Star Wars (Hvězdné války) Samuel L. Jackson prohlásil, že noví herci potřebují bojový výcvik

Samuel L. Jackson prohlásil, že noví herci potřebují bojový výcvik

Samuel L. Jackson prohlásil, že noví herci potřebují bojový výcvik

Samuel L. Jackson, který si zahrál v nové trilogii zástupce rady Jediů Mace Windu, se rozpovídal o Epizodě VII a nezůstalo jen u pochvalných slov. Nová garda by prý potřebovala do školy nacvičit souboje se světelným mečem.


18 0
23.2.2016

Samuel L. Jackson se v Epizodách I-III objevil jako Mace Windu, jehož jsme s fialovým světelným mečem v ruce mohli vidět bojovat ve dvou případech. V Epizodě II si zabojoval na Geonosis s Jango Fettem, v Pomstě Sithů se dokonce utkal s Palpatinem a porazil ho. Kdyby Palpatinovi nepřiběhl Anakin na pomoc, Temná strana by se zřejmě nikdy nedostala k moci.

Sám mistr v boji se světelným mečem se rozpovídal v pořadu Popcorn with Peter TraversEpizodě VII. Samuel si ovšem dával pozor na to, co říká, a nepadala tak ostrá slova jako v případě George Lucase. Jackson zvolil diplomatickou odpověď a o snímku Síla se probouzí prohlásil, že „je natočena v duchu Star Wars filmů“.


(Samuel L. Jackson už několikrát prohlásil, že by si rád v nových filmech zahrál. Foto: pořad Popcorn with Peter Travers)

K tématu soubojů však Jackson prohlásil, že noví herci by měli navštívit školu v boji se světelným mečem. Nicméně je trošku nefér porovnávat souboje z nové trilogie s Epizodou VII. ReyFinn drželi světelný meč vůbec poprvé v ruce a neprošli žádným výcvikem, zatímco Kylo Ren byl příliš zraněný a rozhozený, než aby nám předváděl nějaké akrobatické kousky.

Abrams si zřejmě tento fakt uvědomoval a nechtěl divákům dopřát souboje, na které jsme byli zvyklí v nové trilogii. Je dost dobře možné, že se už nikdy nedočkáme vytříbených duelů, které mezi sebou svedli například Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker během Epizody III. Možná nás ale v příštích dílech Rey, Kylo Ren, nebo třeba Luke Skywalker a Snoke mile překvapí.

Jak se vám líbily souboje v nové epizodě Síla se probouzí?

Diskuze /12

Big_Boss

Což řekl už před dvěma měsícema :D Proč nejsou informace trochu aktuálnější a jsou zde tak opožděně?

#3 Aprok #5 tom99
23.2.2016 | 13:11:20
Darxtar

Souboje naprosto strašný a celá sedmá epizoda zklamala. Snad další epizody trochu překvapí a nebudou recyklovat minulé díly :)

23.2.2016 | 13:13:39
Aprok

#1 Big_Boss: taky sem to viděl tak před měsícem :D :D

23.2.2016 | 15:35:35
RhaeLin

Mě se teda ty souboje v nové trilogii vesměs moc nelíbily – souboj Obi-Wana s Vaderem v původních Star Wars byl sice mnohem horší, ale dal už to šlo – každopádně byly moc vyumělkované. V sedmičce byly mnohem realističtější a obecně uvěřitelnější, za mě VII pecka.

23.2.2016 | 15:53:15
tom99

#1 Big_Boss: Dal jsem přednost aktuálnějším článkům a tento stále odsouval, protože není ve své podstatě tak důležitý…

webmaster
23.2.2016 | 15:53:24
deadpool

me se souboj v 7 libil byl takovy surovy rytirsky , Ale ted kdyz bude kylo mit hotovy trening ocekavam neco ve stylu dartha maula ( kdyz toho herce co hral darth maula videl jak tim kylovym mecem kmita tak sem si hnedka rekl ze by to chtelo aby se na tech soubojich nejak podilel a neco adama naucil )

23.2.2016 | 16:28:39
mina1988

Mi se upřímně souboje v VII nelíbily. Chyběla mi tam ta mystika a epičnost. Takhle mi to přišlo, že by to zvládl každý druhý. Snad to v dalších dílech bude lepší

#8 sFík
23.2.2016 | 21:12:27
sFík

#7 mina1988: A tu mystičnost měl zaručovat kdo? Ep.VII můžu vyčítat hodně ale tohle asi ne. V soubojích který jsme viděli dříve bojovali mistři svého řemesla, v sedmičce to byli školáci..

24.2.2016 | 18:40:13
hoolio88

Souhlasím. Hlavně Rey s tím mečem jenom tak máchala kolem sebe, ale je to celkem pochopitelné, když ho držela poprvé v ruce. Kylo Ren zase neměl dokončený výcvik a Finn je spíš voják, nečekám, že v dalších dílech se z něj stane jedi… Doufejme, že v příštích dílech uvidíme lepší podívanou. Já nepotřebuju ke štěstí nějaké přemety, jako předváděl Darth Maul, ale kdyby ty souboje měly alespoň úroveň jako ve starých SW (Obi-Wan vs Vader, Luke vs Vader), byl bych spokojen.

25.2.2016 | 13:21:39
Wolfinator1

No asi marně, ale doufám, že v dalších dílech se dočkáme i nějakého pěkného boje kde bude figurovat Luke a Snoke

26.2.2016 | 12:56:16
lucas.zalesak4319

Mnohí hovoria že súboj v Star Wars VII bol najlepší zo všetkých z celej série. Ja si myslím to tiež, bolo to niečo výborne a ako ste písali, Abrams dbal na detaily. Určite budú aj profesionálnejšie boje, ale toto bolo niečo… výborné. Tie boje v VII sú aj dosť realistické. :-)

23.4.2016 | 2:58:45
lucas.zalesak4319

Myslím si že vo Star Wars VII sú najrealistickejšie boje ever in SW.

23.4.2016 | 13:50:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců