Zdroj: ComicBookMovie
Pokud nepočítáme projekty odehrávající se před původní trilogií, s Landem v podání Billyho Dee Williamse jsme se již dlouho neviděli. Podle posledních zpráv by se však mohl vrátit v Epizodě IX. Co je na tom pravdy?
O návratu Landa do sequelové trilogie se mluví již dlouho. První se spekulovalo, zda jej uvidíme v Posledním z Jediů, ale Johnson se nakonec rozhodl, že původní hrdiny ve velkém upozadí, takže Landa možná zamítl ještě dříve, než se spekulace vůbec objevily. Když je teď většina původních hrdinů po smrti, byl by návrat Landa logický. Tvůrci by tím na film možná i přilákali lidi, kteří na Star Wars po osmé epizodě zanevřeli, navíc se zdá, že po Solovi popularita Landa značně vzrostla, byť film moc nevydělal.
Dříve se také mluvilo, že se Billy Dee do role nevrátil, protože měl nějaké zdravotní problémy. Ve stejnou dobu však namluvil Landa v seriálu Povstalci, pár LEGO projektech a samozřejmě druhém Battlefrontu. Minimálně sedící postavu by tedy zahrát zvládl. Co se týče příběhu, Landa v kanonu samozřejmě žije, aspoň tedy v knížce zasazené šest let před film Síla se probouzí byl čilý a zdravý. Landův návrat také mohly předpovědět hry a komiksy, kde byli někteří hrdinové vysláni získat spojence pro už tak malý Odboj. Vyslechne snad Lando volání princezny o pomoc?

Chtěli byste, aby se Lando objevil v posledním díle nové trilogie?
FOTO: Disney, Lucasfilm
Zdroj:ComicBookMovie
11 dílů | 120 minut
Režie: Jon Favreau
Scénář: Jon Favreau, Dave Filoni
Kamera: David Klein
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Pedro Pascal, Jeremy Allen White, Sigourney Weaver, Jonny Coyne, Hemky Madera, Steven Blum, Martin Scorsese a další.
PROFIL FILMU
RECENZE Mandalorian a Grogu
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
OHODNOŤTE FILM
Ostatní recenze filmů:
Myslíte si, že je jednoduché být scenáristou pro společnost Disney? Rozhodně ne a musíte vzít v úvahu veškeré příležitosti a také hrozby, které vás u této organizace mohou potkat. George Nolfi popisuje svůj přístup k filmu o Rey. Rozhodně až tak úplně volnou ruku nemá.
Zatímco Ryan Gosling vyjednává do případného Star Wars filmu režiséra Shawna Levyho, tak Henry Cavill je spojován rovnou s novou trilogií Simona Kinberga. Tyto dva herci by se tedy neměli (doposud) potkat v jednom projektu. A koho by si mohl Henry Cavill zahrát?
USA | 1977 | Vysílá se
11 dílů
| 120 minut
Disney Plus
| Apple TV Plus
| Rakuten TV
| YouTube Movies
Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?
Obsazení:Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)
(více)
Diskuze /8
BerryBlack
Přiletí si pro svůj Milenium falcon
Zilwicky
Uprimne skor dufam ze ne. Radsej nech sa sustredia na nové postavy (boh vie ze to potrebuju) nez tam silou mocou davat dalsiu starú. Aj tak nevedia co s nimi (vid Leia, Luke)
#5 tomaz1124Wolfinator1
Ať se vrátí s nějakou super lodičkou či flotilou, zahlásí pár hlášek , může sedět jako kápo na křesle, zachrání situaci a hrdinně zemře.
tom99 webmaster
Podle mě by se měl objevit. A nevadilo by mi, kdyby nahradil úlohu Leii v Epizodě IX. Samozřejmě pouze za předpokladu, že by to byla nějaká smysluplná role, ne Mary Sue ve vesmíru…
tomaz1124
#2 Zilwicky: mohl bys se tam napar chvil ukazal a ustit Hana Sola
Railbot
Je mi to jedno. Na IX se podívám až co bude ke stažení. Platit za to nebudu. Ale když už, tak spíš doufám, že ne. Čas nezastavíš a Williams už má svoje roky a bylo to sakra znát už před třemi lety, kdy jsem viděl nějaké interview ze SW celebration.
vivatis
Odboj volal o pomoc na konci osmé epizody a bylo by super kdyby se Lando vrátil právě tímto způsobem, bohužel je mezi filmy časový skok a tak nám nějaké scény uniknou, třeba setkání Landa s Leiou.
#8 Blackhand47XDBlackhand47XD webmaster
#7 vivatis: Neboj, Disney ti to naservíruje v knize nebo komiksu a bude po tobě chtít další peníze. :)