Star Wars (Hvězdné války) Odboj a První řád budou v Epizodě VIII značně oslabeni

Odboj a První řád budou v Epizodě VIII značně oslabeni

Odboj a První řád budou v Epizodě VIII značně oslabeni

V nových epizodách proti sobě nestojí silná Republika v čele s klonovými vojáky a mocní Separatisté, ani velké Impérium proti odvážné Povstalecké alianci. V nové trilogii budeme sledovat boj slaboučkého Odboje s nevyzpytatelným Prvním řádem. Co můžeme od nového dílu očekávat?


9 0
13.3.2017

Na konci Epizody VII: The Force Awakens utrpěly obě strany vážné ztráty. Zatímco Odboj generálky Leii Organy je velice malinký a nedá se srovnávat s Povstaleckou aliancí za vedení Baila Organy, ani v dalším díle nemáme očekávat, že by se Odboj výrazně rozrostl v počtu vojáků a stíhaček. Jedná se pouze o malou hrstku bojovníků.

Zatímco Povstalecká aliance chtěla zničit Impérium, které oficiálně vládlo galaxii, u Odboje je situace zcela jiná. Impérium bylo svrženo a u moci je slaboučká Nová republika. I když obyvatelé galaxie jsou si moc dobře vědomi, že existuje První řád, nemají zapotřebí tolik bojovat, když ví, že u zdánlivé moci je stále Nová republika. S tím se ale pojí další problém. Hlavní planety Nové republiky včetně planety Hosnian Prime byly zničeny Prvním řádem.


(První řád v Síle se probouzí. Foto: Disney)

Epizodě VIII: The Last Jedi se tak generálka Leia Organa znovu nebude moci se svým Odbojem spolehnout na pomoc Nové republiky, která ale Nová přesto nezanikla. Zapojení Leii do politiky má/mělo být více prozkoumáno v závěrečné Epizodě IX. Velké ztráty utrpěl i První řád. Základna Hvězdovrah, které věnoval nejvyšší vůdce Snoke velikou pozornost, je zničena. Epizoda VIII tak má údajně být jakousi studenou válkou mezi Odbojem a Prvním řádem.

Možná také proto se do čela příběhu dostanou zmínění jediové z názvu epizody. Jelikož se má děj posunout v čase, měli bychom se dočkat Rey v pokročilém jediském výcviku. Hlavním tahounem celého dílu má být vztah Rey s Lukem Skywalkerem, do popředí se dostane i Kylo Ren se svými rytíři Renu. Příští díl by tak skutečně měl být především o Síle a jediích.

Diskuze /11

Kutil44

Nová republika mala zavolať na Kamino nech im opäť vytvoria klony, aby sa mali ako brániť :D Potom by sa nemuseli spoliehať na pár pilotov X-wingov že spasia celú galaxiu :D

#2 nowas
13.3.2017 | 17:51:38
nowas

#1 Kutil44: jenomže to je spoustu papírování které asi nechtěli.. musel by se odhlasovat návrh.. kontaktovat Kamiňany.. najít se vhodný genetický dárce.. a pak čekat a čekat.. nemluvě o tom že to stojí balík a Nová Republika je malá a nemusí mít dost financí :-D normálně by stačilo kdyby aspoň měli normální armádu jako First Order.. stejně to je kravina.. vidím jak můj soused zbrojí.. tak se budu dívat a čekat.. třeba nezaútočí :-D

#5 Janyk
13.3.2017 | 18:21:17
vivatis

Myslím si, že klony už nikdo nechce (kromě Kylo Rena), ono se to řekne mít armádu, armáda taky něco stojí. První Řád bral děti z rodin a tak značně ušetřil, jinak si stejně myslím, že je to něco jako bojuj pro nás nebo zemřeš. Leia by nikdy nepřistoupila k takovému kroku a její malinký Odboj nemá peníze na armádu. Navíc má ještě v rukávu Luka (a Leia by se taky mohla naučit používat Sílu)

#4 dovahkiin
13.3.2017 | 19:12:18
dovahkiin

#3 vivatis: ne uplně bojuj pro nás nebo zemřeš, oni těm dětem vymývali mozky, Finn byl výjimka u kterého se to prostě nepovedlo

13.3.2017 | 19:53:12
Janyk

#2 nowas: To už tu ale bylo… Na Hitlera se taky Angláni a spol. dívali jak zbrojí a říkali si „třeba nezaútočí“…

#6 Tomi Lee Morpheus
13.3.2017 | 20:33:10
Tomi Lee Morpheus

#5 Janyk: presne, proste vyrábali traktori a nádrže, takže v rozlahlom vesmíre by si naozaj nikto nič nemusel všimnúť, ani keby po tom pátral

13.3.2017 | 22:43:19
Ermak

Mám dojem, že klony může mít jen „První řád“ někde v epizodě VII padla hláška ohledně klonů, na způsob toho, že Generál Hux může mít klony ale pro Starkiller base použil vyloženě lidi.

#11 dovahkiin
13.3.2017 | 22:43:22
Wolfinator1

No už se asi nikdy nedočkáme pořádných velkých bitev jako za klonových válek. Tak snad ty Rytíři Jedi vs Rytíři Renu :D něco předvedou. Asi bude nějaká tajná výzvědná mise na které se střetnou a prověří se navzájem v síle :D Snad Luke aspoň něco předvede když už je ten velkej starej mistr a nedostane hned na prdel a Rey snad odnaučí ty debilní výpady ala Palpatin.

13.3.2017 | 22:51:51
Railbot

Jenom ne už „velký bitvy“. Trochu tajemna a komornější atmosféry by neuškodilo. OT si s tím vystačila.

13.3.2017 | 22:56:00
Bilasek

Já jsem myslel, že kaminané zničili klonovací továrnu a proto teďka berou z lidí. Doufám, že mě někdo opraví a poučí. :)

14.3.2017 | 13:40:25
dovahkiin

#7 Ermak: Klony jen teoreticky mohli začít dělat, ale aspoň dle Force Awakens byla armáda Prvního Řádu složená z normálních lidí, cvičených od dětského věku a různými způsoby vymývání mozku byla zajištěna jejich loajalita

14.3.2017 | 16:35:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců