Star Wars (Hvězdné války) Novinky z uplynulých dní: Obi-Wan a jeho nový kostým, skutečný světelný meč je na světě a George Lucas slaví narozeniny

Novinky z uplynulých dní: Obi-Wan a jeho nový kostým, skutečný světelný meč je na světě a George Lucas slaví narozeniny

Novinky z uplynulých dní: Obi-Wan a jeho nový kostým, skutečný světelný meč je na světě a George Lucas slaví narozeniny

Květen je ve znamení Star Wars dnu, ale upřímně jsme se nových oznámení nedočkali. Alespoň pro vás máme střípky z natáčení seriálu o Obi-Wanovi, kde herci prozradili sem tam něco nového. A pozor na sběratele světelných mečů – na světě je již skutečný světelný meč.

14 0
19.5.2021

Obi-Wan Kenobi bude mít jemně odlišný kostým 

V případě Jediů asi není moc řešit. Jelikož známe, jak vypadal a jak se oblékal Obi-Wan v Epizodě III a IV, tak zákonitě nečekáme nějakou inovaci v seriálu o Kenobim. Herec Ewan McGregor přesto naznačil, že se drobných změn dočkáme. Zřejmě ale vypadá, že půjde pouze jen o drobné detaily. Je také možné, že se Obi zcela převlékne, když vyrazí mimo Tatooine. Přece jenom – Jedijská tunika může v době Impéria vzbudit řádné podezření.

Když už jsme u seriálu s Kenobim, tak nedávno na něj byl dotázán i Joel Edgerton, který si zopakuje roli Owena Larse. Toho se novináři zeptali, zda bude mít větší či menší roli v seriálu. Edgerton vtipně odpověděl, že Star Wars má velice rád, a i kdyby měl být v seriálu dvě sekundy, on z toho udělá čtyři, ať to stojí, co to stojí. Tak uvidíme, jak to bude.


Na světě je skutečný světelný meč

Už celou řadu let se profíci i amatéři snaží vyrobit pravý světelný meč. Disneymu se to nyní (téměř) podařilo. Aktuálně se ještě dostavuje nový zábavní park Star Wars: Galactic Starcruiser, který by měl být dokončen v roce 2022. Disney už nyní park propaguje a právě v nedávném videu odhalil skutečný světelný meč. Jen se ve videu podívejte, jak moc se povedl (ve videu je herečka, která pouze ztvárňuje Rey v propagační kampani parku, nejedná se o Daisy Ridley, pozn. red.)

Thumbnail Play icon

Scéna se speciálním hercem / postavou

4. května 2021 proběhl Star Wars den. A právě v tento den Ewan McGregor pracoval na seriálu o Kenobim, kdy natáčel scénu s někým velice pro něj speciálním. Zatímco fanoušci hned začali spřádat konspirační teorie, že určitě jde o Liama Neesona a jeho návrat jako Qui-Gona Jinna, tak McGregor dodal, že s hercem nikdy nenatáčel, dále se ani nejedná o jeho příbuzného. Logicky to tak musí být někdo nový. Kdo to ale bude?

Fanoušci mohou začít spekulovat. Nicméně je načase se opět trochu uklidnit. Podobné prohlášení měl v lednu i Paul Bettany při propagaci seriálu WandaVision. Taktéž se začalo spekulovat, že se vedle Bettanyho objeví třeba Patrick Stewart či Benedict Cumberbatch. A nakonec Bettany mluvil o speciální scéně, kde si zahrál sám se sebou. Takovéto prohlášení mohou být někdy zrádné a většinou vedou ke zklamání. Uvidíme, jak to bude tady.

Jeden známý chlupáč stále žije

Vzpomínáte na Wookiee Sagwu, kterého Chewbacca zachránil na Kesselu ve filmu Solo? O této postavě jsme dobré tři roky neslyšeli. Spisovatel Charles Soule vydává od roku 2020 svou Star Wars komiksovou sérii publikovanou Marvelem. Aktuálně je venku již třinácté číslo odehrávající se mezi Epizodou V a VI. A tam se právě Sagwa ukáže, kdy pomůže našim hrdinům v hledáním Hana Sola, kterého má stále u sebe Boba Fett. Kdo ví, třeba Sagwu uvidíme i někdy v budoucnosti, Wookieové jsou notoricky známí svou dlouhověkostí.

(Sagwu stále žije a je plný sil. Už není tak vyhublý jako v jeho zajetí na Kesselu. Foto: Disney)

George Lucas oslavil své další narozeniny

Čas neúprosně běží a George Lucas 14. května 2021 oslavil své sedmasedmdesátileté narozeniny. I když už víme, že George nemá žádnou velkou moc a vliv na současné příběhy, velice nás těší, že se sem tam ukáže na natáčení třeba Mandaloriana. Doufáme, že do budoucna ještě obohatí svět Star Wars aspoň drobnými nápady a samozřejmě mu přejeme hodně štěstí, zdraví a spoustu strávených let v předaleké galaxii.

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2, článek 3, článek 4, článek 5, článek 6)

Diskuze /1

Timik

Vážne, oni tam majú v portfóliu toľko známych a obľúbených postáv :D ale nie, oni tam jeb*ú Rey :D

20.5.2021 | 18:22:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

J. J. Abrams se zpětně vyjadřuje, jak moc je důležité mít na začátku plán a co dělat, když ho nemáte

J. J. Abrams se zpětně vyjadřuje, jak moc je důležité mít na začátku plán a co dělat, když ho nemáte

J. J. Abrams nám připravil první a poslední díl nové trilogie. Nemá smysl dlouho chodit kolem horké kaše. Zřejmě se vše nepovedlo tak, jak původně mělo. Chyběla tomu vize a nápady, které Abrams měl, se svým způsobem shodily ze stolu. Abrams nyní o tom otevřeně promluvil.

Reklama

Zajímavosti

Výroba seriálu Rangers of the New Republic byla údajně pozastavena, co za to může?

Výroba seriálu Rangers of the New Republic byla údajně pozastavena, co za to může?

Na dni investorů Lucasfilm představil několik nových filmů a seriálů. A ejhle, u jednoho již údajně byla pozastavena výroba a přednost dostanou jiné projekty. Kromě této zprávy vám také přinášíme čerstvou novinku, že Dave Filoni zesílil svou pozici u Lucasfilmu a vyšplhal zase o kousek výš.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců