Star Wars (Hvězdné války) Které známé tváře se překvapivě objevily v Rogue One?

Které známé tváře se překvapivě objevily v Rogue One?

Které známé tváře se překvapivě objevily v Rogue One?

Rogue One: Star Wars Story je prequelem Epizody IV, který na ní bezprostředně navazuje. Proto se nabízelo, aby se objevily nějaké známé postavy, které známe ze starších filmů. Kdo se nakonec ve filmu objevil? Článek obsahuje spoilery, tak vstupujte do něj na vlastní bezpečí.


14 0
23.12.2016

Před filmem bylo jasné, že se ve snímku objeví Mon Mothma, Bail Organa, Jan Dodonna a hlavně Darth Vader. Režisérovi Garethu Edwardsovi se ale podařilo utajit výskyt dalších dvou důležitých postav, které se na chvilku objevily v Rogue One: Star Wars Story.

V případě jedné postavy navíc nešlo pouze o nějaké cameo, ale o poctivou vedlejší roli. V našem článku týden před premiérou jsme psali, že v jednom z posledních TV spotů byl možná viděn Wilhuff Tarkin. A bylo tomu skutečně tak. Tarkin se opravdu ve snímku objevil a to hned několikrát. A co víc – hrál ho opět Peter Cushing!


Peter Cushing bohužel zemřel v roce 1994 a tudíž se nemohl zúčastnit natáčení nové trilogie, kterou měl pod taktovkou George Lucas. Peter si měl Tarkina zahrát v Epizodě III. Ten se nakonec v Pomstě Sithů skutečně objeví, tam ho ale hrál Wayne Pygram. Původně George usiloval o to, aby se Cushing znovu objevil pomocí technologie a starších záběrů.

(Tři postavy z Epizody IV, které se objevily i v Rogue One. Foto: Disney)

Bohužel doba v roce 2005 ještě nebyla tak vyspělá, aby tomu bylo možné. Navíc údajně neexistují žádné záběry celého Tarkina. Údajně byl celou dobu zabírán pouze do pasu a natáčel v pantoflích. O deset let později, kdy se už točilo Rogue One, ale technologie opět pokročily. Tudíž v prvním Star Wars spin-offu jsme se dočkali digitálního Tarkina v podání Petera Cushinga.

O tom, jak se vám jeho výskyt líbil a zda jeho animace byla dokonalá, přenecháme na vás. Určitě se nám ozvěte v komentářích. Tarkin má nicméně ve filmu důležitou roli a je skvělé sledovat pomyslné soupeření o Imperátorovu přízeň s ředitelem Orsonem Krennicem. Jak už bylo řečeno, Tarkin nehraje ve filmu druhé housle, je velice důležitým charakterem filmu.

Zato druhá známá postava se ve filmu objeví pouze na jednu scénu a to v samotném závěru. Nicméně scéna je naprostým vyvrcholením filmu a její výskyt musel potěšit nejednoho fanouška. Nejedná se pochopitelně o nikoho jiného než o Leiu Organu, která se v závěrečných minutách zmocní plánů Hvězdy smrti a odletí směrem k Tatoooinu na lodi Tantive IV. Když už jsme u toho, ve filmu se mihne i C-3PO a R2-D2.

Ve filmu se objevilo spoustu dalších postav, které známe z původních filmů, ale jednalo se pouze o malá camea. Tyto charaktery si rozebereme příště v samostatném článku. Jak se vám líbila animace Tarkina a Leii? Jste rádi, že se ve filmu tyto postavy objevily?

Diskuze /17

Lex Luthor

Tarkin byl udělanej naprosto perfektně a líbil se mi tam. Klidně mohl být hlavním záporákem filmu, úplně převálcoval ředitele Krenica ten byl mnohdy až k smíchu. Pro mě byly hlavní záporáci Tarkin a Vader.

#6 Tomi Lee Morpheus
23.12.2016 | 15:31:17
AuroN

Všichni záporáci byli zahrání (vytvořeni) velice zdařile. I ten Krenic byl dobrej. K filmu adekvátní, řekl bych. Ostatní byli milé překvapení. Vader byl famózní.

23.12.2016 | 16:45:54
Wilhuff Tarkin

Velikost Tarkinovy role mě mile překvapila. Doufal jsem alespoň v malé CGI cameo, ale tohle? Famózní.

23.12.2016 | 19:50:23
Angi

Mi se Tarkin líbil a ani proti princezně jsem nic neměl. Asi lidem hodně vadí fakt, že o tom ví. Takže hned hledají nedostatky a pak to zcela jasně „vidí“. By mne zajímalo, kdyby udělali v nějakém filmu takhle dobrou počítačovou postavu žijícího herce, aniž by to předem řekli. Kolik lidí by se hlásilo k tomu, jak to bylo špatně udělané a že to poznali..

#5 Lee_CZ_
23.12.2016 | 21:34:21
Lee_CZ_

#4 Angi: Mno jak se říká „po bitvě je každý generál“.

Co se Tarkina týče, tak jsem byl ohromen, hned jsem si říkal „twl to je super, že tam zase ten herec hraje“, ale pak když jsem se po cestě z kina zamyslel, tak mi přišlo divné že i po těch 40 letech vypadá pořád dobře :D Tak pak mi to došlo, takže opravdu povedené CGI a zasazení taky sedlo, aspoň se vše vysvětlilo. A co se týče Leiy, tak to jsem naštěstí poznal hned, ale jako bych se díval na Novou naději, prostě super efekty :)

23.12.2016 | 22:28:19
Tomi Lee Morpheus

#1 Lex Luthor: Kernic bol povodne stavitel, riaditel fimmy ktora stavala kozmicke lode, takze nebol trenovany vojak, takze z tohto pohladu to zahral dobre, a aj dej tomu vsetkemu co predpokladam nahrava.

osobne som vedel ze TARKIN je cgi a tak som to hned tam videl, ale skoda ze som to vedel dopredu, lebo je to mozno placebo efekt, zato o Leile som nevedel, a myslel som ze bude len otocena chrbrom, ale potom ma ta scena sokovala lebo vizerala naozaj skutocne!!!

23.12.2016 | 22:43:30
agent thompson

jako poznat že to je CGI bylo já jsem nevěděl že tam bude přišel mi trošku nereálnej takže mi to došlo ale nevadilo mi to. Když se na to nesoustředíte tak to nejde ani poznat.

#9 Tomi Lee Morpheus
23.12.2016 | 22:44:05
Railbot

Kdo o CGI Tarkinovi nevěděl ten jen s obtížemi poznal, že je to CGI. Kamarádovi kdybych to neřekl, tak si ani nevšimne, že to není živý herec. Když jsem mu říkal, že Cushing je už přes dvacet let mrtvý, tak koukal jak puk.

23.12.2016 | 22:52:24
Tomi Lee Morpheus

#7 agent thompson: neviem cim to je ale posobil na mna ako zombie, ale leila bola sexi krasna;) aj ked aj tam som trocha podvedome šilhal, ale ako vravim placebo je silna vec

23.12.2016 | 22:53:26
Kutil44

Herečka princezny Leia(Carrie Fisher) včera dostala porážku na palube lietadla a teraz leži v kritickom stave v nemocnici :(

24.12.2016 | 8:09:45
cynamon

Podle mě byl v jednom záběru skutečný Peter Cushing. protože naprosto stejný záběr je i v Nové naději. A co se týče CGI, tak to bylo vidět hned v prvnim záběru s nim, pak už vypadal opravdovějc a Leia se mi zdála trošku mladší než v EPIV

24.12.2016 | 9:04:31
Hed94

Upřímně jsem fanoušek Star wars ale zas ne takový abych věděl že ten herec už dávno umřel, takže jsem o tom CGI neměl ani tušení… I tak jsme ho ale hned po 3 sekundách prokoukl. Jako bylo hezky udělaný ne že ne, ale na dnešní dobu to bylo upřímně slabé… Si vemte jak krásný CGI udělal třeba blizzard ve Warcraftu u orků… Je škoda že si s tím este víc nevyhráli.

#13 tom99
24.12.2016 | 14:19:23
tom99

#12 Hed94: Počkej, tobě se líbil víc CGI ork než CGI Tarkin? Tak to jsem viděl asi jinej Warcraft…

#14 Tomi Lee Morpheus #15 Angi
webmaster
24.12.2016 | 15:59:17
Tomi Lee Morpheus

#13 tom99: tak tak warcraft bol slabší, ale možno je to tým, že Terkin je old zlo ala imperátor;)

24.12.2016 | 20:23:12
Angi

#13 tom99: To je tím, že živého člověka viděl, živího orka ne, tak se mu zdá cgi dobré.

25.12.2016 | 10:18:59
Sasanka

Tarkin byl digitální?! :D

#17 Tomi Lee Morpheus
25.12.2016 | 11:48:04
Tomi Lee Morpheus

#16 Sasanka: ano, podla materialu z E4 ho namodelovali a otexturovali, hlas ale netuším.
ono urobiť v pc virtuálnu a realistickú ludskú kožu je problém, lebo luddská kože je viacvrstvá a svetlo sa z nej odráža podla jej prekvenia a dopadu svetla,.

preto je lahké spoznať makeup, lebo s každej strany a uhlu má takáto tvár rovnakú farbu, ale lusdká tvár bez makeupu je roznofarebná, ale túto mikrochamelenie si neuvedomujeme. Vyrastáme medzi ludmi odmalička, takže je to pre nás normálne. ALE

ALE, keď niekoho odfotíme a potom touto farbou nnieco namalujeme tak to pôsobí okamžite na nás umelo, lebo zrazu podvedome vidíme, že to je umelé;)

25.12.2016 | 17:27:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců