Star Wars (Hvězdné války) Rogue One: Ve scénáři původně figuroval jedi

Rogue One: Ve scénáři původně figuroval jedi

Rogue One: Ve scénáři původně figuroval jedi

Po uvedení snímku Rogue One: Star Wars Story jsou najednou tvůrci sdílnější a svěřili se, že v rané verzi scénáře figuroval jedi. Dále bylo prozrazeno, jaká jiná postava má kyber krystaly kromě Jyn a také proč Darth Vader žije na Mustafaru.


14 0
30.12.2016

Chirrut Îmwe je ve filmu slepý mnich, který uctivá jedie a jejich víru. I když by byl rád jediem, bylo oficiálně potvrzeno to, co jsme si mysleli už delší dobu – není citlivý na Sílu a nemá žádné schopnosti. Někteří tak mohou být zmateni, jak je možné, že dokázal vycítit Kyber krystal na krku Jyn Erso. Tvůrci prozradili, že Chirrut má zkrátka velice vyvinuté smysly a krystal vycítil.

O tom, jak dokázal poznat, že Cassian Andor lže Jyn na planetě Eadu o jejím otci, se bohužel zatím nevyjádřili. Bylo ovšem odhaleno také to, že Kyber krystal nemá pouze Jyn, ale i Chirrut. Ten ho má schovaný ve své holi, přesně v její kovové části. Kyber krystal si u sebe nechává, aby mu dodával sílu a zároveň uctíval umění svých oblíbených rytířů.


Už od příprav filmu Rogue One se na internetu diskutovalo, zda se ve filmu objeví nějaký jedi. Skloňovala se jména Kanana Jarruse, Ahsoky Tano a jiných jediů, kteří přežili Rozkaz 66. Tvůrci si dokonce pohrávali s myšlenkou, že jeden jedi skutečně ve filmu bude. A měla to být Lyra Erso, matka Jyn. Nakonec se od tohoto plánu postupně odstoupilo. Spoluscenárista Chris Weitz se na toto téma vyjádřil:

Když jsme příběh vytvářeli, chtěli jsme tam jedie. Sice jen v pozadí, ale chtěli. Matka Jyn měla být původně tím jediem. Pak jsme si ale řekli, že bude mnohem zajímavější mít jeden film bez Síly a bez světelných mečů. V době, ve které se odehrává film, téměř žádní jediové neexistují. Spousta obyvatel galaxie už ani neví, co to je Síla. A to bylo důležité pro náš příběh. Ten měl být vždy o normálních lidech. To, že v Rogue One nemáme žádného jedie, dělá z filmu unikátní dílo. Je v tom krása, když se hlavní hrdinové příběhu musí spoléhat pouze na své schopnosti a nemohou počítat s žádnými triky. A i tak jsme do snímku propašovali pár naznaků, které prohlubují mytologii Síly a celého universa.

(Krennic a Vader na Mustafaru. Foto: Disney)

Nyní se přesuneme k poslednímu bodu a tím není nikdo jiný než Darth Vader. Ve filmu Rogue One jsme navštívili spoustu planet a u každé planety byly vždy nápomocné titulky, které nám pomohly se zorientovat, na jaké planetě se aktuálně hrdinové nacházejí. Tedy až na jednu. Jedná se samozřejmě o ohnivou planetu, na které navštíví ředitel Orson Krennic Darth Vadera.

I Darth Vader někde musí žít. A není to překvapivě na Coruscantu ani na žádné jiné planetě. Vader žije na Mustafaru, tedy planetě, na které ztratil všechno. Zde přišel o svou lásku Padmé Amidalu a utrpěl četná zranění od svého bývalého mistra Obi-Wana Kenobiho. A proč Vader žije na místě, kde prožil jeden ze svých nejhorších zážitků ve svém životě?

Vader údajně sám sebe trestá. Jak řekl Luke SkywalkerEpizodě VI: „Imperátor tě nemá plně v moci, cítím v tobě vnitřní konflikt“. A tak to údajně je i v Rogue One. Vader si planetou Mustafar připomíná vše, co se stalo. A i v sobě mísí smíšené pocity. Podobně jako Kylo RenEpizodě VII. Vader, který pro většinu obyvatel galaxie působí hrozivě, má tedy i své problémy, které filtruje na Mustafaru.

Diskuze /8

KIM

Kail Katarn je pěkný co? Jak mu narostla prsa?

30.12.2016 | 20:45:04
sFík

Jsem rád že se tak rozhodli, i proto film považuju za TOP v SW univerzu… (ne úplně top, ale hodně top :D )

30.12.2016 | 21:54:43
Monkeyskunk

No nevím, z toho slepce citlivost k síle přímo čišela :-D Neříkám, že musel být Jedi, ale pokud cítí energii krystalu tak logicky je citlivej k síle. Pokud ne, tak některé scény jsou opravdový bullshit, ale pro me proste citlivej byl a basta :)

#6 Budlog #8 Tomi Lee Morpheus
31.12.2016 | 14:50:00
Michargo

Třeba jsou i stupně citlivosti. Třeba má citlivost k síle, ale její tak málo, že by to na vstup k Jedi nestačilo. Takže má spíš vytříbenější smysli, ale ne na takové úrovni, aby dosáhl úrovně Jedi. Vždyť ne každý Jedi byl silný v síle. Někdo jí má méně nebo více. A někdo jí má tak málo, že, no, prostě něco :) ......

#8 Tomi Lee Morpheus
31.12.2016 | 21:22:51
rhobos

Tak to je ještě větší fraška… :D Jaj .. FORCE SENSITIVE ho „udělat“ mohli… no nezbývá než čekat na VIII a doufat, že to nebude takový …

#8 Tomi Lee Morpheus
31.12.2016 | 23:09:31
Budlog

#3 Monkeyskunk: presne

1.1.2017 | 11:07:35
Lee_CZ_

Vůbec nevím proč s tímhle přišli, film byl skvělý tak jaký byl a pokud chtějí nějaké fandy uspokojit tím, že tam Jediho chtěli, ale nakonec ho tam nedali, tak tím si nijak nepolepší. Navíc co se Chiruta týče, tak musel být citlivý na Sílu, midichloriany, jsou obsaženy ve všem živém v jejich vesmíru, takže to není nic divného navíc byl slepý a jak víme tak i normálně, když někdo oslepne, tak se mu mohou více rozvinout jiné smysly, tak jemu se mohla klidně více rozvinout citlivost k síle. Jak jinak vysvětlíte, že speciální jednotka Death Trooperů ho na volném prostranství netrefili? Kdyby tohle neřešili bylo by to lepší.

#8 Tomi Lee Morpheus
1.1.2017 | 17:16:51
Tomi Lee Morpheus

vidím to podobne, podla mna je to len nevydarený kód 1.4. čiže prvý apríl#5 rhobos:
#3 Monkeyskunk:
#4 Michargo:
#7 Lee_CZ_:

2.1.2017 | 20:00:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců