Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 64×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Obi-Wan se na Tatooine ve svém seriálu vydá již příští měsíc, natáčení je na spadnutí

Obi-Wan se na Tatooine ve svém seriálu vydá již příští měsíc, natáčení je na spadnutí

Studio Disney se nyní chce především soustředit na seriály z předaleké galaxie. Teď přednost dostal seriál o Obi-Wanovi, který se nečekaně začne natáčet již příští měsíc, takže premiéra v roce 2021 je téměř jistá. Jak a kde se ovšem bude nová show natáčet? A co tvůrci využijí ze svého ansámblu?

28 0
18.8.2020

Seriál o Obi-Wanovi se nečekaně začne natáčet již příští měsíc, tedy v září 2020. Premiéra se prozatím plánuje na rok 2021, ale přesné datum ještě neznáme. Kvůli stále měnícím se podmínkám v USA a koronavirové pandemii se to může změnit, nicméně tvůrčí tým je pečlivě připravený čelit všem překážkám, takže by vše mohlo jít podle plánu.

Jak to začne? První kamerové zkoušky proběhnou v Kalifornii. Jak už bylo dříve zmíněno, rozhodně se plánuje, že drtivá většina scén bude natáčena pomocí stejné technologie jako seriál The Mandalorian. Tvůrci a herci se tedy zavřou do studia, kde budou natáčet před velkými obrazovkami, které bude simulováno pozadí jako třeba známe u počítačových her. Právě tato technologie by měla přivést k životu pouštní pláně na planetě Tatooine.


(Ewan McGregor si už určitě nechává dorůst plnovous. Foto: Disney)

Tvůrčí tým to má již vyzkoušené u zmíněného Mandaloriana. Tam totiž Jon Favreau natáčel pouštní scény na planetě Arvala-7, které vypadaly více než reálně. Navíc se Favreau na jednu epizodu přímo vydal na Tatooine, záběry vypadaly reálné, takže není důvod vymýšlet něco jiného, když se tento způsob osvědčil. I show s Obi-Wanem se bude natáčet takto.

Lze předpokládat, že Obi-Wanův seriál se převážně bude odehrávat na pouštní planetě, využijí se tedy studia ve Velké Británii. Můžeme očekávat, že většina seriálu se bude natáčet v interiérech, takže novinek z placu od zvídavých fotografů moc nebude. Je to jednak kvůli bezpečnosti a nepředvídatelným událostem v exteriérech, a také díky technologiím, které tvůrcům umožní natočit prakticky cokoliv ve studiu. Dobrá zpráva ovšem je, že se projekt konečně hnul a natáčení je za rohem.

Těšíte se na seriál? Jaký příběh by měli tvůrci Obi-Wanovi vymyslet?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /2

Seraf

Konečně natáčí něco, co fanoušci chtěli. Tak snad to nepokazí.

19.8.2020 | 22:13:41
Raiden123

He ? a ja som pocul,ze uz to natocili,tak este asi nie,zatial,no…

Ak by sa tam po pri nom objavila aspon na chvilu postava Kanana Jarisa v nejakom neskorsom dieli,to by som sa nenahneval.

A uvidime ake to bude,bud „Hop alebo Trop“ …

20.8.2020 | 22:22:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Vrcholná Republika se po úspěšných knižních titulech dostane i na Disney+, chystá se seriál

Vrcholná Republika se po úspěšných knižních titulech dostane i na Disney+, chystá se seriál

Mysleli jste si, že to skončí jen nově oznámeným seriálem s hercem Judem Lawem? Kdepak. Tvůrci myslí i na knižní sérii z období Vrcholné Republiky a máme tu první seriálovou vlaštovku. Ve středu dění budou mladí Jediové, kteří teprve sbírají zkušenosti. Těšíte se?

Zajímavosti

Hayden Christensen se zastává krkolomných dialogů George Lucase, McGregor je rád za přijetí prequelů

Hayden Christensen se zastává krkolomných dialogů George Lucase, McGregor je rád za přijetí prequelů

Zatímco Hayden Christensen a Ewan McGregor schytávali pěknou várku kritiky při premiérách prequelové trilogie, nyní je toto duo vynášené do nebes. Pro oba je to zcela nová zkušenost, že se najednou na jejich filmy divá široká veřejnost úplně jinak. Christensen se přesto původních filmů zastává.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama