Star Wars (Hvězdné války) Možný důvod přetáček Rogue One

Možný důvod přetáček Rogue One

Možný důvod přetáček Rogue One

Nedávno se objevila překvapivá zpráva, že Rogue One: Star Wars Story čekají obsáhlé přetáčky, které budou trvat přibližně čtyři týdny. Disney vydal oficiální prohlášení, ve kterém uvádí, proč k přetáčkám nakonec dojde. Je to ale pravda?

8 1
10.6.2016

Oficiální prohlášení Disneyho je takové, že k dotáčkám dojde kvůli změně scénáře, který byl dokončen až po začátku natáčení Rogue One. Christopher McQuarrie nezvládl dokončit scénář včas a režisér Gareth Edwards byl tak nucen točit některé scény podle starého scénáře a některé podle nového. Na natáčení dle Christophera přesto nepanoval zmatek.

V současném sestřihu filmu je tak mírný nesoulad kvůli dvěma verzím scénáře. Disney uvádí, že jde především o dialogové scény, které byly upraveny, aby se divák více sžil s hlavními postavami. Dřívější zprávy hlásily, že se bude měnit až 40 % filmu, což by odpovídalo čtyřem týdnům dotáček. Disney ale zásadně popírá, že by mělo dojít na až tak velkou porci.


Přesto studio potvrdilo, že se opět bude stavět většina kulis. Časová tíseň při natáčení nedovolila filmařům, aby natočili dvě různé scény, když byly kulisy postavené. Fanoušci se začali okamžitě bát, proč dojde k dotáčkám a jakékoliv oznámení studia, že vše je v pořádku, je příliš neuklidňuje. Sám Christopher McQuarrie uvedl, že s dotáčkami se předem počítalo a prosí, ať diváci film neodepisují předčasně v čele s Edwardsem, který byl v posledních dnech též kritizován.

(Po většinu herců natáčení neskončilo a vrátí se opět do kostýmů. Foto: Disney)

Dotáčky většinou vzbuzují neklid v řadách fanoušků, vzpomeňme si na nepovedenou Fantastickou čtyřku z roku 2015, kde se na poslední chvíli také přepisoval scénář a dopadlo to možná ještě hůř, než kdyby byla uvedena do kin původní verze Joshe Tranka. Možná ale Rogue One není vůbec špatným filmem, ale Disney chce zkrátka na filmu chce něco změnit. Nový pohled do diskuze přinesl portál Pagesix.

Dle internetového portálu a jiných tkví problém někde jinde. Film je až příliš temný, vážný a není určen pro obvyklého disneyovského diváka. Co si pod tím máme představit? V současné době chce Disney točit filmy podle (dobře osvědčeného) zajatého vzoru. Jako příklad si můžeme vzít Marvel, nad kterým má kontrolu právě Disney.

Marvel má ve svém arzenálu spoustu temných hrdinů (Punisher, Blade, Ghost Rider), ale i když je divácky o filmy tohoto typu zájem, studio nechce těmto projektům dát zelenou. Tyto temné příběhy by zkrátka nebyly konzistentní s ostatními filmy, a tak radši studio zvažuje, že tyto hrdiny uklidí na seriálové pole Netflixu, kde brutalita a temnější styl vyprávění nevadí. A stejný problém se netýká pouze Marvelu, ale i Star Wars.

Disney za každou cenu nechce točit žánrově jiný film, který by nebyl podobný těm ostatním. Chtěli jste válečné drama z dob Impéria? Dle serveru Pagesix máte smůlu. Alespoň prozatím. Filmy typu Deadpool 2 a (snad) Suicide Squad mohou v budoucnu ukázat, že temnější příběhy lze točit a stále na nich lze vydělat slušný balík. Připomínáme, že oznámení Disneyho a článku z bulvárního webu Pagesix jsou trochu v rozporu. Pravda může být úplně někde jinde.

K jaké variantě se přikláníte vy? Má film opravdu problémy, či Gareth natočil něco, co Disney nechtěl a proto dojde k přetáčkám?

Diskuze /12

Tomi Lee Morpheus

pravda bude možno taká, že sa točia súčasne 3 serie filmov, takže možno si uvedomili, že by bolo dobré aby sa tie 3 série trocha prelínali, napr. Han Solo bol vybraný len nedávno, tak je možné že tam bude mať nejakú mikroscénu atd. a možno tam pridajú aj Snoke, či Maz Kanata, a potom dáva zmysel, že každý ma inú výhovorku, lebo ak by povedali pravdu tak by nás pripravili o prekvapenie,)

čiže v každej výhovorke trocha pravdy je,) trocha pomenia scenár, aby viacej zapadol do nových 9 dielov zo sveta SW, trocha to odlahčia lebo prídu vtípky od HS či múdrosti od MK, a Snoke bude predstavený ako syn Jar Jara;)))

#2 tom99 #4 Railbot
10.6.2016 | 17:47:17
tom99

#1 Tomi Lee Morpheus: To teda doufám, že ne. Rogue One se odehrává těsně před událostmi Epizody IV, takže tam by rozhodně neměl být Han Solo v podání nějakého mlaďocha…

#3 Blackhand47XD #5 Tomi Lee Morpheus
webmaster
10.6.2016 | 17:59:02
Blackhand47XD

#2 tom99: A navíc by Han neměl mít s odbojem nic společného.. Tou dobou si navíc vytvořil dluh u Jabby, takže měl svých starostí dost..

#5 Tomi Lee Morpheus
webmaster
10.6.2016 | 18:51:21
Railbot

#1 Tomi Lee Morpheus: tak přesně to vše by tam bylo, kdyby to natáčel někdo, kdo nemá o SW žádné ponětí a naprosto se ztrácí v časové ose. Viz komentáře nad tímto.

#5 Tomi Lee Morpheus
11.6.2016 | 17:37:09
Tomi Lee Morpheus

ale panáčkovia v bielich plastovych oblekoch,) ved E4 začina keď má Luke S. okolo 20–30rokov, a Han Solo je daleko starší, takže presne do tohto obdobia zapadá, musí ziskať Milenium Falcon, nasrat Jabuu atd, a presne toto može byť crossstory medzi SW pribehmi RO a HS a zároveň ukázať mladych záporakov z E7.

#2 tom99: praveže mal a bude mať dokonca 3× svoj film z obdobia medzi E3-E4
#3 Blackhand47XD: presne tak, nebude sa srať do odboja, lenže ten odboj nude pracovať v utajení, a nebudú nikomu ani HS. vešať na nos čo práve robia, a kedže HS je pašerák, tak ho priamo aj nepriamo môžu využit bez toho aby vedel o čo sa jedná, ale my diváci to budeme vedieť a SW univerzum bude ešte previažanejšie. Dokonca môže vdaka RO získať milenium falcon a zadľžit sa u Jabuu, načovymýšlať zápletku ktorá je úplne odtrhnutá odmsveta SW
#4 Railbot: ked myslí bledá tvár;)

#6 Blackhand47XD
11.6.2016 | 22:51:31
Blackhand47XD

#5 Tomi Lee Morpheus: Falcona vyhrál v Sabaccu nad Landem, který mu řekl, že si může vybrat kteroukoliv z jeho lodí. V Epizodě IV s ním navíc pašuje již několik let a Rogue One je zasazen těsně před tuto epizodu.

#7 Tomi Lee Morpheus #10 dovahkiin
webmaster
12.6.2016 | 8:13:56
Tomi Lee Morpheus

#6 Blackhand47XD: a v Rohue One sa dozvieme ako Hanovi pomohli vyhrat Sabaccu nad Landem,)) napríklad, tejked izi;) reapektive vo filmoch o HS budú tieto veci sfilmované, tak prečo by do toho nemohlo byť zapletené aj RO ked sa defakto odohrávajú v tom istom čase.

a tak ako Palpatine/imperátor bol pred E4–6 úplne iná postava, tak sa aj Snoke môže objavit. atd
ol by hriech to tam všetko do tých filmov nenarvať, hlavne keď Ge Lucas prerábal E456 viac ako ke zdravé…

12.6.2016 | 13:49:20
Quinzel

Akorát tu blbnete hlavy lidem falešnými pomluvy a zastaralými informacemi… https://youtu.be/Dfzn1NMBw5w

12.6.2016 | 20:55:01
ReisRyos

Škoda. Docela jsem si od toho sliboval temné válečné sci-fi.

#11 Tomi Lee Morpheus
12.6.2016 | 21:03:43
dovahkiin

#6 Blackhand47XD: to je kánon že jí vyhrál v sabaccu? Vim že to tak původně bylo, ale přemejšlim jestli o tom byla zmínka ve filmehcn nebo kánon knížkách, i když na wookiepedii to tak je

#12 Tomi Lee Morpheus
14.6.2016 | 18:29:59
Tomi Lee Morpheus

práve naopak bude to také aké to má byť, never ničomu čo sa píše,)#9 ReisRyos:

15.6.2016 | 18:37:11
Tomi Lee Morpheus

#10 dovahkiin: kanón nekanón, jedna vec je čo povedia vo filme pred iními postava i a iná vec je čo bola realita, takže je tam koopec priestoru pre fantáziu, a zas tak ako zmenili E4, môžu dodatočne zmeniť aj E1–6,

mafoši aby SI zachovali tvár, a nemuseli sa zabiť navzájom, po dohode rôzne prekrúcajú PRAVDU, tak aby v očiach svojich kumpánov si zachovali rešpekt. a toto je nielen vo filmoch ale aj v realite, takže to ako Han Solo získal Milenium Falcon môže byť úplne inak…

15.6.2016 | 19:31:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců