Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 63×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Tvůrci chtěli ve filmu Solo využít Bobu Fetta, studio to ovšem zakázalo

Tvůrci chtěli ve filmu Solo využít Bobu Fetta, studio to ovšem zakázalo

Na návrat Boby Fetta se čekalo již delší dobu. Nikdo z nás asi netušil, že postava bude stále mezi živými po událostech Epizody VI. Nicméně stále tu byla možnost postavu vídat v době, kdy ještě nezemřel. Jednu takovou příležitost měli tvůrci právě u filmu Solo.

11 0
29.12.2021

Jonathan Kasdan a Lawrence Kasdan rozhodně nenapsali špatný scénář k filmu Solo: Star Wars Story, bohužel výsledky z kin nebyly příznivé a film utržil pod půl miliardy amerických dolarů, což je zkrátka na letní blockbuster hrozně málo. I tak ale existovala určitá omezení, kterými se museli oba scenáristi řídit.

Jonathan Kasdan v rozhovoru pro The New York Times přiznal, že v původním scénáři figuroval námezdní lovec Boba Fett. Jakmile se to ale dozvědělo studio Disney, okamžitě Kasdanům postavu zakázalo použít. Důvod byl jednoduchý – Bobovi v té době schválili vlastní film a nechtěli, aby se divák Fettem přejedl.


(Ne, ani v pracovně Drydena Vose jsme se Fetta nedočkali. Foto: Disney)

Jak už všichni víme, nepříznivé výsledky z kin filmu Solo zapříčinily zrušení filmu o Bobu Fettovi i Obi-Wanovi. Oba známí hrdinové následně dostali svůj vlastní seriál, kterých se dočkáme na streamovací stanici Disney+. Těžko říci, jak moc by Boba Fett ovlivnil film Solo. Fett má poměrně slušnou fanouškovskou základnu, to ovšem má i Han Solo a diváky do kin ve velkém nenahnal.

Na druhou stranu spousta fanoušků nevěřila mladému Aldenu Ehrenreichovi, zatímco Boba Fett by byl schovaný pod maskou a prakticky by bylo jedno, kdo by ho hrál. Možná by Fett dokázal vykouzlit pár desítek dolarů navíc, nemyslíme si, že by tohle byl ale ten bod zlomu, který by nalákal více lidí do kin. Rozhodně je ale škoda, že se Fett ve filmu neobjevil.

Mrzí vás, že Boba Fett ve filmu nebyl?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /3

Harper66

Zase jsme se dočkali Maula, jenom škoda, že ten nedostal víc prostoru.

29.12.2021 | 19:44:25
Kalmi

Ked mal premieru film „SOLO“ tak v tu dobu isiel v kinach aj „Avengers infinity war“ a „deadpool 2“ myslim ze to bol asi hlavny dôvod preco mal „SOLO“ tak male zarobky. Mali pockat do decembra jak s ostatnymi star wars filmami. Dokonca aj EP9 na to jaky to bol prepadak tak to malo este celkom dobre zarobky v kinach

30.12.2021 | 19:55:29
Railbot

Maul tam byl očividně jako můstek k plynulému navázání buď na jeho seriál nebo rovnou Solo 2. Takové SW z podsvětí bych si nechal líbit. Žádná Síla, jen pašeráci, lovci odměn, syndikáty, kartely. To by bylo … oh, well.

1.1.2022 | 22:34:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Máme tu první informace o chystané hře Star Wars: Eclipse

Máme tu první informace o chystané hře Star Wars: Eclipse

Hra Jedi Fallen Order se rozhodně povedla. Dvojka je sice ve výrobě, ale zdá se, že Star Wars: Eclipse přeci jenom pokračování Cala Kestise předhoní. Teď víme alespoň prvních pár detailů o připravované hře z období Vrcholné republiky. Co tedy můžeme čekat a na co se těšit?

Zajímavosti

Star Wars: Acolyte zřejmě našel svou hlavní ženskou představitelku, má to ale jeden háček

Star Wars: Acolyte zřejmě našel svou hlavní ženskou představitelku, má to ale jeden háček

Zatímco se většina připravovaných seriálů soustředí na období po Epizodě VI, máme tu i jednu vlaštovku, která půjde konečně před Epizodu I. Seriál spadající do období Vrcholné republiky nám má představit postavu znalou v temné straně Síly. A kdo by si mohl střihnout hlavní roli?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama