Star Wars (Hvězdné války) Šest důvodů, proč je Rey dcera Vy-víte-koho

Šest důvodů, proč je Rey dcera Vy-víte-koho

Šest důvodů, proč je Rey dcera Vy-víte-koho

Epizodě VII jsme se seznámili s postavou Rey, mladou dívkou, která nás bude provázet i v dalších filmech. I když je její minulost zatím neznámá, Síla se probouzí nám dala dost podnětů myslet si, že je dcerou někoho známého.


21 0
6.2.2016

Rey jsme zde napsali už několik článků, kde jsme se přikláněli k názoru, že je dcerou Lukea Skywalkera. Dnes vám přinášíme šest důvodů, proč si myslet, že tomu tak doopravdy je. Samozřejmě vše může být jen Abramsův brilantní trik, jak zmást publikum, a v dalších Epizodách se budeme divit, čí potomek to vlastně bude.

(Rey se stala poměrně rychle oblíbenou postavou. Foto: Disney)


1) Písčitá planeta

Skywalkerovi zkrátka mají silné pouto k písčitým planetám. Anakin Skywalker se narodil na Tatooine, kam se i později několikrát vrátil. Jeho syn Luke Skywalker byl zde vychováván značnou část svého života. Rey byla jako malá odvedena čistě náhodou na písčitou planetu Jakku, která je v podstatě na chlup stejná jako Tatooine. Proč byla Rey odvedena zrovna sem? Jedná se o náhodu? Nebo Luke chtěl, aby jeho dcera vyrůstala v podobném prostředí jako kdysi on?

2) Volal ji Anakinův a Lukeův meč

Anakinův světelný meč nás provází už od Epizody III a od té doby se zatím nerozbil. I když se ztratil, vždy si dokázal najít cestu k „dalšímu“ Skywalkerovi. Po souboji s Anakinem si jej vzal Obi-Wan Kenobi, který ho věnoval dospělému Lukeovi. Ten ho paradoxně ztratil na Bespinu při boji se svým otcem a meč pak našla, zatím za nevysvětlených okolností, Maz Kanata. A právě u ní meč volal Rey. Proč by meč volal zrovna Rey? Jen kvůli tomu, že dokáže ovládat Sílu? Nebo protože je to další Skywalker?

3) Je neobyčejně silná v Síle

Je to snad poprvé, co ve Star Wars vidíme tak silnou, necvičenou postavu v Síle. Rey bez jakéhokoliv tréninku dokáže vzdorovat mentálnímu tlaku Kylo Rena a později ho dokonce porazí v souboji se světelným mečem, přestože jej držela vůbec poprvé v životě. Kdo by v celé Galaxii mohl být tak silný, že by porazil cvičeného protivníka? Jedině potomek Skywalkera, bývalého vyvoleného, který měl nastolit rovnováhu Síly.

(Je Luke jejím otcem? Foto: Disney)

4) Vize týkající se Lukea

Když se Rey dotkne Anakinova světelného meče, spatří vizi, kde vidí, jak byla jako malá odvlečena na Jakku. Ve vizi hraje důležitou roli Luke Skywalker, ale také Kylo Ren, který je v podstatě úzce s Lukem spjat a patří rovněž do Skywalkerovy rodiny. Proč by Rey měla vizi o někom cizím? A proč ji to lákalo vejít do místnosti s mečem a slyšela svůj mladší hlas, když byla odvedena na Jakku? Odpověď znáte.

5) Luke je rád, že Rey vidí

Z poslední scény filmu, která proběhne bez jediného slova, musíme tak trošku číst mezi řádky. Nicméně z Lukeova výrazu je patrné, že Rey rád vidí a ví, o koho se jedná. Jeho výraz je všeříkající. Takto se zkrátka dívá otec na svou dceru, kterou kdysi odvedl, aby byla v bezpečí, ale ona si ho, ačkoliv nevěděla, kdo to je, našla sama.

6) Osud čekání na rodinu a zároveň její hledání

Rey chtěla zůstat na Jakku, protože doufala, že se pro ni jednou její rodina vrátí. Možná ovšem tušila, že už se nikdy nikdo neobjeví. Paradoxně zatímco Rey čekala na svou matku a otce, sama se vydává hledat jistého Lukea Skywalkera, který je možná jejím otcem. Zatímco ona chtěla čekat, nedobrovolně se vydává na výpravu nalezení cizího člověka, ze kterého se skutečně může vyklubat její pokrevní příbuzný. To může být zkrátka jen osud.

(Zavítá ještě někdy Rey na Jakku, když zřejmě svou rodinu našla? Foto: Disney)

A proč Rey nemusí být příbuzná Lukea Skywalkera?

Skvělý scenáristický tah by byl, kdyby nakonec jeho dcerou nebyla. I když vlastně vše říká, že tomu tak je, Abrams nás může úmyslně tahat za nos. Možná že je Rey dcera nějaké „nicky“, kterou jsme nikdy nepoznali a ani nepoznáme. Ve vizi u Maz Kanaty navíc promluví i Obi-Wan Kenobi, který říká: Rey… tohle jsou tvé první kroky. Už dřívější zprávy hlásily, že se v Epizodě VII má objevit vnučka Obi-Wana Kenobiho. Může to být Rey?

Diskuze /62

awacs

Voldemorta? :D

#3 IreneAS. #12 tom99
6.2.2016 | 17:04:00
Chikina

„Šest důvodů, proč je Rey dcera Vy-víte-koho“ – Její otec je Voldemort? :D

Jinak co se týče jejího souboje se světelným mečem tak netrénovaná zas tolik nebyla. Celý svůj život se bránila tou svojí tyčí, takže pár věcí asi pochytila.

#5 awacs
6.2.2016 | 17:06:16
IreneAS.

#1 awacs: Přesně moje reakce :D

#56 dovahkiin
6.2.2016 | 17:25:04
vilkuska

podle mě se jedná o dceru Obi-Wana Kenobiho

#11 Piere
6.2.2016 | 17:34:12
awacs

#2 Chikina: Taky to nešlo nenapsat, že jo? :D

Já si upřímně myslí, že světelný meč se v souvislosti s Ep VII trochu přeceňuje. Nikde nebylo řečeno, že je to nějaká zbraň jen pro Jedie, ne? Jako, ve smyslu ovládání, není nijak kódovaný na sílu, ne? Jen na něj maji exkluzivitu :D Když vezmete do ruky meč, tak se taky hned nezmrzačíte, pokud máte alespoň nějaký rozum. Navíc Rey i Finn měli nějaký výcvik v máchání :D Rey tyč a Finn jako Stormtrooper určitě také. Takže pohybová koordinace tam byla.

6.2.2016 | 17:38:11
awacs

Mě se hrozně líbila teorie, že by Rey byla reinkarnovaný Darth Vader, který se vrátil napravit své chyby. Ona i trochu vypadá jako Anakin :D A dávalo by smysl, proč je tak zdatná v síle apod, protože už byla jednou trénována jako Anakin :)

#7 Milix.. #13 Piere
6.2.2016 | 17:44:39
Milix..

#6 awacs: WTF? :)

#10 awacs
6.2.2016 | 17:57:06
Angi

Jaké „Vyvoleného, který měl vrátit rovnováhu síle.“ Anakin přece vrátil rovnováhu síle. Z desítek jediů zbyly jen dva – Yoda a Kenobi. Takže byli dva sithové, dva jedi. Rovnováha.

#32 Janyk
6.2.2016 | 18:00:19
Angi

A mi teda v kině spíš příšlo, že se Luke tvářil, jako kdyby měl zácpu..

6.2.2016 | 18:02:23
awacs

#7 Milix..: No četla jsem to někde na netu, přišlo mi to celkem zajímavé :D

6.2.2016 | 18:03:27
Piere

#4 vilkuska: a udělal si ji pár let po své smrti? ehm, asi ne…

6.2.2016 | 18:17:44
tom99

#1 awacs: Kdybych napsal název článku: Šest důvodů, proč je Rey dcera Lukea Skywalkera, tak by to tady byl samý komentář, co spoileruju, proto jsem to vyřešil takto.

#25 awacs
webmaster
6.2.2016 | 18:19:19
Piere

#6 awacs: Mně by se líbilo, kdyby byla jenom vytvořená z midichlorianů :) a nebo kdyby se vrátil duch Anakina a stvořila se z něj Rey a jeho temná stránka by ovládla dřívější tělo darth vadera a ten popel zregenerovala za pomoci síly do současný podoby :D a pak anakin vs darth vader :D

6.2.2016 | 18:21:52
Vanguardy.5782

Stupidní teorie že je dcera Obi Wana si strčte víte kam..... Vypadá rey na 30 let ? .....

Jen samé spekulace,teorie… U každeho podobného filmu seriálu se vždy spekuluje jak u … a proč ? Nechte to plavat. Nechte se překvapit… :) :)

PS: Kdyby se Disney držel Lucasova scenáře udělal by lépe… :)

6.2.2016 | 18:21:52
Khardoom

Je to dcera Yody a Palpatina (Darth Sidious) a nebo možnější verze že Abrams je retard tot vše :D

6.2.2016 | 18:24:28
svina

Musí bát dcera Skywalkera, jinak by to vůbec nedávalo smysl. Ikdyž je mi jasné, že takový fan jako je Abrams dokáže zprznit celé SW.

6.2.2016 | 18:26:03
téčko171

Já to vidím tak, že někdy na začátku epVIII nám bude řečeno, že její rodiče jsou „kdosi, to je fuk,“ kteří ji vysadili na Jakku a někde ve 3/4 filmu se dozvíme, že oni „kdosi, to je fuk“ byli ve skutečnosti jen nějací pěstouni, kterým ji Luke svěřil, když byla ještě mimino, aby ji ochránil a ve skutečnosti je fakt jeho dcerou. Podobně jako ve Star Trek Into Darkness, kde každej před filmem říkal, že Cumberbatch není Khan, v průběhu filmu taky nebyl Khan, ale nakonec to fakt byl Khan.

webmaster
6.2.2016 | 18:27:11
Darth Black

Já jen čekám kdy Přiletí vesmírná loď Enterprise s kapitánem Kirkem a Spockem a roztřílejí to tam na sr**ku… :D abrams je schopný všeho

#20 majka147
6.2.2016 | 18:44:29
Golradir

Já se už od začátku držím své doměnky, že je to VNUČKA (žádná dcera, jak píšou nějací ňoumové) Kenobiho a stále věřím tvůrcům, že nebudou tak stupidní, aby to opravdu byla Rey Skywalker, příjde mi to už od začátku moc okaté a až se bude řešit na plátně → Luke: Rey, jsem tvůj otec. Tak udělám jen facepalm a budu se stydět za člověka, který to vymyslel. Následovalo by pak: Rey: A tatínku, když je Ben Solo pojmenován po mistrovi Kenobim, tak pokom jsi mě k*rva pojmenoval ty???… Nejvíc bych ocenil, kdyby se jmenovala Rey Kenobi, protože to celkově lépe vypadá a určitě se to lépe vyslovuje než Rey Skywalker…

#21 Vanguardy.5782
6.2.2016 | 18:52:35
majka147

#18 Darth Black: Tak to beru :D

6.2.2016 | 18:58:26
Vanguardy.5782

#19 Golradir: nevím o tom že by Obi Wan měl čas na ženský :) A navíc, kodex Jedi říká že nesmíš mít ženskou :)

#29 SMASH!
6.2.2016 | 19:00:47
Houndy

Myslím, že příslušnost ke Skywalkerům dokazuje už samotný výběr herečky, která je velmi podobná Padmé i Leie. A přijde mi jako blbost, aby byla dcerou Leii a Hana, protože jinak by oběma museli vymazat paměť na to, že mají dceru – aspoň dle jejich jednání

6.2.2016 | 19:07:04
M.i.k.e_06

Já nevim…taky jsem si původně myslel, že to tak je, ale pak jsem někde četl jiné názory a ty byly také zajímavé. Všichni totiž pořád vyšilovali, jak mohla „necvičená“ Rey vzdorovat v boji Kylovi (nehledě na to, že byl zle zraněn), ale ve filmu říkají, že Luke začal trénovat novou generaci Jediů, než to Kylo celé podělal. Rey mohla být mezi těmi žáky a něco o síle pochytit jako malinká (tam si akorát lehce protiřečí to, že když Han jí řekne že Síla opravdu existuje, tak je překvapená…ale byla malinká, mohla zapomenout). Teď ale z Lukovi strany, proč by Rey neměla být jeho dcera – pokud si dobře pamatuji, tak Jediové nesmějí mít ženu/děti. Kdyby měl ženu (matku Rey), tak musíme předpokládat, že umřela, nebo tak něco, protože proč by jinak nezůstala s Rey ukrytá a radši by ji dali někomu cizímu?? A co se týká té spojitosti písečných planet, tak si myslim, že jediný záměr od JJ tam byl ten, aby nám to připomělo příběh Luka, ale nic víc. Podle mě jí vysadili právě tady, protože je to pustá planeta → nejlepší schovka.

6.2.2016 | 19:16:11
Mesyas

Vnučka Obiho? A s kým měl Obi potomka? Když v nové naději to působilo, že žil sám.

6.2.2016 | 19:56:25
awacs

#12 tom99: Jasný, to bylo v nadsázce, prostě nešlo odolat :D

6.2.2016 | 20:04:40
Wolfinator1

Dotaz mimo. Koukal jsem zrovna na Epizodu 5 a Lukovi když mu usek Vader ruku dali robotickou ruku, která ale byla potažená masem a kůží a vypadala jako normální ruka. Proč v Epizodě 7 má starej Luke ruku hnusnou bez kůže ? To mu jí zas někdo usek a neměl už na lepší z kůží ? :D

#27 awacs
6.2.2016 | 20:18:54
awacs

#26 Wolfinator1: Asi hold tu kůži při celé té dlouhé samotě sedřel :D

6.2.2016 | 20:28:29
Lee_CZ_

Tyhle dohady jsou fakt nudné, ale je pravda, že lidi při dlouhém čekání si musí udělat spoustu teorií a pak jsou jen nasrání, že to není tak jak si to představovali (stejně jako s Ep VII). Podobným diskuzím a očekáváním se už vyvaruji a počkám si na příběh, který mi nabídnou scénáristé.

Kdyby byla Ray Lukovou dcerou, tak by se hodně vysvětlovalo, ale tohle by už bylo sakra velké klišé, protože SW universe se netočí jen kolem rodiny Skywalkerů a jejich potomků. Pokud tím, ale nakonec budou chtít vysvětlit její schopnosti Jediho bez výcviku, tak mě velmi zklamou, protože tohle by bylo vysvětlení jak pro malé děti. Co se závěrečného boje týče, tak tam se prostě tvůrci nechali unést, kdyby to byla Lukova dcera, tak silo by na tom byla úplně stejně jako Kylo, protože oba jsou potomci již polovičního Skywalkera, ale ona nepodstoupila žáden trénink co se síly týče, takže zde (i když zraněný) Kylo měl prostě výhodu.

Musíme si hold počkat na Ep.VIII kde nám to snad trochu vysvětlí, ale jakmile uvidím nějakou narážku na Impérium vrací úder, tak (poprvé v životě) odcházím z kina, jedna kopie mi už stačila.

Jo a už dejte pokoj s těmi Obiho potomky, SW vážně není nějaký stupidní slaďák, kde všichni plodí děti jako na páse. Byl to Jedi oddán řádu a jeho kodexu a pokud o tom něco víte (pokud ne, tak si to zjistěte), tak je jasné, že Obi by potomka nezplodil, protože je to v rozporu s kodexem. Láska to je emoce, která vede k temné straně :P pokud o tom pochybujete, tak si vzpomeňte na Anakina :D

#31 tom99 #33 Piere #37 Janyk
6.2.2016 | 20:51:16
SMASH!

#21 Vanguardy.5782: Proč by měl dodržoval kodex ? Vždyť byl jeden s posledních žijících Jedi a tato situace si žádá činy. Dle mého názoru by udělal správnou věc, kdyby porušil tento kodex. Nehledě na to, že i porušil kodex Jedi ve smyslu předání svých schopností a vědomostí mladšímu Padawanovi. Ovšem, že čekal až vyroste Luke, ale to ho neomlouvá.

6.2.2016 | 20:57:39
sylo42

Rey je jednoznačně potomek Yody.

6.2.2016 | 21:06:40
tom99

#28 Lee_CZ_: Tak to se trošku pleteš. Prakticky celé Star Wars (aspoň filmy) se točí JEN kolem jedné rodiny Skywalkerů…

#34 Lee_CZ_
webmaster
6.2.2016 | 22:11:24
Janyk

#8 Angi: Ono jich zbylo víc, jak Jediů, tak Sithů.

6.2.2016 | 22:25:30
Piere

#28 Lee_CZ_: jak píše tom99. dvě trilogie jsou postavený na rodině Skywalkerů a proč by s tím v další sekli, když je to tak mocná famílie, která má co galaxii nabídnout, a všechno ostatní se bude jmenovat „story“ :)

Jinak Rey se nejmenuje Rey ne? Jen si tak říká, takže komu se nelíbí Rey Skywalker/Solo/Wha­tever, tomu může být po chuti až se totálně přejmenuje (doufám, že se to nestane jak v agentech)

#38 Lee_CZ_
6.2.2016 | 22:32:13
Lee_CZ_

#31 tom99: řekli jsi to sám :D „aspoň filmy“ takže bych si tvou větu dovolil upravit „Prakticky celé filmové SW se točí kolem Skywalkerů“, ale já napsal „SW universe“ ;-) myslím tím vše co známe od počátku ať tomu říkáme jak chceme (canon/legendy).

#36 Janyk #43 Bruncla
6.2.2016 | 22:33:20
Janyk

Zdá se, že Yoda to zabalil moc brzo a neřekl Lukovi, že nesmí mít ženskou…

6.2.2016 | 22:35:27
Janyk

#34 Lee_CZ_: NIcméně ty všechny vychází z filmů, který jsou o Skywalkerech :)

#38 Lee_CZ_
6.2.2016 | 22:37:24
Janyk

#28 Lee_CZ_: „jakmile uvidím nějakou narážku na Impérium vrací úder, tak (poprvé v životě) odcházím z kina, jedna kopie mi už stačila.“ To by mohla být chyba, podle mě má Ep 7 šanci stát se nejlepším filmem celé ságy jakmile dokončí příběh ve zbytku trilogie a myslím, že další epizody budou taky tak dobrý. Podle mně pořád lepší kopie něčeho, co se prostě líbí, než se pouštět do nějakých změn (jako Skrytá hrozby nebo Indiana Jones 4, kterej se taky odlišuje od prvních třech „okopírovanejch“ dílů a jak dopadl…) btw viděl jsem reakce lídí z roku 1980 po premiéře Imperéria jak říkali, že je to jen slabší kopie Nové naděje a dneska se Ep 5 všeobecně hodnotí jako nejlepší epizoda vůbec.

#39 Lee_CZ_
6.2.2016 | 22:45:09
Lee_CZ_

#33 Piere: Třeba proto, že mi tím scénárista řekne „hele mě nic nenapadá, tak tam dejme zase to co lidi už znají a mají to rádi“ a sedmé epizodě mám chuť na nějakou tu originalitu a ne zase jen čerpání z toho co už bylo :)

A pokud těmi agenty narážíš na Skye, tak buď rád za to jméno co má, protože co jsem se dočetl, tak měla ještě jiné jméno a to by bylo ještě horší :D Jediné co tě může uklidnit je to, že to není ničí výmysl, ale bylo to v komixech :)

#36 Janyk: wut? :D jako říkáš že canon/legendy vychází z filmů o Skywalkerech? pokud ano, tak mi řekni co má rodina Skywalkerů společného třeba s Jediskou občanskou válkou? :D Tohle bych moc neříkal a spíše bych to přirovnával k Tolkenově Středozemi, ten taky napsal Hobbita a pak nakonec sepsal celou historií Středozemě.

#40 Piere
6.2.2016 | 22:45:23
Lee_CZ_

Ta možnost Editace svých komentářů by se tu vážně hodila :D Ne vždy psát nový koment jen proto, že někdo tu svou reakci stihl poslat o pár vteřin dříve :D

#37 Janyk: Podle mě je to věc názoru, někomu se to líbí někomu ne. Já zastávám postoj, že tam byla spousta zbytečných okopírovaných scén, jen v novém kabátu a to se prostě nesmí dít ať jde o jakýkoliv film, jak už jsem napsal před tím, tak tím mi scénárista řekne, že není schopen vymyslet něco originálního (ano trocha toho sentimentu tam byla potřeba, ale nemusela o tom být snad více jak polovina filmu). Jsem si na 100% jistý, že ty scénáře co měl Lucas připravené neměly ani 0,1% zkopírovaného ze starých dílů, ale to se bohužel už nedozvíme, takže to bude jen můj dohad :D Svůj názor možná poupravím (možná i k horšímu :D ) až to uvidím více než jednou :D

6.2.2016 | 23:04:13
Piere

#38 Lee_CZ_: Tak tohle by mi vadilo mín jak kopírovaní jinejch věcí. a hlavně po nekonečnejh debatách, jak by to bylo blbý, by to byl ve výsledku dobrej twist. Fanoušci by na to nepomysleli a nový diváci by to furt neznali…

A jj, na tu jsem narážel. Taky bez rodičů a jméno zjistila později. Rey si taky dala jméno podle toho pilota ne? takže ve výsledku jí můžou říkat jinak :) a v komiksech je toho spoustu čeho se nedrží a nijak mi to nevadí. Tohle bych třeba přežil :D

6.2.2016 | 23:08:17
.:!FILDA!:.

Podle mě bude mít něco společného se Skywalkerama protože ta podoba na Padmé je až moc velká :D A taky se mi líbí ta teorie o reinkarnovaném Anakinovi akorát mi tam nepasuje ten jeho duch no nevim je to celé nějaké podivné :D A myslíte že by duch třeba Yody mohl říct Lukovi o tom že Jediové nesmí mít ženu? :D

6.2.2016 | 23:24:33
Simir

Takže je dcera Voldemonta? :D

7.2.2016 | 0:46:15
Bruncla

#34 Lee_CZ_: tady se bohužel pleteš ty všechny filmy a seriály(nyní jediný cannon) se točí okolo skywalkerů a i celý expanded universe vznikl díky úspěšným filmům což myslím myslel janyk svojim komentem. jinak pokdu odhlédneš od období staré republiky tak se i většina knížek (hlavně těch které se odehrávají po bitvě o yavin) pořád drží skywalkerů a i ty odehrávající se před všemi filmy na to mají návaznaost jako například kniha o darth plaguesovi je o stvoření anakina

7.2.2016 | 9:05:17
A_V
  1. Dejte už pokom s tím, že to je Obi-wanův potomek to absolutně nedává smysl. A to samé platí i pro to, že to je Lukova dcera, bylo by to obrovské klišé, které by ani nedávalo smysl navíc Skywalkrové poserou na co šáhnou tak ať už daj pokoj.
  2. Proč nadáváde, že je ep. VII inspirovaná ep. IV? Když vyšel Návrat jediho tak nikdo nemudroval, že kopíruje ep. IV a to mezi tím byl jen jeden film. Navíc zbraň na principu Hvězdy smrti je prostě znakem SW. Tak jakou jinou zbraň byste vymysleli vy?

Ep. VII je podle mě nejlepší SW film: Nejlepší efekty(to je jasné), Nejlepší herci/herecký výkon, je to jedinej SW, kde jste se zasmáli, protože tam byli vtipy(ano občas přehnané) a tagy. Nemluvě o tom, že tam nejsou nelogické ptákoviny jako v původní trilogii.

#46 Piere
7.2.2016 | 11:20:42
KIM

po té co filmaři upustili od knih a comixů muže být klidně dcera Qui-Gon Jinna.Prostě je to buřt.

#46 Piere
7.2.2016 | 11:32:39
Piere

#44 A_V: Nejsou nelogické ptákoviny? :D aha, to jsme koukali na různý filmy asi. Jakože oproti původní trilogii jich je teda méně. A nevím. Mně se líbí efekty v trojce nejvíc. Prostě už nejsem fanouškem těch praktických efektů, které tam ještě dají tak, aby to člověk jasně poznal. „Jéé, oni to vyrobili v reálu a ne na počítači.“ Podle mne zbytečnost…

#45 KIM: A to by se mělo stát asi jak? Pořád se drží minimálně předchozích 6 filmů a 2 seriálů.

#47 A_V #48 KIM
7.2.2016 | 14:40:59
A_V

#46 Piere: Jaké tam jsou ptákoviny já si teď vážně žádné nevybavuju? Ale žádná určitě nemá na kouzelné torpédo, které během milisekundy změní horizontální let ve vertikální nebo díra o velikosti millennium falcon přes celou Hvězdu smrti.

#52 Piere
7.2.2016 | 14:50:43
KIM

#46 Piere: maj se držet knižního a comix pokračovaní.takhle je to jedno čí je.udělali si to po svém

#52 Piere
8.2.2016 | 7:25:55
Mulfa23

podle mě je dcerou hlavně kapitánky phasmy, při útržcích co viděla Ray když se dotkla meče tak z Jakku při opouštění malé Ray odlétá výsadková loď, stejná jako na začátku filmu při Invazi First Orderu…můj skromný postřeh.

8.2.2016 | 11:15:50
Rodann

Uvědomují si zdejší přispěvatelé, že Rey není vlastní jméno hrdinky? Ona si tak jen říká podle rebelské pilotky, jejíž přilbu našla – a to dokonce pouze foneticky, protože ta se jmenovala Ræh, jak je vidět v sekvenci ve filmu.

#51 dovahkiin
8.2.2016 | 16:19:31
dovahkiin

#50 Rodann: a to jí maj řikat všichni: „tamta scavengerka, co se jmenuje podle rebelský pilotky“?

#52 Piere
8.2.2016 | 19:13:01
Piere

#47 A_V: zato rozdělující se paprsek energie, vypnutí štítů na požádání od vrchního kapitána,…? :D

#48 KIM: vždyt se toho drží. Celýho kánonu. i novejch knížek a komiksů ;) tak v klidu. ale furt to nemění fakt, že nechápu, jak by mohla Rey být dcerou Qui-Gona. to se snad vylučuje jak v legends, tak v kánonu.

#51 dovahkiin: v klidu. potřeboval ukázat, jak tuhle problematiku sleduje. stejně jako jsem to já v týhle diskuzi zmínil asi 3× :D

#53 A_V #55 dovahkiin #62 KIM
8.2.2016 | 21:46:34
A_V

#52 Piere: To, že vypnou štít na rozkaz kapitána není divné a nikdo neříká, že to je jenom jeden velký paprsek.

#54 Piere
8.2.2016 | 21:53:30
Piere

#53 A_V: je to čistá energie. těžko jí rozdělíš během letu aby se navedla na různé cíle (je to na úrovni toho tvýho torpéda) a kapitánka phasma na žádost o vypnutí štítu jde a ten štít vypne? WTF?

#58 A_V
8.2.2016 | 22:48:56
dovahkiin

#52 Piere: zapomněl jsem přidat smajla aby to nevypadalo jako že z toho skáču rudej vzteky z takový otázky :D jo seš dobrej, už si to napsal 3× :D

#57 Piere
9.2.2016 | 10:32:35
dovahkiin

#3 IreneAS.: ale oni jí vyhrožovali smrtí!!! přece není loajální řádu, proč by měla být, a jaký sluha, takový pán, když pudjou za Snokem a řeknou mu ať zruší první řád a nechá Bena a celou galaxii na pokoji tak to udělá

#57 Piere
9.2.2016 | 10:34:36
Piere

#55 dovahkiin: tak to je jiná :D a děkuju, konečně to někdo ocenil :D

#56 dovahkiin: reaguješ na správnej koment? :D

#59 dovahkiin
9.2.2016 | 13:13:56
A_V

#54 Piere: Ten štít vypnula, protože ji zajali. Já neříkám, že rozdělili paprsek. Je to sice čistá energie, ale něak ji museli uskladnit v něakém akumulátoru a pak vypustit přes něakou říkejme tomu trysku. Pokuď tam byla jenom jedna ,,tryska" tak je rozdělení blbost. Ale kdyby tam byly třeba dvě ,,trysky" a směr energie z nich by se lišil třeba jenom o stupeň tak by to ze začátku vypadalo jako jeden paprsek, ale pomalu by se během letu na tak velkou vzdálenost od sebe vzdalovaly.

#61 Piere
9.2.2016 | 13:56:50
dovahkiin

#57 Piere: ne, nevim proč tam skočila trojka…

9.2.2016 | 14:26:25
Tunrys

Pri tom tretiom bode, zabúdate že kylo ren je vlastne taký istý skywalker ako rey, akurát každý je dieťaťom iného z anakinových potomkov. Teda nevidím realistický dôvod aby rey kyla porazila v súboji s mečom, to neni o sile ale o čístom tréningu a to je mala nejakú palicu a kto vie čo z nej nerobí kvalifikovanú na použitie svetlného meča s ktorým sa učia jedi a sithovia zaochádzať skoro celý trening padawana či učedníka. To bol jednoducho nezmysel. Ďalšia vec ktorá sa mi strašne nepáčila bol ufňukaný kylo, vždy som mal rád tu chladnú vypočítavosť a následnú premenu na hnev s ktorým sithi šli do boja, ale toto ? Ani sith ani jedi, ani nič…ešte aj sola zabil ako chudák :D Pár veci bolo fakt a vážne zlých v tomto dieli.

9.2.2016 | 17:33:42
Piere

#58 A_V: no je to jako naváděné torpédo, které zahne o 90°. samozřejmě může zahnout, ale ne tolik :D mrkni na ten let, tvoje úvaha je správná, ale nekoresponduje moc s těmi záběry :)

9.2.2016 | 19:27:21
KIM

#52 Piere: to byl jako for ale neva

10.2.2016 | 19:12:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců