Star Wars (Hvězdné války) Mark Hamill: Nelíbí se mi, co tvůrci udělali s postavou Lukea Skywalkera

Mark Hamill: Nelíbí se mi, co tvůrci udělali s postavou Lukea Skywalkera

Mark Hamill: Nelíbí se mi, co tvůrci udělali s postavou Lukea Skywalkera

Luke Skywalker se v Epizodě VII objevil pouze v jedné scéně, zato film The Last Jedi se mu již bude věnovat podstatně víc. Prozkoumáme jeho nitro, zjistíme jeho motivaci. Když se právě o těchto aspektech Mark Hamill dozvěděl, byl nepříjemně překvapen. Takto si návrat do role Lukea nepředstavoval.


25 0
30.5.2017

Herec Mark Hamill je známý svou upřímností a svou láskou ke Star Wars. Sám měl hned několik nápadů, jak by se Luke Skywalker mohl do ságy vrátit, proto byl velice překvapen, když mu režisér Rian Johnson řekl svou vizi. Mark se mu následně (mírně) svěřil, že prakticky nesouhlasí s ničím, co Rian plánuje s postavou Lukea udělat.

Hamill také prohlásil, že následně svůj příběh vstřebal a jeho prací je zahrát tu roli co nejpřesvědčivěji. Luke Skywalker byl v původní trilogii jasným kladným hrdinou, který se nenechal ani v Epizodě VI zlákat Imperátorem. V Epizodě VIII ho ale čeká zcela jiný příběh. Luke bude daleko temnější postavou a bude chtít ukončit řád jediů. To je zřejmě něco, co Hamilla velice překvapilo. Nesouhlasí s tím, řekl to na plnou pusu. Musíme jen doufat, že tvůrci vědí, co dělají.


Mark Hamill nicméně nechtěl jakkoli podrývat práci scenáristů, spíš byl zaskočený, co s postavou Lukea hodlají udělat. Celou dobu žil totiž v přesvědčení, že Luke je tím jediem, který je 100% na světlé straně Síly. Ostatně tak ho vyobrazují všechny filmy a i velká část knih a komiksů (i když i tam se občas Luke přidá na temnou stranu Síly). Hamill se přiznal, že když žil v takovém přesvědčení několik let, je pak těžké vstřebat naprosto odlišný přístup k postavě.

(Když je s něčím Mark nespokojený, nebojí se to říct. Foto: Disney)

Hamill dále pro časopis Vanity Fair řekl, že kvůli natáčení The Last Jedi držel dietu. To samozřejmě není žádnou novinkou, Hamill měl už speciální jídelníček před Epizodou VII. Nesmíme zapomínat, že Mark před pár lety vypadal zcela jinak, a aby se do role vůbec vrátil, musel na sobě pořádně zapracovat.

Pětašedesátiletý Hammill dále na toto téma přiznal, že během natáčení je občas těžké uhlídat si formu, zvlášť když je vám na place k dispozici zdarma všelijaké nezdravé jídlo. Chce to velkou várku sebekontroly, abyste si vzali to správné maso a zeleninu a nesáhli po něčem jiném. Hamill také prozradil, že mu pomohly téměř každodenní výšlapy na natáčecí plac v Irsku. Na některá místa se zkrátka auta nedostala, a tak bylo potřeba, aby herci šli po svých. Výšlapy trvaly každý den okolo devadesáti minut, a to už člověku s kondicí opravdu pomůže.

Mark prozradil, že příběh Epizody VIII se točí okolo něj. Epizoda VII byla o Hanu Solovi, The Last Jedi patří zase Lukeovi a právě Epizoda IX měla být zcela o generálce Leie Organě. Bohužel tato vize studia se nepodařila uskutečnit, když náhle Carrie Fisher v prosinci 2016 zemřela. Mark se přiznal, že vůbec jeho nejoblíbenější scény ve Star Wars jsou ty, kdy jsou na scéně všichni tři spolu. Je mu velice líto, že taková scéna nás v nových filmech nečeká.

Co si myslíte o tvrzení Marka Hamilla? Jaký Luke je vám sympatičtější? Ten kladný, či ten temný?

Diskuze /21

Golradir

Hamil je snad jediný herec, který upřímně sdělil svůj záporný názor na něco ohledně filmu. Většinou nám herci před premiérou jakéhokoliv filmu mažou med kolem pusy, ale vyjádření jako to Hamilovo se jen tak nevidí. Palec nahoru (y)

#4 tom99
30.5.2017 | 17:06:14
Angi

Jak to mám vědět, temného Luka jsem ještě neviděl. =)

30.5.2017 | 17:29:02
Lex Luthor

Pro mě byl Luke kladná postava, myslel jsem právě, že po epizodě 6 obnoví řád Jedi a bude cvičit novou generaci Jediů taky se mi moc nelíbí co z něj udělali

30.5.2017 | 17:29:07
tom99

#1 Golradir: Naprostá pravda. Jeho upřímnost obdivuji a u dnešních herců se to nevidí, protože zkrátka „nemůžou“ říct svůj vlastní názor. Mark Hamill to ale udělal a několik měsíců před premiérou vlastně natvrdo řekl, že nehrál to, co chtěl. Je to borec :-)

webmaster
30.5.2017 | 17:41:23
Matixed

Podle mě chce řád Jedi ukončit jen z toho důvodu, že se to už několikrát vymklo kontrole (Anakin, Ben). S dobrým úmyslem, celé to nějak zrenovovat. A také Hamill je známý tím, že často mlží a je dost možné, že věta ještě pokračuje a v traileru je jen její část: např. „It's time for jedi to end .. this war.“

#6 Lex Luthor #9 Golradir
30.5.2017 | 19:17:31
Lex Luthor

#5 Matixed: Tak by měli být dva sithové a dva jediové, sithové, kteří chtějí vládnout galaxii a dva jediové, kteří udržují mír a bojují proti sithům

#7 Matixed #19 Batu_Khan
30.5.2017 | 19:28:30
Matixed

#6 Lex Luthor: No měl jsem tím na mysli, že jeho cíl bude, aby nevznikli ani sithové, ani jediové, protože to jde vždy ruku v ruce.

#10 Angi
30.5.2017 | 20:04:10
Warf

Když to nebude kopírka Impérium vrací úder, tak budu spokojený.

30.5.2017 | 21:06:51
Golradir

#5 Matixed: Ono je možný, že ve filmu ta věta třeba vůbec nezazní, podobně jako v prvním traileru k 7. epizodě → „The Force is strong in my family, my father had it, I have it, my sister has it. You have that power too.“

30.5.2017 | 21:39:46
Angi

#7 Matixed: Přesně. Třeba se rozhodl, že bez „síly“ bude vesmíru líp..

31.5.2017 | 6:21:41
Wolfinator1

Ano asi většina čekala návrat Luka jinak asi jako Hamil, ale třeba to bude dobré a z toho , že je tam věta , že nechce už řád Jedi nějakou temnotu teda nevidím. :D Navíc je fakt, že temná strana a Sithové buď přímo vzešli z Řádu Jedi ( Anakin ) , či hodně těžili z jeho blbosti a zastaralosti. Takže proč né nějaká změna, Luke to má určitě promyšlený za ty roky to naplánoval s duchama Yody a Obiwana :D

Hamil je borec sám je jeden z největších fandů Star wars a dělá pro fanoušky hodně což se tolik nevidí. Chtěl bych vidět třeba Johnyho Deppa jak se tak angažuje, upřímně mluví a točí s fandama sranda videa třeba.

#12 Cecko
31.5.2017 | 7:44:46
Cecko

#11 Wolfinator1: Tak zrovna Johny Depp to tak dělá, ne? Jako sem-tam se na netu objeví nějaký jeho video s fandama, případně jak v přestrojení za Jacka chodí do dětskejch nemocnic atd. Ale kdo samozřejmě ví, z kolika procent je to jeho zásluha a z kolika je to prostě marketing. Na takových těch „Víte že“ stránkách psali, že si bere kostým Jacka všude s sebou, pro podobný případy, ale těžko říct, jestli je to pravda.

31.5.2017 | 12:16:14
DrcKo

Tak možno sa charakter Lukea zmenil tak, že sa konečne povzniesol nad Jedi a Sith a pochopil že ak su jedni musia byt aj druhí. Prestal sa angažovať s úmyslom že aj temná strana sily prejde do úzadia a nechá všetko plynut po svojom… To dáva aj zmysel prečo odišiel. Jeho Synovec sa s tým asi zmierit nechcel :D

31.5.2017 | 12:34:30
Telly...

Pro me nejzajimavejsi info je, ze mu vadi na tom ze se nesejdou to ze carie umrela ale to ze Han v sedmicce taky to uz neresi, znamena to navrat Hana?

#16 Golradir
31.5.2017 | 13:01:41
Lex Luthor

možná mu nejvíc vadilo, že si Luke nechal narůst vousy a úplně změnil svůj oblek mladý jedi ustrojený v černém byl super ted tam dají nějakého starce v bílém obleku s vousy to je další obivan.

31.5.2017 | 13:56:50
Golradir

#14 Telly...: neznamená

31.5.2017 | 16:03:55
KaraSnowAllen

Taky se mi to moc nelíbí, soudě čistě podle toho, co řekl. Luke se vyloženě narodil s naivním idealismem své matky, nekonečnou vírou v dobro a čekala bych, že ho to jen tak nepustí tak, že bude chtít ukončit řád Jediu. Ještě nevím, co bude jak bude, třeba to ve výsledku bude mnohem lepší, ale Marka si velice cením za jeho upřímnost.

31.5.2017 | 16:12:37
tom99

Já bych řekl, že problém je někde jinde. Zeptejte se svých rodičů – Luke je jasně kladný hrdina, kterým chtělo být každé druhé dítě, mělo Lukea za vzor. Vždy představoval takový ten americký ideál 100 % hrdiny, který nikdy nepochyboval o svých úmyslech. Takto je vykreslen v původní trilogii a takto si ho pamatují fanoušci. A samozřejmě i Hamill. Je to jeho nejslavnější role, Mark byl (a je) tím kladným hrdinou. Takto Lukea propaguje již několik let

Představte si, že nyní za vámi přijdou tvůrci a řeknou vám, že „vlastně takový Luke vůbec není“. Není to jen podfuk na fanoušky, ale především na Hamilla, který svojí postavou pochopil úplně jinak a prezentoval jí úplně jinak. Řekl bych, že je spíš zklamaný.

#21 Tomi Lee Morpheus
webmaster
31.5.2017 | 16:20:47
Batu_Khan

#6 Lex Luthor: Dvaja jedajovia neudržia v žiadnom prípade mier, 10 tisíc jedajom sa to nepodarilo :D a čo sa týka star wars nádej zomiera posledná hádam mikimaus predá star wars a potom bude lepšie

31.5.2017 | 18:48:43
pidalin

Podle mě to nebude tak že bude Luke koketovat s temnou stranou, spíš mu došlo že řád Jedi je zastaralej a vždycky někdo přejde k temný straně a proto je potřeba udělat novej řád, kterej nebude za každou cenu všechny vlastnosti temný strany zakazovat a odmítat. Tak to podle mě bude a Hamill jenom zase trochu trollí podle mě.

1.6.2017 | 0:08:32
Tomi Lee Morpheus

#18 tom99: to je také klišé…
veď Luk prežil medzi e6 a e7 kooopec traumatických a životných lekcií, takže práve naopak ak by sa nezmenil, by bol v podstate nepočitelný idiot.

takto Luk dostal skutočný rozmer Jediho, keď na staré kolená si uvedomil to čo nenapadlo Yodu, či Bena! Takže za mna max palec hore, svet už od čias GOT nieje čiernobieli;)

1.6.2017 | 20:40:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců