Star Wars (Hvězdné války) Tržby: Rogue One už je pátým nejvýdělečnějším filmem roku 2016

Tržby: Rogue One už je pátým nejvýdělečnějším filmem roku 2016

Tržby: Rogue One už je pátým nejvýdělečnějším filmem roku 2016

Film Rogue One: Star Wars Story dokázal v průběhu jednoho týdne vydělat o více jak 100 milionů amerických dolarů navíc. To ho tak posunulo na pátou příčku nejvýdělečnějších filmů předchozího roku. A jak velké jsou tržby v České republice? Jaký jiný Star Wars film stojí Povstalcům v cestě?


12 0
11.1.2017

Film Rogue One: Star Wars Story k dnešnímu datu vydělal celosvětově 916 milionů dolarů, což je oproti minulému týdnu nárůst o 126 milionů dolarů. Domácí a zahraniční tržby jsou vesměs vyrovnané. Amerika přispěla svými 479 miliony dolary a ve zbytku světa snímek vydělal pěkných 437 milionů dolarů. Pouze necelých 100 milionů chybí, aby Rogue One dosáhl na miliardu dolarů.

Za týden stihl film přeskočit Pomstu Sithů, takže je nyní Rogue One třetím nejvýdělečnějším Star Wars filmem. Před sebou má nedosažitelnou Sílu se probouzí, která celosvětově vydělala přes 2 miliardy amerických dolarů. Skrytá hrozba by nicméně v průběhu dvou týdnů pokořena být měla (Epizoda I celkově vydělala 983 milionů dolarů).


Aktuálně je Rogue One: Star Wars Story pátým nejvýdělečnějším filmem. Oproti minulému týdnu si polepšil o dvě příčky. Dokázal tak přeskočit filmy Batman v Superman: Dawn of Justice a The Secret Life of Pets. Na čtvrté místo by se mohla Jyn Erso s Povstalci vyškrábat už příští týden. Na The Jungle Book snímku zbývá 50 milionů dolarů. V České republice spin-off Star Wars vydělal 1,433 milionů dolarů, což není ani 1 % celkových tržeb. Zde je vidět, jak jsme malý stát, a že na našich tržbách až tolik nezáleží. V zahraničí si film nejlépe vede ve Velké Británii, Německu, Francii a Číně.

Diskuze /8

Quinzel

Že jsme malý stát? O to tu vůbec nejde, na filmu jsem byl dva dny po uvedení do kin a v kině sedělo cca 10 lidí, tady v Čechách zahraniční filmy nefrčí vůbec, pouze nekoukatelné české slátaniny.

#3 Blackhand47XD #4 Izar #6 tom99
11.1.2017 | 16:14:08
Lex Luthor

Souhlasím je škoda že zahraniční filmy u nás moc nefrčí, na české slátaniny do kina ani nechodím. Do kina chodím výhradně na zahraniční filmy, pokud to jde s anglickými titulky, český dabing většinou pokazí atmosféru filmu.

11.1.2017 | 17:07:01
Blackhand47XD

#1 Quinzel: Schválně jsem se podíval na Wikipedii a v Top 20 u nás je 10 zahraničních filmů. Síla se probouzí je na osmém místě. Ale třeba taková blbost jako jsou Mimoni je na místě čtvrtém.

webmaster
11.1.2017 | 17:24:14
Izar

#1 Quinzel: Já byl třetí den po premiéře a kino bylo narvany, asi záleží, kam jde člověk do kina

11.1.2017 | 17:39:13
Lee_CZ_

To je nesmysl, že češi chodí jen na české filmy. Sice nechodím tak často, ale když už tam jsem, tak je plný sál a hned podotýkám, že chodím na filmy z ciziny. Tak asi záleží na místě kde se promítá, taky je otázka jestli to někdo nechce jen schválně shazovat, ale to už je jeho problém :D Za mě Záškodník překonal FA a to mi stačí a ostatní ať si myslí co chtějí, taky jim jejich názor neberu :)

11.1.2017 | 17:54:34
tom99

#1 Quinzel: Tak bohužel v České republice ani v prvním týdnu film Rogue One nebyl na prvním místě. Anděl páně 2 ho předběhl…

#8 Brog
webmaster
11.1.2017 | 18:36:33
Michargo

To jako vážně někdo chodí na ty naše trapný filmy? Hm. Je vidět úpadek společnosti, když už nikdo nepozná dobře odvedený film. Mne někdy iritovalo, jak některé – pro mne naprosté trapárny měli nebeské hodnocení, prostě neuvěřitelné. Stručně řečeno, dnešní české filmy jsou slabým odvarem starých klasik, jo, starý dobrý voják Švejk :) I černobílé filmy měli lepší kvalitu než dnes a to je ani nesleduju. Je prostě vidět úpadek české kinematografie – prostě k pláči. A to dneska platí i pro ty zahraniční, dnes se víc okouní na to jak vypadá ta sexy holčina a podobně, než na hereckou kvalitu. Jediná pro mě útěcha je SW – u toho jsem si jist, že mě nezklame kvalitou provedení a solidním příběhem.

12.1.2017 | 10:05:26
Brog

#6 tom99: To je ale hrůza, že ve VÁNOČNÍM čase VÁNOČNÍ – a ke všemu i kvalitní – pohádka z naší vlasti předběhne celkem drsný zahraniční film, na který nejmenší děti s rodiči (na rozdíl od té pohádky) určitě nepůjdou. Star Wars miluju, ale tahle logika je mimo. Fanoušků fantastiky v ČR není zas tolik. A i když je Star Wars mainstream, tenhle film je dost drsný. A teenageři a vynořující se dospělí na něj nejspíš s rodiči nepůjdou – pokud rodiče nejsou fandové.

12.1.2017 | 14:31:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců