Star Wars (Hvězdné války) Představitelka Rose Tico: Začala jsem těm lžím o mé osobě a postavě věřit

Představitelka Rose Tico: Začala jsem těm lžím o mé osobě a postavě věřit

Představitelka Rose Tico: Začala jsem těm lžím o mé osobě a postavě věřit

Po opravdu dlouhé době se vyjádřila Kelly Marie Tran, představitelka Rose Tico, která v posledních měsících dostávala od fanoušků pořádný výprask snad na všech sociálních sítích. Fanoušci nadávali na postavu Rose a urážky směřovali i k herečce. Co jim nyní Kelly vzkázala?

2 11
26.8.2018

Kelly Marie Tran zřejmě netušila, co způsobí její role ve Star Wars. Tehdy si herečka myslela, že je to její přelomová role (což de facto určitě je a budoucnost to pouze potvrdí), ale asi netušila, že jí hraní Rose Tico ve velkém měřítku naruší její soukromý život až tak, že skoro začne sama sebe nenávidět. A to se vlastně i stalo.

Fanoušci Star Wars dali herečce jasně najevo, že její postavou naprosto pohrdají, považují ji za zbytečnou apod. Bohužel se špatně nevyjadřovali pouze o postavě, ale narážky směřovali přímo na herečku, kterou označovali jako tlustou dívku žluté pleti. Došlo to tak daleko, že se Kelly Marie Tran již neudržela a opustila svět sociálních sítí. Nyní po dlouhé době ovšem herečka promluvila.


(Na obranu Rose musíme říci, že žádná nová postava v Epizodě VIII nesklidila u fanoušků vřelé ohlasy. Foto: Disney)

Kelly Marie Tran pro NY Times uvedla:

Nebylo to těmi slovy a větami, co mi napsali, problém byl v tom, že jsem jim uvěřila. Jejich slova zkrátka potvrzovala to, v čem jsem vyrůstala – že jsem člověk jiné pleti, který patří do ústraní, a jako herec se prosadí pouze ve vedlejších rolích v příbězích někoho jiného. Nerada to přiznávám, ale já jsem těm slovům začala věřit. Říkala jsem si, že by vše bylo možná jiné, kdybych byla hubenější, kdybych nebyla Asiatka. Měsíce jsem se nenáviděla, myslela na opravdu zlé věci.

Po depresivních větách ovšem Kelly nabídla i sebevědomé prohlášení a poslala všem svým (ne)fanouškům jasný vzkaz:

Vymývali mi mozek, myslela jsem si, že moje existence záleží na souhlasu někoho jiného. Ta slova mě oklamala, že mi nepatří mé vlastní tělo, že nemůžu být nádherná, pokud mi to nikdo neřekne. Znáte mě jako Kelly. Jsem první žena jiné pleti, co má hlavní roli ve Star Wars. A jsem první Asiatka, která se objevila na obálce Vanity Fair. Mé skutečné jméno je Loan. A teprve začínám.

Je určitě dobrou zprávou, že se Kelly Marie Tran dala dohromady po několika útocích ze strany fanoušků. J. J. Abrams potvrdil, že se Rose Tico vrátí v jeho Epizodě IX. Zatím ovšem nikdo neví, v jakém rozsahu. Kelly Marie Tran nyní řekla, že má jednu z hlavních rolí. Znamená to, že budeme Rose vídat častěji? Pokud ano, doufejme, že příběh Rose bude o něco lepší a postava si získá více sympatií u fanoušků. Nutno dodat, že její dějová linka s Finnem byla opravdu tím nejslabším na Epizodě VIII.

Máte rádi postavu Rose Tico? Co si myslíte o fanoušcích Star Wars a útocích na Kelly Marii Tran? A chtěli byste, aby měla herečka šanci se vykoupit ve větší roli v Epizodě IX?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /23

Nigrant

Nejotravnější postava jestli ji džej džej nevystřihne a ještě jí dá větší roli tak nasere docela dost lidí včetně mě!

26.8.2018 | 19:37:47
Blackwolf

ona tam vážně do sestavy SW nezapadá a role jí nesedí

26.8.2018 | 19:59:29
Railbot

Otylá asiatka, která propadla představě, že umí hrát. No potěš. Její postava ve SW je otravná. Ale jelikož jsou SW teď bordel na kolečkách, tak je to jen detail.. Pro mě za mě ať z jí udělají Jedi.

26.8.2018 | 20:15:19
Lex Luthor

Rian její postavu napsal blbě není to vina herečky. Já proti herečce nic nemám. Jen postavě Rose říkám Asian Bitch

26.8.2018 | 20:21:59
George Wayne

Neměli bychom vinit herečku ze špatně napsaného scénáře. Ani ti největší fanoušci by se ale neměli snižovat k rasistickým projevům. To, že budou urážet herečku nové epizodě nepomůže. To, že její dějová linka byla bezvýznamná ještě neznamená, že to je vina samotné herečky. Stížnosti by měli být na scénář, ne na herce. Ti jenom dělají to, co mají ve scénáři. Tak snad se Rose trošku u fanoušků zvedne v další epizodě, která DOUFEJME zachrání fiasko jménem epizoda 8.

26.8.2018 | 20:33:55
percival2

Ona fakt nemůže za to, že je tam jediný asiat a jediná obézní kladná postava. Prostě ji tam napsali jako dalšího Jar-Jara ;)

26.8.2018 | 20:42:23
Edvin

„J. J. Abrams potvrdil, že se Rose Tico vrátí v jeho Epizodě IX. Kelly Marie Tran nyní řekla, že má jednu z hlavních rolí.“

Ach bože… Proč o ni rovnou nenatočí trilogii?

Říkejte si o Jar-Jarovi a Lucasovi co chcete, ale on hned pár týdnů po premiéře poznal, že tady cesta nevede a postavy se zbavil. Není se co divit, že značka SW jde do háje, když odmítají uznat chyby a dělají všechno co můžou, aby nasrali fanoušky.

Bojím se, že to nakonec dopadne tak, že z Rose bude jedi a se svojí filozofií „Tuto válku nevyhrajeme tak že budeme zabíjet ty co nenávidíme“ si dá za úkol políbit každého stormtropera co najde.

#8 DarthRevan
26.8.2018 | 21:39:00
DarthRevan

#7 Edvin: Tak úplně se ho nezbavil, přeci jen jej ještě nechal vykonat nesmírně důležitou věc :D. Ale jinak souhlas, jeho roli dost zmenšil a vyšel tím fandům vstříc.

webmaster
26.8.2018 | 22:56:44
lucinda20

Jej postavu vôbec nemám rada, ale to čo predvádzali niektorí fanúšikovia SW na twitteri a instagrame bolo neúnosné. Herečka za zle napísanú postavu nemôže.

#11 Edvin
27.8.2018 | 1:50:52
Mighty Motty

To je to nejhorší co mohla udělat, zviditelnit se jako chudinka a oběť společnosti. Taky se mi nelibily nektere nazory a komentáře na ni(co si ale bude nalhávat, její postava, je snad ještě větší trash než Jar Jar Binks). A KK ji ještě víc bude propagovat tím, že pomocí jejich plísní v hlavě jméném SJW a femnacismus, ji dá ještě větší roli. Takhle to je geniální!!! Long Live the Femnacists!!! Force is Female <3

27.8.2018 | 5:44:56
Edvin

#9 lucinda20: Ruku na srdce, kdybych o ni řekl že je to béčková herečka, tak by to byla VÉLKÁ pochvala. Mě se taky nelíbí, jak daleko zašli někteří fanoušci ale „if you push against fans, fans push back“.

Vezmi si třeba takového Ryana Reynoldse. Green Lantern byla příšerná sračka, na čemž se shodli prakticky všichni. Přiznal to i Ryan a často si z toho dělá srandu, jak špatný film to byl. Nikdo mu nenadává a nevyhrožuje.

Teď si vezmi Kelly Marie Tran, jenž hraje nesnesitelnou postavu v příšerném filmu a všude prohlašuje, jak je na to hrdá, jak skvělý z toho pocit a jak svou postavu miluje (a neříká to jen ona, ale prakticky všichni co se na filmu nějak podíleli). Aby to ještě nestačilo, tak ze sebe dělá oběť aby přitáhla pozornost médií a mohla si postěžovat jaká je to chudinka a snažila se z toho dělat rasisticky nebo feministicky orientovaný problém (myslím, že všem je úplně jedno, jestli černá, žlutá nebo bílá, jde o chování její postavy [a teď už i o to její])

Neříkám že s extrémním chováním některých fanoušků souhlasím, ale rozhodně ho chápu, protože když se herečka začne chovat až příliš jako její nenavíděná postava, tak někteří fanoušci přestanou rozlišovat mezi filmem a realitou. Kdybych byl na místě Kelly Marie Tran, tak bych se rozhodnul mezi 3 možnostmi:

  1. Držel bych hubu a snažil se moc nevyčnívat, dokud situace neutichne, protože čím více bych se v tom angažoval, tím větší by byla odezva fanoušků a tím déle by to trvalo.
  2. Vzhledem k tomu co mi způsobil předchozí film, opravdu HODNĚ bych si rozmyslel, jestli chci hrát v pokračováním. I kdyby byla prachy dobré, nejspíš to nestojí za zruinování posledních zbytků kariéry co mám.
  3. Veřejně bych svou postavu odsoudil. (Třeba Mark Hamilton to dělal pořád a ačkoliv byl Luke příšerně napsaný, tak místo aby ho fanoušci odsoudili, tak ho podporují a mají ho ještě více rádi)
27.8.2018 | 12:25:44
KaraSnowAllen

Rose Ticco, ok, ta postava na mě též nezapůsobila, ale tolik mi žíly netrhá, ne víc než ostatní postavy, co jsou tam kolikrát k ničemu, přesto je lidi opěvují. Nemusela by tam být, mohla na konci umřít hrdinskou smrtí a nikdo by to už tolik neřešil, ale tím, že jí nechali přežít to prostě domrvili. Fakt se ale nepos-ru z toho, že tam je, ani z Jar Jara jsem se nepodělala. Ti fanoušci jí napadali fakt dost hnusně, že já toho viděla dost, ale jen jsem si projela její twitter a musela jsem se červenat. Mohla bud říct, že je má všechny na háku, že si bude užívat money, co jí ten film vynese a na všechny se vyprdne, však sociální sítě k životu nikdo nepotřebuje (sebevražda 1#). Stejnak to nejspíše dopadne tak, že bude herečkou jedné role, popřípadně nějaké štěky či vedlejšáky, protože jí nebudou kvůli té reakci chtít obsazovat, takže já na jejím místě bych to ještě podojila, pokud to jde, další takovou šanci podle mě nezíská (ale třeba nad Carrie Fisher se každý rozplýval už kdysi a že by to nějak nastartovala její kariéru to se říct nedá, krom camea v Vřískotu 3 hrála většinou ve filmech, co nikoho nezajímaly).A nebo naopak mohla udělat tu zhrzenou obět (kterou tak či onak je) a udělat si z toho štít, pač rasismus a body-shamming je v ámu dost horké téma na denním pořádku. Je jasné, co se jim více hodí do krámu. Vyžehlit si to jakž takž mohla jen tím, že by fanouškům dala za pravdu a tu postavu hejtila společně s nimi, protože jakmile použije victim card a začne tu postavu hájit, ještě víc to právě ty fanatiky nastartuje. SW holt není ledajaký svět, je to kult, náboženství a v něm se prosadit se může jednomu spíše vymstít. Podle by tvůrci udělali dobře, kdyby tu postavu komplet přepsali a poupravili(i vzhle­dově, ona s make-upem v jiných hadrech a s jiným účesem nevypadá zas tak špatně ), ačkoliv se to nejspíše nezavděčí, nemuselo by to ve výsledku být tak bolestivé, plus jí dát méně prostoru, když už jí tam musí mít.

27.8.2018 | 13:07:22
hoolio88

Nejotravnější postava ze světa SW, Jar Jar vedle ní vypadá jako sympaťák… V duchu doby si na svoji obranu vzala štít údajného mužského šovinismu a rasismu ze strany jejích kritiků, čímž ještě více přilila olej do ohně. V kombinaci s novým, politickym korektním pojetím Star Wars a pomatenou feministkou Kennedyovou je otylá, nesympatická Rose se zbytečnou dějovou linkou pro mnohé fanoušky série doslova nesnesitelná… Ještě by byla šance z toho vybruslit tím, že na začátku Epizody IX zemře nějakou hrdinskou, smysluplnou smrtí. Bohužel věřím, že Abrams má jasné instrukce, v jakých mantinelech se může dále pohybovat, a tak o něčem podobném můžeme jedině snít.

27.8.2018 | 15:18:49
GrindyCZ25

Nejhorší postava světa SW,ale herečka ujde…

27.8.2018 | 16:09:54
Wolfinator1

Herecky fajn, ale dějově otravná, dementní a zbytečná stejně jako Finn a celá jejich dějová linie v Ep. 8. Vystřihnout těch jejich 30 min a dát víc prostoru Lukovi, Generálce či Snokovi měli. :D

27.8.2018 | 16:56:55
Michargo

je mi z vás na blití, co tu do prdele tak řešíte?!!!! Jestli se vám to nelíbí děte do prdele, všichni!!!!!!!!! Samí rasista kretén a ubožák, každá postava nemusí být dokonalá či co, je to fiktivní vesmír proboha!!!!!!!!!!! každý nemusí být nevím co, aby mohl být hrdina či co, mít správnou váhu, barvu kůže vlasů očí a tyhle sračky, fakt je mi na blití… nemám prostě co říci a je mi to u zadku… raději čumte na ULICI!!!! a tyhle paskvily, to budu raději čumět na tohle, co má aspon co nabídnout…

#17 Edvin
27.8.2018 | 18:08:31
Edvin

#16 Michargo: Na to jak moc je ti to „u zadku“ a jsi nějak moc naštvaný z toho, že tady řešíme fiktivní postavu z fiktivního vesmíru.

Myslím, že mluvím za všechny, když řeknu že je nám úplně u prdele jak Rose vypadá, nebo jaké je rasy. Nejde ani o to, že není „hrdinka“ (což je ironické, protože autoři filmu si mysleli, že ji jako hrdinku napsali), ale je to prostě neuvěřitelně nesympatická a zbytečná postava s příšerně napsanými dialogy, která může za smrt většiny z rebelů (kdyby v příběhu nebyla, přežilo by MNOHEM více z rebelů a možná i Luke).

Takže si raději jdi uvařit mátový čaj, ať se z nás nepoblikáš a rovnou s ním můžeš i zapít prášek, aby se ti trochu zklidnil hormon :-)

#18 leevan
27.8.2018 | 19:07:34
leevan

#17 Edvin: Prečítal som si tvoje predchádzajúce komentáre, ale v jednom s tebou nesúhlasím. Tvrdíš, že ona sama z toho robí nejaký rasistický či feministický problém. Ale ak si niekedy videl a čítal, čo herečke písali na sociálnych sieťach, v príspevkoch by si nenašiel žiadnu konštruktívnu kritiku k jej postave, ale 99% komentárov boli skutočne rasistické urážky alebo dokonca komentáre, kde sa jej vyhrážali smrťou.

A s týmto správaním „fanúšikov“ sa nedá nijako súhlasiť či ho chápať, to prekročilo všetky medze. Nespokojnosť mala byť adresovaná scenáristom či režisérovi, nie herečke, ktorá nemala ako predvídať takéto absurdné reakcie.

#19 Edvin
27.8.2018 | 19:27:31
Edvin

#18 leevan: No, to záleží na tom, jestli herečka špatně napsanou postavu obhajuje. Pokud všem stále opakuje, jak skvělá je to postava a jak je na ni hrdá, tak se dá pochopit, že fanoušci začali směrovat část zloby i na ni.

Co se týká těch rasistických urážek na jeji osobu, tak myslím že většina není cíleně rasistická. Spíšeš je to jen vhodný materiál. Jak přesně se dá urážet osoba, která není stará, ošklivá nebo za sebou nemá žádné skandály? V hodně videích a na hodně fórech je Rose často označována jako „Fat Asian Bitch“ (vtipné je, že když si vygooglíš tyhle 3 slova, tak ti to okamžitě ukáže její obrázky) ale nemyslím si, že ti lidé opravdu nesnáší asiaty, jen to prostě byla ta nejostřejší urážka jakou dokázali vymyslet. Kdyby Rose byla vysoká, bílá, sexy prsatá blondýna, tak o ní říkali že „Stupid White Bimbo Trash“ nebo něco podobného. Pro výhružky smrtí však není žádná omluva.

Jakoliv s tím vším nesouhlasím, tak „chápu“ že mnoho lidí Rose opravdu nesnáší a cítí potřebu vyjádřit svůj názor. Třeba já bych dal přednost tomu, aby svuj nesouhlas vyjádřili trochu civilizovanější formnou, ale né všichni se takto dovedou vyjadřovat. Né všichni fanoušci SW jsou vysoce inteligentní a vzdělaní lidé s vybraným chováním a kdo jsme my, abychom je za to soudili? Neznáme podmínky za kterých vyrůstali.

Takže ačkoliv nesouhlasím s formou, stále mě trochu těší fakt, jak moc fanoušky sloučila nenávist k tomu, jak nám Disney kurví SW a jak moc jsme jim začali poslední dobou komplikovat život (Episoda 8 nebyla zdaleka tak úspěšná, Solo byl katastrofa, hračky se neprodávají, všichni na ně nadávají atd.).

27.8.2018 | 20:12:42
Vadder

Epizoda 8 je jeden z nejlépe promyšlených dílů sagy.

#21 Railbot #22 tom99
28.8.2018 | 5:11:05
Railbot

#20 Vadder: 1/10 za snahu, trolling se musí umět

28.8.2018 | 8:59:56
tom99

#20 Vadder: Závidím ti, že v tom vidíš tu hloubku a že se na ten film díváš takhle. Upřímně bych si to také přál. Bohužel já vidím jenom nesmyslnou, tekutou sračku, která přetekla do Epizody VII i IX.

webmaster
28.8.2018 | 21:21:14
Kalam

jojo děcka si mysleli že budou díky nové trilogii slavní a ještě zapropagují SJW agitky a nakonec se z toho vyklubalo govno, které fandové nesnáší… hyper aktivisti už se dávno přesunuli k nějaké jiné značce, kterou budou kurvit a SW je jen ohlodaná mrtvola… vyřadit tuto trilogii z kanonu, začít točit filmy podle série new jedi order, udělat drsný seriál podle válek mezi sithy a jedi a vykašlat se na agitky a malý děcka…

4.9.2018 | 2:23:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců