Star Wars (Hvězdné války) Ve vystřižených scénách uvidíme, jak Maz Kanata používá Sílu

Ve vystřižených scénách uvidíme, jak Maz Kanata používá Sílu

Ve vystřižených scénách uvidíme, jak Maz Kanata používá Sílu

I když vydání Blu-ray a DVD filmu Síla se probouzí je poměrně v nedohlednu, už nyní prosakují informace, co všechno uvidíme ve vystřižených scénách. Víc prostoru v nich dostane Maz Kanata.


19 0
24.1.2016

Maz Kanata (hraje jí Lupita Nyong'o) je poměrně zajímavou postavou, která nám byla představena v Epizodě VII. Sama už žije víc jak 1000 let, což je více i než náš oblíbený mistr Yoda. Maz Kanata tak zažila rozkvět Staré republiky, její pád, vzestup Sithů a následné budování Nové republiky a návrat Jediů. Maz Kanata je zkrátka postavou, se kterou by si chtěl sednout na drink snad každý fanoušek Star Wars, aby se o svém oblíbeném světě dozvěděl co nejvíce.

Maz Kanata je první postavou ve Star Wars filmech, která ovládá Sílu, ale přitom nepatří mezi Jedie ani Sithy. V baru na Tokodaně tato stará bytost Rey řekla: Nejsem Jedi. Ale znám Sílu, což se nám také potvrdí ve vystřižených scénách k Epizodě VII. Když na Tokodanu dorazí První řad, stormtroopeři pochopitelně narazí na Maz Kanatu. Ve vystřižených scénách uvidíme, jak se Maz vojáků Prvního řádu zbaví pomocí Síly.


(Vzhled Maz Kanaty je založen na bývalé učitelce J. J. Abramse. Foto: Disney)

Proč byla zrovna tato scéna z filmu vymazána? Těžko říct. Zřejmě by to v ten moment vyvolalo víc otázek než odpovědí. Ve Star Wars komiksech, seriálech i hrách je poměrně běžné, že divák narazí na postavu, která ovládá Sílu, ale nepatří k Jediům či Sithům. Vzpomeňme si třeba na Sestry noci na Dathomiru z The Clone Wars, nebo Joleeho Binda ze hry Knights of the Old Republic. Ve filmu je to ovšem vůbec poprvé.

O Maz Kanatě se toho pochopitelně dozvíme víc minimálně v dalším filmu. Pro Epizodu VIII je postava již potvrzená. Když Maz Kanata pomohla Rey a Hanovi, je zcela jasné, že nesympatizuje s Prvním řádem. Proč ale není na straně republiky? Proč není Jediem? Chce vést pouze obyčejný život? Snad na tyto otázky dostaneme odpověď v dalším filmu. Stejně tak, kde nalezla ztracený meč Lukea Skywalkera po souboji s Vaderem na Bespinu.

Diskuze /11

Kutil44

Možno Yodova mama :D

#2 A_V #4 Lee_CZ_
24.1.2016 | 21:59:02
A_V

#1 Kutil44: Nebo sestre

#3 A_V
24.1.2016 | 22:09:11
A_V

#2 A_V: *sestra

24.1.2016 | 22:10:01
Lee_CZ_

#1 Kutil44: kámo tos zabil :D Jenom doufám, že z Maz nebudou chtít dělat náhradu Yody, to by se mi moc nelíbilo.

24.1.2016 | 23:20:07
Bruncla

a já jsme si doteď myslel že maz kanata sílu neovládá jenom ví jak funguje, třeba proto že našla nějaké staré texty a podobně.

25.1.2016 | 10:41:39
vodomil

Nechci být hnidopich, ale v článku je chyba. Spíš by tam mělo být, že Maz Kanata je zatím nejstarší postavou ve Star Wars filmech o které víme, že ovládá Sílu, ale přitom nepatří mezi Jedie… Rozhodně není první, protože dřív než ona se ve filmu objevil Kylo Ren, který také není Jedi (maximálníě dark Jedi) ani Sith a stejně tak Rey. To samé se dá říct o Lukovi, který používali sílu dříve než se stal Jediem.

#7 tom99 #8 dovahkiin
25.1.2016 | 12:20:31
tom99

#6 vodomil: No, máš pravdu, to už jsi trošku hnidopich :-) Tak záleží, z jakého úhlu pohledu se na to díváš. Spíš jde o to, že Rey a Kylo Ren si vybrali stranu. Rey je ta hodná a Kylo je ten zlý, a z Rey se určitě stane Jedi. Zatímo o Maz Kanatě můžeme říct, že se (asi určitě) do nějakých bojů nezapojí. Ano, srdcem bude na straně Odboje, ale to bude asi tak vše…

webmaster
25.1.2016 | 13:19:56
dovahkiin

#6 vodomil: nemyslim že je to chyba, Luke a Kylo v určitém bodě oba Jedi byli, zatímco Kanata ne

25.1.2016 | 13:21:17
SMASH!

Nejšílenější teorie, kterou jsem zatím viděl byla: Maz Kanata je manželkou Yody a Snoke je jejich syn. Za vše hovoří vzhled Snokea. Jo a ta zranění, které má mohl schytat od svého otce, který díky svému stáří už na něj nestačil. Teorie to je asi mylná, ovšem kdyby byla dobře promyšlena a vysvětlena v dalším pokračování, tak si myslí, že by mohla být i dosti reálná. :-)

31.1.2016 | 10:20:26
doomhammer

Teraz už aspoň viem prečo ju nikdy žiaden Jedi nikdy netrénoval a prečo do rádu nikdy nevstúpila: http://cs.starwars.wikia.com/wiki/Maz_Kanata

#11 SMASH!
2.2.2016 | 17:16:33
SMASH!

#10 doomhammer: Díky, zas jsem o něco chytřejší. :-)

2.2.2016 | 19:12:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců