Star Wars (Hvězdné války) V Obi-Wanovi se zřejmě vydáme zpět na farmu Larsů a o čem má seriál údajně být?

V Obi-Wanovi se zřejmě vydáme zpět na farmu Larsů a o čem má seriál údajně být?

V Obi-Wanovi se zřejmě vydáme zpět na farmu Larsů a o čem má seriál údajně být?

Seriál o Obi-Wanovi se konečně trošku rozpohyboval. Aktuálně se již natáčí, ale samozřejmě v mezičase se staví nové a nové kulisy. A jedna z nich je velice podobná té, kterou moc dobře známe z filmů. A o čem se spekuluje, že by měl seriál pojednávat?

16 0
25.4.2021

Natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi probíhá od začátku tohoto měsíce. Asi nikoho nepřekvapí, že se opět vydáme na písčitou planetu Tatooine, kde aktuálně Obi-Wan přebývá, dává pozor na mladého Skywalkera a dožívá své dny jako Ben Kenobi. Novinářům se podařilo vyfotografovat aktuálně rozestavěné kulisy. Na snímky se můžete podívat níže v galerii. Oč se jedná? Zřejmě jde o farmu Larsů.

Znovu nejde o žádné překvapení. Teta Beru a strýček Owen již byli pro seriál potvrzeni a kde jinde by měli pobývat než na své proslulé farmě. Oba herci (Joel Edgerton a Bonnie Piesse) se tak vrátí do svých rolí poprvé od roku 2005, kdy se naposledy objevili v Epizodě III. Seriál se má odehrávat deset let po Pomstě Sithů a údajně se dočkáme odvety mezi Kenobim a Vaderem. Prý půjde o skvělé zúčtování po posledním souboji na Mustafaru.


Nyní se přehoupneme z oficiálních informací do říše spekulací, takže následující věty berte s velkou rezervou. Posbírali jsme je pro vás z různých spekulačních webů, takže v mnohých případech jde pouze o domněnky, dohady a také zbožná přání fanoušků. Obi-Wan má být i po letech psychicky zdevastovaný, protože se nedokáže vyrovnat s tím, že ztratil svého bývalého učedníka Anakina Skywalkera. Zatím není jasné, zda Obi-Wan vůbec ví, že Anakin je stále naživu. Jelikož je odříznutý od galaxie na odlehlé pouštní planetě, dost možná ani neví o tom, že nějaký Vader stále je. Kenobi si tak může myslet, že Anakin zemřel na svá zranění z Mustafaru, kde ho Obi-Wan sprostě zanechal jeho osudu.

(Kdo je pro odvetu? Foto: Disney)

Jakmile se Obi-Wan dozví, že jeho bývalý učedník je stále naživu, podnikne patřičné kroky. I to, že Obi-Wan zná mladého Luka a ví, že mladý Skywalker nikdy nepozná svého pravého otce, ho bude užírat. Okolnosti nás tak dovedou do chvíle, kdy se Obi-Wan vydá na křížovou výpravu a pokusí se sám Vadera převést zpět na světlou stranu Síly. Ať už jejich souboj skončí jakkoliv, výsledek by měl být takový, aby nijak nepopřel vyřčená slova z původní trilogie.

Co to tedy znamená? Obi-Wan má ve výsledku nad Anakinem naprosto zlomit hůl. Vader tak musí v seriálu provést naprosto ohavné činy, kdy i jeho bývalý mistr ztratí veškerou naději ve svého bývalého učedníka. I z tohoto důvodu Obi-Wan Anakina v Epizodě IV oslovuje Vadere či Darthe, čímž jasně dává najevo, že jeho dávný padawan a přítel je už nenávratně pryč.

Co to ovšem znamená pro samotného Vadera? Ten v záchvatu hněvu musí nějak dojít k přesvědčení, že svého bývalého mistra v seriálu zabije. Během Epizody IV se totiž diví, že Kenobi je stále naživu. Z toho všeho vyplývá, že nás čeká opravdu velký souboj, který ale bude zmatený a nejasný a nebudeme přesně vědět, kdo vyhrál a jak (dokážeme si představit souboj v mlze apod.). Také se spekuluje, že se nakonec objeví i Liam Neeson v roli Qui-Gona Jinna, ale tvůrci si to pro nás chtějí schovat jako překvapení až do samého začátku seriálu. I z tohoto důvodu nebyl Neeson na seznamu s ostatními herci, kteří jsou pro seriál stoprocentně potvrzení.

A o čem bude seriál s Kenobim podle vás?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /9

DarthRevan

Je velká škoda, že po zahození původního EU už nemůžou zopakovat ten fight s A'Sharadem…

webmaster
25.4.2021 | 17:21:29
caliel

Podle me by se meli spis meli vydat cestou vypraveni jak se Ben učí žít život Ne-Jediho a snazi se zapadnout na Tatooine kde zaroven hlida Luka.Přidal bych spíš nejakou potycku s paseraky apod nez aby se vydal lovit nekam Anakina a lanaril ho na svetlou stranu.Pokud chteji nejak normalne doplnit dobu pred E4…Pokud se nepletu tak hlavne kdyz Ben dává Lukovi meč po otci tak rika ze svuj nepouzil od doby co se Luke narodil ( v knize bylo myslim ze ho naposledy pouzil proti pisecnym kdyz priletel s malym Lukem a předával ho Beru a Owenovi ) takže moc nechapu v cem by s Vaderem bojoval v serialu :D

#3 téčko171
26.4.2021 | 8:45:51
téčko171

#2 caliel: No, s přihlédnutím ke stylu Obi-Wanova výkladu různých událostí to klidně může být překrouceno tak, že se Lukovi v seriálu stane nějaká nehoda, kterou jako zázrakem přežije čili se podruhé narodil. So what I told you about me not having used the lightsaber since you were born was true. From a certain point of view… *wink wink :D

Jinak jsem teda fakt zvědavej, jak to udělaj, aby si v porovnání s epizodou IV nic neodporovalo. Zatím se jim to celkem dařilo, tak aby se zrovna z tohoto nestala nějaká konina.

webmaster
26.4.2021 | 9:03:30
mirako

No jsem zvědavý jak to dopadne a neskutečně se na tento seriál těším.

26.4.2021 | 12:00:36
Atroxa

Diky za informace. Ale co ti tvurci blbnou? Souboj v tomto serialu se bude odporovat snad hlavne kvuli tomu co vader rika kenobimu tesne pred soubojem ve IV. Neco ve smyslu „kdyz jsem vas opustil, byl jsem ucednik, nyni jsem mistr“. A mistrem se vader stal automaticky po orderu 66, ne?

#6 caliel
26.4.2021 | 12:35:31
caliel

#5 Atroxa: Tak pokud budeme brat „kdyz jsem vas opustil, byl jsem ucednik, nyni jsem mistr“ Tak to je spis trochu chyba našeho dabingu nebo celkove prekladu.Ve Filmovych adaptacich nikde nebylo že by se Vader stal mistrem ( stale byl „ucednikem“ Paplatina ) aspon z meho pohledu kdyz beru jen filmy…Pokud bych to bral podle canonu tak tam bylo zase pravidlou Dvou – ucednik/mistr a v moment kdy Vader zabil Palpatina tak se vlastne mistrem na chvilku stal :D ->Pokud nebudeme brat tu stupiditu z Ep.IX…

#7 Atroxa
26.4.2021 | 16:50:07
Atroxa

#6 caliel: Bohužel je to správný překlad do dabingu. Lucas asi jen nepředpokládal jakou váhu bude mít později „grand of master“. Jj s tím orderem 66 sem napsal blbost, jen je to takový pud už nebrat Vadera jako učednický ucho. A pravidlo Dvou mi vždy přišlo takové ošemetné. Dle starýho canonu měl Vader za učednici Mary Jade (jestli to říkám správně) nebo v klonových válkách trio Ventress-Dooku-Sidious. … No nicméně ta Vaderova věta ze IV. kontextuálně předznamenává, že se opravdu viděli poprvé po III., jsem zvědavej jak to v plánovaném seriálu ztvární/vysvětlí.

#8 Marty.m293
26.4.2021 | 19:53:56
Marty.m293

#7 Atroxa: Maru Jade trénoval Sidious a ona nebyla ani zdaleka sith. Co se týče čistě Síly, byl by její trénink nejspíš ještě míň, než třeba inkvizitorů. No a Ventress byla celkem silná, ale pořád nikde blízko úrovně sitha. V moment, kdy zesílila příliš, rozkázal ji Sidious zabít takže…tyhle dvě byly zřejmě stejně omluvitelné jako třeba právě ti inkvizitoři.

Vaderova věta to sice naznačuje, ale nemusí to tak nutně být. Souboj se očividně odehraje velice brzy po konci epizody III, takže Vader by se v té době – alespoň v porovnání s epizodou IV – sám stále mohl za takové sithské učednické ucho považovat. Zvlášť, když si po té neblahé lekci na Mustafaru musel zvykat na kompletně nové tělo i bojový styl. Navíc to pronesl spíš jako epickou – mírně symbolickou – hlášku, než jako záznam do oficiální imperiální kroniky (třeba), takže trocha nadsázky se mu asi dá odpustit. Ostatně, učil se od nejlepšího.

#9 Atroxa
26.4.2021 | 22:25:30
Atroxa

#8 Marty.m293: Ok, díky za osvětlení;). A jak říkáš, snad ten souboj zarámují krátce po III:, protože 10let by bylo příliš.

27.4.2021 | 17:27:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců