Star Wars (Hvězdné války) Samuel L. Jackson: Mace Windu podle mě žije

Samuel L. Jackson: Mace Windu podle mě žije

Samuel L. Jackson: Mace Windu podle mě žije

Někteří herci si zamilovali Star Wars natolik, že by se do nových filmů rádi vraceli, i když jejich postavy dávno zemřeli. Jedním z nich je Samuel L. Jackson, který pevně věří, že Mace Windu v Pomstě Sithů nezemřel. Má dokonce skvělou teorii, jak jeho postava svá zranění přežila.


22 0
1.7.2017

Samuel L. Jackson společně s Ewanem McGregorem patří ke skupině hercům, kteří se velice chtějí vrátit do světa Star Wars. O Ewanovi jsme toho napsali již spoustu, proto nyní přišel čas na Samuelův názor. Ten by se rád objevil v dalších filmech. Možná je to pro vás zarážející. Jak by mohl, když Mace Windu zemřel během Epizody III?

Samuel má vše pečlivě naplánované. Podle něj totiž Mace Windu nezemřel. To přece není možné, aby takto zkušený jedi zemřel tak hloupou smrtí. Alespoň podle něj. Ano, Anakin Skywalker mu usekl ruku, ale kdy jakýkoliv jedi zemřel na následky useknuté ruky (či jiných končetin)? Luke přišel o ruku, Anakin dokonce i o své končetiny a oba to přežili. Samuel tedy naprosto vylučuje, že by Windu zemřel na následky zranění useknuté paže.


(Žije Mace Windu? Foto: Disney)

Následně do něj Sheev Palpatine metal jeden sithský blesk za druhým. Znovu je tu ale stejný případ jako v případě useknuté ruky. Kdy nějaká postava ve Star Wars zemřela na účinky sithských blesků? S nimi měl tu čest se seznámit Yoda a znovu Anakin s Lukem. Oba zakousli tuto hořkou sithskou stránku Síly a vždy dokázali přežít. Zvlášť Luke byl v Epizodě VI pod pekelným Císařovým grillováním a vyšel z toho bez jakékoliv jizvy.

Po useknuté paži a sithských blescích byl Mace vyhozen z okna. Ale ve Star Wars jsme viděli celou řadu postav, kteří skákali ze všech možných i nemožných výšek a prakticky nic se jim nestalo. Vzpomeňme si třeba na Anakinův volný pád na začátku Epizody II na Coruscantu, nebo na Lukeův pád po souboji s Vaderem v Epizodě V. Oba byli o dost mladší (a ještě nezkušení) jediové než Mace. A přežili.

V tomto směru má tedy Samuel L. Jackson jasno. Vše, co se stalo jeho postavě, je sice hrozivé, ale žádná postava ve Star Wars nezemřela kvůli useknuté paži, velkému pádu a útoku v podobě sithských blesků. Mace tedy podle něj žije. Se svou teorií se svěřil Georgu Lucasovi, který prohlásil, že s tímto názorem nemá sebemenší problém a klidně by to mohla být pravda.

Co na to říkáte vy? Přežil Mace Windu? A chtěli byste, aby se vrátil do Star Wars? Nebo už se tam vrátil a je to Snoke?

Diskuze /16

téčko171

Však i Windu minimálně jednou skočil z poměrně velké výšky a dopadl jak kočka.

A závěrem jeden moc povedený fan art přeživšího Windua z období Rebels.

#4 tom99
webmaster
1.7.2017 | 16:50:12
Brut

Co o to, Mace by klidně mohl tohle všechno přežít a mohl by být naživu, ale jak chcete vysvětlit tu hromadu let co dělal? Něco jako Yoda? Přesunul se do ústraní a zůstal tam a to přes všechny rebelie, zničení hvězd smrti, prvního řádu apod.?

#3 -Skinner-
1.7.2017 | 18:04:38
-Skinner-

#2 Brut: Myslím, že fanúšikom by to bolo úplne jedno. Mohli by vymyslieť úplne hocičo.

Skvelý je aj príbeh za jeho fialovým svetelným mečom. Samuel L. Jackson prišiel za Georgeom Lucasom a opýtal sa ho či by nemohol mať fialový lightsaber, pretože sa chcel nájsť počas bitky v gladiátorskej a­réne.

1.7.2017 | 19:37:43
tom99

#1 téčko171: To máš pravdu. Jako bylo by to super, kdyby se vrátil. Navíc Samuel má perfektní věk, který by krásně odůvodňovalo časové období. Asi bych ho úplně necpal do hlavní dějové linie, ale ve filmu s Kenobim bych ho viděl rád. Poslední mise Obi-Wana a Windua? To bych si nechal líbit

webmaster
1.7.2017 | 19:43:56
Lex Luthor

Darth Sidius by teda taky mohl přežít, ale Mace bych znovu taky viděl rád.

#10 Blackhand47XD
1.7.2017 | 19:52:46
Darth Shi'mon

„Kdy nějaká postava ve Star Wars zemřela na účinky sithských blesků? " Co třeba Asajj Ventress ? :D
Ačkoliv bych Mace viděl rád, tak si nemyslím, že to přežil. Přeci jen Sidiousova "unlimited powah“ neměla Mace jen lehce polechtat.

#9 dovahkiin
1.7.2017 | 19:59:02
Trifi

Tohle celé je strašně vtipné když si člověk uvědomí, jak byl Samuel během natáčení Epizody I úplně mimo a dle svých vlastních slov „Nevěděl, co to sakra vlastně před tou kamerou dělá.“ Asi už za ta léta stihl Star Wars pochopit, no… :D

překladatel
1.7.2017 | 22:06:02
Railbot

On je to té role úplně blázen. I na SW Celebration mluvil na videu ke Kennedy, že čeká na její telefonát. Fakt se Disney divím, že z toho něco nevykřesají. On a Gregor jsou celý žhavý točit.

1.7.2017 | 22:30:36
dovahkiin

#6 Darth Shi'mon: Zajímalo by mě kolik četl Jackson star wars knížek :D

1.7.2017 | 22:49:47
Blackhand47XD

#5 Lex Luthor: Sidious nevím, Hvězda smrti pár minut po jeho pádu vybuchla. Pochybuji, že by někdo dokázal vytvořit tak silný ochranný štít a pak přežit ve vesmíru.

webmaster
2.7.2017 | 8:31:43
svina

Ve filmech nikdy nepoužili plnou moc blesků, protože chtěli své oběti mučit (a taky protahovat film, aby byla možnost případné záchrany). V knihách (nyní už bohužel non-canon) samozřejmě blesky mnohem účinnější.

2.7.2017 | 10:41:45
vivatis

Pokud by přežil tak by měl být určitě ve Star Wars Povstalci. Přes šestou epizodu se, ale jednoznačně nedostal, když Yoda zemřel Luke byl poslední Jediem.

#14 Blackhand47XD
2.7.2017 | 10:55:50
Jedi knight

To, ako ľahko zabil Sidious troch majstrov Jedi v priebehu niekoľkých sekúnd, bol obrovský fail … film, v ktorom by sa znova objavil Obi-wan a Mace Windu by bol sen ;) btw Mace sa vyskytol predsa v Epizóde VI :D https://www.youtube.com/watch?…

2.7.2017 | 12:05:42
Blackhand47XD

#12 vivatis: Jediů mohlo přežít víc, ale zbytek mohl přejít do k tzv. Barashskému slibu, který představili v nejnovějším komiksu o Vaderovi. Tito Jediové se kompletně distancovali od všech pravidel a aktivit řádu a přešli k pokání, kdy se odpojili od všeho kromě Síly. Stali se z nich tedy jacísi kajícníci, kteří vlastně už ani nejsou Jediové. https://imgur.com/p8oShAf

webmaster
2.7.2017 | 13:26:41
Tomi Lee Morpheus

…po páde sa jeho mozog rozprskol o chodník,( alebo to len tak tak ustál, ale utrpel fatálne zranenia, pri ktorých mohol stratiť aj vedomie, na chodníku ho našla Ashoka, ktorá bola povolaná imperátorom, pod nejakou trapnou zamienkou, aby bola zabitá potom pri rozkaze 66, Ashoka pochopila, že toto asi nieje normálne, a tak Mace Windu odniesla/uniesla na vlastnú pasť (a vyliečila v ústraní,) pretože nikomu neverila, mrdzitým prebehol rozkaz 66…

Ashoka a Meace sa rozhodli, že to čo sa stalo nemohlo byť plánom len jediného sitha, ale že Jedi organizácia bola už dávnejšie infiltrovaná Sithmi, a tak miesto založenia / obnovenia rádu Jedaiov, sa rozhodli vypátrať pôvod Palpatina.

Tu by sa naskytla, krásna možnosť úkazať
niečo zo Sithskej minulosti, kto tahal za povrázky, kto pomáhal zničiť republiku, v podstate by Ashoka infiltrovala Sitskú komunitu, ako členka, a Mace by ju z povzdialia kryl a pomáhal.

Precestovaly by polku galaxie, naučili by sa zafarbyť si meč podla potreby,) Stretli by aj Snokea, a tu jazvu na ksichte vy mu urobili oni.

IX epizode by Rey našla dvoch Snokeových väznoch zaliatych v karbonite…

2.7.2017 | 15:00:21
Kiktak

No pokud si dobře pamatuji tak anakin v epizodě 2 taky skočil z 10 000m a na vznášedlo myslím že Windů jakožto Mistr Jedi to mohl přežít ruku si nechal udělat jako Anakin a mohl být zjizvený díky bleskům od sidiuse ale myslím si že to přežít mohl na druhou stranu kdyby ho chtěli nasrat do episody 8 museli by nějak vysvětlil jak přežil tak dlouho každopádně by to bylo super

6.7.2017 | 18:39:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !