Star Wars (Hvězdné války) Ředitel Disneyho Bob Chapek se vyjádřil k budoucnosti Kathleen Kennedy a vyhazovu Giny Carano

Ředitel Disneyho Bob Chapek se vyjádřil k budoucnosti Kathleen Kennedy a vyhazovu Giny Carano

Ředitel Disneyho Bob Chapek se vyjádřil k budoucnosti Kathleen Kennedy a vyhazovu Giny Carano

Výkonný ředitel Disneyho Bob Chapek se oficiálně vyjádřil ke dvěma zásadním bodům z předchozích týdnů. Jednak napověděl, jak to do budoucna vypadá s Kathleen Kennedy jakou šéfkou Lucasfilmu, a hlavně tu máme další oficiální vyjádření ohledně Giny Carano a ukončení její spolupráce se studiem.

4 16
11.3.2021

Studio Disney uskutečnilo setkání investorů, kde každý, kdo vlastní určitý podíl ve společnosti, mohl položit aktuálnímu řediteli Disneyho Bobu Chapekovi jednu otázku. Jak už to tak bývá, přímé a poměrně jednoduše zodpověditelné dotazy vystřídaly třeba i trochu kontroverznější a agresivnější otázky. Vybrali jsme dvě nejzásadnější, které reagují na události posledních dní a měsíců.

O ukončení spolupráce studia s Ginou Carano jsme napsali už dost článků. Těm, které tato zpráva nějakým neblahým způsobem minula, doporučujeme zamířit na web The Mandalorian, kde se dozvíte více informací. Chapek byl pochopitelně na vyhazov herečky dotázán (nebo spíše na to, zda Disney má svou vlastní černou listinu). Jako správný šéf nicméně přišel na zasedání investorů připravený. Koneckonců tato otázka se dala čekat.


(Jedna dáma pokračuje, druhá končí. Foto: Disney)

Chapek odpověděl, že studio Disney nikoho nezastupuje a necharakterizuje se jako čistě levicové či pravicové. Politika zde nehraje žádnou roli. Disney si ale stojí za svými morálními hodnotami, na vše nahlíží s patřičnou úctou, očekává slušnost od ostatních, váží si integrity a rozmanitosti. A v takovémto světě by neměla žít nejen společnost Disney, ale i všichni ostatní. Všichni bychom měli žít v harmonii a míru.

Nikdo z nás asi nemohl čekat, že se Chapek pustí do nějaké ostré přestřelky s akcionáři. Na druhou stranu jasně poukázal na to, že na prvním místě jsou lidské a morální hodnoty, o politikaření zde nejde. Jedním z dalších dotazů zaperlil akcionář z Texasu, který se zeptal, zda v dohledné době bude současná ředitelka Lucasfilmu Kathleen Kennedy vyhozena a nahrazena Jonem Favreauem, tvůrcem seriálu The Mandalorian.

I tady odpověděl Chapek velice diplomaticky. On a vlastně celé studio Disney je rádo, že Kathleen Kennedy má na starosti Star Wars a nemůže se dočkat, jak ředitelka Lucasfilmu bude v práci pokračovat i v dalších letech. Ti, kteří tedy stále spekulují o jejím vyhazovu, si asi nyní mohou dát pohov. Studio Disney nic takového v plánu nemá. Aktuálně je s její prací spokojeno a příštích pár let se s největší pravděpodobností nic měnit nebude.

Odpověděl Bob Chapek adekvátně na oba dotazy, nebo jste čekali něco jiného?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)

Diskuze /13

the Grand Inquisitor

Jedna dáma pokračuje, druhá končí – rád bych aby to bylo naopak

11.3.2021 | 18:19:56
Svjatogor

Dobře, to vyjádření k vyhazovu G.C. je kde? ;-)

11.3.2021 | 18:21:22
4391

No holt to nějak okecal. Ani jedno není opravdová odpověď.

11.3.2021 | 19:16:06
zabijakptak

„Všichni bychom měli žít v harmonii a míru.“ To znamená pod náporem kyberšikany na Twitteru a neustálého cejchování jeden druhého různými „ismy“ a „fóby“.

#5 Beranir #10 WolverineCzE
11.3.2021 | 19:17:12
Beranir

ehhhhhhh ony se ty kecy dobře říkaj, ale říct, že pro ně politika nehraje roli, že jde jen a pouze o nestrané morální hodnoty a pak se zbavit jedné osoby co přirovnává lidi k náckům a nezbavit se druhé osoby, která přirovnává lidi k náckům a jedinej rozdíl je, že jedna to dělá lidem na pravo a druhá nalevo mi trochu zní jako politické důvody
#4 zabijakptak:

11.3.2021 | 20:07:50
Camaris

Rozmanitost, harmonie, světový mír… To jsou ale hrozný kecy. Jako od nějaké finalistky miss.

11.3.2021 | 22:57:01
Marty.m293

„Politika zde nehraje žádnou roli. Na vše nahlížíme s patřičnou úctou. Všichni bychom měli žít v harmonii a míru.“ Jak může mít vůbec žaludek tohle veřejně prohlásit? To je snad vrchol pokrytectví. Je mi z něho opravdu fyzicky špatně.

11.3.2021 | 22:58:21
Erzik

Musel jsem se mrknout na ten originál odpovědi, protože se mi vůbec nechtělo věřit těm slovům. Překlad je přesný a tedy i ta absurdita. Harmonie a mír – šlapej brázdu, nevyčnívej a jak mile se nehodíš, tak se tě zbavíme… Disney Dystopie

redaktor
12.3.2021 | 0:06:21
Londo

Disney je soukromá společnost, její píseček = její pravidla. Zodpovědnost nemá primárně k fanouškům, ale k akcionářům. Když se to nebude líbit jim, tak nejspíš přijdou změny. Je to v malém jako u čajovny, která zakáže hostům v jejích prostorách hulit nebo chlastat rum.

12.3.2021 | 8:50:26
WolverineCzE

#4 zabijakptak: Proč vůbec řeší sociální sítě každý ví že mezi celebrity se najdou méně chytrý a Gina Carano a John Boyega jsou ty případy

#13 Darnwell
12.3.2021 | 9:16:13
Dealler

Nejlepší by bylo kdyby do hajzlu táhla paní „force is female“.

12.3.2021 | 11:09:26
Geek

Tak pro obouchávání v MMA musíte disponovat něčím zcela jiným, než vysokou morální hodnotou, takže tady to Chapek na to, že je korporátním manažerem, řekl hezky a má samozřejmě pravdu. Nicméně Kathleen Kennedy už vadí i mě (a to je vážně co říci), takže by se fakt mohla poroučet.

12.3.2021 | 15:25:48
Darnwell

#10 WolverineCzE: Hele, víš vůbec, co skutečně sdílela na twitteru? Ono to totiž vůbec hloupé nebylo. A bylo to o něčem dost jiném, než jak to podali naši místní pisálci.

17.3.2021 | 19:17:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců