Star Wars (Hvězdné války) Seriál Force of Destiny nás zavede do světa ženských hrdinek

Seriál Force of Destiny nás zavede do světa ženských hrdinek

Seriál Force of Destiny nás zavede do světa ženských hrdinek

Po seriálech Clone Wars a Rebels pro nás Dave Filoni připravil nový projekt, který se zaměří na ženské hrdinky napříč celou ságou. V nových kanonických příbězích se tak podíváme na dobrodružství Jyn Erso, Rey nebo Ahsoky Tano.

8 5
13.4.2017

V létě letošního roku odstartuje na YouTube nový Star Wars seriál, který se zaměří na ženské hrdinky napříč celou ságou. Každý díl bude mít přibližně tři minuty a do rolí nám známých postav se vrátí většina původních hlasů. Setkáme se tak s Leiou, Jyn, Rey i hrdinkami z animovaných seriálů jako jsou Ahsoka nebo Sabine Wren.

Mnoho fanoušků toto oznámení zklamalo. Disney upřednostňuje ženské hrdinky od té doby co Star Wars koupilo a muži se obávají, že nenajdou nikoho, s kým by se ztotožnili. Oznámení, že Dave Filoni navíc přechází na nový projekt, s sebou přineslo spoustu očekávání. Tříminutové kraťasy však nikdo nečekal. Příběh v nich nebude moci být nijak propracovaný a uvidíme tak akorát čistě výplňový obsah.


Thumbnail Play icon

Jelikož bude seriál kanonický, tak možná potěší fanoušky seriálu Rebels. Tvůrci totiž oznámili, že jedna z epizod se bude odehrávat na Endoru a uvidíme týmovku Leii, Hana a Hery Syndully. O tuto postavu se tedy diváci nemusí po dlouhou dobu obávat. Příběh Rey se pak zaměří na cestu Rey a BB-8 do stanice Niima, kde se ve filmu setkali s Finnem.

Jaký je váš názor na tento seriál? Chtěli byste vidět i obdobu s mužskými hrdiny?

Diskuze /21

Railbot

Příští seriál bude zase o transsexuálech na vozíčku.

13.4.2017 | 18:17:30
Lex Luthor

Snad Lucas odkoupí Star Wars a zarazí to, zatím neříkal, že to byl Apríl nebo ano.

13.4.2017 | 18:25:49
tom99

Upřímně je to až moc okaté. Nechci být nějak zaměřený, ale v Epizodě VII máme hlavní postavu ženu, v Rogue One byla hlavní postavou žena, nyní tento seriál téměř bez mužů. I na SW Celebration bude panel, který se bude týkat jen homosexuality ve Star Wars a prostě to mi přijde moc. Některá témata by se neměly (podle mého) řešit…

webmaster
13.4.2017 | 18:31:33
svina

Nechutné, feminismus se tu šíří jako mor, toto bláznovství musí naši muslimští bratři jednou provždy zničit.

13.4.2017 | 18:47:24
Golradir

Doufám, že až na 100% oznámí film Kenobi, tak bude Obi-Wana hrát Ewan McGregor. Snad ho nepřeobsadí a neudělaj z Obiho ženskou… :D

13.4.2017 | 18:58:54
A_V

Když vidím jak se rozmnožil multikult, pozitivní disktriminac atd. tak si myslím že by se lidská rasa měla přestat množit. :( :(

#12 Tomi Lee Morpheus
13.4.2017 | 19:45:39
Lex Luthor

Ve filmech o Hanu Solovi snad bude i Boba Fet a Kenobi budou snad hlavní postavi muži ano Země je už přelidněná.

#8 Batu_Khan
13.4.2017 | 20:25:52
Batu_Khan

#7 Lex Luthor: A dajú si spolu Švédsku trojku :D

13.4.2017 | 20:51:08
Wolfinator1

Nic proti ženám, i když je to kravskej nápad dělat jen ženský :D. Filmy nové Ep. 7 a Rouge se mi líbily a hlavní hrdinky jsou bezva. Spíš jde o to aby to dělali pro dospělejší a rozumnější diváky, než jen pitomý americký školáky, kteří nejvíce kupují figurky atd… Takže kraťasy NÉÉÉÉ a pitomý Rebels NÉÉÉÉ :D a trochu u toho přemýšlet pane Filoni a spol :D

#10 Kafka Tamura #11 Blackhand47XD
13.4.2017 | 23:00:20
Kafka Tamura

Asi ten trend budeme muset chvíli vydržet, párkrát se ještě budou muset studia splálit. Krotitelky duchů máme za sebou. Co tu máme v pořadníčku dál? Expendabilies, nějaké ty superhrdinské týmovky, očekávám i ženské Trapně a zběsile… a nevím na co jsem ještě zapomněl. Jeden průšvih za druhým, a potom nám s tím snad dají pokoj… pak je tu ten horší případ (a vůbec bych se nedivil), kdy se to nevrátí do macho normálu, ale do ofenzívy přejdou homotýmovky. To si potom popláčeme, jaké staré dobré feminičasy to byly… takže važte slova, ať nejste za pár let za pokrytce ;)

#9 Wolfinator1: Pravda, ono totiž SW byly odjakživa pro dospělé intelektuály pracující na vysokých administrativních postech, kteří pěstují bonsaie. :)

14.4.2017 | 2:07:30
Blackhand47XD

#9 Wolfinator1: On Lucas včera potvrdil, že Star Wars od začátku plánoval pro děti kolem věku 12 let. Že to hned slavilo obrovský úspěch u všech generací nečekal, ale i poté zůstal primárně zaměřený na děti.

webmaster
14.4.2017 | 8:23:00
Tomi Lee Morpheus

#6 A_V: dúfam že začenš u seba.

pomer akčných hrdinov muži vs ženy je v riadnom nepomere ženy 51:50 muži, takže uberte hormón, lebo už bolo dosť domáceho násilia na ženách, alebo chcete film o tíraných mužov;)

ashoku chceme naživo, kreslené ženy su pre deti.

14.4.2017 | 9:49:16
kiso1561

Nemôžem ako to niektorý prežívajú :D bože však to bude osem trojminútových epizód zadarmo odvysielaných na Youtube

#14 téčko171
14.4.2017 | 10:38:42
téčko171

#13 kiso1561: Jn. Pár tříminutových youtube videí, na který nikdo nebude koukat a někteří jedinci v tom hned vidí zkázu civilizace tak, jak ji známe. Přesně takhle to přece vypadalo těsně před zánikem Římské říše!

webmaster
14.4.2017 | 10:54:52
kutas

aspoň se dozvíme něco dalšího o Asajj Ventress

#16 Blackhand47XD #17 dovahkiin #18 valkys
14.4.2017 | 12:17:24
Blackhand47XD

#15 kutas: Pokud vím, tak ta potvrzená nebyla.

webmaster
14.4.2017 | 12:40:49
dovahkiin

#15 kutas: vybral si někoho u koho je znám víceméně snad celý život, resp. to podstatné díky clone wars a min. jedné knize

14.4.2017 | 14:42:21
valkys

#15 kutas: Příběh Asajj byl dokončen v románu Učeň temnoty, který je součástí kanónu. Pochybuji, že by se k ní vraceli. Leda že by se to týkalo období, kdy byla ještě součástí řádu Jedi a zabili jí mistra.

14.4.2017 | 15:56:53
Liborias

Za mě je takhle segregovaný žánr zlo nejhoršího zrna. Bral bych vyvážený seriál, kde budou muži, ženy, roboti. Bez ohledu, na barvu, věk a vyznání. To co se poslední roky děje ve filmu, to už není feminismus a boj proti rasismu a xenofobii. Už se to dávno zvrtlo za hranu. Ve hrách, ve filmu a bohužel i v běžném životě se stal úhlavním nepřítelem bílý muž. V Evropě to zatím tolik necítíme, ale pustě si pár videí z USA, antimaskulinismus a rasismus nejhoršího zrna, zaměřený na bílou populaci a především pak muže. Ani u nás není příliš řešeno, pokud někdo vykřikuje bílá svině, zkuste zvolit libovolnou jinou barvu, ne že by se takto většina bílé populace vyjadřovala, u „utlačovaných“ menšin je tomu přesně naopak. Po pravdě mám ženské hrdinky rád, ale strašně se to přehání. Ženy se staví do neuvěřitelných situací, jen kvůli rovnoprávnosti, nikdo se při tom neohlíží na jejich tělesnou stavbu a fyzické limity. Jsem pro to, aby ženy braly za stejnou práci, stejné peníze, jsem ale zásadně proti, aby se ženy, menšiny a jiné vyloučené skupiny osob, dosazovaly na pozice (nebo do rolí) na základě kvót, bez ohledu na vhodnost. (u filmu bez ohledu na historické reálie). Kdo nezavírá oči, vidí, že feminismus vedl nejen k zrovnoprávnění žen, ale také k rozpadu rodin. Muž už dnes rodinu ze svého platu většinou neuživí. Ženy a menšiny s tím nemají problém, dávky vše dorovnají. Role muže v rodině a společnosti je čím dál menší a to je špatně. Jsme totiž také důležití.

#20 Tomi Lee Morpheus
14.4.2017 | 20:51:13
Tomi Lee Morpheus

#19 Liborias: lol, daj si facku a bež mastrubovať do kúta. keď budeš producent tak si toč filmy aj o pliesni medzi nohami.

pre ostatných len dodám, že TOP DRAHÉ FILMY nikto netočí, aby si splnil svoj vlhký sen o bielej spáse, ale proste producentov zaujimajú len a len peniaze, takže ak zistaia, že viacej film zarobí, keď tam bude XX/XY, tak tam bude beloch, černoch, indián, žena, dieťa atď.

HOLYWOOD tancuje podla toho, kto chodí do kina. Nikdy to nebolo inak, a pokial peniaze budú mať moc, tak sa to nezmení.

lolo liborias asi zabudol, že minule nebol nominovaný na 88. oscara jediný černoch, takže ak naozaj niečo táto zem nepotrebuje, je podporovať bieleho impotetného muža, ktorý ma len plnú hubu sračiek ako kotleba na slovensku.

#21 svina
15.4.2017 | 13:20:19
svina

#20 Tomi Lee Morpheus: tvl co ty si za hnusnou špínu?

15.4.2017 | 17:05:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců