Star Wars (Hvězdné války) Princezna Leia dostává nové knihy, tvůrci nezapomněli ani na další postavy

Princezna Leia dostává nové knihy, tvůrci nezapomněli ani na další postavy

Princezna Leia dostává nové knihy, tvůrci nezapomněli ani na další postavy

Po smrti Carrie Fisher se tvůrci snaží uctít její památku několika způsoby. Letos nás například čekají dvě knihy o princezně. Aby toho nebylo málo, nových dobrodružství se dočkají také Phasma, K-2SO nebo Mace Windu, který dostane vlastní komiksovou sérii.


13 0
27.6.2017

Letošní rok je s knihami a komiksy opravdu nabitý, aby ne, když tu máme čtyřicáté výročí. V rámci „cesty k Poslednímu Jediovi“ čekají princeznu dvě nové knihy, kterými tvůrci chtějí taky uctít památku zesnulé Carrie. Ta podle nejnovějších zpráv před svou smrtí požila tři drogy, které spolu s psychickou nemocí učinily svou. První kniha nazvaná Vůdkyně jménem Leia bude rychlým průletem celého jejího příběhu. Leia: Princezna z Alderaanu naopak představí nový 400stránkový příběh, jenž bude zasazen tři roky před Epizodu IV.

Dále knihou bude Battlefront II: Inferno Squad, jejíž příběh bude prequelem k nové videohře. Tvůrci nám slíbili také audioknihu, kterou namluví samotná Janina Gavankar, představitelka nové hrdinky Iden Versio. Zatím neodhalený příběh si pro nás přichystala Phasma, jež se dočká knihy o jejím původu a komiksu vysvětlujícím její přežití po Epizodě VII. Novou doprovodnou knihu dostane také Luke, zde bohužel nevíme, kde bude děj zasazen.


Zajímavou četbou bude určitě Star Wars: Z jiného pohledu na věc. Kniha se bude skládat ze čtyřiceti příběhů, které popíšou příběh různých postav z Epizody IV. Určitě mezi nimi nebude chybět povídka o stormtrooperovi nebo některém ze štamgastů. Komiksy se nám pak jako obvykle snaží ukázat příběh ze všech období. Stále ještě běží série o Darth Maulovi, zasazená před Skrytou hrozbu. Nadále můžete číst komiks o Poe Dameronovi nebo sérii Star Wars zasazenou mezi epizody IV a V. Ta má momentálně crossover s Doktorkou Aphrou, novou postavou, která dostala vlastní sérii po skvělých ohlasech ze série Vader. Temný lord dostal po ukončení vlastní řady hnedka novou, tentokrát popisuje jeho počátky Darth Vadera, stvoření meče i zrod Inkvizitorů.

V létě nakonec odstartuje série Jediové Republiky – Mace Windu, která popíše rytířovo dobrodružství těsně po druhé epizodě. Jednodílný komiks nám pak popíše první setkání Cassiana a K-2SO a začíst se můžete také do komiksů podle knih Zbraň rytíře Jedi a Ztracené hvězdy.

Diskuze /14

jh666

Zajímalo by mě, kdy a jestli vůbec se něčeho z toho dočkáme v češtině. Hlavně na Leiu: Princeznu Alderaanskou jsem zvědavý, protože Ztracené hvězdy od stejné autorky považuji za nejlepší knihu nového kánonu. Jenže jsme se doteď nedočkali ani Bloodline.

#2 Blackhand47XD
27.6.2017 | 13:53:21
Blackhand47XD

#1 jh666: Protože Egmont musí radši vydávat Legendy a zbytečné game booky pro děti nebo co to je… Kdyby to u nás vydávalo nějaké „dospělejší“ nakladatelství, tak by to možná bylo lepší. Sice teď Egmont jaksi spadá pod Albatros a slibovali více SW knih ročně, ale žádnou extra změnu nevidím.

#5 jh666 #10 Railbot
webmaster
27.6.2017 | 14:18:32
TyfuZ

Já to už vzdal a začal je radši číst v AJ.

27.6.2017 | 14:34:37
Lex Luthor

Kde se dají sehnat knihy o Vaderovi a Maulovi o Maulovi jsem zatím sehnal jednu kde Maul na Corsusantu loví muže jenž má informaci o blokádě Naboo

27.6.2017 | 14:45:58
jh666

#2 Blackhand47XD: Tak legendy mi ani nevadí, spíš nechápu, že ke každýmu filmu vydají tunu encyklopedií. Nejvíc mě ale štvou tím, že nejdřív něco slíběj a pak to pořád odsouvaj (Thrawn, Catalyst ale i dotisky Ruky Thrawnovy a Hana Sola), nebo o tomu pro jistotu vůbec nemluví (Bloodline, knihy z Journey to the Last Jedi, ale i I Jedi nebo Fatal Alliance). Ať legendy vydávají, ale ať to nějak vyváží s kánonem. Letos 7 románů, z toho jediný kánon, který ke všemu adaptace a 6 legend, z čehož jsou 4 dotisky (na to si ani tak neztěžuju, nemám je), ale chtělo by to trochu vyrovnat. Hlavně, že vydávají i adaptace Pirátů z Karibiku :(

#6 Blackhand47XD
27.6.2017 | 16:07:56
Blackhand47XD

#5 jh666: Nejvíce mě štve, jak pořád dokolečka vydávají ty knihy pro malé děti, které mají nulovou hodnotu a nevím kdo by je pořád kupoval. Sám jsem se takovými blbostmi nezajímal. :D

webmaster
27.6.2017 | 17:16:34
pidalin

Dost mě na*alo zjištění, že umřela kvůli drogám. Myslel jsem že toho už nechala, tohle mi na ní dost změnilo názor, feťák zustane feťákem, i když je to krutý to takhle říct, je to určitě škoda, ale komu neni pomoci.....

#9 Tomi Lee Morpheus
27.6.2017 | 18:33:59
pidalin

PS: Kvůli pomalosti českejch vydavatelství a překladatelů mam v plánu začít pracovat na tý svojí Angličtě a nejenom kvůli SW, ale hlavně kvlůli StarTreku, kde je překlad knih opožděnej o 10 let a už mě to dost začíná štvát kolik mi toho utíká jenom protože to neni v češtině.

#10 Railbot
27.6.2017 | 18:35:59
Tomi Lee Morpheus

#7 pidalin: drogy ta zmenia, nedokážeš si pomôcť! umrieť na drogy nieje hamba, hanba je sa prsiť aký si ty dokonalý bez jediného zlozviku, lebo to je asi tak tvoja zásluha, ako to že slnko svieti.

#12 pidalin
27.6.2017 | 22:46:49
Railbot

#2 Blackhand47XD: český Egmont měl slušně našlápnuto, ale akvizice Albatrosem většinu plánů pohřbila. Albatros je snad nejvíc zkostnatělé nakladatelství v ČR. #8 pidalin: tak to není pomalostí na české straně, vyjednávání o právech s Disney je na dlouhé lokte. Nezapomínej, že jsme v ČR, což je miniaturní trh a pro společnosti jako Disney takřka pod rozlišovací schopnost.

27.6.2017 | 22:48:57
Railbot

Mimochodem ještě vychází šestidílná série komiks Rogue One.

27.6.2017 | 22:53:05
pidalin

#9 Tomi Lee Morpheus: Jakože jsem špatnej, protože opovrhuju někdym kdo bere drogy? Zajímavej názor. :-) Je to jejich volba že s tim začali a nesekli s tim včas, podívej se kolik slavnejch lidí kvůli drogám zemřelo, je to svinstvo nejlepší a lidi s tim nedokážou přestat i když věděj že je to zabije, to je fakt pro mě nepředstavitelný. Nejsem závislej na ničem, ani na alkoholu, ani na cigárách a i bez kafe bez problému vydržim. A je to čistě muj úspěch, celá lidská společnost mě tlačí k tomu kouřit a chlastat, hulit trávu a možná i něco víc a já tomu dokážu odolat, rozhodně je to muj úspěch a ne nikoho jinýho.

#13 Tomi Lee Morpheus #14 Tomi Lee Morpheus
29.6.2017 | 4:31:03
Tomi Lee Morpheus

#12 pidalin: je to asi tak tvoj úspech ako Jordanov, že meral 2 metre! Proste to je v génoch, táto tvoja odolnosť + prostredie v ktorom si vyrastal, zamysli sa nad tým, alebo vlastne nemôžeš, lebo si tak vychovaný – veriť že za všetko si môžeš sám;)

pokiaľ neprežiješ v ich koži aspoň deň, tak ich neodsudzuj, ale len polutuj.

2.7.2017 | 15:11:31
Tomi Lee Morpheus

#12 pidalin: je to asi tak tvoj úspech ako Jordanov, že meral 2 metre! Proste to je v génoch, táto tvoja odolnosť + prostredie v ktorom si vyrastal, zamysli sa nad tým, alebo vlastne nemôžeš, lebo si tak vychovaný – veriť že za všetko si môžeš sám;)

pokiaľ neprežiješ v ich koži aspoň deň, tak ich neodsudzuj, ale len polutuj.

2.7.2017 | 15:11:43
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců