile a vzdají jí hold. CGI je asi do budoucna nejpravděpodobnější možnost. No a pokud se opováží zabít v 8. epizodě Skáju, tak to bude hodně trapné, kdyby ho potkal stejný osud jako Obiho → Dlouhou dobu si žije v exilu, pak příjde hlavní hrdina trilogie a vezme ho na výlet, ze kterého nevyvázne živý…

#5 tom99
28.12.2016 | 22:17:58
tom99

#3 lukforce: Smrt hlavní postavy jen tak mezi řádky říct v úvodních titulcích? To asi nikdo z nás nechceme :-(

#4 Golradir: To je možné. Jenže, jak jsem psal, k CGI mrtvé postavy je zapotřebí souhlas rodiny. Pak také na postoji Disneyho. Ale dle rozhovorů, co jsem tak slyšel, tak je rodina Carrie v pohodě. U takových Tolkienových dědiců by Disney moc nepochodilo…

webmaster
28.12.2016 | 22:42:42
Waell

Take by mohli jeji smrt natocit jako sestreleni lodi na ktere bude cestovat, nikdo neprezil a je vyreseno… je to ale velka skoda ji

28.12.2016 | 23:00:36
Thrawn.cz

Celá nová trilogie je hovadina. Disney by se měl vrátit k původnímu expandovanému universu, materiálu na nekonečno filmů je v něm dost. Toť můj názor, i když je to už nereálné. Jelikož jsem dění okolo prodeje Disneyovi a ep.VII nesledoval tak mě uniklo že je teď nějaký kánon a legendy. Takže mi není moc jasné co to vlastně všechno teď znamená.

#8 tom99
28.12.2016 | 23:29:11
tom99

#7 Thrawn.cz: Je to jednoduchý. Kanón jsou všechny epizodní filmy, nyní Rogue One, seriály Clone Wars a Rebels + samozřejmě nějaké knihy, které vyšly po prodeji práv Disneymu, ale všichni víme, že ty knížky nikdo moc nebere vážně…

#10 Thrawn.cz
webmaster
28.12.2016 | 23:35:44
Tomi Lee Morpheus

myslím, že CGI by malo v roku 2019 ukázať ABSOLÚTNU NADVLÁDU nad temnou strankou života, a SMRŤ herca definitívne vyradiť, ako dôvod ukončenia hereckej kariéri!

Leila má podla mna ako jediná z trojice schopnosť či právo Kylo Rena spacifikovať, a niet epickejšej lásky ako, keď rodič obetuje svoj život za svoho syna.

Pretože tu nejde o Kylo Rena, ale o gény Hana Sola!

28.12.2016 | 23:53:48
Thrawn.cz

#8 tom99: To chápu a všechny ty desítky knih co jsou dnes Legends se jakoby nestaly a Disney si vytvoří svůj vlastní svět? Epizodu VII jsem dá se říct ani neviděl Rogue One tak trochu a tenhle film by do původního světa i mohl zapadnout. Člověk z toho na čas vypadne a hned je v tom takovej chaos :)

#11 tom99
28.12.2016 | 23:54:35
tom99

#10 Thrawn.cz: Legends jsou zkrátka Legendy, které se mohly stát, ale také nemusely. Hezky je to ale řečeno v seriálu Rebels, kde jedna postava řekla: „Na legendách je vždy kousek pravdy“, čímž narážela právě na knihy. Thrawn byla nekanonická postava, ale letos je velkoadmirál hlavním padouchem třetí řady Rebels a tak se vrátil opět do kanónu :-)

webmaster
29.12.2016 | 0:31:49
AuroN

Přátelé, chtěl bych vám sdělit důležitou věc. Kreativní kontrolu nad veškerým obsahem má Lucasfilm Story Group, nikoli Disney. Ten je pouze investor. Oni sami do toho ani nechtějí zasahovat, právě kvůli podobným komentářům, které jsem četl výše. Tak to je a je potřeba si to uvědomit. Druhá věc, plně souhlasím s tím, že spousta věcí z Legends jsou skvělé příběhy, které by si zasloužily zfilmování, ALE! Na druhou stranu také třeba zmínit, že spousta reálií z Legends byly strašné nelogičnosti a patlaniny. Viz. původní výroba Hvězdy Smrti. V Rogue One to bylo asi tak o 1000% logičtější a lepší. Chtěl bych sdělit, že neobhajuji dekanonizování původních příběhů, mám je rád a vždycky budu, protože jsem na nich vyrůstal, ale některé věci bylo třeba opravit. To je pravda.

#14 A_V
29.12.2016 | 9:21:57
Jedi knight

OT: Deň po smrti Carrie zomrela aj jej matka, Debbie Reynolds :(

29.12.2016 | 11:49:35
A_V

#12 AuroN: přesně některé příběhy z Legends jsou úplně nelogické viz. boj klonů impéria a klonů kaminanů. prostě nálepku canon dostalo všechno.

29.12.2016 | 12:14:06
Silvo911

Ak ma mat v deji smicky a deciatky zasadnu ulohu, kludne by som prezil aj keby Leiu preobsadili. V takejto situacii to je ospravedlnitelne a pre mna lepsie riesenie, ako keby mali vymyslat nejake zlozite dejove klucky.

#16 Tomi Lee Morpheus
29.12.2016 | 17:15:25
Tomi Lee Morpheus

LOLO STREDOVEK UZ SKONCIL C#15 Silvo911: Použijú CGI

29.12.2016 | 19:50:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců