Star Wars (Hvězdné války) Simon Kinberg, který dohlíží na X-Meny, se podílí na dalších Star Wars

Simon Kinberg, který dohlíží na X-Meny, se podílí na dalších Star Wars

Simon Kinberg, který dohlíží na X-Meny, se podílí na dalších Star Wars

Disney nezastavuje a nezastavuje. Aktuálně mají nové filmy na starosti tvůrci Her o trůny, se svou vlastní sérií přijde i Rian Johnson a nesmíme zapomínat na vedlejší filmy pod nálepkou A Star Wars Story. Na jednom z těchto projektů (nebo i na novém?) se podílí právě i Simon Kinberg.

11 1
5.3.2018

I když nás v příštím roce čeká Epizoda IX J. J. Abramse, která na pár let nechá linii Skywalkerů na pokoji, filmů rozhodně neubude. Podle serveru Deadline se Simon Kinberg podílí na scénáři k novým Star Wars. Ovšem k jakým? Nyní je v rané fázi vývoje hned několik filmů či rovnou celých, nových sérií. Jednou z možností je nová trilogie Riana Johnsona, či dokonce série filmů od D.B. Weisse a Davida Benioffa.

Ti si zřejmě napíší scénář sami, ale je klidně možné, že se Kinberg na nějakém filmu podílí. A kdo vůbec Simon Kinberg je? Například dohlíží na všechny filmy ze světa X-Menů, na většině se podílel jako výkonný producent, nyní dokonce natáčí film Dark Phoenix. Studio Fox je zatím s jeho prací spokojené a Kinberg svým scénářem a příběhem přilákal i matadora Hanse Zimmera, který si chtěl dát od komiksových filmů na chvíli pokoj.


(Disney a LucasFilm mají s Kinbergem již nemalé zkušenosti. Foto: DisneyXD)

Simon Kinberg je také výkonným producentem seriálu Star Wars: Rebels, který brzo skončí. Nabízelo by se tedy, aby Kinberg a Dave Filoni pracovali na dalším animovaném seriálu, ale zdá se, že se Kinberg po letitých zkušenostech přesune pouze k filmům na stříbrném plátně. Kinberg taktéž dříve vyvíjel film o námezdním lovci Bobovi Fettovi, který měl režírovat Josh Trank. Ten byl ale po neúspěšné Fantastické čtyřce, kterou shodou okolností také produkoval Simon Kinberg, vyhozen.

Aktuálně se tedy neví, k jakému filmu bude přesně Kinberg psát scénář. Pokud bychom měli být objektivní k jeho tvorbě, Simon má poněkud nevyrovnané výkony. Stojí například za povedenou Budoucí minulostí, První třídou či Deadpoolem, ale zároveň byl i výkonným producentem již zmíněné Fantastické čtyřky či X-Men: Apocalypse. Doufejme tedy, že u Star Wars ho při psaní scénáře políbí múza.

Jak vnímáte tvorbu Simona Kinberga vy? A jaký podle vás bude jeho scénář? A k jakému filmu?

Zdroj: Deadline.com, ComicBook.com

Diskuze /2

Tomi Lee Morpheus

niekde na edne nejaky nieje clanok co vlastne znamena producent, vice producent a ine profesie vo filme?

este chapem co robi reziser scenarista a kameraman, ale ako velmi zasahuju do filmu a jeho tvorby producenti a ine profesie?

#2 tom99
5.3.2018 | 22:18:50
tom99

#1 Tomi Lee Morpheus: Výkonný producent znamená, že má za úkol starat se o svěřenou filmovou produkci, a to především finančně (sehnání financí), dostatečně ho propagovat a také řídit, dohled nad realizací díla apod.

Takový obecný článek na SW webu by asi neprošel, možná na hlavní stránce Edny. Ale zkus zamířit třeba sem.

webmaster
6.3.2018 | 10:25:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Solo: Star Wars Story

Režie: Ron Howard
Scénář: Joe Kasdan, Lawrence Kasdan
Hudba: John Powell
Hrají: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Paul Bettany, Thandie Newton, Jon Favreau, Warwick Davis, Clint Howard, Lily Newmark, Anthony Daniels, Sam Witwer a další.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
OHODNOŤTE FILM

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Před premiérou filmu Solo: Star Wars Story zřejmě nikdo nečekal, že se film stane obrovským propadákem. Bohužel realita je taková a nevypadá to, že by se v dalších týdnech mělo něco měnit. Přinášíme vám šest nejpravděpodob­nějších důvodů, proč film v kinech neuspěl.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců