Star Wars (Hvězdné války) V Epizodě VIII se nedozvíme původ Snokea ani Rey

V Epizodě VIII se nedozvíme původ Snokea ani Rey

V Epizodě VIII se nedozvíme původ Snokea ani Rey

Pakliže po filmu Síla se probouzí vznikaly různé teorie, obvykle se týkaly rodičů Rey a původu vrchního velitele Snokea. Tyto spekulace mohou vznikat klidně dál, protože nyní režisér filmu Epizody VIII Rian Johnson potvrdil, že v jeho snímku se těchto odpovědí nedočkáme.


6 18
15.6.2017

Ať už má Epizoda VII jakékoliv ohlasy, jedno se jí upřít nedá. Dokázala vyvolat veliký rozruch u nových postav. Je v podstatě jedno, jestli se budeme bavit o Rey, Finnovi či vrchním veliteli Snokeovi. Všechny postavy mají společné to, že o nich prakticky nic nevíme. Jejich minulost je zahalena stínem a Epizoda VII nám nedala moc nápověd, abychom se odpovědi dopídili sami.

A bohužel to nebude lepší ani v Epizodě VIII. O Finnovi díkybohu zatím nepadla řeč, a tak stále existuje šance, že něco zjistíme alespoň o něm, ale nyní s jistotou můžeme říci, že o původu Rey a Snokea se v dalším díle nic nedozvíme. O rodičích Rey údajně nepadne ani zmínka, tím pádem můžeme (už s větší jistotou) vyloučit, že Luke Skywalker je jejím otcem. Snad se tedy o Reyině původu dozvíme víc v Epizodě IX. Ani to ale není jisté. Možná si její minulost tvůrci schovávají do spin-offů (Obi-Wan Kenobi se hlásí o slovo).


Se Snokem je to trošku složitější. Sice existují teorie, že je známou postavou z jiných filmů (Mace Windu) či seriálů (Ezra Bridger), ale nejpravděpodobněji půjde o zcela novou osobnost. Spekuluje se, že Snoke pochází z jiné galaxie, ale jeho původ bude pouze naznačen a bohužel ne nikdy objasněn. Když už jsme u Snokea, tak musíme zmínit, že ho uvidíme po boku svých červených gardistů.

(I v Epizodě VIII bude Rey jednou velkou neznámou. Foto: Disney)

Ti mají být podobní těm, které jsme viděli po boku kancléře Sheeva Palpatina. Proslýchá se, že gardisté by nemuseli jen tak nečinně stát jako v původních filmech, ale mohli bychom je vidět i v akci. To jsme prozatím viděli pouze v nekanonické hře The Force Unleashed, kde s nimi bojoval Galen Marek. Tam měli někteří gardisté dokonce i světelné meče.

Znovu nás tak čeká pomrknutí po starších dílech, což evokuje náznak kopírování staré trilogie. Navíc některé fanoušky stále nepustilo srovnávání filmu The Last JediEmpire Strikes Back. Tyto výstřely do tmy Riana Johnsona už rozčilují, a tak vzkázal fanouškům, že rozhodně nezasvětil poslední tři roky svého života vytvářením příběhu, který bude čistě kopírovat Epizodu V. Doufejme tedy v nejlepší výsledek. Snad výskyt větších AT-ATů a podobných elementů z pátého dílu Star Wars byla jen náhoda.

Na závěr se ještě přesuneme k sólovému filmu o Hanu Solovi. Donald Glover, nový mladý Lando Calrissian, se nechal slyšet, že tento film pro něj bude průlomový. Natáčení ho baví, stejně tak hraní Landa. Lando je podle něj komplikovaná postava, u které divák nikdy neví, zda jí má věřit. I když všichni ví, že je Han Solo darebák, u něj si mohou být alespoň něčím jistí, Calrsissian podle Glovera vždy dokáže překvapit. A tak by to mělo fungovat i v novém filmu.

Co říkáte na to, že se znovu nic nedozvíme o původu Rey a Snokea? Máte obavy, že Epizoda VIII bude kopírovat Epizodu V?

Diskuze /24

nowas

radši si čtu teorie.. protože ty jsou většinou lepší než to co se ve filmech či seriálech.. ať už SW nebo cokoliv jiného.. na Abramsovo kopírování Ep. IV bylo celkem hejtěné takže se podle mě poučí a nebude to.. každopádně.. já to nehejtil.. je mi to jedno.. i tak tam bylo hodně nových prvků :-D

15.6.2017 | 17:27:18
Frolda94

a já se těšil na rozhovor Snokea a Rey:

„Rey, I am your father.“ :(

#3 Golradir
15.6.2017 | 17:35:48
Golradir

#2 Frolda94: Já bych byl raději, kdyby to tentokrát udělali obráceně → Rey: „(Someone), I am your daughter.“ Someone: „Nooooo! That's not True! That's impossible!“ :D :D :D

15.6.2017 | 18:58:55
Golradir

„všichni ví, že je Han Solo darebák“ Takže je šance, že se film bude u nás jmenovat: „Darebák Dvě: Han Solo A Star Wars Story“ :D :D :D

15.6.2017 | 19:04:28
dovahkiin

Proč by měl být „vysvětlen“ původ Finna? Podle mě je to prostě jedno ze stovky dětí, kterým byly vymyty mozky a Finn není nic víc odchylka, u níž se proces utváření naprosté loajality k prvnímu řádu nepovedl.

15.6.2017 | 20:54:44
Wolfinator1

Na druhou stranu i v jiných dílech nějaký původ postav skoro vůbec nebyl vysvětlován, kromě Luka a Leii o kterých to bylo :D . Ale jinak , hele tady je Jedi ten a ten ( Taky nějak neřešili kdo je otec Obiwana třeba nebo Hana :D ) , tady je Padouch ten a ten ( Bác tady je červenej čert s obojstraným mečem a je prostě zlej ) :D ( max řeknou že Dooku byl dřív Jedi, nebo kancléř naznačí příběhem o Sithech něco )

15.6.2017 | 21:51:22
Warf

Rey je mi ukradená. Zajímá mě hlavně Snoke, nechápu proč to tam nevysvětlí. Cvičí Kyla, ovládá sílu, tak ho tam jen tak šupnou a nic k tomu, ach jo. Pokud to bude kopírka Imperia, tak lituju, že se vůbec nové SW natáčely…

#8 A_V
16.6.2017 | 0:31:04
A_V

#7 Warf: Oni v původní trilogii nějak vysvětlovali Palpatina nebo Obi-wana?

#19 Warf
16.6.2017 | 0:38:54
Holldir

Jako teď po prvý čtuzmínku o teorii, že by snoke byl mistr windu…eh to je opravdu zajímavá teorie a ten kdo ji vymyslel tomu asi musí kvalitně šplouchat na maják. Neustále se opakuje jakej spin off by byl fajn (han Solo atdt atd), ale snad nikdo další kromě mě nezmínil jak kvalitní by mohl být spin off o mistru Yodovi. Mě přijde záhadnější než jakákoli postava v celým SW. A navíc mě nyní naopadla možnost, že by Snoke mohl mít zkušenosti s rasou mistra Yody. To by bylo taky dosti zajímavé a z určitého pohledu i logické. O rase mistra Yody nikdo nikdy neslyšel, nikdo je neviděl lze dle tohou soudit, že nepochází z těchto končin galaxie stejně jako Snoke

#24 kuku1223
16.6.2017 | 6:00:47
vivatis

Daisy: Když jsem viděla film přišlo mi z něj zřetelné, kdo jsou moji rodiče, když jsem pak přišla na večírek došlo mi, že ostatní to tak nevidí. Abrams: Rodiče Rey nejsou v sedmé epizodě.

Myslím si, že odpovědí nakonec bude něco naprosto šíleného a přitom tak jednoduchého.

16.6.2017 | 9:34:00
téčko171

Tak já teda taky přidám svou troškou do mlýna – spin off o Qui-gonovi v duchu detektivek z 80. a 90. let – drsnej Jedi, kterej toho při potírání chátry v Galaxii hodně zažil a tak ví, že někdy je holt potřeba trošku ohnout pravidla a je proto často v konfliktu se svými nadřízenými mistry:

  • „Mistře Qui-gone, zase jste tomu dealerovi Smrtiček nepřečetl jeho práva! Ještě jednou a budete suspendován!!“
  • „Já mu přečetl jeho práva!“
  • „Přiložil jste mu světelný meč ke krku a řekl: ‚Musíš si položit otázku. Provází mě Síla? No provází, grázle?‘“
  • „A právo volby je taky jediný právo, který takový pasák Nerfů má!“
  • „Tak a mám toho dost, odevzdejte světelný meč a jedijský odznak!“
  • „Vy zkostnatělý kancelářský krysy mi můžete políbit můj naleštěnej Nubian, já jedu na Tatooine zničit nejprohnilejší doupě lumpáren a špíny!“ *nasraně odchází a pomocí Síly za sebou práskne vesmírnými dveřmi
  • „Qui-goneeeee!!!“
#12 dovahkiin #17 Historic
webmaster
16.6.2017 | 9:57:51
dovahkiin

#11 téčko171: Měl si tam přidat ještě klasickou větu: „Možná nehraju vždy podle pravidel, ale mám sakra výsledky!“

16.6.2017 | 10:35:19
Wolfinator1

A co třeba Ventres či Quinlan Voss jak někoho killí v pralese něco ve stylu predátora :D

#14 Railbot
16.6.2017 | 15:26:34
Railbot

#13 Wolfinator1: tak lidi s tvými nápady se naštěstí na post scénáristy nikdy nedostanou :D

16.6.2017 | 16:06:12
HellTsuku

Vypadá to že ani oni nevědí co Rey je zač :D

16.6.2017 | 16:21:35
reketrebn

No tak to je dobrej joke teda vzhledem k tomu, že ještě tak minulý měsíc tvrdili, že v téhle episodě odpoví na tyhle otázka a hlavně o těch rodičích… nakonec beztak bude všecko úplně jinak

16.6.2017 | 17:09:39
webmaster
16.6.2017 | 18:15:27
Horyo

Jupí :) takže zase film o ničem!

16.6.2017 | 19:15:54
Warf

#8 A_V: To já beru. Prostě Sithové i Jediové tu byli. Ale v Epizodě VI zemřel jak Vader, tak Palpatine, tak by bylo fajn objasnit, kde se tenhle Snoke zjevil a jen tak si trénuje další lidi. Nechápu proč z něho neudělají Plagaeuse bylo by to zajímavé než že se jen tak objeví super silák na sílu..

#21 Batu_Khan
16.6.2017 | 21:28:20
Angi

To neni moc chytre prohlaseni. Pac mam akorat tak chut tenhle dil preskocit a jit do kina az na epizodu IX.

#22 Horyo
16.6.2017 | 22:29:32
Batu_Khan

#19 Warf:v starých star warsoch to bolo napríklad tak že sa jedi zopsul a stal sa z neho zlí jedi(temní jedi) a ak sa zaujímal o sithov a začal zháňať artefakty a holokroni tak sa mohol dostať k holokronu nejakého sitského pána a tak sa naučiť čo a ako(z holokro­nu)(tak začal darth Krayt), Vongovia darth Krayta zajali a troška pomučili(troška pridala ruku k dielu aj temná jedajka Vergere) a kvôli tomu sa z neho stal temní jedi a na Koribane našiel chrám a holokron sitskej pani XoXaan

16.6.2017 | 23:29:25
Horyo

#20 Angi: Máš recht

16.6.2017 | 23:40:22
JaraJ

Obchodní federace Disney se nechová logicky… ;)

17.6.2017 | 1:26:14
kuku1223

Nerad kazim sny ale v rade byla ještě jedna osoba stejneho druhů jako yoda https://www.google.cz/imgres?… #9 Holldir:

17.6.2017 | 14:15:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců