Star Wars (Hvězdné války) Tvůrci Game of Thrones chystají trilogii Star Wars filmů, dočkáme se jich dříve, než se původně čekalo?

Tvůrci Game of Thrones chystají trilogii Star Wars filmů, dočkáme se jich dříve, než se původně čekalo?

Tvůrci Game of Thrones chystají trilogii Star Wars filmů, dočkáme se jich dříve, než se původně čekalo?

Nové filmy z předaleké galaxie se rozhodně chystají, jen si studio nyní dává velký pozor, aby v kinech nepřistál další propadák. Proto ani nejsou ohlášené další filmy, nicméně teď víme minimálně o třech, které jsou v přípravě a na které v příštích letech budeme moci do kina vyrazit.

9 6
14.2.2019

Slavné duo tvůrců seriálu Game of Thrones David Benioff a D.B. Weiss mělo představit zcela novou sérii filmů z předaleké galaxie, která nebude mít nic (moc) společného s rodinou Skywalkerů. Doposud jsme nevěděli, zda se můžeme těšit třeba na pět šest filmů, nyní to ale víme. Má to být trilogie, Benioff a Weiss tedy chystají tři filmy. Podílí se na námětu a scénáři, není ovšem vyloučena ani režie.

Pánové si to zkusili s již zmíněným seriálem Game of Thrones, který letos končí svou osmou řadou. Poté se mělo toto tvůrčí duo vydat pracovat na seriálu Confederate, nicméně tyto závazky, které minulý rok přislíbili, oběma pánům u Lucasfilmu zakazují. Hned po Hře o trůny tedy musí začít pracovat na nových Star Wars. A vlastně to i dává perfektní smysl.


(Co mají společného Noční král a Darth Maul? Foto: HBO/Disney)

Po krachu Hana Sola v kinech studio zrušilo (či odsunulo) přípravu různých spin-offů. A my stále nevíme, jakých filmů se po Epizodě IX dočkáme. Dávalo by tedy smysl, kdyby Disney chtělo dostat do výroby právě filmy Weisse a Benioffa. Nesmíme zapomínat ještě na trilogii Riana Johnsona, která se chystá, ale již delší dobu jsme o ní neslyšeli.

Na skok se také zastavíme u Epizody IX, ke které všichni netrpělivě vyhlíží trailer a nové informace vůbec. Doposud nebyl odhalen ani název a Dominic Monaghan, který ve filmu bude hrát povstalce na straně Odboje, se vyjádřil, že podtitul filmu zatím ví pouze J. J. Abrams. Zřejmě se jednalo o vtip, ale jelikož kolem Star Wars panují velká bezpečnostní opatření, my bychom se tomu ani nedivili.

Jakým filmům byste dali přednost vy? Spin-offům postav, tvůrcům Game of Thrones či trilogii Riana Johnsona?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /22

StrejdaMorty

Easy recept, natočit NORMÁLNÍ NEAUTISTICKÝ příběh The Old Republic – Done

14.2.2019 | 17:55:27
Edvin

Darth Bane… Prosím, ať je to trilogie o Darth Baneovi.

14.2.2019 | 18:01:47
dvl

Ti dvaja páni vedia postaviť príbeh, natočili jedny z najlepších šermiarskych súbojov poslednej doby. Ak k tomu priberú svoj štáb s GoT a Disney im do toho nebude príliš kafrať (nebude to produkovať Kathleen Kennedy) mohlo by to výjsť. Bojím sa však, že KK bude robiť všetko pre to, aby točiť nemohli, pretože ak by mali úspech (čo vhľadom na hore uvedené by asi mali), znemožnilo by to všetky jej feministicko-slniečkárske sračky, ktoré doteraz vygrcala či vypudila z iného telného otvoru.

14.2.2019 | 18:08:23
George Wayne

Snad něco o Staré republice… Hlavně ne žádné pokračování té současné triologie…

14.2.2019 | 18:36:10
Lex Luthor

Od tvůrců Game of Thrones rozhodně a kdy si ti idioti od vedení Star Wars uvědomí, že chceme vidět na plátně starou republiku

14.2.2019 | 20:45:44
vivatis

No doufal jsem, že trilogie Johnsona se dostane do kin po epizodě IX, páč ten už na tom pracuje a pánové z Her o Trůny asi ještě ani pořádně nezačaly, ale klidně by to mohlo jít na přeskáčku 2020-Johnson / 2021– Benioff a Weiss / 2022– Johnson atd…

#7 Fossilus
14.2.2019 | 20:51:57
Fossilus

#6 vivatis: Pokud si myslíš že Johnson bude mít svoji trilogii tak jsi velice naivní . . .

#15 vivatis
14.2.2019 | 20:57:51
Wolfinator1

Já si myslím , že Johnson nebude mít už žádný SW film ( po tom jak epizoda 8 propadla u velkého procenta fandů , tak by na další film lidi nešli jen by viděli jeho jméno ) a vlastně je celkem jedno kdo bude další tvůrce dokud to má Disney a Kennedy ( kteří nemají odvahu či je ani nenapadne aby udělali něco inovativního , ale hlavní je aby děti kupovali nový sladký plišáčky potvůrek) . Prostě nepochopím jak z jednoho z nejlepších filmových vesmírů s milionem možností udělají nezajímavou nudu s do očí bijícími kravinami. BUĎ ať udělají nějaké období old republic kdy bylo ještě plno Jedi a Sith a nebo něco válečného ( nemusí to být zrovna Vojín Ryan , ale ty bitevní části prostých vojáků v Solovi na frontě nebo v Rogue One byli super )

#9 Lex Luthor
14.2.2019 | 21:39:01
Lex Luthor

#8 Wolfinator1: ještě nezapomeň na postavičky Stormtrooperů s různými barvami. V každé epizodě Star Wars se vyskytne nový druh Stormtroopera a důvod kvůli prodávání.

#10 Railbot
14.2.2019 | 22:13:06
Railbot

#9 Lex Luthor: tak ale to je princip všech popkulturních filmů. Od Marvelu po SW. Každý film všichni upravený kostým nebo rovnou nový. Filmy v kinech vydělají drobné, v merchu se točí obrovský prachy.

14.2.2019 | 23:27:53
zorgSVk

Bodaj by to malo ducha z obdobia starej republiky a pred, tá nová éra ma nikdy bavila vždy menej hoci SW zbožňujem.

15.2.2019 | 9:58:19
Glironia

Nesmíme zapomínat ještě na trilogii Riana Johnsona, která se chystá, ale již delší dobu jsme o ní neslyšeli.

Neslyšeli, nikoho tato trilogie totiž nezajímá…

15.2.2019 | 10:00:01
Phoenix CZ

Panebože, panebože!! V tom Disney je snad úplně retardovaní! Prý, aby se neopakoval „propadák Sola“. To jsou vážně tak stupidně hloupí, že si myslí, že problém je v následku, ale ne v příčině? Proč asi byl ten Solo propadák? No proč? Každý to ví, jen vedení Disney si myslí, že za vše může Solo. Ale Solo je ten ‚následek‘. Právě kvůli ‚příčině‘, The Last Jedi, málo vydělal. Ten spin-off za nic nemůže a kdyby byl uveden před VIII, tak jim vydělá minimálně dvojnásobek.

To je jako kdybych si v autosalonu koupil auto, které by se mi na prvním hrbolku rozlomilo vejpůl, ale vinu bych házel na prodejce v autosalonu, místo na firmu, jejíž závod nechal vyrobit vadný a nebezpečný kus. To je logika Disney.

Takže ve výsledku, žádné skvělé spin-offy nebudou. Jen další idiotské filmy, další ignorování přání fanoušků a co víc, Ruin natočí další rakovinu. A nejen jednu, ale tři! Disney se začíná pohybovat na tenkém ledě. V budoucnu narazí … a to velmi tvrdě.

15.2.2019 | 18:31:11
Phoenix CZ

Jinak jsem rád, že se žezla ujmou tvůrci GoT. Ti na to mají. :) A odkud berete, že jim do toho nebude KK a Disney kecat? Jen, že jsem o tom ještě neslyšel, ale líbí se mi to.

Rozhodně by měli natočit Starou Republiku. Sice jsem větší fanda Yuuzhan Vongské invaze, ale to už by tam kvůli nové trilogii jaksi nepasovalo. Jedině, že by se děj odehrával pár desetiletí/sta­letí/tisícile­tí v budoucnosti. Ať už natočí tvůrci GoT cokoliv, chci konečně S T A R W A R S, tedy války ve vesmíru. Ne žádný věnování nudným postavám, mytologii … chci válečné sci-fi. Vesmírné bitvy, pozemní bitvy, souboje Jediů a Sithů. Něco jako Zachraňte vojína Ryana. V Rogue One a menší část v Solovi nám to ukázala a mě se to líbí. Třešničkou v RO byla mučednická smrt hlavních postav a ne žádný stupidní happyend, kde všichni přežijí.

A třeba by mohli něco natočit i +18. Přidat tam nějakou nahotu, vraždění, intriky … přeci jen toto udělalo z Games of thrones nejlepší seriál v historii a ve Star Wars by to bylo libový. :)

#17 Denyslayer
15.2.2019 | 18:48:10
vivatis

#7 Fossilus: zrovna jsem o tom četl článek, Disney stále počítá s jeho trilogíí… Menší úryvek z článku: We decided to look into it ourselves, and what we’ve been told suggests that Johnson’s projects are still very much in development.

#19 Fossilus
15.2.2019 | 19:16:40
vivatis

Btw článek najdete na stránce starwarsnewsnet.com

15.2.2019 | 19:17:18
Denyslayer

#14 Phoenix CZ: Star Wars ale nikdy nebylo sci-fi… Vědeckého na tom není zkola nic. Je to čisté fantasy.

#18 Phoenix CZ #19 Fossilus #20 Londo
15.2.2019 | 19:20:11
Phoenix CZ

#17 Denyslayer: V tom případě, žádné sci-fi neexistuje, protože v každém díle tohoto žánru lze najít něco, co není věděcké. ;) Ve Star Wars je existuje záhadná Síla, kterou zlomek bytostí dokáže zajímavé věci … to je jeden prvek fantasy. Ale jinak Star Wars je více sci-fi. Vesmír, vesmírné lodě, mimozemšťané, vyspělá technologie, cestování rychleji než světlo … je snad podle tebe toto fantasy? Právě kvůli těmto rozdílům se kdysi od fantasy odštěpil nový žánr sci-fi. :)

#21 Denyslayer
15.2.2019 | 19:44:22
Fossilus

#17 Denyslayer: Pokud se mlátí mečem a kouzlí je to fantasy. Pokud je tam spousta hi-tech vybavení, vesmírných lodí atd. bude to vždy sci-fi. Nezapomínej že science fiction je vědeckofantastický, nepleť prosím jablka s hruškama . . .

#15 vivatis: Taky sem to četl a nevěřím tomu ani slovo . . . Johnson není dobrý režisér a nemá potenciál. Ve své podstatě nikdy nenatočil nic dobrého, zatímco David Benioff a D.B. Weiss mají za sebou GoT, tam není o čem přemýšlet Disney jistě ví o co jde a Johnson prostě jen odejde v tichosti . . .

#21 Denyslayer
16.2.2019 | 0:59:54
Londo

#17 Denyslayer: Od „objevení“ midichlorianů jsou Star Wars víc sci-fi než science fantasy (což je regulérní podžánr SF).

#21 Denyslayer
16.2.2019 | 7:18:45
Denyslayer

#18 Phoenix CZ: #19 Fossilus: #20 Londo: Pokud se dané dílo odehrává v „jiné dimenzi/ jiném světě“ jedná se o fantasy. O to víc když tam není žádná zmíňka o Zemi :). To je základ, ale těch fantasy prvků je tam více – třeba Síla, to že je tam větší důraz na vztahy a emoce, kdežto o technologii tam prakticky nemluví, nevšímají si jí, což je přesný opak sci-fi díla, kdy je technologie průzkum středobod děje a vše ostatní je jen výplň. Sci-fi = Science Fiction = Vědecká fikce. Věc založená na reálnosti, vycházející ze současných vědeckých objevů a teorií. Že žádné sci-fi neexistuje? Tak třeba ty nejznámější s-f seriály: Star Gate, Star Trek, Battlestar Galactica a mnoho dalších. Fantasy není ,na rozdíl od Sci-fi, omezeno časem ani prostorem. Civilizace objevující se ve fantasy může být zaostalejší i pokročilejší, může se nacházet pod zemí, pod vodou i ve vesmíru. Je podle tebe snad Malý princ Sci-fi? Příběh se přeci odehrává ve vesmíru, ne? :) Vesmír, laserové pif-pif zbraně a lodě u kterých ani není větší zmíňka o tom jak fungují, či kdo, kdy a jak tuto technologii získal je podle tebe znak sci-fi? Opravdu? …Btw. v GoT létají draci taky rychleji než světlo (7 série), ale to z toho hned nedělá sci-fi. :)

16.2.2019 | 23:24:45
Denyslayer

*technologie a průzkum

16.2.2019 | 23:27:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Solo: Star Wars Story

Režie: Ron Howard
Scénář: Joe Kasdan, Lawrence Kasdan
Hudba: John Powell
Hrají: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Paul Bettany, Thandie Newton, Jon Favreau, Warwick Davis, Clint Howard, Lily Newmark, Anthony Daniels, Sam Witwer a další.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
OHODNOŤTE FILM

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Před premiérou filmu Solo: Star Wars Story zřejmě nikdo nečekal, že se film stane obrovským propadákem. Bohužel realita je taková a nevypadá to, že by se v dalších týdnech mělo něco měnit. Přinášíme vám šest nejpravděpodob­nějších důvodů, proč film v kinech neuspěl.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců