Star Wars (Hvězdné války) První dojmy: Novinářům se Rogue One líbí, chválí ho i George Lucas

První dojmy: Novinářům se Rogue One líbí, chválí ho i George Lucas

První dojmy: Novinářům se Rogue One líbí, chválí ho i George Lucas

Novináři měli to štěstí, že jim studio Disney pustilo krátký sestřih Rogue One: Star Wars Story. Reportéři neviděli celý film, ale pouze 28 minut. I z toho už ovšem vyvozují závěry, že film je skvělý. George Lucas pak údajně zhlédl snímek celý a je prý nadšený.


22 0
10.12.2016

Studio Disney v San Franciscu pustilo novinářům film Rogue One: Star Wars Story. Bývá zvykem, že většinou je předním kritikům puštěn už zcela hotový film. Přeci jenom chce studio na novináře udělat ten nejlepší dojem, protože, jak víme například u tržeb Warcraftu, americké publikum přikládá recenzím velkou váhu a následně se podle nich se rozhoduje, zda své peníze investuje do návštěvy kina.

Studio Disney se tentokrát vydalo zcela novým krokem a pustilo novinářům z filmu pouze sestřihaných 28 minut, reportéři z něj tak viděli jen zhruba čtvrtinu. I když stále panuje embargo na vydávání recenzí, novináři se skrze různé sociální sítě svěřili se svými prvními dojmy. A ty byly vesměs pozitivní. Nejvíce podle všeho bodoval bývalý imperiální droid K-2SO v podání Alana Tudyka.


Důležitou informací je, že film dopadl u novinářů dobře. Na druhou stranu musíme brát v úvahu, že novináři viděli pouze jednu čtvrtinu filmu, a všichni víme, jací jsou dnes střihači kouzelníci. Nadšené ohlasy sice každého fanouška Star Wars potěší, ale musíme zůstat nohama pevně na zemi. Tyto názory mohou být stále velice zkreslené.

(I Chirrut je prý ve filmu úžasný. Foto: Disney)

Jinak je tomu u George Lucase, který už údajně viděl film celý. A prý byl nadšený. Nedávno jsme vám přinesli článek, kde George lehce kritizoval práci režiséra Garetha Edwardse a orodoval za větší použití digitálních triků oproti stavění reálných kulis. Nic to ale nemění na tom, že Lucas má být s filmem spokojený, přičemž hned po zhlédnutí snímku údajně zavolal Edwardsovi a povídal si s ním o novém snímku asi hodinu. Garethovi musel spadnout kámen ze srdce, že se jeho film líbí samotnému otci Star Wars.

Jak už to u úspěšných filmů bývá, automaticky se očekává pokračování. U Rogue One ale s ničím takovým nepočítejte, neboť možnost natáčení druhého dílu již Kathleen Kennedy, prezidentka Lucasfilmu, odmítla. Rogue One je jasným prequelem Epizody IV a není kam pokračovat. Údajně se už nikdy v žádném jiném hraném filmu nemáme setkat s žádnou postavou, kterou nám Rogue One představí.

Určitý prostor pro spekulace ovšem dává výrok „v hraném filmu“. Je tedy možné, že se některá postava může objevit třeba v animovaném seriálu Rebels či v novém seriálu, který se už chystá. Postavy, které přežijí Rogue One, také navíc můžeme potkávat v doplňkových knihách či komiksech. Zatím to tedy nevypadá, že by Lucasfilm stál o spin-offy na více pokračování. Výjimkou je doposud jen film o Hanu Solovi, jehož představitel Alden Ehrenreich podepsal údajně smlouvu hned na tři filmy.

Diskuze /1

Tomi Lee Morpheus

tak to má byť, žiadne umelé pokračovania. ale o 10 rokov si dáme reštart;) ešteže SW nieje spiderman, lebo už mám pocit že v new yorku je asi každý 242 spiderman;))

10.12.2016 | 18:13:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců