Star Wars (Hvězdné války) John Boyega otevřeně promlouvá o tom, že Rian Johnson si v The Last Jedi mohl s postavou Finna poradit mnohem lépe

John Boyega otevřeně promlouvá o tom, že Rian Johnson si v The Last Jedi mohl s postavou Finna poradit mnohem lépe

John Boyega otevřeně promlouvá o tom, že Rian Johnson si v The Last Jedi mohl s postavou Finna poradit mnohem lépe

Postava Finna prošla velikým vývojem v Epizodě VII a IX pod vedením J. J. Abramse. Zdá se ale, že Rian Johnson si v případě Epizody VIII s postavou moc nevěděl rady, a tak možná celá Finnova výprava na Canto Bight působí zbytečně. Nyní s tím souhlasí i Finnův představitel.

11 4
28.12.2019

John Boyega debutoval u Star WarsEpizodě VII, kde si jeho postava prošla velikým vývojem. Z ustrašeného stormtroopera Prvního řádu se stal uprchlík a nakonec hrdina Odboje. Jenže vývoj této postavy se zastavil právě v Epizodě VIII Riana Johnsona, kde sice Finn dostane prostor, ale jeho příběh a dopad na celý film je jaksi nijaký.

A nyní si to uvědomuje i sám Boyega, když se zpětně ohlíží za celou ságou. Jeho postava dostala v Epizodě IX znovu prostor a dokonce jsme se dočkali poměrně zajímavého odhalení, které je přímo spojené s Finnem. Když se ale herec vrací k The Last Jedi, není příliš nadšený. Myslí si, že Rian Johnson s postavou Finna a Rose Tico mohl odvést lepší práci.


(Kdo ví, jak by Finnův příběh pokračoval, kdyby měl celou ságu na starosti J. J. Abrams. Foto: Disney)

Obě postavy jsou odtržené od Rey a Bena Sola, o kterých celá sága je. Příběh pro Finna a Rose v prostředním díle zkrátka nebyl. Navíc celá výprava na Canto Bight a získání DJe působí hrozně zbytečně, když de facto nic, čeho postavy dosáhly, ve finále není zúročeno. Třicet minut filmu si můžeme škrtnout.

Boyega dále přiznává, že s celou řadou rozhodnutí, které Rian Johnson pro The Last Jedi udělal, nesouhlasí. Několikrát se o tom dokonce bavil s Markem Hamillem, který na to měl podobný názor. Jelikož spolu ale Hamill a Boyega nikdy nenatáčeli, nemohli v těchto konverzacích pokračovat tak, jak by asi chtěli. Je ale zajímavé, že když prach usedl, se herci najednou začnou zpětně vyjadřovat k filmu, který před pár lety tolik obhajovali.

Co si myslíte o příběhu Finna v Epizodě VIII? Mohl Johnson s postavou naložit lépe?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /21

NavrcMikey

The Last Jedi měl realistický prvek selhání. Ne vždy se vše podaří jak je naplánováno.

28.12.2019 | 17:05:38
Hed94

The Last Jedi je totální dno všech SW filmů. Dějově absolutně nezvláduté. Bohužel ale ještě horší je celá ta linka s pink Lady. Nejenom že je podobně zbytečná a nesmyslná, ještě se navíc snaží divákům nuceně cpát SJW propagandu. Vrcholem pak pro mě bylo jak skokem zníčila všechny ty lode včetně hlavního křižníku… sice vizuálně a zvukově úžasná scéna, ale absolutně to níčí základní zákony celého univerza. Protože když tuhle logiku zaaplikujem do předchozích filmů, tak proč Rebelove v New Hope prostě nevzali loď, nezapli autopilota a neprojeli hvězdou smrti ?

#3 Beranir #8 derill129 #15 derill129
28.12.2019 | 17:24:44
Beranir

#2 Hed94: co sem slyšel tak v poslendím díle si z toho dokonce i dělaj srandu a pořádně to redconujou, prej se tam někdo zeptá proč proti té obří flotile nepoužijeme holdo manévr a odpověd je, že to je šance jedna z milionu že to trefíš, defakto tak řekly, že to co ona zvládla bylo kamikaze s šancí uspěchu blížící se nule, což z ní dělá ironicky ještě většího patlala než předtím.

28.12.2019 | 17:49:45
KaraSnowAllen

No, všechno mohlo být lepší a ne moc věcí mohlo být horších.

28.12.2019 | 18:24:23
witcherrr

Finna měli zabít v prvních 10 minutách trilogie, přijde mi strašně nesympatický a nerezonuje mi s filmem, ať se podívají na Manda, tam ti afričani mají aspoň charisma, možná Finn není afričan, ale antilan: https://www.youtube.com/watch?…

#6 Shaggy14
28.12.2019 | 18:34:44
Shaggy14

#5 witcherrr: célé trilogii nic nepřinesl a nemusel tam vůbec bejt :)

28.12.2019 | 19:06:21
RagnarokCzD

Jeden by řekl, že Finn mohl klidně umřít už v prvním dílu trilogie a nikdo by po něm netruchlil … no, ruku na srdce, je to pravda … ale Finn zdaleka není jediná postava, která by týhle trilogii nechyběla. -_-

28.12.2019 | 19:40:36
derill129

#2 Hed94: Tak isto aj The rise of skywaler všetko čo Abrams hovorý sú hlúposti Marvel dokázal v troj hodinovom filme vysvetliť všetko a abrams ide tvrdiť že je to najdlhší film pričom je o dvadsať sekúnd kratší ako Attack of the clones a všetko prežitie palpatina, reyno opravenie meča, landová dcéra. a snoke a reyn pôvod je odfláknutí, tak ako tento film zničil celú prepracovanosť palpatinovej postavy,tento ho zosmiešňuje a jeho smrť totálne hlúpa celý film stavia na teoríach fanúšikov ale nevedia ani na tom vystavať zmysluplný príbeh. A že sa muselo vypúšťať veľa nepodstatných vecí pritom ale všetky sú vo filme. Takáto cgi prešla Lucasovi pri druhej a tretej epizóde táto epizoda pri tejto si nemali ani len dovoliť postaviť vizuál pred príbeh. Tento film je zbytočný lebo sa zaoberá nepodstatímy vecami ale tie podstatné sa povedia v jeden vete, alebo ich vynechali ako pri landovi.

#10 Hed94
28.12.2019 | 21:47:25
Bafomet42

Čistě hypoteticky mohl být Finn postava zajímavá, dokonce originální a nová: přeběhlík a žádný hrdina, motivovaný čistě obecnou lidkostí, která má své přirozené hranice, jež nelze přestoupit; postava, která však patřičně využita má své místo v organizaci odboje, protože ten se většinově skládá právě z obyčejných lidí. Mohl pak klidně i padnout, dokonce heroicky, protože k statečné smrti nemusí nikdo být největším hrdinou deseti parseků galaxie.. Místo toho je ale jen dalším Jar-Jarem Binksem.

28.12.2019 | 21:59:21
Hed94

#8 derill129: Jako souhlasím s tím názorem že celá nová trilogie stojí příběhově za kokos. Absolutně to jako celek nezvládli. Ale upřímně devátej díl tak špatnej nevidím, naopak. Jeho problém jsou jeho předchůdci na kterejch nejde stavět, takže je to vlastně prostřední a závěrečná část trilogie v jednom filmu. A vzhledem k tomu že se aspoň odprostili od těch SJW bullshitů z předchozích dílů, tak tomu dávám kladné plus jako epizodě… z těch tří je nejlepší podle mě.

#11 Beranir
28.12.2019 | 22:16:13
Beranir

#10 Hed94: říkat, že je to nejlepší díl trilogie je jako vybírat nejlepší epizodu poslední řady GoT, jo možná to je nelepší epizoda série ale ta série stejně stojí za prd.

29.12.2019 | 0:37:48
monikash

Ale ruku na srdce, kdo za to může? Oba scénáristé a Jirka Lukášů, který celé dílo (za)prodal. A samozřejmě současná „divná“ doba.

překladatel
29.12.2019 | 10:57:15
Cristie

John Boyega promlouvá – nebýt SW, nikdo ho nezná a pro mě za mě mohl padnout už v prvních deseti minutách. Jo, po bitvě je každý generál a on by mohl sebevědomí rozdávat. Což nepopírá fakt, že se jim film moc nepovedl.

#14 tom99
29.12.2019 | 11:14:09
tom99

#13 Cristie: Tak těžko mohl něco takového říci před premiérou The Last Jedi, to by ho Disney sežralo zaživa. Jen se podívej na rozhovory s ním před premiérou, to mluvil úplně jinak. Teď, když prach ustál, ale může už říci vše na plnou pusu…

#18 Cristie
webmaster
29.12.2019 | 11:21:23
derill129

#2 Hed94: čo to trepeš star wars nikdy nemal žiadne zákony a sam ich porušoval od začiatku napr súboj na Mustafare tie výpary z ľavý by ich dávno zadusily a dávno by už uhorely za živá obydvaja a ešte v takých kostimoch a tie vesmírne bytky Johnson sa aspoň snažil prísť s niečím nový a originálnym aj keď vykráda iné filmy ale to je už pri star wars bežné. Napr bespin je nereálny tak, ako aj celý Corusant kde máš lietajúce dopravné prostriedky bez krídel, lucas to má síce vysvetlené ale v reálnom m živote už veľa vecí so star wars je realita ale stále sú také gore zostanú len fikciou

#21 Hed94
29.12.2019 | 11:32:12
derill129

Ma svoje fiktívne niektoré sú reálne ale nie len star wars ale každé scify porušuje prírodné zákony či už gravitácie ako skok do hyperpreistoru je nereálny je reálny ale na to by bolo potraba neobmedzeny prísun energie a takto by sa dalo pokračovať. V Star Wars je veľa vecí ktoré by sa daly vyvrátiť a keďže som z tých ktorý sledoval o týchto mýtoch dokumenty je lepšie sa tom nehrabat lebo vám to zničí celú rozprávku, a v celej 8, dielne sérii je vyvrátitelných veci ktoré sa vymikaju realite ale to aj v rýchlo a zbesilo preto sú to filmy a nikde sa nepíše že podľa skutočných udalostí,. Maju pekný vizual pôvodná trilógia patrí medzi klasiku, prequely k príbehu a tak aj sequely je zbitočné hrabať sa tom ktorý film aké zákony porušuje lebo ich porušujú všetky

#17 Jura50
29.12.2019 | 11:55:43
Jura50

#16 derill129: Tu jde hlavně o to že sequely porušují zákony SW, které byly ustanoveny v předchozích epizodách a knihách. To mi třeba vadí uplně nejvíce… Viz třeba to jak nyní skáčou do hyperprostoru odkudkoliv, přitom všude se vždy řešil hmotný stín na jehiž principu fungovali i interdikční křižníky Imperia. Nyní se zdá, že tyto lodě byly uplně k ničemu, neboť lodě si skáču do hyperprostoru s gravitačních studní a bez výpočtů jedna báseň. Dříve taky cesta hyperprosorem zabrala hodiny, dny až týdny, nyní každý skočí kamkoliv v rámci sekund až minut, prostě kktina alá Disney.

29.12.2019 | 13:50:41
Cristie

#14 tom99: Asi to měli udělat. Tedy sežrat zaživa. Nejraději by asi svoji postavu pojal jako ústřední a jedinou.

29.12.2019 | 14:49:13
eloise

Pre mňa osobne mala tá postava od TFA najväčší potenciál. Ako stormtrooper, ktorý dezertoval, mohol mať jeden z najzaujímavejších príbehov, no Rian Johnson zaklincoval vývoj 90% postáv a posledná časť to už nemala ako zachrániť. Žiaľ.

29.12.2019 | 17:00:05
Railbot

Na konci TLJ měl zemřít. Ale ne, Rose to do něj napálila, zkazila záchranu a prakticky zbytek Odboje vystavila nebezpečí. Jen aby mu mohla dát hubana … a za to si v ROTS už ani neškrtla. Tragická postava.

29.12.2019 | 17:20:57
Hed94

#15 derill129: Přijde mi že trochu nevíš o čem mluvíš. Každej seriál / film / knížka si definuje svoje universum obecnými zákony ve kterejch se pak pohybují. Tyhle zákony můžou nebo nemusí být stejné jako naše realita. Tzn. pokuď si film řekne že chce mít létající auta bez křídel a lávovou planetu na které lze být bez masky atd. tak proč ne ? Problém je ale v momentě kdy tyhle zákony začne porušovat a tím vytvářet díry. Ten hyperprostorový skok v epizodě 8 ala hrdinské kamikadze pink lady je přesný důkaz. Je to krásná scéna audiovizuálně, ale nedává smysl aneb jak už jsem psal… logicky… kdyby hyperprostorový skok mohl dělat takovéhle škody, tak se nikdo neobtěžuje s kanony nebo stíhačkami a rovnou pošle autimaticky pilotovanou loď jako raketu hyperprostorem. Tím mohli bez problému v epizodě 4 zníčit hvězdu smrti a nemuseli se obtěžovat s plány. Tzn. i celej filmy Rogue One je pak vlastně zbytečnej a tak dále a dále…

30.12.2019 | 17:33:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců