Star Wars (Hvězdné války) The Last Jedi: Neměla se takto jmenovat Epizoda IX?

The Last Jedi: Neměla se takto jmenovat Epizoda IX?

The Last Jedi: Neměla se takto jmenovat Epizoda IX?

Název Epizody VIII byl dlouho utajovaný. Původně se spekulovalo, že film ponese titul Fall of the Resistence, ale nakonec je vše jinak. Jednoduchý a prostý název The Last Jedi nedá některým lidem spát. V názvu hledají fanoušci souvislosti a různé vzorce s pojmenováním ostatních dílů.


18 0
30.1.2017

S odhalením názvu Epizody VIII se vyrojilo na internetu spoustu teorií, spekulací a dohadů. Jedná se prakticky o velice prostý název, a přesto nedá některým fanouškům spát. Když bylo odhaleno i logo Epizody VIII, mnozí se pozastavili nad tím, že je červené. Jak už jsme zmiňovali v předchozím článku, červené logo měly například epizody s Darth Maulem v seriálu Clone Wars.

Kromě toho také Epizody III a Epizoda VI, tedy závěrečné díly nové a původní trilogie. Standardně by se očekávalo, že červený název by tedy měla mít Epizoda IX, proto fanoušky zaráží, proč se Rian Johnson rozhodl pro červeně zbarvený text už u filmu The Last Jedi. Samotný název je dalším hlavolamem, na kterém si mohou mnozí překladatelé vylámat zuby.


Felt so good to drop this into the cut this morning.

Fotka zveřejněná uživatelem Rian Johnson (@riancjohnson), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017–01–24T18:06:29+0­0:00“>Led 24, 2017 v 10:06 PST</time>

Slovo Jedi totiž znázorňuje jednotné i množné číslo. Je tedy otázka, zda by se měl film jmenovat Poslední Jedi nebo Poslední Jediové. Obdobný problém se řešil již u Epizody VI, kdy se původně film česky jmenoval Návrat Jediho, následně byl po vydání Blu-ray edice přejmenován na Návrat Jediů (ano, je to skutečně oficiální název, i když řada českých fanoušků ho razantně odmítá přijmout).

Nyní bude na českých překladatelích, jaký název zvolí. Je také možné, že Disney poskytne k názvu nějaké doplňující informace, které by problematiku pojmenování jednou provždy vyřešily. Nakonec se dle posledních zvěstí bude nejspíše jednat o jednotné číslo a název tak bude odkazovat na Luka Skywalkera. Když se nad tím zamyslíme, tak on je skutečně posledním jediem (zatím).

Jediové vymřeli, novou generaci, kterou Luke cvičil, zmasakroval Kylo Ren a Rey zatím do řádu nevstoupila. Název je ale velice zavádějící. Pakliže Epizoda VI byla pojmenovaná jako Návrat Jediů, Epizoda VI pouze utvrdila tento fakt podnázvem Síla se probouzí, proto působí zvláštně, že nyní jsme opět u jediného jedie. Dle některých fanoušků tento název filmu a červené zbarvení měla dostat až Epizoda IX. Vše jsou pouhé dohady a fanouškovské hledání něčeho, s čím si třeba nemáme ani lámat hlavu. Žádné složité vzorce v pojmenování a zbarvení epizod být vůbec nemusí. Ale k zamyšlení to určitě je.

Diskuze /15

vivatis

Kéž by už zveřejnily trailer. Doufám, že vyjde nejpozději s filmem Kráska a zvíře, protože do Celebration to už fakt nevydržím.

30.1.2017 | 19:09:05
Lex Luthor

Mohlo by to znamenat povstání Sithů a zničení Jediů, pak by přišel Maul, v Rebels i Clone Wars výrazně oživil děj, mohl by se vrátit do filmů. Maul jde proti Jediům i proti Sithům tak by to bylo zajímavé mít tam záporáka, který chce zničit obě strany.

#3 Ryen
30.1.2017 | 19:33:56
Ryen

#2 Lex Luthor: Nemyslím si, že ho tam dají – zdaleka ne všichni, kdo znají filmy, se dívají na seriály a to by tvůrce stálo hodně okecávání, jak se tam najednou objevil, když v první epizodě „zemřel“. Navíc – vím, že už to v některé diskuzi tady padlo, ale – kolik by mu už muselo být? Nevím, jakého věku se zabraci dožívají, ale opět – pro neznalého diváka by to bylo dost divný.

#4 Tomi Lee Morpheus #11 Darth Shi'mon
30.1.2017 | 20:06:45
Tomi Lee Morpheus

#3 Ryen: to môže povedať snáď len Dr. Quenová, alebo muž ktorý tancoval s vlkmi a žije medzi indiánmi,) mi čo žijeme v roku 2017 sa naozaj nebudeme diviť;)

PS: o klonovaní si už počul?

ps2: Aj keby to neprežil, tak si ho imperátor mohol naklonovať, ale keď získal Anakina, tak dal povel zničiť jeho klonovaciu nádrž, ale jemu sa podarilo prežiť/zachrániť a tak nenávidi sithou i jedajov rovnako.

#5 Ryen #11 Darth Shi'mon
30.1.2017 | 20:21:30
Ryen

#4 Tomi Lee Morpheus: Vážně? Ty si myslíš, že všichni, kdo jdou do kina na film, se dívají na seriál? No nevím, kdo žije „mimo“. ;)

A byla tu řeč o originálním Maulovi, ne o klonu – a to už by bylo až moc překombinovaný.

#6 Ryen
30.1.2017 | 20:45:31
Ryen

#5 Ryen: A to ani nemluvím o tom, že tvoje teorie o klonování a následovníkovi Anakinovi má dost hrubou chybu – pokud jsi viděl seriály, tak víš, že o žádný klon nejde.

#12 Tomi Lee Morpheus
30.1.2017 | 21:00:36
Trifi

Celá ta dlouhá léta mi název Návrat Jediho trhal uši a nervy… Prokrista to „Jediho“ je tak hnusný patvar, že „Jediů“ je oproti tomu naprosto výborné.

překladatel
30.1.2017 | 21:32:53
Monkeyskunk

Souhlasím, Maula nechat smrdět v seriálu. Už tak dost fans není nadšená, že ho vůbec „oživili“.

30.1.2017 | 22:06:03
default

Vsak Kaanan a dalsi z Rebelu jsou taky Jedi i bez toho aby byli cviceni v chramu Jedi pod dohledem mistra Yody (pro neho byl Luke tim poslednim v jeho opatrovnictvi).

#10 default
31.1.2017 | 0:19:14
default

#9 default: ja znam doat fasounku, kteri maji radi Maula vic nez kohokoli z Jedi.

31.1.2017 | 0:23:47
Darth Shi'mon

#4 Tomi Lee Morpheus: Ježiši, zase ty tvoje šílený scénáře…

#3 Ryen: Máš pravdu, i kdyby byli zabraci dostatečně dlouhověcí na to aby Maul přežil až do TLJ tak je velice nepravděpodobné, že by ho tam tvůrci dali :D

31.1.2017 | 7:42:32
Tomi Lee Morpheus

#6 Ryen: serial rebels je pre americke DETI aby v nich nakondicionovali pocit nadradenosti a nesmrtelnosti, dehumanizoval v ich očiach každého cloveka ak nezdiela ich videnie sveta!

Rebels je pre mňa jeden velký kreslený prd! Takže s teoriami o MAULOVI z rebelsou sa chodťe ukájať na rebelskú stránku, tam medzi detmi budete jak král popu M.J.

to že scenaristi Rebels majú menej iq ako diváci ktorým je to určené, neznamená, že sa podvolím a dovolím do filmu prepašovať nejaké choroboplodné myšlienky z tohto „kanonického braku“ s ktorým si legendy ani zadky nevytieraju, lebo by maly nielen zadok od hovna, ale aj ruky!
sklad kde by tento toaleták skladovali by po chvíli smrdel jak Jabova žumpa na tatoine.

ALE K TÉME
inak je jasné, kto si pozrie E3 a E6, že jediná vec čo je v týchto E. a inde nieje je, je prerod JEDIHO na SHITA a opačne. TAKŽE v E8 môžme očakávať, že Kylo prebehne k svetlu, po tom čo REY zabije LEILU, alebo jej inak prepne, keď sa dozvie kto je jej stvoritel.

v E9 Kylo vyhladá Luka, kde sa ukril po tom čo vycvičil Rey a tej násleedne preplo ako kedisi Kylovi (hold nie nadarmo mal Luke od Yodu zakázané mať učedníkov) na Dagobahu, kde dokončí výcvik a pri lúčení zabije Luka!!!

LENŽE TO JE LEN DOHODNUTÁ OBEŤ, ako zmiasť Rey a Snokeho, aby ho privýtali z otvorenou náručou. Pri oslavách znovunastolenia mieru v galaxii pomocou prvého RiADU;) zabije Kylo Snokeho, ktorý práve má incestné sny pri pohlade na Rey, tá si chvílu myslí, že došlo len ku klasickej alfasamcovskej výmene žesla, a čaká Kyla v posteli s myšlienkou na armádu malých ShITOV;), keď v tom jej Kylo zasunie(aktivuje) svetelný meč medzi jej nohami, lenže na jeho prekvapenie, len neškodne sklzne po PÁSE CUDZNOSTI, ktorý Rey dostala od Snokeho ako rodičovský dar. Následne uvidíme MEGAFIGHT, aký ešte SW svet nevidel, ale zato MATRiX ano!
Kylo sa bude uhýbať ako Neo pred gulkami od stromtrooperov. Rey bude po ňom prskať paprsky, lebo svetelný meč od Luka jej zničoho nič prestane fungovať.

Nakoniec KYLO rozmrdá(rozseká) Rey, a kedže nezabil jediného pomýleného Stromtroopera, tak prevezme oprate 1R, a nastolí v galaxii mier a prosperitu jeden strany. A kedže Disney kolaboruje s čínou, tak 1R premenuje na PRVÁ LUDOVÁ REPUBLIKA, a Kylo si zmenil meno na MAO KYLO TU.

Na červenú vlajku 1R dá Kylo umiestniť 5 žltých hviezd (jednu za Hana, Leilu, Luka, Anakina a Seba, ale oficialne za OBIVANA:) A kedže ČLR je večná, disney muselo podpísať 1000 ročné memorandum, že už nenatočí žiadnu E10, kde by došlo k zničeniu PLR, takže Disney začalo rižovať v číne svojimi roprávkami a do sveta SW posielalo uz len príbehy a legendy o starej republike. Potom zazvonil zvonec, a ja som sa prebudil na porade kde bol koniec.

1.2.2017 | 8:35:09
Telly...

Maul se narodil jako jedno z dvojcat, ted o tom ctu v jedne knizce. (tim nerikam ze si myslim ze by se jedno z dvojcat vratilo)

1.2.2017 | 11:32:05
misocing

So „sílou“ je možné všetko konečne by to mohlo dôjsť aj tvorcom a taky Maul bol hodne nadaný v „síle“ :)

1.2.2017 | 18:54:36
Peterka666

Mě by se líbilo, kdyby byla tahle epizoda zaměřena hlavně na Sithy, což by k červenýmu názvu odpovídalo ale jinak nikdy dřív mě ani nenapadlo že ty barvy něco znamenaj.

3.2.2017 | 15:18:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců