Star Wars (Hvězdné války) John Boyega je spokojený, jak ze ságy odejde princezna Leia

John Boyega je spokojený, jak ze ságy odejde princezna Leia

John Boyega je spokojený, jak ze ságy odejde princezna Leia

Když v prosinci 2016 zemřela Carrie Fisher, tvůrci si ihned začali lámat hlavu tím, jak pojmou Epizodu VIII a hlavně Epizodu IX. Když bylo oznámeno, že se nedočkáme digitální Leii, musel Rian Johnson přijít s jiným elegantním řešením, jak Leia opustí ságu. A dle posledních zpráv se to povedlo.


13 0
5.8.2017

Náhlá smrt Carrie Fisher zasáhla nejen její fanoušky, ale i budoucnost Star Wars filmů. Jelikož měla mít generálka Leia Organa důležitou roli v Epizodě IX, scénář se musel přepisovat. Rian Johnson nicméně slíbil, že Epizoda VIII se měnit (z velké části) nebude, Leiu tak uvidíme zahranou pouze samotnou Carrie Fisher. Žádnou její CGI podobu, jako tomu bylo v případě snímku Rogue One: Star Wars Story, ve filmu neuvidíme.

Scénář filmu The Last Jedi automaticky musel počítat s tím, že Leia přežije události Epizody VIII. Tak jak se tedy s postavou rozloučíme, když víme, že se měla objevit v dalším díle a nebude použita CGI technika? Ve scénáři se přeci jenom muselo něco změnit. Ve filmu se údajně dočkáme momentu, kdy uvidíme, že Leia mizí ze scény všeho Star Wars dění. K Leiě Organě a jejímu odchodu se vyjádřil John Boyega, představitel Finna:


Epizoda VIII vyprovází princeznu Leiu Organu ze scény úžasným způsobem. Ve Star Wars světě zůstane stále naživu. A víte, to je na tom krásné. Svým způsobem bude žít navěky.

(Propagační obrázek k Epizodě VIII. Foto: Disney)

Boyega nemohl pochopitelně prozradit víc, ale stejně nám těchto jeho pár vět něco napovědělo. Leia Organa zřejmě ve filmu nezemře, pouze zmizí (doslova) ze scény. Je možné, že se na konci Epizody VIII měla vydat na nějakou misi (Epizoda IX má údajně mít hodně politický podtext a mohly by se vrátit scény ze senátu), ale Rian Johnson natočený materiál sestříhal tak, aby to vypadalo, že Leia Organa odchází do ústraní, a ne na nějakou misi, jak se původně ve scénáři počítalo. Svým způsobem se tedy scénář nemusel tolik upravovat, jen se natočený materiál lépe sestříhá, aby to korespondovalo s odchodem Carrie.

Pakliže nás v závěrečné části nové trilogie čekají scény ze senátu, těžko by mohla Leia zastupovat Republiku a být zároveň hlavou Odboje. Johnson si tedy ve studiu mohl s natočenými scénami pohrát tak, aby to skutečně vypadalo, že Leia mizí do ústraní, opouští Odboj, nechává post generála někomu jinému. A v podstatě by se nebylo ani čemu divit. Ztratila Hana Sola, její syn přešel na temnou stranu Síly, její bratr Luke Skywalker je nezvěstný. Vše, pro co žila, je pryč.

Pokud mají tvůrci skutečně dostatek natočeného materiálu a audio stop s Carrie, může Rian Johnson ve studiu vyčarovat prakticky cokoliv. V dnešní době se dají namíchat, sestříhat a zpřeházet slova tak, že prakticky nepoznáte rozdíl, co bylo dodatečně upraveno. Navíc se během dotáček mohly dotočit scény s dublérkou Carrie, kdy bude vidět například jen záběr na ruce, jak odkládá třeba svůj plášť či cokoliv jiného. Ale to už pouze tipujeme.

Rian Johnson dále dodal, že s Carrie Fisher mají poměrně dost natočeného materiálu. Nejedná se o tak malou roli jako v případě Epizody VII. Tentokrát si generálky Leii Organy užijeme více. Johnson se také přiznal, že některé věty nabudou na větším významu a silnějším diváckém prožitku, když nyní Fisher zemřela. Můžeme tak jen doufat, že tvůrci vědí, co dělají, a odchod Leii Organy bude dávat smysl.

Jak podle vás Leia Organa zmizí ze scény?

Diskuze /6

Lex Luthor

Splyne se sílou

5.8.2017 | 17:11:47
vivatis

Pokud by se vrátil Coruscant a senát v epizodě IX byl bych nadmíru spokojen.

5.8.2017 | 17:15:37
A_V

nevadilo by mi, kdyby uděalali pár scén pomocí počítačové animace, aby se s náma Leia hezky rozloučila

5.8.2017 | 20:14:43
sFík

Splyne se sílou…

6.8.2017 | 9:37:17
Londo

Nafoukne se a vybuchne…

6.8.2017 | 15:28:48
Tomi Lee Morpheus

Leila si požičia MILENIUM FALCON a pri unikaní pred FO preletí cez stred galaxie a navždy bude uveznena na horizonte udalostí v blízkosti supermasívnej čiernej dieri, ktorá sa nachádza v strede galaxie!

Uvidíme niečo čo sme ešte nevideli, alias interstlar v2.0

6.8.2017 | 15:43:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců