Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 68×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Mistr Jedi otcem a homosexuální námezdní lovec v nových komiksech

Mistr Jedi otcem a homosexuální námezdní lovec v nových komiksech

Některé příběhy hrdinů Star Wars nedovypráví tvůrci ve filmech, ale knihách, komiksech nebo seriálech. My jsme pro vás nyní připravili krátký souhrn, v němž jsme se zaměřili na ty nejzajímavější příběhy vedlejších postav v nových komiksech.

7 10
12.9.2018

Je tomu už rok, co jsme pro vás připravili krátký článek, ve kterém jsme rozebrali osudy několika vedlejších postav, jejichž příběh pokračoval nebo byl uzavřen v jiných médiích. Od té doby samozřejmě vyšlo spoustu nových knih a komiksů a my se s vámi chceme podělit o to, co jsme zjistili.

Tam Posla – Námezdní lovec, kterého jsme měli možnost vidět v Rogue One a Solovi je v komiksech nadále na stopě zlovolného Dr. Evazana. Už jen díky pozvolnému rozšiřování příběhu a „cool“ zbroji to vypadá, že z něj chce Disney udělat nového Bobu Fetta, který navíc půjde příkladem homosexuálním jedincům. Poslovým kolegou a milencem se totiž během stíhání Evazana stal Caysin Bog, jeden z jeho bezhlavých výtvorů, který však již v komiksech zemřel.

(Lovec i Jedi nakonec našli v životě lásku. Foto: Disney, Lucasfilm)

Eeth Koth – Komiksová série o Vaderovi, jíž tvůrci zasadili těsně za Pomstu Sithů, nám pomalinku ukazuje, jak se temný lord zbavoval svých konkurentů. Posledně to byla knihovnice Jocasta Nu, které se podařilo nějaký čas ukrývat v knihovně. Pár týdnů zpátky si to pak Vader rozdal s bývalým členem rady Jedi, který měl podle komiksu někdy před třetím dílem opustit řád a stát se mnichem. V novém prostředí si Koth našel manželku a udělal si dítě, což se samozřejmě Vaderovi nelíbilo. Spolu s inkvizitory statečného bojovníka zabili a potomka mu vzali, aby z něj nakonec vytvořili novou zbraň.

Vedení Povstání – Všichni známe Mon Mothmu nebo Jana Dodonnu, ale kromě nich jsme měli ve filmech ještě možnost spatřit další jedince. Nová zápletka zvaná „Naděje umírá“ nám momentálně popisuje, jak několik členů mezi čtvrtou a pátou epizodou zemřelo. Smrti se zatím dočkali Lajaie a Vander WillardNové naděje a Bandwin CorRogue One. Série je však teprve v polovině, takže může dojít i na větší jména, jako je třeba samotný Davits Draven, kterého jsme v pozdějších příbězích již neviděli.

(S těmito třemi pány se již fanoušci rozloučili. Foto: Disney, Lucasfilm)

Zdroj: Star Wars Wikia

Diskuze /16

Raiden123

Mistr jedi otcem ok … nic nového pod sluncem.

Ten Bounty Hunter/Nájomný lovec ľudí … velke neee … to má byť,star wars? alebo to má byť love parade v berline,ja fakt nechápem,asi chcú dosiahnuť,aby veľa ľudí začalo star wars neznášať.

#16 Sonn
12.9.2018 | 18:49:33
Phoenix CZ

Pojď Disney tu politickou korektnost dotáhnout do konce. 50% hlavních postav muži, 50% ženy, přičemž budou mít větší prostor než muži. K tomu vyvážit rasy. Žádný černoch a asiat na 50 bělochů, ale krásně to rovnoměrně namíchat se všemi rasami, ať je to multikulturní. Dále bych přidal nějaké matriarcháty, nějaké galactické feministické hnutí a obdobu našeho islámu. To by nám zajistilo další věc, migranty. Ukážeme dětem, které se na Star Wars koukají, že i když azylantovi nabídnete bezpečí, ubytování a stravu, tak se na něj nesmíme zlobit, když nám bude chtít uříznout hlavu. A jako bonusovou perličku tam dát nějaké rasistické hnutí, jejíž členové budou jen bílý muži evropského vzhledu. Dokonáno, vše připraveno k vymývání mozků.

#10 Baron
12.9.2018 | 19:35:13
Pavel 1963

… ať jde Disney do prdele… štěstí, že jsem zažil 80. a 90. léta, kdy ještě ve filmu mohl být to, co chtěl režisér a ne „tabulky a kvóty“

12.9.2018 | 20:12:39
mina1988

Dají se sehnat nějaké kanonicke komiksy v češtině?

#6 Blackhand47XD #8 Railbot
12.9.2018 | 20:12:51
Lex Luthor

Jo v každých organizacích a řádech kde je zakázáno, aby měli muži sexuální styk tak se tam vždy najde někdo kdo toto pravidlo poruší. Takže se divím proč ho tam někdy dávají. Anakin rozhodně nebyl první Jedi, který to pravidlo porušil. Vemte si takového svatého Obivana, který měl sex se Seteen z Mandaloru. Určitě se v minulosti našlo i víc Jedi, co porušili to pravidlo, takže s tímhle problém nemám. Co mě sere je, že Disney si pomalu, ale jistě pohřbívá Star Wars tím, že do něj teď cpe samý kraviny a myslí si, že je to cool. Příště nám představí někoho kdo bude mít sex s droidem.

#9 Darth Shi'mon
12.9.2018 | 20:23:58
Blackhand47XD

#4 mina1988: Egmont vydává Star Wars Magazín – komiksy mezi IV. a V. Epizodou o klasické partě a Vaderovi. Prvních několik čísel o Lukovi pak vydali i v kompletu, ale jinak je to u nás mizérie.

webmaster
12.9.2018 | 20:25:51
Kalam

kdyby cpaní bukanýrů bylo to nejhorší co se star wars univerzu stalo, ještě bychom si mohli gratulovat… bohužel…

12.9.2018 | 21:32:46
Railbot

#4 mina1988: Star Wars magazín, kde vychází série Star Wars a Vader. Jednou za měsíc. Strašně pozadu vůči originálu.

12.9.2018 | 22:44:13
Darth Shi'mon

Bože můj. Já sám jsem proti nucené korektnosti, diversitě a dalším SJW kravinám, musím se ale zeptat. Proč s tímhle máte tak velkej problém ? No tak je Tam Posla gay, no a co ? V komiksech je to jen lehce zmíněno, nikomu to není cpáno do tváře. Vy tady mezitím děláte jako kdyby se tam v každym čísle na každý stránce líbali dva chlapi. Přece opravdu nejsme takoví homofobní hovada jaký z nás SJWs dělaj, ne ?

#5 Lex Luthor: Není pravda, že by Jediové měli zakázano mít sex. Sám Lucas řekl, že Jediové nejsou v celibátu. Můžou mít sexu kolik chtěj, jen si při tom nesmějí vytvořit emocionální vazby.

#11 Lex Luthor #12 Railbot
13.9.2018 | 7:30:11
Baron

#2 Phoenix CZ: A starej Walt Disney se obrací v hrobě… :-D

13.9.2018 | 7:38:33
Lex Luthor

#9 Darth Shi'mon: Ok, ale ve filmech a seriálech to není řečeno a není to tam tak vidět

13.9.2018 | 8:10:58
Railbot

#9 Darth Shi'mon: Podle mě většinu rozumných lidí nesere, že je někdo teplej nebo černej. Asi je jim to i jedno, mně to by to nemohlo být víc jedno. Ale máme tu o tom článek. A nejen tady. Proč? To není den, aby někde nebyla zpráva s důrazem na to, že bude někde hrát teplej/černej/žlu­tej a podobné variace. Je to šílená tlačenka poslední dobou, to vadí třeba mě.

#15 Edvin
13.9.2018 | 13:13:46
-Skinner-

Tam Posla musím sa už konečne dostať k Aphre.

#14 -Skinner-
13.9.2018 | 14:11:44
-Skinner-

#13 -Skinner-: * Tam Posla vyzerá dobre *

13.9.2018 | 14:12:13
Edvin

#12 Railbot: Vím přesně jak to myslíš a cítím to stejně.

Když se nad tím zasmyslíš, tak tenhle článek je vlastně produktem pozitivní diskriminace homosexuálů. Homosexuálové jsou taky lidé a (ať je naš osobní názor jakýkoliv) je jich dost na to, aby si společnost uvědomila, že to nejsou žádné ojedinělé případy. Je to úplně stejné, jako když na začátku druhé poloviny minulého století musel hrát všude druhou hlavní roli černoch, i když se tam třeba ani nehodil, ale MUSEL tam být, protože MUSELI dát významnou roli nějakému černochovi.

Nyní jsme v době, kdy frčí nucený a agresivní feminismus, důraz na menšinové sexuální orientace a na hlavu postavené generové hovadiny.

Zajímalo by mě, jestli třeba v příštím století budou lidi oslovat pedofilii. Ve staré antice to nebyl žádný problém a všichni je pořád vychvalujeme, jací to byli moudří a pokročilí lidé. Nebo budou třeba všichni šukat pandy, co já vím :D

Když není dlouho žádná válka, tak lidi nemají co dělat a vymýšlí všelijaké hovadiny.

17.9.2018 | 6:47:08
Sonn

#1 Raiden123: presne tak za toto bych dal disneymu pred držku

2.12.2019 | 9:53:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Co se aktuálně děje

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Dostat Star Wars film do kin začíná být tou nejnáročnější disciplínou. Většinou to ovšem ztroskotá již na scénáři, vizi a následném vyhazovu tvůrců. Tentokrát tomu zase nebylo jinak, ale na palubě máme nového týpka, který s pistolí u hlavy bude připravovat další verzi příběhu.

Zajímavosti

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

V Londýně právě probíhá Star Wars Celebration a již první den jsme se dočkali celé řady novinek. Pro přehlednost jsme je pro vás dali do jednoho článku a v následujících dnech připravíme také shrnutí toho, co jednotlivé panely odhalí o víkendu a v pondělí.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama