Star Wars (Hvězdné války) Rian Johnson s okamžitou platností vyhozen, jeho trilogie nahrazena jinými filmy

Rian Johnson s okamžitou platností vyhozen, jeho trilogie nahrazena jinými filmy

Rian Johnson s okamžitou platností vyhozen, jeho trilogie nahrazena jinými filmy

Internet je zaplaven překvapivou zprávou, že Rian Johnson byl s okamžitou platností studiem Disney vyhozen. Jeho práce na nové trilogii je zastavena, a tak svět Star Wars zažívá pod vedením Kathleen Kennedy další černý den, kdy nejeden tvůrce přišel o své místo. Co za tím stojí?

17 2
1.4.2018

Včera večer studio Disney oficiálně oznámilo, že ukončilo spolupráci s Rianem Johnsonem, režisérem Epizody VIII, který dostal na starost novou trilogii mimo linii Skywalkerů, na které začal v uplynulých dnech pracovat. Studio, Lucasfilm a Kathleen Kennedy si vždy spolupráci s Johnsonem velice pochvalovali, takže zpráva o jeho vyhození byla poměrně překvapující. Co ovšem za odvoláním stojí?

Studio je údajně spokojené s Epizodou VIII, Johnsona a jeho vizi vždy podporovalo. Problém je zcela někde jinde. Novodobé filmy mají přilákat ke Star Wars nové fanoušky, ale zároveň se zavděčit těm starým. Integrita ve všech možných směrech je tak na prvním místě, jedná se o základní stavební pilíř novodobých filmů. A tento dílčí cíl se Johnsonovi nepodařilo splnit. Jeho film rozděluje Star Wars společnost na dva nesmiřitelné tábory.


J. J. Abrams, režisér Epizody VII, možná nepředvedl kdovíjaké inovativní dílo, nicméně představil zajímavé postavy, které zakomponoval do poutavého příběhu. Jeho film spojil dvě generace fanoušků po celém světě bez nějakých větších rozbrojů. Pochopitelně i tehdy si snímek odnesl patřičnou kritiku, jenže ta nebyla tak hlasitá jako loni v prosinci u nového filmu. Bohužel i když si Johnson odnesl celou řadu slušných recenzí, ohlasy na nové Star Wars se velice různí a i po několika měsících to na internetových diskuzích pořádně vře. Někteří fanoušci zkrátka nejsou schopni Johnsonovi odpustit některé příběhové pasáže, které do filmu zakomponoval. A studio zřejmě neví, jak celou situaci vyřešit a vše zklidnit.

(Rian Johnson při natáčení Epizody VIII. Foto: Disney)

Navíc pozitivní ohlasy recenzí se musí v případě Disneyho brát s patřičnou rezervou. Už nyní se proslýchá, že studio má podplacený server RottenTomatoes.com, jeden z renomovaných filmových serverů. Fanoušci si začali všímat, že v poslední době tam mají všechny filmy od studia Disney hodnocení kolem 90%, zatímco třeba snímky od Warner Brothers. se pohybují okolo 10%. Situace je pod drobnohledem především kvůli filmům z Marvel Cinematic Universe, které právě dosahují někdy až naprosto nadsazeného hodnocení.

Disney nyní tedy potřebuje k ruce tvůrce, kteří budou společnost spojovat, ne rozdělovat. Johnson si navíc nepomohl svými obhajobami na internetu, kde ho sice šlechtí, že si brání svůj snímek, ale narážky, že by na filmu nezměnil nic, a že ho nespokojení fanoušci nezajímají, jsou špatnou vizitkou nejen pro něj, ale především i pro studio. Navíc se šušká až o moc přátelském vztahu mezi Kennedy a Johnsonem, kdy Johnson měl své pozice údajně zneužívat ve svůj prospěch.

Jedním z největších takových příkladů byla událost spojená s neblahou a nečekanou smrtí Carrie Fisher na konci předminulého roku. Studio údajně doporučovalo svolat herce a provést přetáčky, aby byl snímek patřičně upraven a pružně zareagoval na smrt herečky. Ten, kdo film viděl, ví, že smrt Leii Organy by se dala zakomponovat do Epizody VIII poměrně lehce. Další doporučení studia bylo ponechat naživu Luka Skywalkera, aby se alespoň jeden z původních herců vrátil v Epizodě IX. Johnson si nicméně svou vizi dokázal obhájit právě u Kennedy, kde údajně využil svých nadstandardních vztahů s prezidentkou Lucasfilmu.

Fanoušky ale zajímá nejvíce, jak to bude s jeho trilogií. Jelikož na ní pracoval Johnson sám, celý projekt se musí smést ze stolu. Nicméně fanoušci nemusí být smutní, místo chystané trilogie se dočkáme třech jiných snímků z předaleké galaxie. Zřejmě půjde o filmy s nálepkou A Star Wars Story, tedy o doplňkové příběhy a spin-offy.

(Studio údajně navrhovalo přetáčky Epizody VIII kvůli smrti Carrie Fisher. Foto: Disney)

Hned ten první by se měl jmenovat Tico and Tacos a má mapovat příběh Rose Tico a Paige Tico, jejich společné vyrůstání a protloukání nelehkým životem ve světě Star Wars. Snímek má vzniknout za podpory Číny, což je z hlediska studia strategický tah. Star Wars fanoušků je v Číně oproti jejich počtu obyvatel stále málo a je nutné se zaměřit na tento lukrativní trh. Čína by tedy měla v následujících letech sérii pomoci a dostat z asijských trhů slušných pár milionů dolarů.

Další film, který se chystá, je snímek s ryze ženským obsazením, který se bude soustředit na výpravu žen do záludných zákoutí galaxie. Ve filmu by se údajně měl objevit pouze jeden muž, otrok ze vzdálené planety, který by neměl mít žádná lidská práva. O režii by se měla postarat taktéž žena a i celý štáb, aby vzdal hold natáčenému filmu, by měl být sestaven z ženského ansámblu. Na natáčení by přesto mělo být nápomocno pár mužů pro stavění kulis, nošení vybavení a dalších vedlejších prací, které jsou spojeny s natáčením.

Poslední chystaný film by se měl zaměřit na roztomilá zvířátka ze světa Star Wars. Snímek si máme představit jako něco na styl Fantastických zvířat, kdy hlavní postava bude vést galaktický cirkus s různými zvířátky. Objevit by se měli například Porgové a i třeba i Purrgilové, které si můžeme pamatovat ze seriálu Star Wars: Rebels. Ty, díky svým prdícím ocáskům umožňující jim cestovat hyperprostorem, budou přenášet celý vznášející se cirkus z jednoho koutu galaxie do druhého.

Co říkáte na odvolání Johnsona? A těšíte se na chystané filmy?

Diskuze /22

Ingimir

až pri tých opisoch troch náhradných filmov som si uvedomil o čo sa tu jedná :D

1.4.2018 | 12:01:59
Rodann

Kdyby to nebylo psané stylem desetiletého dítěte, tak by se možná aj pár lidí chytlo…

1.4.2018 | 12:03:39
nowas

bylo by jasné že filmy by nakonec zrušili, protože by o tohle nebyl zájem.. takže bych byl velice rád kdyby to byla pravda! škoda no.. Jonhsona by mohli vyhodit :-/

1.4.2018 | 12:30:26
Railbot

Dočkáme času. Ona to bude pravda.

1.4.2018 | 12:36:15
Jaroslaw

Ach :-D

1.4.2018 | 12:48:41
Honworddas

Při čtení tohoto jsem dostal infarkt.

Jsem velice rád, že konečně vyhodili Riana, ale jako pak mě odrovnaly ty filmy, co chystaj místo tý jeho trilogie, to ať radši on natočí 3× epizodu VIII, než to co chystaj.

  1. Chystanej film – humus, koho zajímá panebože Rose
  2. Feministky útočí
  3. Koho kurňa zajímaj zvířata, který všechny jen štvou a ponižujou záporáky (viz, Purrgillové)
1.4.2018 | 13:02:45
Lex Luthor

Johnson byl vyhozen super doufám, že to není Apríl a ty chystané filmy to je hnus velebnosti co se to proboha se Star Wars děje.

1.4.2018 | 13:21:58
Cristie

Určitě to není apríl?

1.4.2018 | 13:36:47
Lyra

urcite je to april. sak tohle je blbost

1.4.2018 | 13:40:11
Horluck

Dobrá blbost, ale nutno uznat a pochválit, jakou si s tím dal autor práci :D

1.4.2018 | 13:55:19
Argetlam Královrah

Někteří z Vás si stěžují na hroznou kvalitu nových filmů, jenže když se podívám na reakce na tento článek, tak si musím říct, že ve Vašem případě kvalita naprosto odpovídá intelektu diváků…

1.4.2018 | 14:09:29
Zek2812

Presne raz sa to stane skutocnostou.

1.4.2018 | 16:02:23
A_V

Ze začátku jsem si nebyl jistej, ale u popisku novch filmů jsem měl jasno :D Pro ty méně chytré co furt co maj inteligenci kamene tu mám nápovědu : 1.4 ;)

1.4.2018 | 17:43:58
UPIRIK2

Už ten nadpis hlásá apríla. Kdo by věřil že Disney vyhodil svého geniálního tvůrce ep. VIII?

1.4.2018 | 22:17:19
Dorlas

skoda ze ho nevyrazili driv :)

1.4.2018 | 22:53:56
Equlibr

Na toto sa vážne nejaký DEMENT chytí?

2.4.2018 | 3:47:38
KaraSnowAllen

Ha ha, určitě.

2.4.2018 | 9:23:55
brambor123

Jako vážně, přišel jsem se podívat na vtipný aprílový příspěvek a dostal jsem jen další hate recenzi na ep VIII, jenž nám Edna sprostředkovala již mnohokrát.

2.4.2018 | 10:31:45
Nikolperse

To je vtip.

2.4.2018 | 21:45:20
Thommy91

Samozřejmě, že je to vtip. Podstatné je, že je to parodie na naši současnou politickou situaci :-D

5.4.2018 | 21:05:22
Thommy91

Došlo mi to u toho, jak režisér musí diváky spojovat, ne rozdělovat…tak jsem začal číst znovu a fakt, že jo. Klobouk dolů autorovi za takovou alegorii :-D

5.4.2018 | 21:16:44
RagnarokCzD

Good one. :D

7.4.2018 | 10:23:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Devátá epizoda Star Wars je již za rohem a kromě masivní propagace se na internetu objevují i znepokojivé zprávy, které pochází i od samotných tvůrců. J. J. Abrams ve dvou nedávných rozhovorech promluvil o tom, jak mu to jde s konci i jak se mu daří pracovat na ostatních částech příběhu.

Reklama

Zajímavosti

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Kolem Star Wars panují jedna z nejpřísnějších bezpečnostních opatření, aby se děj nevyzradil zvídavým novinářům a fanouškům. Občas ale někdo udělá chybu a právě taková nastala během natáčení Epizody IX. Celý scénář se málem dostal na internet, naštěstí byla hrozba včas zažehnána.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců