Zdroj: ComicBook.com
To trvalo. Posledního Star Wars filmu jsme se dočkali v roce 2019. Lucasfilm ohlásil velký comeback na plátna kin, i když tam to po těch letech nebude mít vůbec jednoduché. Diváci se buď přesunuli na stream nebo je filmy a seriály již tolik netankují. Novému projektu přejeme hodně štěstí.
Od roku 2019, kdy do kin dorazil film Star Wars: Episode IX – The Rise of Skywalker, jsme se žádného nového snímku z předaleké galaxie nedočkali. To se ale brzy změní. Lucasfilm se chystá sérii znovu pořádně nastartovat. Už příští léto totiž uvidíme film The Mandalorian & Grogu, a v roce 2027 nás čeká další velký projekt s názvem Star Wars: Starfighter.
Starfighter, který se odehrává několik let po událostech The Rise of Skywalker, si získává pozornost nejen svým příběhem, ale hlavně hereckým obsazením. Už letos na Star Wars Celebration v Japonsku bylo potvrzeno, že hlavní roli ztvární Ryan Gosling, a po jeho boku se objeví i Mia Goth a Matt Smith. A teď, když se kamery konečně roztočily, přibylo k obsazení několik dalších velkých jmen včetně hvězd známých z DC filmů.
(Je to k nevíře, ale opravdu začíná natáčení nového Star Wars filmu. Foto: Disney)
Oficiální web Star Wars oslavil první den natáčení tím, že sdílel zákulisní fotografii Ryana Goslinga a jeho mladého hereckého parťáka Flynna Graye, kteří odpočívají u speederu na hangárovém setu. Právě Gray byl jedním z nově oznámených členů obsazení. K hereckému týmu se zároveň připojili Aaron Pierre, Simon Bird, Jamael Westman, Daniel Ings a dokonce i oscarová herečka Amy Adams.
Starfighter tak slibuje nejen návrat do světa Star Wars na velké plátno, ale i hodně ambiciózní příběh se jmény, která mají potenciál přilákat obrovské publikum. Oproti minulým projektům zde vidíme podstatný rozdíl. Zatímco v minulosti se především sázelo na neokoukané obličeje, nyní se vsadilo na poměrně známé herce. Snad to projektu pomůže k lepšímu úspěchu.
Zdroj: ComicBook.com
Day 1: A whole new adventure begins #Starfighterhttps://t.co/eI5xaROQAj pic.twitter.com/8AXiBN4×4B
— Star Wars (@starwars) August 28, 2025
11 dílů | 120 minut
Režie: Jon Favreau
Scénář: Jon Favreau, Dave Filoni
Kamera: David Klein
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Pedro Pascal, Jeremy Allen White, Sigourney Weaver, Jonny Coyne, Hemky Madera, Steven Blum, Martin Scorsese a další.
PROFIL FILMU
RECENZE Mandalorian a Grogu
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
OHODNOŤTE FILM
Ostatní recenze filmů:
Myslíte si, že je jednoduché být scenáristou pro společnost Disney? Rozhodně ne a musíte vzít v úvahu veškeré příležitosti a také hrozby, které vás u této organizace mohou potkat. George Nolfi popisuje svůj přístup k filmu o Rey. Rozhodně až tak úplně volnou ruku nemá.
Zatímco Ryan Gosling vyjednává do případného Star Wars filmu režiséra Shawna Levyho, tak Henry Cavill je spojován rovnou s novou trilogií Simona Kinberga. Tyto dva herci by se tedy neměli (doposud) potkat v jednom projektu. A koho by si mohl Henry Cavill zahrát?
USA | 1977 | Vysílá se
11 dílů
| 120 minut
Disney Plus
| Apple TV Plus
| Rakuten TV
| YouTube Movies
Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?
Obsazení:Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)
(více)
Diskuze /9
Punisher bude trestať
Přirovnal bych to k lodi, která má metrovou díru v trupu a jeden člověk odčerpává vodu pomocí kyblíčku z dětského pískoviště. Osud této značky je nevyhnutelný.
craweniito
Značka je v pohodě, průser je Disney… to je ta kotva co padá ke dnu..
tekthorin
Mandalorian a Grogu, by mal byt ok. Nehovorim, ze perfektny, ale na priemer by mal stacit. Starfighter – ocakavam rovnaky odpad ako doteraz. Disney nema na to, aby radikalne zmenil pristup.
#8 RákosníčekZbrčálníkuRaiden123
Nedivil by som sa ak by tato nova trilogia? nebola star wars a nebola by natocena ako star wars,ale bola by pod touto znackou,len aby potesili sponzorov …Ak to vyjde ako standalone/jeden film a dalsie dva+? budu o niecom inom,to bude vela neobvykle iritovanych komentarov.
Lucas planoval 12 filmov,ale kedze sa ani on sam nevedel rozhodnut co vlastne chce,a kazdu chvilu nieco menil,tak sa vlastne nepohol s miesta,ked pochopil,ze by to nezvladol natocit sam,tak to predal disney.No Ked Lucas videl,ze mu Disney robi zo znacky Star Wars „kulnu na drevo“,tak nevedel na koho sa hnevat viac,na disney lebo sa neriadilo jeho nametmi,alebo na seba ze im to predal.
Potom tu je este film SW Crimson Dawn,nevedno ci ho vidaju,mozno bude vo forme serialu namiesto toho,mozno dokonca animovany,neviem,kazdu chvilu sa to info meni,tak neviem,ktore je aktualnejsie.Ak to nebola dalsia „kachna co vyletela kominem“ … falosna sprava.
Toso11
no keď bude zmena musíme si počkať disney ešte len teraz oznámil že chcú preorientovať značky naspäť k chlapskému publiku … v prípade star wars alebo marvel by to bolo len dobre … no to znamená že len projekty ktoré sa začínajú teraz písať sa zmenia ak vôbec k dobrému pri disney je ťažko predpokladať krok dobrým smerom hlavne keď si nevedia uvedomiť prehru s novou trilógiou
AuroN
Ano, začalo natáčení filmu, o který se nikdo neprosil. Který působí tak random, že se dívím, že ho nezařízli, jako všechny další.
#7 tom99tom99 webmaster
#6 AuroN: Ono je celkem vtipné, že Lucasfilm vždy sáhne po tvůrcích, kterému se „aktuálně“ daří. Samozřejmě nebýt Deadpoola a Wolverina, tak po Levym neštěkne ani pes. Je celkem smutné, že se za ty roky studio nikam nevyvinulo. Stále se rozhoduje impulzivně – stejně tak chtěli dát šanci Trankovi, Weissovi a jiným jen na základě jednoho úspěšného projektu.
RákosníčekZbrčálníku
#3 tekthorin: Fakt jo? po třetí sezóně Mandaloriana která byla jeden dlouhosahlej, unylej, nudnej filer, kterej kdyby si odpustil všechny zbytečnosti tak se smrskne tak na pět minut si nejsem jistej
RákosníčekZbrčálníku
K nevíře bude to, když to nebude totální pitomost jako sequel sága a samozřejmě se těšíme, že se tam mihne Rey Palpatine jako totální Master Uber Mega badass protože už na konci Rise of Stupidity byla vyloženě Bůh, se divím, že nedokáže vyzmizíkovat First Order pouhou myšlenkou jako Thanos s rukavicí