Star Wars (Hvězdné války) Kým by mohla být Jyn Erso z Rogue One?

Kým by mohla být Jyn Erso z Rogue One?

Kým by mohla být Jyn Erso z Rogue One?

Jyn Erso je úplně novou postavou, která se doposud ve Star Wars filmech neobjevila. To ale neznamená, že jsme ji nemohli vidět v rozšířeném univerzu, které nyní už bohužel není kanonické. Co má společného Jyn Erso s Jan Ors?


16 0
16.4.2016

Postava Jyn se původně měla jmenovat Lyra, ale tvůrci jí nakonec pozměnili jméno na Jyn. Jyn Erso zní velmi podobně jako Jan Ors – postavě, kterou znají fanoušci rozšířeného univerza z her o Kyle Katarnovi (Jedi Outcast, Dark Forces). Obě hrdinky nemusí mít společného vůbec nic, ale z traileru na Rogue One už nyní lze vyvodit děj, kterým bude procházat Jyn a ten je velice nápadně podobný právě příběhu Jan Ors.

Jan Ors byla původně pašeračkou, která příležitostně pracovala pro Povstalce a byla jejich tajnou agentkou. Ve filmu nás s Jyn Erso čeká něco podobného. Jyn bude problematickou dívkou a zlodějkou, již se Povstalci pokusí využít a nasadí ji na sebevražednou misi v naději, že získají plány vesmírné stanice Hvězdy smrti. Jyn je navíc postradatelným členem, který pro samotné povstání nic neznamená, což z ní dělá ideální osobu pro takovouhle misi.


(Jan Ors a Kyle Katarn ve hře Jedi Outcast. Foto: Lucasarts)

Jan Ors se v průběhu svého života seznámila s jistým Kylem Katarnem, který pracoval pro Impérium jako důstojník jejich letectva. Když Jan Kyleovi odhalila, že za smrt jeho otce může Impérium a ne Povstalci, jak si původně mylně myslel, Kyle se přidal na stranu dobra a Jan ho představila Mon Mothmě. Tato dějová linka může nastat i v Rogue One. Z tohoto obrázku víme, že se Jyn Erso infiltruje k nepříteli a zde může narazit na jakéhokoliv imperiála, který by jí mohl pomoci a zběhnout k Povstalcům. Ve filmu se navíc objeví i Mon Mothma, což je další důvod věřit, proč k těmto potencionálním scénám může dojít.

(Shadow troopeři budou zatápět Jyn a její partě. Foto: Lucasarts)

První mise Kyle Katarna pro Povstalce byla znovuzískání plánů Hvězdy smrti, což má být hlavní zápletka filmu. Kyle se dále podílel na zničení programu Shadow trooperů, zvláštních Stormtrooperů, kteří se od těch klasických lišili zvláštním maskovacím zařízením. Shadow trooperů se dočkáme i v Rogue One, tak uvidíme, zda i tato dějová linka bude mít s Kyle Katarnem něco společného.

Ať už říkají tvůrci cokoliv, nelze upřít, že Jyn Erso toho má s Jan Ors a Kylem Katarnem mnoho společného. Je velice pravděpodobné, že u Jyn se těmito postavami inspirovali, i když to budou tvůrci do poslední chvíle popírat. Může samozřejmě jít o náhodu stejně jako s Rey, Kylo Renem a Finnem, kteří tak trochu svým způsobem připomínají Bastilu, Revana a také Kylea Katarna z již nekanonického rozšířeného vesmíru. Ale pamatujme na větu Qui-Gona JinnaEpizody I: Naše setkání nebyla náhoda. Nic není náhoda. A mistru Jediovi bychom měli přeci věřit.

Myslíte si, že se Disney snaží ve svých nových epizodách Star Wars recyklovat staré příběhy a vydávat je za nové? Myslíte si, že Jyn je Jan Ors?

Diskuze /3

KarlCZ

Myšlenka pěkná, ale to si vždy něco myslíme a ono je to pak úplně jinak :)

16.4.2016 | 17:10:15
Angi

Jen doufám, že pokud by to dělali záměrně, tak by nebyli až tak tupí, aby dávali taková jména a masky, které to odhalí ještě před odvysíláním… ale klidně to můžo obšlehnout celé, aniž by je zajímalo, že si toho někdo všimne.

16.4.2016 | 19:38:28
simavok

Třeba je to Reyina matka.

17.4.2016 | 16:44:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců