Star Wars (Hvězdné války) Tržby: Film Rogue One pokořil miliardu amerických dolarů

Tržby: Film Rogue One pokořil miliardu amerických dolarů

Tržby: Film Rogue One pokořil miliardu amerických dolarů

Není žádným tajemstvím, že prvnímu spin-offu ze světa Star Wars se v kinech daří. Nyní povstalci v čele s Jyn Erso a Cassianem Andorem překonali miliardovou metu a stali se tak druhým nejvýdělečnějším Star Wars filmem. Na kolikátém místě je Rogue One v žebříčku nejúspěšnějších filmů roku 2016?


20 0
24.1.2017

To, co jsme předpovídali již po prvním týdnu filmu Rogue One: Star Wars Story v kinech, se nakonec podařilo. Snímek se dostal nad jednu miliardu a aktuálně celosvětově vydělal 1 011 milionů amerických dolarů. Doma Povstalci už vydobyli velice pěkných 512 milionů dolarů. Zbytek světa je těsně pod pětistovkou, konkrétně je na 499 milionech dolarech. Ve studiu Disney tedy určitě bouchají šampaňské.

Rogue One se tak stává druhým nejvýdělečnějším filmem série Star Wars. Překonal tak Skrytou hrozbu, která celosvětově vydělala 983 milionů dolarů. Všem je asi jasné, že k Síle se probouzí, která vydělala přes 2 miliardy, se Jyn Erso už nepřiblíží. Přesto film jakožto spin-off Star Wars vydělal velice slušné peníze. S odstupem času bude zajímavé sledovat, jak se bude dařit dalším Star Wars filmům, když studio bude uvádět každý rok nový film.


Film Rogue One je tak aktuálně čtvrtým nejvýdělečnějším filmem roku 2016. Před sebou má ještě Zootopii (1 023 milionů dolarů), Finding Dory (1 027 milionů dolarů) a Captain America: Civil War (1 153 milionů dolarů). Povstalci ještě něco málo v budoucích dnech z kin vymáčknou, ale už se nebude jednat o převratná čísla. První dva jmenované filmy by měli rebelové ještě překonat, ale na komiksového Captaina Americu nestačí. Souboj spolu ale nesvádí o nejúspěšnější film roku 2016 Marvel se Star Wars, nýbrž Disney s Disneyem. Takže pomyslného vítěze známe už nyní.

Diskuze /10

Horyo

Včera jsem na to byl znova :3 takže pořád podporuju :D

#3 Tomi Lee Morpheus
24.1.2017 | 18:19:30
King0s

Pro mne tedy nejnudnejsi film z celé série Star Wars. Jednu mi to stačilo. Vypadalo to parádně, ale děj mi nebavil. Bohužel.

24.1.2017 | 18:50:12
Tomi Lee Morpheus

#1 Horyo: aké si mal rozostupi medzi jednotlivými premietaniami?

#7 Horyo
24.1.2017 | 19:20:00
Tomi Lee Morpheus

RO bude rád keď da Zootopiu, ale aj tak nechápem ten miliardovy boom okolo Captaina, prekombinovanosť a neschopnosť utiahnuť na jednom plátne tolko hrdinou svedčí o velkom úpadku mladeže, ale iné som chcel;)

m iliarda dáva teraz spetné právo aby sa urobil na BLURAY georgelucas CUT, kde to chalan troška postrihá a ponúkne nám PULP FICTION jazdu a samozrejme doplní SW logo a ubiehajúce titulky na začiatok, plus tam napchajú poriadne STAR WARS songy!!!!

a keď ne, tak si to snáď nejaký SW fanúšik urobí, lebo inak to už pozerať nikdy nebudem;) smajlík tamje skrz toho, že ten môj vzdor je aj tak všetkým ukradnutý, ale z odstupom času ani E7 chodí teraz vydatne na HBO nemožem pozerať od začiatku, najradšej mám tú púštnu scénu s MF;)

#5 Lee_CZ_
24.1.2017 | 19:30:53
Lee_CZ_

#4 Tomi Lee Morpheus: Lucas už nemá s SW nic společného, takže na tom jistě nic nemá a on ty změny dělal, kvůli novým technologiím které přišly později, než filmy natočil. Kdyby Nová naděje zůstala jak byla, tak by to byl úplně jiný vizual. Změny byly dobrý nápad, ale zase až moc to přeháněl. Ale tohle nynější filmy nejspíš nečeká, vše je kvalitně udělané a lépe to zatím asi ani nepůjde.

24.1.2017 | 19:47:58
Jouzi.Ef

Ano, taky jsem se v kině nudil… zpracováné to bylo kvalitně, ale zkrátka nic záživnýho se nedělo… film bez elánu a napětí… života. :-) Zábavných na tom bylo posledních 5minut, ha! :-)

24.1.2017 | 22:15:05
26.1.2017 | 16:33:05
PrincCvok

Tak já se u filmu bavil stylem dá se na to dívat ale, že bych prožíval co se tam děje to ne a kord když vím jak to stejně dopadne… :D

28.1.2017 | 5:32:52
Tomi Lee Morpheus

#7 Horyo: a rovnako spokojný? mme sa to ma druhé pozretie páčilo o troška menej, hlavne ten divny zaciatok…

#10 Horyo
28.1.2017 | 17:57:27
Horyo

#9 Tomi Lee Morpheus: určitě to nebyla ta samá eufonie jako před Vánocemi :) ale pořád to byl nářez. Teď jsem se ale mohl více soustředit na dialogy i na děj. Napodruhé jsem byl možná ještě víc unešen z efektů (zničení Jedhy, bitva o Scarif, jak na zemi tak ve vesmíru…) Sice jsem věděl jak to skončí ale zároveň jsem i věděl jaká scéna na mě čeká v závěru filmu :) teď už ale jen čekat na DVD :3 C oje na začátku divného?

28.1.2017 | 20:42:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců