Star Wars (Hvězdné války) Velká várka postřehů z videa z natáčení o Epizodě VIII

Velká várka postřehů z videa z natáčení o Epizodě VIII

Velká várka postřehů z videa z natáčení o Epizodě VIII

Mysleli jste si, že video z natáčení nemůže nic odhalit a nemá smysl dělat postřehy? Nyní vám dokážeme přesný opak. I když je režisér Rian Johnson možná ještě větší tajnůstkář než J. J. Abrams, video z natáčení z akce D23 toho prozradilo více, než původně mělo. Přesvědčte se sami.


16 0
19.7.2017

Než začnete číst postřehy k videu z natáčení, podívejte se na video ještě jednou. Při prvním zhlédnutí vám mohlo leccos uniknout.

Luke Skywalker nežije sám

Pakliže jsme zatím viděli nějaké záběry z planety Ahch-To, tak na všech byl Luke Skywalker sám. Zatím si nikdo moc nelámal hlavu, co tam celé dny dělá, co například jí. Ve videu z natáčení je jeden záběr na chýše, které se nacházejí přímo na planetě. Je tedy jisté, že na Ahch-To někdo někdy žil či dokonce stále žije. Tohle před námi chtěli tvůrci určitě utajit. Ale nepovedlo se. Je klidně možné, že Luke vezme Rey do nejbližší vesnice poznat místní lidi.


(Kdo asi žije v těchto chatrčích? Foto: Disney)

Předávání světelného meče

Ve videu je také záběr, jak Rey předává Lukeovi světelný meč, který ztratil po souboji s Darth Vaderem na konci Epizody V. Luke si nejspíše meč nevezme. Pakliže se podíváme na všechny ostatní propagační materiály, s tímto světelným mečem se všude prohání pouze Rey. Luke má tedy zřejmě svůj vlastní, který ještě neukázal. Jenže ve všem může být menší háček. Vzpomínáte na promo materiály k Epizdodě VII, kde byl na všech s mečem pouze Finn a nakonec to ve filmu bylo vše jinak (meč užívala převážně Rey)? Stejný případ může nastat i zde. Navíc nám na to nahrává fakt, že…

(Luke si svůj starý světelný meč asi nevezme. Foto: Disney)

Rey svou tyč ještě neodloží

Pokud jste si mysleli, že Rey už nastálo odloží svou tyč, mýlili jste se. Určitě nás čeká scéna, kdy s ní trénuje či bojuje. To v nás probouzí naše přání, zda jednoho dne nebude používat dvoučepelový světelný meč. Zatím se to nejeví jako pravděpodobné vzhledem ke všem trailerům, promo fotkám a představením nové várky hraček. Může ale jít o tah Riana Johnsona, který se snaží diváky patřičně zmást.

(Rey určitě bude používat svou hůl minimálně na začátku filmu. Foto: Disney)

(A trénovala s ní i s trenérem. Foto: Disney)

Rey a Kylo Ren proti přesile

Ať už budou Rey s Kylo Renem spolupracovat či nikoliv, jedno je jisté. Ve filmu budou obě postavy čelit přesile protivníků. Už delší dobu kolují zvěsti, že Kylo dorazí se svými rytíři na planetu Ahch-To. Souboj s Rey a rytíři z Renu by se tedy nabízel. Jaké přesile by ale v tomto případě čelil Kylo Ren? Buď se přidá na světlou stranu Síly, nebo nás ve filmu čeká scéna, kdy čelí zcela jiným protivníkům. Nezapomínejme, že ve filmu se můžeme těšit na nové gardisty, kteří budou doprovázet vrchního velitele Snokea. A dle posledních slibů si jich užijeme mnohem více, než tomu bylo například v prequelové a původní trilogii.

(Přidá se Kylo na světlou stranu Síly? Foto: Disney)

(Bude Rey už zvládat souboje proti více protivníkům najednou? Foto: Disney)

Podvodní scéna

Ve videu je také jeden záběr, kde má Daisy Ridley zcela mokré vlasy. Dále následuje pár dalších scén, kdy skáče do vody. Rozhodně nás tedy čeká minimálně jedna podvodní scéna. Jelikož to vypadá, že se bude odehrávat někde v jeskyni, nejspíše to bude stále na planetě Ahch-To. Náš odhad je takový, že Luke s Rey se nepohodnou, Rey ho bude chtít opustit, ale v tu chvíli na planetu dorazí Kylo Ren se svými rytíři a Rey se rozhodne starému Skywalkerovi pomoci. Bude to tak? Co si myslíte vy?

(Co to asi bude za scénu? Foto: Disney)

(Vzpomínáte na podvodní město Gunganů? Foto: Disney)

(Této scény se rozhodně zúčastní Rey. Foto: Disney)

Luke opouští planetu Ahch-To

Ať už dopadne konfrontace s rytíři Renu jakkoliv, zdá se, že Rey se s Lukem dostanou z planety v pořádku. Proč si to myslíme? Rey je hlavní postavou nové trilogie a těžko ji zabijí uprostřed rozjeté série, u Lukea se šušká, že Mark Hamill má již podepsanou smlouvu i na Epizodu IX. Co je ale důležité, je jeden záběr, kdy má na sobě Luke zcela jiné oblečení a tašku přehozenou přes rameno. Opustí konečně planetu? Chystá se vrátit zpět do civilizace? A setká se na konci filmu se svou sestrou Leiou Organou, jak hlásily původní zprávy?

(Dost bylo samoty, je potřeba pozdravit staré přátele. Foto: Disney)

Jak to bude s jizvou Kylo Rena?

Když Rey na konci Epizody VII sekla světelným mečem Kylo Rena, mladému Benu Solovi vyrašila velká jizva přes celý obličej. Režisér Rian Johnson ale řekl, že jizva přes celý obličej vypadá směšně, a tak s požehnáním studia dostal povolení jizvu přesunout na mnohem snesitelnější místo na obličeji (jizva se tedy podobá té, kterou měl Anakin Skywalker v Epizodě III). Ve videu je ovšem záběr, kdy má Kylo jizvu znovu přes celý obličej. Tak jak to nakonec bude?

(Snad nebude Benova jizva „cestovat“ z místa na místo v průběhu filmu. Foto: Disney)

Rey a Finn znovu spolu

Jeden z posledních záběrů z videa je ten, kdy na natáčení blbne Rey s Finnem. Ano, tento záběr nemusí znamenat vůbec nic, zároveň ale může napovědět mnoho. Podle nás se jedná o záběr z finální třetiny filmu, kdy se Rey opět se svým kamarádem Finnem setká. Podívejte se na oblečení Rey, které mnohem více připomíná klasickou róbu jediů. I účes má Daisy jiný. Pokud si máme tipnout, v jedné ze závěrečných scén se Rey s Lukem setká s vedením Odboje a následně se odehraje bitva proti obřím AT-AT. Proč si to myslíme? K tomu nám napověděla stavebnice LEGO. Na jedné z nich je Rey, která se přímo zúčastní boje proti AT-AT.

(Minimálně jednu společnou scénu bude mít i Rey s Finnem. Foto: Disney)

Co říkáte na naše postřehy? Myslíte si, že jsme z nich vyčetli naprosté maximum a odhadli, jakým směrem se film vydá? Nebo jsme úplně vedle? Jestli jsme na něco zapomněli, rozhodně nám napište do komentářů.

Diskuze /18

Tomi Lee Morpheus

jazva nebude putovať,
ale pribudne nová, na druhej strane toto video môže byť uvolnené len z jendného dôvodu,
a to, že všetky tieto záberi skončili na zemi v strižni, takže voda off, tička off, atď.

19.7.2017 | 19:24:42
Tomi Lee Morpheus

k tým kamenným domčekom, čo keď sú to pôvodne domčeky čo tam už boli? a vo filme nebudú?

ale inak vašu snahu chválim a tešim sa na film…
aj keď dúfam najradšej by som leto predĺžil aspoň o mesiac;)

#4 Blackhand47XD
19.7.2017 | 19:26:19
Golradir

Já jsem myslel, že právě ta Kylova obrovská jizva z předešlé epizody mu dá konečně opravdovej důvod nosit masku. Protože důvod, že dosud nosil masku jako fanoušek number one svého dědečka Darth Vadera byl docela zvláštní(tento důvod usuzuju jenom já). Ale důvod → jsem znetvořenej a zostuzenej proto nosím masku by byl fajn a možná s tím počítal i Abrams. Proč by se taky Kylo veřejně chlubil tím, že ho nezkušená Rey porazila a zenechala mu na obličeji jizvu? Nad tím se už asi nový režisér nazamyslel a dal mu raději cool jizvu, ať může být na plátně bez masky.

Takhe vypadá jeho jizva v Star Wars Battlefront 2 → http://imgur.com/ppYihpv Takže umístění jizvy je stejné jako v 7, až na to, že nezačína nad nosem, ale nad okem. Na tváři má pořád stejnou polohu jen je o něco hubenější.

19.7.2017 | 19:38:38
Blackhand47XD

#2 Tomi Lee Morpheus: Ty domečky mají být údajně první chrám Jedi.

#6 tom99
webmaster
19.7.2017 | 20:16:35
Lex Luthor

Vidím to ze začátku na klasické verbování, kdy se hlavní hrdina pokusí naverbovat do akce vysloužilého veterána, který se, ale nechce vrátit do boje, pak ovšem zaútočí Kylo Ren a rytíři z Renu, ti paradoxně nakonec donutí Lukea aby se vrátil do boje. Han Solo v 7 epizodě navíc říkal, že Luke se vydal hledat první chrám Jediů, mohl by být na planetě kde ted sídlí a nežít tam jen sám, jak říkali obrázky, ale cvičit novou generaci, která by měla zakázáno míchat se do světských záležitostí tak by i vysvětlili jejich nepřítomnost, ale po napadení rytířů z Renu, kteří znesvětí jejich půdu se můžou přidat do akce, třeba bychom se mohli dočkat více světelných soubojů s meči.

19.7.2017 | 20:58:01
tom99

#4 Blackhand47XD: A já si myslím, že to tak nebude. Podle mě ten Chrám bude někde schovaný pod vodou. Možná právě proto ty podvodní scény…

#7 Blackhand47XD
webmaster
19.7.2017 | 22:12:44
Blackhand47XD

#6 tom99: Pod vodou má být údajně Lukova stíhačka.

#9 tom99
webmaster
20.7.2017 | 10:37:10
scottt1

Skocila tam za Jar Jarom :D

20.7.2017 | 11:14:36
tom99

#7 Blackhand47XD: No, tak snad se už Luke naučil ovládat Sílu natolik, aby si stíhačku z vody vytáhl. Tentokrát nemá po ruce mistra Yodu :-D

webmaster
20.7.2017 | 11:48:23
dovahkiin

ty domečky nemusí přece znamenat že tam někdo bydlí, jen že tam někdo bydlel, nebo je někde něco dalšího, co by naznačilo, že tam nějací obyvatelé budou?

20.7.2017 | 14:42:45
niika1

mňa by aj zaujímalo čo má tom99 stále s tým „pakliže“ :D ale inak sa veľmi teším na nové sw a dúfam že tam bude menej wtf momentov ako v VII.. btw ked som videla princeznu tak mi bolo až doplaču.. asi sa v tom kine znova rozrevem ako pri Loganovi :)

#12 dovahkiin #14 tom99
20.7.2017 | 14:55:53
dovahkiin

#11 niika1: skvělý, teď si toho začnu všude všímat toho „pakliže“ :D

20.7.2017 | 21:05:27
Rodann

Co je to za totálně nesmyslný rozbor?

  • Na Ahch-To žije Luke sám (tedy jen s Porgy). Kamenné přístřešky jsou opuštěná obydlí původních ochránců prvního chrámu… což je ten seschlý strom, který jsme viděli v teaseru, a ukrývá pradávné artefakty (knihy – Journal of the Whills…?
  • Podvodní jeskyně ukrývá „příšeru“ se kterou bude Rey „bojovat.“ Pod vodou je také Lukův X-Wing.
  • Benova jizva se jen posunula z kořene nosu více k oku.

A vůbec mohl bych tu spoilerovat milion věcí… ale akorát bych někomu zkazil zážitek.

20.7.2017 | 23:55:14
tom99

#11 niika1: Už jsme to opravili. Každý má rád určitá svá slova či spojení. Vysvětlení pro to není :-) Ale budu si na to dávat pozor.

webmaster
21.7.2017 | 10:06:16
vivatis

Mně by zajímalo jak to bude s Chewiem a R2-D2? Rey na té planetě s Lukem stráví možná měsíce, to jako tam budou žít takovou dobu na Falconu a nebo se zapojí i do akce a pujde Chewbacca pozdravit Lukea?

#16 Wolfinator1 #17 Rodann
22.7.2017 | 11:56:49
Wolfinator1

#15 vivatis: R2 je Lukův takže mu zůstane, a máme se dočkat prý hned na začátku srdceryvného setkání Luka s Chewiem ( bude hodně řevu a velká objímačka asi ) :D no asi tam chvilku zůstane taky a pak asi odleletí 2 roky tam asi sedět nebude. Pak pro ně buď přiletí nebo si Luke vytáhne schovanou loď z vody.

22.7.2017 | 12:17:20
tom99

#17 Rodann: No, tohle je naše noční můra…

webmaster
22.7.2017 | 22:17:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců