Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 62×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Phasma a mrtvá? Postava může být stále naživu a mohla by dostat zajímavý příběh jako Boba Fett

Phasma a mrtvá? Postava může být stále naživu a mohla by dostat zajímavý příběh jako Boba Fett

Phasma po dvou celovečerních filmech diváky příliš nepřesvědčila, nicméně stále to nemusí znamenat definitivní konec pro tuto postavu. Phasma má koneckonců s Bobou Fettem několik stejných aspektů, které mohou u diváků v budoucnu zafungovat. Co by se tedy mohlo stát?

3 22
3.1.2022

Vše odstartovala autorka Delilah S. Dawson, která již v roce 2017 napsala poměrně povedený román Star Wars: Phasma. Spisovatelka postavu Phasmy miluje a při premiéře seriálu The Book of Boba Fett fanouškům vzkázala, že i Phasma může dostat zajímavý příběh jako Boba Fett. A to, že ji všichni považujeme za mrtvou, ostatně vůbec nevadí.

Bobu jsme měli oficiálně mrtvého skoro třicet let a nyní má svůj vlastní seriál. Phasma zemřela v Epizodě VIII, kdy nejdříve utržila bolestivou ránu od Finna, následně se propadla neznámo kam v rozpadající se lodi nejvyššího vůdce Snokea. Dawson si nicméně myslí, brnění Phasmy je natolik tvrdé, že by postava přežila jakýkoliv pád do hlubin lodi.


(Tak co, měla by se postava vrátit za pár let v nějakém grandiózním útěku ze Snokeovy lodi? Foto: Disney)

A tak je tu samozřejmě možnost, že Phasma stále žije. Nicméně i tak by Phasma musela být rychlá a z lodi včas utéct. Zdá se, že spisovatelka Delilah S. Dawson má nicméně vše vymyšlené. Byla by ráda, kdyby příběh Phasmy pokračoval. Ostatně i Phasma před uvedením Epizody VII vzbuzovala velký zájem fanoušků, nicméně diváci nakonec byli velice zklamáni, jak tvůrci s postavou v obou dílech naložili.

Je sice pravda, že Phasma nedostala příliš mnoho prostoru, ale s Bobou to nebylo v původní trilogii jiné. Taktéž se jednalo o naprosto okrajovou postavu, která strávila na plátně okolo šesti minut za celé tři filmy. To není moc. I u Phasmy se dá na jejím příběhu ještě pracovat a v budoucnu z postavy něco málo vymáčknout.

Jaký je recept? Nechat postavu na chvíli být a předstírat, že je skutečně mrtvá. Vrátit se za pár let, dát nám pár náznaků v seriálech či filmech, že to tak není a postupně si připravovat půdu na její velkolepý návrat, kde diváky musí hned na první dobrou přesvědčit, že jako postava za to stojí. To by mohlo fungovat. Ale rozhodně ne nyní, to je příliš brzo.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /11

Harper66

Díky ale to fakt ne! Radši měla dostat trochu víc prostoru ve filmech.

3.1.2022 | 17:29:06
moryk87

Delat na tom Favreau tak proc ne… jinak 7/8/9 nechat tak 100 let spat :-D

3.1.2022 | 17:34:02
Lex Luthor

Proboha co je na ní tak úžasného prosím vás ženský stormtrooper, kterou jsme viděli v pár záběrech a všichni v americe se z toho rázem můžou zbláznit panebože ta mentalita američanů je fakt divná

#4 Camaris
3.1.2022 | 18:14:49
Camaris

#3 Lex Luthor: Je to jednoduché, ta spisovatelka ( která také píše pod pseudonymy erotické romány) vytvořila pro Disney dvě „silné ženské postavy“ (nějakou černošku a Phasmu) a už by se chtěla vidět v celém universu. Připomíná mi to Patty Jenkins. Nic moc o tom neví, ale chce být vidět „jak mění Star wars“.

#6 Lex Luthor
3.1.2022 | 19:31:03
Levascue

Ale to tak… :) Ať nám raději přinesou příběh Qi'ry, to je zajímavá ženská postava. Phasma nikoho nezajímá a pevně věřím, že už o ní ani neuslyšíme.

#10 mirako
3.1.2022 | 21:07:08
Lex Luthor

#4 Camaris: Aha jistě tváří se, že sežrala všechnu moudrost světa a vnucuje lidem své názory ještě řekne, že z těch dvou budou lesbičky, nebo bisexuálky a máme hotovo to je dnes nový trend

3.1.2022 | 21:54:32
DHARMA4,8

Phasmu opustit a začít s jinou zajímavou postavou. Rozvíjet příběh Q´iry by bylo mnohem zajímavější.

#10 mirako #11 -Skinner-
3.1.2022 | 22:05:01
Basim

Phasma ze hry o trůny co bude příště :D Já téhle postavě říkal ženská se svalama :D

3.1.2022 | 22:26:07
Railbot

Phasma není špatná. V komiksu. Tam má grády, dobrej padouch. Hraná verze směšná.

5.1.2022 | 21:26:26
mirako

#5 Levascue: #7 DHARMA4,8: Taky mě Phasma zas až tak nezajímá a byl bych raději za příběh Qi'ry, to by mohlo být super.

6.1.2022 | 20:52:34
-Skinner-

#7 DHARMA4,8: Ak by natočili seriál o Qire a Maulovi tak by to bolo super. Ale neviem či by presvedčili Emiliu Clarke.

9.1.2022 | 22:58:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Máme tu první informace o chystané hře Star Wars: Eclipse

Máme tu první informace o chystané hře Star Wars: Eclipse

Hra Jedi Fallen Order se rozhodně povedla. Dvojka je sice ve výrobě, ale zdá se, že Star Wars: Eclipse přeci jenom pokračování Cala Kestise předhoní. Teď víme alespoň prvních pár detailů o připravované hře z období Vrcholné republiky. Co tedy můžeme čekat a na co se těšit?

Zajímavosti

Star Wars: Acolyte zřejmě našel svou hlavní ženskou představitelku, má to ale jeden háček

Star Wars: Acolyte zřejmě našel svou hlavní ženskou představitelku, má to ale jeden háček

Zatímco se většina připravovaných seriálů soustředí na období po Epizodě VI, máme tu i jednu vlaštovku, která půjde konečně před Epizodu I. Seriál spadající do období Vrcholné republiky nám má představit postavu znalou v temné straně Síly. A kdo by si mohl střihnout hlavní roli?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama