Star Wars (Hvězdné války) Jakou má spojitost Raddus a admirál Ackbar?

Jakou má spojitost Raddus a admirál Ackbar?

Jakou má spojitost Raddus a admirál Ackbar?

Ve filmu Rogue One: Star Wars Story jsme poznali admirála Radduse, houževnatého bojovníka z planety Mon Cala, který nejen svým vzhledem připomíná admirála Ackbara, slavnějšího kolegu z původních filmů a také z Epizody VII. Co tedy mají tyto dvě postavy společného?


11 0
8.2.2017

Admirála Giala Ackbara zná asi každý správný fanoušek Star Wars. Poprvé se sice objevil až v Epizodě VI: Návrat jediů, ale zapsal se do historie jednou z ikonických hlášek, na kterou fanoušci dodnes vzpomínají – It's a trap! (je to past). Na tuto slavnou hlášku se zkrátka nezapomíná, můžeme ji najít na tričkách, hrnečkách a dalších Star Wars produktech. Nehledě na to, že na youtube je spoustu videí, které si dělají z této hlášky legraci.

Podruhé jsme Ackbara viděli v seriálu Clone Wars, kde pomáhal na domovské planetě Mon Cala princi Lee Charovi v boji proti Separatistům. Naposledy jsme admirála Ackbara viděli v Epizodě VII: Síla se probouzí. Když bylo oznámeno, že se chystá Rogue One, fanoušci okamžitě byli zvědaví, zda se najde ve filmu místo na admirála Ackbara.


(Admirál Ackbar a admirál Raddus. Vidíte tu podobu? Foto: Disney)

Ten se sice ve filmu neobjevil, ale jeho místo nahradil admirál Raddus. Raddus je další Moncalamarian, který pochází z polárních regionů planety Mon Cala. Proto to odlišné zbarvení. Zatímco je tedy Ackbar rudý jako rak, Raddus je šedivý. I Raddus je ve filmu admirálem, má svou posádku a celkově připomíná našeho oblíbeného Ackbara. Jaká je tedy mezi nimi spojitost?

Jednoduše Raddus je jakýmsi prvním Ackbarem. Ve filmu byl admirálem, měl svou flotilu, poslání a postavení. A bohužel v bitvě o Scarif zemřel. Někdo tedy po jeho smrti musel logicky nahradit jeho místo. A tím nebyl nikdo jiný než právě Gial Ackbar. Ackbara jsme se tedy sice ve snímku nedočkali, ale nepřímo jsme se dozvěděli, jak ke svému postu přišel.

Jak se vám líbila postava admirála Radduse? Přišel vám stejně vtipný jako Ackbar?

Diskuze /13

luciusvorenus

Zajímavé a já myslel že to je ten samý a jenom třeba ve stáří změnil barvu

8.2.2017 | 18:42:21
téčko171

„Jednoduše Raddus je jakýmsi prvním Ackbarem. Ve filmu byl admirálem, měl svou flotilu, poslání a postavení. A bohužel v bitvě o Scarif zemřel. Někdo tedy po jeho smrti musel logicky nahradit jeho místo. A tím nebyl nikdo jiný než právě Gial Ackbar.“

Mohl bych poprosit o zdroj? Snažil jsem se tohle konkrétní tvrzení dohledat, ale bez úspěchu. Díky.

webmaster
8.2.2017 | 20:13:35
Tomi Lee Morpheus

to je logika, jak panova motyka! Admirál je označenie človeka, ktorý velí veľkému zvazku lodí, takže ak pri útoku pošli všetky jeho lode, tak aj keby na jeho miesto bol dalši, tak nemôže byť admirálom, pokiaľ nepostavia tolko lodí čo na tu hodnosť potrebuje. Zmysel by to malo, ak by vˇsetky lode boli od moncala. Pokiaľ to boli lode aj z iných sústav, čo evidetne v E6 boli, lebo okrem neho sme iného mocala nevideli, takže je úplne scestné, aby sa admirálom stal niekto, koho rodák padol do pasti na Scarife. Nedáva to žiadny zmyseľ, čím si ako Ackbar zaslúžil tu dôveru?

toto je jedna z vecí, ktoré netreba vyťahovať na svetlo! SW nieje prepracovaný svet, sú to len 3 filmy, okolo ktorých sa vyrobilo tolko príbehov od množstva autorov, že z toho disneyhistorikom šla hlava vybuchnúť, keď sa to snažili z katalogizovať, výsledkom je že tie techno a príbeho bláboli skončili ako legendy.

„Je to pasca“, a to je všetko čo na tento článok sa dá povedať;)

#4 Batu_Khan #5 Darth Shi'mon #6 Lee_CZ_ #7 Jaroslaw #9 Railbot
8.2.2017 | 20:26:21
Batu_Khan

#3 Tomi Lee Morpheus: Indície sú tam také že Mon Calamari dodávalo do povstania najväčšie bojové lode a aj s posádkami(bola to ich/povstalcov jediná veľká lodenica) a tak je logické že flotile velil obyvateľ pôvodom odtiaľ

#8 Tomi Lee Morpheus
8.2.2017 | 21:53:39
Darth Shi'mon

#3 Tomi Lee Morpheus: Kdyby jsi se o to trochu zajímal a nedělal ,,znalce" na internetu tak by jsi na svoji otázku snadno našel odpověď ;-)

#8 Tomi Lee Morpheus
8.2.2017 | 21:53:49
Lee_CZ_

#3 Tomi Lee Morpheus: Musím tě poopravit, Raddus nepadl u Scarifu do pasti, byli vysláni jako záchranná/podpůrná flotila, která měla eskadře Záškodníků pomoci v krádeži plánů Hvězdy Smrti. Věděli, že letí na smrt, ale výsledek za to stál. Jinak nezapomínej, že flotila Rebelů sestávala z několika typů lodí soustav, nebo planet, co povstání podporovali, takže dominance jediné je asi vyloučena. A asi hold ty postavy splňovaly jisté schopnosti proto být Admirálem, jinak by jimi nebyli Navíc sice je pravda, že se na rozšiřování univerza SW ještě před prodejem Disneymu podílela spousta autorů, ale všichni podléhali korektuře Lucasart, nebo nějaké té Lucasovy společnosti, která měla za úkol hlídat kontinuitu, aby někdo nepsal bláboly, ale i tu se občas chybička našla, ale nikdy to nebylo nic strašného, lidi chyby dělali, dělají a dělat budou. Navíc takové rozsáhlé universum, by žádný člověk sám nebyl schopen vytvořit v tak krátkém čase. Jen si vezmi jak dlouho Tolkien tvořil svět Pána Prstenů a to se odehrával na jedné planetě (v podstatě na jendom kontinentu). A když se koukneme na konečné zpracování onoho univerza, tak to dávalo sakra smysl, byla to kompletní historie zmapované galaxie, dokonce mám někde na disku encyklopedii (nebo nějaký soubor těch informací) o tom světě. Problém nastává tehdy, jak člověk k tomu univerzu přišel a jak moc dobře ho znal, Pokud někdo viděl jen první a druhou trilogii, tak se ošidil o spoustu informací, ale jakmile hrál rhy, nebo četl knihy, najednou se mu ten svět rozšířil, jen nejhorší pro mě jsou ti co k SW přivedla Ep.VII a chtějí to nějak kritizovat, ale ví prd o tom, jak propracovaný vesmír to byl. Je to to samé, jako bych já začal kritizovat Star Trek, který se mi začal líbit až po prvním remaku, ale také je to rozsáhlé univerzum a vím o něm prd a tak si nedovolím ho kritizovat.

#8 Tomi Lee Morpheus
8.2.2017 | 22:01:59
Jaroslaw

#3 Tomi Lee Morpheus: Admirál není označení, je to vojenská (námořní) hodnost. Skupině lodí může velet i jiná hodnost, pokud k tomu byla pověřena a admirál může mít pod svým velením jen jednu loď, pokud to situace žádá, nebo vlivem jiných okolností (například ztráta lodí v bitvě)

To jen tak, když už jsi u té logiky ;-)

#8 Tomi Lee Morpheus
9.2.2017 | 7:50:22
Tomi Lee Morpheus

VENi ViDi ViCi #4 Batu_Khan: #5 Darth Shi'mon: #6 Lee_CZ_: #7 Jaroslaw:, alebo ako STROOMTROPERS úderka, prišla videla a zvíťazila,)
nad bezbranným trollom z iného matrix universa;) byť či sníť, tož otázka…

#11 Jaroslaw
9.2.2017 | 14:20:20
Railbot

#3 Tomi Lee Morpheus: SW nieje propracovaný svět, mě snad omejou :D Žádné další univerzum, které by bylo tak propracované, kde by snad každý postava měla nějaký „background“ a jméno, neexistuje. Příběhy kolem filmů rozhodně nejsou bláboly, většina je slušná. Braku je naprosté minimum. A špičkového materiálu, který může směle konkurovat OT a EP VII strčí do kapsy, je tam taky spousta (Dark Forces, Thrawnova trilogie, …).

#10 Tomi Lee Morpheus
9.2.2017 | 16:43:05
Tomi Lee Morpheus

#9 Railbot: ved práve čím viacej informácii, tým častejšie dochádza k nezrovnalostiam, a pochybujem že si niekto od LucasArt dal s tým takú námahu ako G.R.R.M. a jeho Hry o tróny, a čo som sem tam pozrel na tu SW wikipediu, tak sú tam teda riadne rozprávky.

To čo mi vadí na hrách proti počítaču je to, že zabiješ v miestnosti postavu, ale iná postava v rohu miesstnosti sa dalej venuje vareniu, takže pokiaľ SW UNIVEZUM tvorilo 1000 autorov, tak sa presne toto musí diať, vedla je občianska vojna, ale náš HRDINA od iného autora si spokojne práve fotí bizóny.

A pokiaľ tie legendy SW sú všetky izolované, tak su pre mna rovnako zbytočné, ako keby ani neboli. PREČO?
to čo je zaujimavé na GOT je to, že ak si nejaká postava uprdne, tak to má DOMiNO efekt na vsetky postavy v univerzu. postava korá obsere celé pole, ale nikoho neovlivní v hlavnom príbehu, je zbytočná!!!!

a na RO bolo vidieť, jak je ten svet prepracovaný, NAJDVOLEZITEJSIA VEC hviezda smrti, si vznikne len tak, postavi čo si to všimli vznikli a zanikli v RO!

ak tomuto hovorí niekto prepracovaný vesmír, tak ja som Morpheus s bielou tvárou, ktorý je vo filme MATRIX ako suport čiernemu Morpheusovi, ale kedže ten vˇsetkoo zvláda, tak sa pred kamerou moc neohrejem.

ale inak SW. mám rád, lebo je to po vizuálnej stránke umelecké dielo, ktoré prekonáva všetky moje schopnosti si niečo také v mysli predstaviť. a domkina som pomrokoch šiel práve a iba na SWE7.
pokiaľ je príbeh SW prepracovaný ako GOT, tak sa ospravedlnujem za tento príspevok.

9.2.2017 | 18:37:06
Jaroslaw

#8 Tomi Lee Morpheus: Hej, máš úplnou pravdu… asi stárnu :-(

9.2.2017 | 19:53:25
xardix

Z literatury bych doporučil Timothyho Zahna obecně, ne jen Thrawnovu trilogii. Jeho knihy jsou výborně provázány a dobře napsány. Jako druhá je trilogie Darth Bane. Jako důkaz propracovanosti universa poslouží http://starwars.wikia.com Stačí zadat postavu a vyjede plno informací :)

#13 téčko171
9.2.2017 | 22:04:55
téčko171

#12 xardix: Ano, tam jsem právě hledal výše citované tvrzení, že Ackbar nahradil Radduse na pozici admirála a nic takového tam nebylo. Proto bych chtěl vědět zdroj toho tvrzení, jestli je to třeba z nějakého přepisu Rogue One, z nějaké knížky v novém kánonu, jestli to tvrzení je vůbec kánon.

Mimochodem moc se mi líbí u Radduse zajímavost, že byl částečně inspirován Winstonem Churchillem. Já si říkal už v kině, že mi typově někoho strašně připomíná.

webmaster
10.2.2017 | 9:51:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !