Star Wars (Hvězdné války) Rian Johnson stále chystá svou trilogii a co prohlásil o romantickém vztahu Rey a Bena?

Rian Johnson stále chystá svou trilogii a co prohlásil o romantickém vztahu Rey a Bena?

Rian Johnson stále chystá svou trilogii a co prohlásil o romantickém vztahu Rey a Bena?

Rian Johnson je poněkud kontroverzním režisérem Star Wars, který v roce 2017 pořádně rozdmýchal emoce nejednoho diváka. Už delší dobu se mluví o jeho trilogii, o které jsme dlouho nevěděli, zda se chystá, či nikoliv. Nyní máme pro fanoušky Epizody VIII dobrou zprávu.

5 16
18.2.2021

Pokud budeme hledat nějaký středobod, který rozdělil fanoušky původních Star Wars filmů a sequelové trilogie, je to rozhodně Epizoda VIII Riana Johnsona. Ať už si o filmu myslíte cokoliv, studio Disney bylo s režisérem naprosto spokojené (a nemělo s ním žádné produkční problémy během natáčení). A tudíž Johnsonovi věnovalo celou trilogii, kterou už pěkných pár let chystá.

V prosinci 2020 jsme tedy čekali, že na Dni investorů prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedy Johnsonovu trilogii detailněji představí. To se ovšem nekonalo a místo toho jsme se dočkali jiných ohlášených projektů, o kterých jsme neměli ani tušení. Nyní režiséra vyzpovídala novinářka Sariah Wilson, která se na svých sociálních sítích podělila o to nejdůležitější – Rian Johnson svou trilogii stále chystá, jen aktuálně mají přednost jiné projekty.


(Tvůrci vždy uvažovali o Rey a Benovi jako o možném páru. Nikdy tomu nebylo jinak. Foto: Disney)

Dále víme to, že Johnsonova trilogie se má soustředit na nové planety a postavy. Režisér má prý naprostou volnost. Očekává se, že se nebude nikterak odkazovat na ságu Skywalkerů. Nic moc nového o připravovaných dílech tedy nevíme. Alespoň ale víme, že je máme očekávat, jen to zkrátka teď není na pořadu dne. Novinářka dále s Johnsonem řešila i poměrně nevalně přijatou Epizodu IX, která schytala snad ještě více kritiky než Johnsonova Epizoda VIII.

Johnson se nyní vyjádřil i k velice propíranému vztahu Rey a Bena Sola. Režisér prohlásil, že jejich vztah byl od počátku brán jako romantický. Ostatně byl to právě Johnson, který věnoval Rey a Benovi nejvíce společných scén v celé sáze právě ve svém filmu. Jejich spojení skrze Sílu bylo taktéž z jeho hlavy. A vždy o dvojici uvažoval jako o možném páru, nikoliv pouze jako o spojencích svázaných Silou.

Mnozí fanoušci si myslí, že J. J. Abrams si romanci postav vycucal z prstu až v Epizodě IX. Když se ale zpětně podíváte na osmý díl, zjistíte, že romantické náznaky jsou právě už v něm. A to včetně sexuálního napětí mezi Benem a Rey, když se dvojice dotkne v chatrči na Ahch-To. Ostatně i Mark Hamill vtipně naznačil, že jde vůbec o první sexuální scénu v celých Star Wars. Něco na tom určitě bude.

Jste rádi, že trilogie Riana Johnsona se stále chystá? A je pro vás romantický vztah Rey a Bena Sola tak nepřijatelný?

Zdroj: Screenart.com

Diskuze /4

Monkeyskunk

Pokud to bude něco bokem, tak je mi to putna. Při nejhorším to budu prostě ignorovat…

Tím, že to zamýšleli od počátku bych se moc nechlubil, protože provedení se jim vůbec nepovedlo a celé to působilo až moc na sílu.

18.2.2021 | 18:36:30
George Wayne

Podle mě je hlavní chybou sequelů jejich nekonzistentnost. Abrams s Johnsonem nesdíleli stejnou vizi a ve svých dílech pouze popírali události předešlé, a proto nová trilogie vypadá tak, jako vypadá. Studio mělo mít jasnou představu o kostře celé trilogie nebo alespoň nějakou osnovu, která měla být dodržena. Tím bychom předešli zabitému potenciálu postav (Fin, Kylo Ren…) a zároveň bychom nesledovali jak se Rey zničehonic stane nejsilnějším jediem své doby a zabitím Palpatinova klona (kapitola sama o sobě) de facto zhatí jakoukoliv logiku proroctví o Vyvoleném nebo jak Johnson přetvoří Lukea Skywalkera v člověka, který úplně ztratil naději a jen přihlíží tomu, jak celá galaxie čelí nové hrozbě…

V případě Johnsonovy trilogie doufám v to, že nebude pošpiněn odkaz postav, co se staly pilířem celé značky. Šanci tomu dám, ale nejsem si úplně jistý tím, že se mu podaří přijít s něčím tak závratným a zajímavým, že by to diváky nadchlo v době, kdy studio soustředilo svou pozornost (a vyplácí se mu to) na seriálovou tvorbu soustřeďující se na postavy z éry Skywalkerů…

18.2.2021 | 21:42:16
RagnarokCzD

„Režisér má prý naprostou volnost.“

Tak to mě skutečně vyděsilo. :-/

19.2.2021 | 21:19:15
Pavel 1963

Ano, absoultní volnost – to dopadne vždy blbě… viz Lynch a pokračov ání Twin Peaks – také měl absolutní volnost a nikdo se pak na to nedíval.NAvíc nechápu tu důvěru … jistě, asi je pohodový a příjemný režisér- bohužel je to plus jen pro studio a totální průser pro fanoušky.

19.2.2021 | 22:27:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců