Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 64×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Star Wars se nyní zaměří na dobu 200 let před filmovou ságou

Star Wars se nyní zaměří na dobu 200 let před filmovou ságou

Po letech se v Disney rozhodli, že se zaměří na Star Wars období, které jsme předtím nikdy nenavštívili. Dvě stě let před první epizodou uvidíme Republiku i řád Jedi v samotném vrcholu, kdy hrdinní rytíři chrání lidi před novou a agresivní skupinou.

17 1
5.3.2020

Od doby, co Disney koupil Star Wars jsme nové příběhy dostávali akorát zasazené do známého období Lucasovy ságy a po ní, kdy byli populární hrdinové stále naživu. Výjimečně vyšla kniha odehrávající se pár let před Skrytou hrozbou, ale děj se stále točil kolem populárních postav. Letos se to ale změní, jelikož se Lucasfilm zaměří na období tzv. Vrcholné Republiky, tedy 200 let před první epizodou.

Fanoušci samozřejmě očekávali, že se dočkají Revana, Darth Banea apod., ale ti žili o dalších pár set a tisíců let dříve, takže na jejich dobrodružství si stále musí počkat. Období Vrcholné Republiky má už podle názvu představit Republiku v nejlepším světle, kdy Jediové fungují skoro až jako artušovští rytíři bránící nevinné ve Vnějším okraji. Jelikož již touto dobou platí pravidlo dvou a Sithové jsou ve skrytu, budou čelit skupině zvané Nihil, kterou tvůrci popisují jako vesmírné vikingy.


Thumbnail Play icon

Momentálně se v tomto období dočkáme pouze knih a komiksů. Filmy tvůrci zatím neplánují, byť je možné, že zde měla být zasazená trilogie od Benioffa a Weisse. V propagačním videu si můžete všimnout, co všechno si pro nás tvůrci připravili, ale mnozí fanoušci si z něj dělají legraci, jelikož na tabuli popisující přání fanoušků najdete také pojmy jako diverzita nebo dinosauři.

Zajímá vás toto období? Na co by se podle vás mělo Disney zaměřit?

Zdroj: StarWarsUnder­world

Diskuze /17

Lex Luthor

Zajímavé snad to neposerou a konečně jim taky došlo, jaké období chtějí fanoušci vidět i když bych byl radši za starou republiku před pravidlem dvou.

#4 MiqueEala #5 Beranir
5.3.2020 | 14:31:09
Jiri007

musim řict že jsem to čekal a zrovna dneska jsem přemyšlel že by bylo zajimave jak to bylo na počatku se Sithy a Jedii ale bohužel tohle to nebude ten připad.

5.3.2020 | 15:16:11
Raiden123

Prequely … nova moda namiesto sequelov ? :-/

5.3.2020 | 16:52:11
MiqueEala

#1 Lex Luthor: Já bych teda nejraději viděl období ještě před řádem Jediů. Tam musely byt pořádné bitky.

5.3.2020 | 17:36:11
Beranir

#1 Lex Luthor: došlo jim jaké období chtějí fanoušci vidět? to sem teda nikde neviděl, že by chtěli doslova to nejnudnější období, období kdy byla republika nejsilnější, kde nebyly žádní sithové, kde nebyly žádný konflikty, dokonce i v tom jejich traileru můžeš vidět na té jejich tabuli hesla jako méně válek, ve star WARS, tohle bych teda opravdu opravdu opravdu neoznačil jako období, které fanoušci chtěli vidět.

#6 Lex Luthor #12 derill129
5.3.2020 | 18:36:42
Lex Luthor

#5 Beranir: Pravda, ale je to trochu postup vpřed vlastně vzad. Té tabule jsem si úplně nevšiml já doufal, že uvidíme alespoň války pašeráků o území, ale jestli chtějí udělat Star Wars bez válek tak ať tedy změní název oni tedy asi vážně nechápou pojem hvězdné války. Tak asi vezmu zpět to, co jsem říkal předtím.

5.3.2020 | 18:57:06
pkd

Tohle je saskec. To nejzajimavejsi obdobi jest v dobe comicsu(byt diky mysakovi neoficialni, tj.legends) Dawn of the Jedi. Tj. takovych minimalne, 30000 let!!! pred SW I. Tam to vse teprve vznikalo a Jediove meli kovove! mece. A naci Sithove, byli v plinkach. Asi tak.

5.3.2020 | 21:45:24
RagnarokCzD

Já teda nevim kde všichni berete ty řeči o míru a pohodě … vždyť tam doslova mluvili o tom, že republiku bude zužovat nová hrozba(Nihil ve videu 3:10), ve formě nájezdníků co budou drancovat jakoukoli civilizaci na kterou narazej.

Bohužel to nebudou ani Huttové, ani Mandaloriani, ani Yuuzan Vongové, ani nikdo další koho známe … z nějakýho důvodu chtěj udělat novou skupinu. :-/ Možná proto, že spousta fanoušků štěkala, že nová trilogie vykrádá starší filmy a nepřináší nic vlastního. :P

5.3.2020 | 23:04:11
Camaris

Dalsi pasaze z nove knihy, Ben Solo neni doopravdy mrtvy, je z nej force ghost a dal se s nim pocita v Sw. https://m.youtube.com/watch?…

6.3.2020 | 7:04:18
dovahkiin

#10 Camaris: Z tebe se stal nová verze toho individua který tu před premiérou házel pod každej článek spoilery z devítky ať už se to k článku hodilo nebo ne?

6.3.2020 | 11:52:20
derill129

#5 Beranir: Ale ak ma pamäť neklame. Tak je to obdobie Revana a Malaka Bastily Shan a Krey a Dartha Banea Dartha Nihilusa a Dartha Siona. Ak prídu z tochto obdobia s niečím novým i keď asi postavy zostanú. Je to to čo sme chceli aby to čo po odkúpení Disnimu zaradili do legiend patrilo do Kanonu.

#17 Beranir
6.3.2020 | 17:26:52
derill129

A bitky tam boli ak ste nehrali (Kotor) Knight of the old Republic a The Sith Lords a nečítali knihy. Bolo to zaujímavé obdobie Star Forge aj keď to bola zmenšená Death Star celkom sa to dalo aj tajomná temná bytosť v podobe Dartha Nihilusa a dobre by bolo vydieť ich vzostupi, úspechy aj pádi.

6.3.2020 | 17:41:46
derill129

Dobre moja chyba kotor je 4000 rokov toto len 200. Bolo by fajn keby to natočili ale hádam sa dočkáme Ramaku

6.3.2020 | 17:52:23
Blackhand47XD

Dle mého názoru nechtějí zatím úplně skákat do minulosti, aby nám tu nenastala tradiční „středověká stáze“, kdy je technika víceméně po celou dobu stejná. Takže je docela možné, že postupem času půjdeme více a více do minulosti, aby tam byl opravdu nějaký posun, a ne že se hranaté lodě akorát zaoblí.

webmaster
7.3.2020 | 11:08:06
Monkeyskunk

Proč oni sakra ty fanoušky neposlouchají? Kor po tolika průšvizích… Tohle mi vážně hlava nebere, desítky a desítky dobře napsaných a silných příběhů, což jim sakra usnadňuje práci a oni toho nedokážou využít…

200 let, to by aspoň Yoda mohl být ve svých nejlepších letech a metat saltíčka 3× vyšší, než v ep. III. Dostane novej účes, trošku se opálí a šup, nová várka hraček. Možná fakt přemýšlí takhle, přecijen na tom asi vydělají víc, než na samotném filmu.

7.3.2020 | 13:33:54
Beranir

#12 derill129: to tě bohužel pamět klame, to mluvíš o staré republice, ta byla někdy 3 tisíce let před obdobím, které oni označují jako high republic

10.3.2020 | 15:44:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Vrcholná Republika se po úspěšných knižních titulech dostane i na Disney+, chystá se seriál

Vrcholná Republika se po úspěšných knižních titulech dostane i na Disney+, chystá se seriál

Mysleli jste si, že to skončí jen nově oznámeným seriálem s hercem Judem Lawem? Kdepak. Tvůrci myslí i na knižní sérii z období Vrcholné Republiky a máme tu první seriálovou vlaštovku. Ve středu dění budou mladí Jediové, kteří teprve sbírají zkušenosti. Těšíte se?

Zajímavosti

Hayden Christensen se zastává krkolomných dialogů George Lucase, McGregor je rád za přijetí prequelů

Hayden Christensen se zastává krkolomných dialogů George Lucase, McGregor je rád za přijetí prequelů

Zatímco Hayden Christensen a Ewan McGregor schytávali pěknou várku kritiky při premiérách prequelové trilogie, nyní je toto duo vynášené do nebes. Pro oba je to zcela nová zkušenost, že se najednou na jejich filmy divá široká veřejnost úplně jinak. Christensen se přesto původních filmů zastává.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama