Star Wars (Hvězdné války) Podle George Lucase již dnes kvůli internetu nelze točit filmy s překvapením

Podle George Lucase již dnes kvůli internetu nelze točit filmy s překvapením

Podle George Lucase již dnes kvůli internetu nelze točit filmy s překvapením

Znáte ještě ten pocit, když jdete do kina a dostanete naprosto nečekaný zvrat? Dříve to bylo něco běžného, dnes chodíme do kina připravení, víme vše o natáčení a někdy i celou zápletku filmu od začátku do konce. Podle Lucase je hrozně těžké dnes točit filmy s překvapeními.

20 0
16.6.2020

Internet je opravdu mocný a zřejmě většina z nás je za něj vděčná. Jsou ovšem některé věci, které internet určitě kazí, ať už chceme nebo ne. Například spisovatel George R. R. Martin, autor Hry o trůny, se před nějakým časem nechal slyšet, že by původ Jona Sněha byl pro většinu fanoušků zahalen tajemstvím, protože podle něj pouze jednomu čtenáři ze sta podle Martinových indícií v knize dojde, kdo Jon ve skutečnosti je, ještě předtím, než je to explicitně vysvětleno.

Jenže doba internetu je zlá. Jakmile to odhalí jeden, svěří se se svou teorií na internetu a rázem to vědí i všichni ostatní, kteří by na to bez pomoci právě toho jednoho vyvoleného nikdy nepřišli. Internet je zkrátka mocný. Právě na toto téma se rozpovídal i George Lucas. Kdyby dnes točil Epizodu V, dokázal by utajit skutečnost, že Darth Vader je Lukův otec? Lucas udělal už tehdy v roce 1980 vše pro to, aby toto tajemství věděl pouze malý okruh lidí.


(Kdo ví, třeba by nás Lucas překvapil. Foto: Disney)

Nikdy to nebylo zakomponováno ve scénáři, věděl to pouze on a samozřejmě režisér Irvin Kershner. Mark Hamill se to dozvěděl, až v den natáčení souboje na Bespinu. Následně to samozřejmě došlo i pár dalším lidem, kteří Kershnerovi a Lucasovi scénu pomáhali točit, ale jelikož hlas Vadera byl následně nadabován až ve studiu Jamesem Earlem Jonesem, tak ten, kdo mluvil Vadera na placu, si prakticky mohl říkat, co chtěl.

Přesto, i když to bylo jedno z největších tajemství a znalo ho pouze pár lidí, tak někdo to vědět musel a vždy tu existuje možnost úniku. A když dneska někdo něco ví, je to nebezpečné. Úniky informací potkávají i ta největší a nejostražitější studia. Právě Disney by o tom mohlo vyprávět, vždyť celý scénář Epizody IX, který byl na chlup stejný jako výsledný film, unikl na internet. A něco takového se určitě bude opakovat i v budoucnu.

Lucas dále prohlásil, že kdyby dnes točil Epizodu V, tak by se něco podobného mohlo stát – už by nemusel fanoušky šokovat, protože by to věděli měsíce dopředu od někoho z internetu. Podle George Lucase je tedy téměř nemožné dnes točit filmy s překvapeními. Tvůrčí týmy jsou velké a vždy se najde někdo, kdo něco zveřejní, nebo se zkrátka kolem potuluje nějaký šikovný insider, který k informacím přijde.

Jste stejného názoru jako George Lucas? Dají se ještě dnes točit filmy s překvapeními?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /9

LIPLIK

Náhodou, Infinity War a Endgame byly dobře střežené.

#2 diseased #6 Blackhand47XD
17.6.2020 | 8:52:14
diseased

#1 LIPLIK: A to měli ještě na starost Hollanda :D

17.6.2020 | 9:17:04
BadExHuman

Přesně. U posledních dvou Avengers se nevědělo téměř nic. A třeba takový Nolan, ten má vždy nějaké překvapení v rukávu. Takže netem to nebude, chyba je v lidech kterým důvěřujete že nic neřeknou :)

17.6.2020 | 12:22:47
Nigfire

Mě třeba překvapilo jakej byl poslední SW díl sračka.

#8 derill129
17.6.2020 | 13:23:30
Blackhand47XD

Jde to uhlídat, stačí se podívat, jak dobře ututlali Baby Yodu v Mandalorianovi.

webmaster
17.6.2020 | 13:55:40
Blackhand47XD

#1 LIPLIK: S Infinity War souhlasím, ale u Endgame věděli lidi zápletku už x měsíců dopředu, protože unikly fotky z natáčení.

webmaster
17.6.2020 | 13:56:19
SUFORAYSIS

Věděl sem to už aspoň měsíc dva do předu!!! Četl sem celej NÁSTŘEL scénáře od začátku až do konce jenom odjebání Palpatina sem schválně přeskočil, tak sem nebyl z toho zase tak ROZŠROTOVANEJ jako v podstatě ostatní LIDI-FANDOYS-KDOKOLIV- jenže prostě strýček LUCAS má pravdu a přesně na tohle jsem myslel pár dní před Ep. IX že díky pičovině JOHNA BOYEGI, kterej se VOŽERE a zapomene kokot SCÉNÁŘ pod POSTELÍ zrovna když se má druhej den STĚHOVAT tak to je fakt těžkej LUZR. Aji JÁ když su fakt TĚŽCE NAŽRANEJ už nikdy nezapomínám že NEMÁM BABIČCE VYSKLÍVAT DVEŘE U POKOJA!!! :-) Ale je to samozřejmě aji chyba toho kdo to tam DAL a PUSTIL TO DO SVĚTA PO INTERNETU!!! :-( Proto sem skoro na STO PROCENT tipoval že se na den PREMIÉRY na ČSFD film promítne v MODRÝCH číslech. No taky že jo a 19.12. sem tam uviděl 69% a PAK TO ŠLO JEN DOLŮ. Od té doby sem četl STOVKY komentářů a všichni si stěžovali na kdejakou pičovinu ale nikde sem nečetl že by si stěžoval na PALPATINOVU KOMNATU S TRASOVAČEM. Četl sem asi 60 ROMÁNU a pár ENCYKLOPEDIÍ kde je dokonce průřez CÍSAŘOVA TRŮNÍHO SÁLU!!!-!!! HRÁL sem Jedi OUTCAST mapu DEATH STAR snad tisíckrát a NIKDE tam neni žádná pojebaná TAJNÁ MÍSTNOST!!!!!!!!!!!­!!!! ANO!!!!! Je to jedna z nejlepších scén DEVÁTÉHO DÍLU a hrozně se mi líbí jak je to ZAHRANÉ///!!!/// :-( JENŽE problém je v tom že si tuto SCÉNU prostě vycucali z PRDELE. Podobně jako nalezení OCHIHO DÝKY a pak konečné nalezení TRŮNÍHO SÁLU. Tohle je zřejmě největší chyba DISNEYHO a jeho tvůrců :-( že PLÁCAJ PÁTÝ PŘES DEVÁTÝ TAK ABY SE JIM TO PŘESNĚ HODILO.......­....JENŽE VEŠKERÁ SOUDRŽNOST LUKASOVA IMPÉRIA DE JAKSI DO PIČE! Mě se líbilo všech 11 FILMŮ STAR WARS!!! :-) ALE CHÁPU JEJICH CHYBY! :-(

18.6.2020 | 21:51:42
derill129

#4 Nigfire: Mňa ani nie, tak nejak som to po zverejnení traileru aj čakal a hlavne avangers zavádzal už v traileroch, boli natočené scény ktoré v konečnej verzii neboli.

19.6.2020 | 18:33:35
derill129

A ako to ze marvel dokáže zabrániť aby neunikol scenár a nedostal sa na internet, ale sesterská spoločnosť lucasfilm to nedokáže. Asi si nevedia radi so zamestnancami.

19.6.2020 | 18:39:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců