Star Wars (Hvězdné války) Simon Kinberg, který dohlíží na X-Meny, se podílí na dalších Star Wars

Simon Kinberg, který dohlíží na X-Meny, se podílí na dalších Star Wars

Simon Kinberg, který dohlíží na X-Meny, se podílí na dalších Star Wars

Disney nezastavuje a nezastavuje. Aktuálně mají nové filmy na starosti tvůrci Her o trůny, se svou vlastní sérií přijde i Rian Johnson a nesmíme zapomínat na vedlejší filmy pod nálepkou A Star Wars Story. Na jednom z těchto projektů (nebo i na novém?) se podílí právě i Simon Kinberg.

11 1
5.3.2018

I když nás v příštím roce čeká Epizoda IX J. J. Abramse, která na pár let nechá linii Skywalkerů na pokoji, filmů rozhodně neubude. Podle serveru Deadline se Simon Kinberg podílí na scénáři k novým Star Wars. Ovšem k jakým? Nyní je v rané fázi vývoje hned několik filmů či rovnou celých, nových sérií. Jednou z možností je nová trilogie Riana Johnsona, či dokonce série filmů od D.B. Weisse a Davida Benioffa.

Ti si zřejmě napíší scénář sami, ale je klidně možné, že se Kinberg na nějakém filmu podílí. A kdo vůbec Simon Kinberg je? Například dohlíží na všechny filmy ze světa X-Menů, na většině se podílel jako výkonný producent, nyní dokonce natáčí film Dark Phoenix. Studio Fox je zatím s jeho prací spokojené a Kinberg svým scénářem a příběhem přilákal i matadora Hanse Zimmera, který si chtěl dát od komiksových filmů na chvíli pokoj.


(Disney a LucasFilm mají s Kinbergem již nemalé zkušenosti. Foto: DisneyXD)

Simon Kinberg je také výkonným producentem seriálu Star Wars: Rebels, který brzo skončí. Nabízelo by se tedy, aby Kinberg a Dave Filoni pracovali na dalším animovaném seriálu, ale zdá se, že se Kinberg po letitých zkušenostech přesune pouze k filmům na stříbrném plátně. Kinberg taktéž dříve vyvíjel film o námezdním lovci Bobovi Fettovi, který měl režírovat Josh Trank. Ten byl ale po neúspěšné Fantastické čtyřce, kterou shodou okolností také produkoval Simon Kinberg, vyhozen.

Aktuálně se tedy neví, k jakému filmu bude přesně Kinberg psát scénář. Pokud bychom měli být objektivní k jeho tvorbě, Simon má poněkud nevyrovnané výkony. Stojí například za povedenou Budoucí minulostí, První třídou či Deadpoolem, ale zároveň byl i výkonným producentem již zmíněné Fantastické čtyřky či X-Men: Apocalypse. Doufejme tedy, že u Star Wars ho při psaní scénáře políbí múza.

Jak vnímáte tvorbu Simona Kinberga vy? A jaký podle vás bude jeho scénář? A k jakému filmu?

Zdroj: Deadline.com, ComicBook.com

Diskuze /2

Tomi Lee Morpheus

niekde na edne nejaky nieje clanok co vlastne znamena producent, vice producent a ine profesie vo filme?

este chapem co robi reziser scenarista a kameraman, ale ako velmi zasahuju do filmu a jeho tvorby producenti a ine profesie?

#2 tom99
5.3.2018 | 22:18:50
tom99

#1 Tomi Lee Morpheus: Výkonný producent znamená, že má za úkol starat se o svěřenou filmovou produkci, a to především finančně (sehnání financí), dostatečně ho propagovat a také řídit, dohled nad realizací díla apod.

Takový obecný článek na SW webu by asi neprošel, možná na hlavní stránce Edny. Ale zkus zamířit třeba sem.

webmaster
6.3.2018 | 10:25:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Devátá epizoda Star Wars je již za rohem a kromě masivní propagace se na internetu objevují i znepokojivé zprávy, které pochází i od samotných tvůrců. J. J. Abrams ve dvou nedávných rozhovorech promluvil o tom, jak mu to jde s konci i jak se mu daří pracovat na ostatních částech příběhu.

Reklama

Zajímavosti

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Kolem Star Wars panují jedna z nejpřísnějších bezpečnostních opatření, aby se děj nevyzradil zvídavým novinářům a fanouškům. Občas ale někdo udělá chybu a právě taková nastala během natáčení Epizody IX. Celý scénář se málem dostal na internet, naštěstí byla hrozba včas zažehnána.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců