Star Wars (Hvězdné války) Star Wars na expu E3

Star Wars na expu E3

Star Wars na expu E3

Mezi dny 12–14.6. proběhly dvě velké herní konference zvané E3 a EA Play. Na obou jsme se dočkali několika střípků o nových Star Wars hrách a nyní vám je přinášíme v souhrnné novince.


10 1
18.6.2016

Ve dnech 12–14.6. proběhlo v Los Angeles videoherní expo zvané E3. Mezi mnohými vývojáři, jako jsou Ubisoft, Square Enix nebo Bethesda, jsme se dočkali také pár informací od EA a ostatních studií, které pracují na nových Star Wars hrách. Samozřejmě jsme počítali s nějakým pořádným odhalením, ale to se bohužel nekonalo. EA vyrukovalo akorát s videem, které nás vezme do zákulisí a z těch pár scén nebo rozdělaných prací na monitorech se nedá poznat téměř nic.

Thumbnail Play icon

LEGO Star Wars – kostky jsou vrženy

Koncem měsíce zavítá do obchodu pokračování všemi oblíbené LEGO Star Wars série. Tvůrci samozřejmě nemohli poslední velkou akci před vydáním propásnou, a tak jsme se dočkali nového traileru. Zájemci si mohou mimo to stáhnout demoverzi na PS4, ostatní zařízení si budou muset zřejmě počkat až na plnou hru. Demo obsahuje misi v pořadí třetí misi ze hry, kde se ujmete role Rey a Finna, kteří prchají z Jakku pryč.


Kromě zpráv z E3 se nám díky odhaleným achievmentům podařilo zjistit, že samotná hra bude mít celkem osmnáct misí, z nichž deset kopíruje děj sedmé epizody. Ve hře se budou jinak klasicky sbírat minikity a kromě příběhových misí se dočkáte také několika úkolů od Odporu, Prvního řádu, zakázek pro námezdní lovce, závody nebo úkoly mrchožroutů.

Když už se hra zaměřila na sedmou epizodu, snaží se z ní vyždímat všechno co jen jde. Zahrajete si tak například za mnoho pro děj nepodstatných postav, které ale samozřejmě mohou překvapit. Můžete se chopit např. Kor Sella, Lema Eelyak, Min Sakul, Niv Lek, SN-1F4 nebo Yolo Ziff. Že jste o nich nikdy neslyšeli? Tak to nejste sami.

Thumbnail Play icon
Thumbnail Play icon

Star Wars: Battlefront – Druhá vlna DLC

Hráči Star Wars: Battlefront, kteří jsou hrdými majiteli Season Passu, se brzy dočkají druhého velkého DLC. To se zaměří na Oblačné Město, kde se proti sobě postaví Lando Calrissian a námezdní lovec Dengar. Dočkat bychom se měli minimálně čtyř nových map a manipulovatelného plavidla Cloud Car. Přes souhrnné video se nám také dostalo pohledu na třetí DLC, které se zaměří na Hvězdu Smrti. Podle záběrů, které jsme viděli, by měl být jedním z hrdinů Bossk, další námezdní lovec. Můžete ale předpokládat, že proti němu tvůrci postaví Chewbaccu, další z hlavních postav a navíc zástupce znepřátelené rasy. Čtvrté a poslední DLC zůstává zatím nespecifikováno, můžeme si jen těžko domýšlet, zda nám tvůrci představí úplně novou planetu nebo některou ze známějších.

Thumbnail Play icon

Star Wars vitá virtuální realitu

Jedním z nových připravovaných titulů je Star Wars: Battlefront pro VR, který bude zdarma pro všechny majitele PS4 verze Battlefrontu. K hraní budete kromě samotné hry potřebovat Playstation VR a Playsatation kameru. Ve virtuální realitu usednete do kokpitu X-Wingu stíhaček a užijete si několik vesmírných bitev. Bezpochyby půjde o velkou konkurenci pro Star Trek, který taktéž zavítal do světa virtuální reality.

Thumbnail Play icon

Hry stávající i budoucí

EA bude po několik dalších let nadále podporovat hry jako Star Wars: The Old Republic nebo mobilní hru Star Wars: Galaxy of Heroes. Z nových her se připravuje samozřejmě pokračování Battlefrontu, které je plánováno na příští rok a zaměří se na epizody VII-IX. Hra od Respawnu by nás měla zavést do období, které ještě EA nezmapovalo, což znamená období někdy mezi starou republikou a čtvrtou epizodou. Sice se jedná o velké rozpětí, ale aspoň víme, že se dočkáme něčeho nového.

Akční adventura od Visceralu nás podle konceptů a krátkého pohledu na hru zavede na planetu Tatooine, někdy během vlády Impéria. Na obrázku můžeme vidět několik agentů ISB, tedy Imperiální bezpečnostní služby, kterou jsme poznali již v animovaném seriálu Rebels. Jedním z jejich členů byl např. agent Kallus. Postava z videa mi osobně připomíná Temueru Morrisona. Hra má využít několik nápadů ze zrušeného 1313, dočkáme se tedy Boba Fetta nebo jiného Jangova klona v hlavní roli, či jde jenom o podobně vyhlížející postavu?

Jaká jsou vaše očekávání od nových Star Wars her? Napište nám do komentářů, co si myslíte.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !