Star Wars (Hvězdné války) Nevykrádá Abrams Kylo Renem a Rey jiné postavy?

Nevykrádá Abrams Kylo Renem a Rey jiné postavy?

Nevykrádá Abrams Kylo Renem a Rey jiné postavy?

Nepřipadal vám Kylo Ren něčím povědomý? Pokud ano, nejste jediní, kdo si všiml veliké podobnosti Kylo Rena s postavou, kterou známe z široce uznávané hry Star Wars: The Knights of the Old Republic.


14 0
11.2.2016

Pokud se pořádně podíváte na masku Kylo Rena, mnohým z vás může připomínat Revana, hlavní postavu ze hry Star Wars: The Knights of the Old Republic. A maska samozřejmě není jediné, s čím si můžete obě postavy zaměnit. Revan byl původně na Temné straně síly, ale nakonec se vydal na cestu dobra.

Pochopitelně nevíme, zda stejný osud čeká i Kylo Rena, ale v Epizodě VII byl sváděn vrátit se zpět ke Světlé straně síly. Podobnost obou postav je značná a už při uvedení filmu do kin fanoušci spekulovali, zda Kylo Ren skutečně není Revan.


(Vlevo můžete vidět Rey a Kylo Rena, vpravo jejich „dvojníky“ Revana a Bastilu)

Pokud zůstaneme u hry The Knights of the Old Republic, vyskytuje se zde i mladá rytířka Jedi Bastila s dvojí čepelí svého světelného meče, kterou měl zatím ve filmu pouze Darth Maul. Bastile nelze upřít jistou podobnost právě s Rey, která většinu filmu bojovala s tyčí a pokud se skutečně stane rytířkou Jedi, jak tomu vše naznačuje, není vyloučené, že díky své pověstné holi bude mít meč s dvojí čepelí.

Ať už se Abrams při psaní scénáře inspiroval kdekoliv, nemusí si s ničím lámat hlavu, protože hra The Knights of the Old Republic už není kanonická a žádný Revan s Bastilou v podstatě nikdy nemuseli existovat. Stejně tak Kyle Katarn, o kterém jsme psali v souvislosti s Finnem. Je také možné, že se jedná čistě jen o náhodu a Abrams při psaní scénáře o žádném Revanovi, Bastile a Kylu Katarnovi nikdy neslyšel.

Foto: Rey a Kylo Ren – Disney, Revan a Bastila – Deviantart (uživatel: LordVaderNihilus)

Diskuze /15

Lee_CZ_

Máte tam chybu „Revan byl původně na Temné straně síly“, Revan byl původně Jedi, pak podlehl temné straně a pak zase přešel na světlo :D

Jinak s tou maskou souhlasím, možná se tam neinspiroval přímo Abrams, ale spíše rekvizitáři, masky si jsou moc podobné na to, aby to byla čistě jen náhoda. A co se Rey týče, tak to nwm, ta tyč byla dle mého prostě jen obrana, blaster asi nesehnala a tak to byla nejlepší volba co sebou mít na obranu. No a myslím si, že Abrams o tom všem určitě ví, jak sám říkal, byl velký fanda a vyrostl na tom, tak určitě o takových věcech ví.

11.2.2016 | 16:19:58
HellTsuku

Ta podobnost je příliš velká, než aby to byla jen náhoda. Jen mě merzí jaké to universum zrušili jenom kvůli filmům, který se stejně nikdy nedostanou 3000 let před Skywalkery......

11.2.2016 | 16:28:51
Komanch

Já bych byl rád, kdyby někdo natočil filmy z období Staré republiky. Příběh kolem Revana je výborně postavený a troufám si říct, že je dokonce lepší než děj epizod 1–6. Bohužel to asi není reálné.

#4 HellTsuku #5 Lee_CZ_
11.2.2016 | 17:07:53
HellTsuku

#3 Komanch: To nejsi první kdo to napsal, a musím souhlasit.

11.2.2016 | 17:25:08
Lee_CZ_

#3 Komanch: Mluvíš mi z duše :) když jsem se dozvěděl, že práva koupilo Disney a budou točit další filmy, tak jsem hodně doufal, že se chytnou něčeho z historie, Pro mě by bylo vůbec nejlepší, kdyby zpracovali zrod Jedi, od jejich počátků atd. pak tu máme revana, spoustu válek, pak by byl perfektní příběh pro Darth Bane a pravidla dvou, mají spoustu námětů a stále toho mohou využít aspoň co si myslím. Shodit ze stolu celou historií by udělal jen úplný idiot a jelikož na tom Disney chce rýžovat, tak o tom pochybuji, jasně ve filmu naznačili, že Legendy jsou pravdivé (sry, ale každý kdo se o SW zajímá ten film prostě viděl :D takže spoiler allert zrovna zde fakt není na místě :D ), takže si nemyslím, že se od historie distancovali. jen to prostě přejmenovali na Legendy (pokud je tomu jinak, tak mě prosím odkažte na článek, kde Disney prohlašuje, že canon zrušili). Nyní se hold zaměřují na filmové postavičky a příběhy kolem Skywalker ságy, ale v tom jsou to hlupáci, protože fandové nikdy nezůstali jen u filmů, takže cokoliv z historie by použili by byl hit.

Hold nám nezbývá nic víc než doufat a pokud to Disney pokašle, tak stále máme dost her a knih, aby jsme se na ně mohli vysrat, pro nás canon a celá historie kolem SW stále existuje, ať si říkají co chtějí.

11.2.2016 | 17:51:07
Gravelark

tak za mě teda vůbec ne. reavan je naprosto odlišný. a ani ta maska tomu nepřidává, když jediné, co kylo chce, je se vyrovnat vaderovi. jen proto, že dvě postavy mají podobnou vizáž nic neznamená

#7 Angi
11.2.2016 | 18:07:46
Angi

#6 Gravelark: Pokud má maska jinou barvu, tak to neznamená, že je odlišná. Tady na obrázku vypadají velmi podobně. Hru jsem nehrál.

#8 Lee_CZ_
11.2.2016 | 21:05:40
Lee_CZ_

#7 Angi: Hru vřele doporučuji, má hodně kladných aspektů, příběh, provedení, zajímavý soubojový systém, možnost volby, morální rozhodnutí atd. atd. Já ji hrál poprvé před pár lety a od té doby patří k mým nejoblíbenějším hrám, už jsem si ji znovu nainstaloval a chystám se ji znovu projet :D

#9 HellTsuku
11.2.2016 | 21:14:08
HellTsuku

#8 Lee_CZ_: Souhlasím ve všech ohledech :)

11.2.2016 | 21:32:20
sFík

Pokud se inspiroval u takhle skvělých postav, u takhle skvělé hry, ale zároveň tak okrajovým žánrem (pro filmy), tak bych proti tomu nic neměl. Ale z milionu možných kombinací, natočí kopii epizody IV… To mi vadí :)

Jinak s případným filmováním staré republiky – to by byla paráda.. V podstatě by nemuseli kopírovat ani výše zmiňovanou hru. Jistě je tam témat dost.. Exar Kun, první jediové,..

11.2.2016 | 22:01:40
Komanch

Nutno ještě dodat, že Revan s Bastilou se nakonec vzali, pokud to tak lze nazvat. Každopádně zplodili syna. Jejich potomek Satele Shan pak bojovala ve válce proti Sithům asi o 300 let později po událostech ze hry KOTOR. Ta mytologie právě kolem Staré republiky je ohromně propracovaná. Témat, která by šla zpracovat je opravdu spousta. Revan je ale hlavní postavou celé éry. Přijde mi škoda ho vykrádat, pokud tomu tak je. Když porovnám motivace Revana a Kylo Rena, tak jsou hodně odlišné.

11.2.2016 | 23:12:48
Destiny01

Srovnávat Revana ( skvěle propracovanou postavu) a rozmazleného spratka Kyla Rena je moc. Ti dva nemají vůbec nic společného, krom masky. Pokud se tvůrci inspirovali v u této postavy, tak se jim to nepovedlo.

Hry jsou úžasné a doporučuji, aby si každý kdo má rád Star Wars a ještě je nehrál,si je zahrál. Příběh Staré Republiky má toho tolik, co nabídnout. Je škoda, že se filmaři neujali spíše této doby, kdy byli Jediové a Sithové ještě na vrcholu.

12.2.2016 | 7:33:00
Hintar

a já myslel že nekanonické jsou jen ty věci které se odehrávají po filmech a ne před filmy … :( s takovou to bude vykradačka o velikosti černé díry i nadále …

12.2.2016 | 13:03:56
sFík

Nikdo neříká že to „inspirování se“ je něco víc než jen ta maska. Není. To že KR přeběhl na temnou stranu není žádná spojovací linka. Protože na temnou stranu z jediů přeběhl kde kdo…

12.2.2016 | 15:54:59
Hunter2013
  • _-
13.2.2016 | 10:51:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců