Star Wars (Hvězdné války) Vše, co bylo v traileru, ale nebylo v Epizodě VII

Vše, co bylo v traileru, ale nebylo v Epizodě VII

Vše, co bylo v traileru, ale nebylo v Epizodě VII

Každý správný fanoušek viděl několikrát trailer na Epizodu VII. Po zhlédnutí filmu si ale zřejmě uvědomil, že některé scény a repliky, které byly viděny a slyšeny v traileru, ve finálním filmu nejsou. Proč a jaké to jsou? Přečtěte si článek.


16 0
23.12.2015

Star Wars: Epizoda VII – Síla se probouzí stále řádí v kinech a celý internet je zaplaven novými postřehy z filmu. Tentokrát se podíváme na útržky scén, které jsme mohli vidět v traileru, ale ve výsledném filmu nebyly. Je nějaká teoretická šance, že nás čeká prodloužená verze filmu při vydání DVD a Blu-ray?

Kylo Ren zapíná světelný meč na sněžné planetě

Asi si všichni vzpomínáte na první teaser, ve kterém kráčí Kylo Ren a následně zapíná svůj podivný světelný meč, kolem kterého se vedlo nespočet debat napříč celým internetem. Tato scéna ale ve výsledném filmu vůbec není. Kylo se sice objeví ve velice podobné scéně, ale to už na sobě dávno nemá kapuci ani masku, kterou zanechal ve stanici, kde zabil jednu z ikonických postav. Byla tato scéna natočena čistě pro trailer, nebo jí mělo něco předcházet?


(Byla tato scéna natočena pouze pro trailer? Foto: Disney)

Rey vchází do vraku křižníku

První pohled na Rey vidíme ve filmu ve vraku imperiálního křižníku. Tento obrázek z traileru nám ale ukázal, jak Rey do vraku vchází, což jsme ve filmu nikdy neviděli. Určitě se nejednalo o nijak důležitou scénu, ale správný fanda Star wars chce zkrátka ze svého oblíbeného filmu vidět každou sekundu navíc .

(Tato scéna zřejmě důležitá vůbec nebyla a nikomu asi chybět nebude. Foto: Disney)

Zmatený Finn se probírá na Jakku

Další na řadě je úplně první záběr na Finna z úvodního teaseru, který nakonec sice ve výsledném filmu je, ale vše se stane o něco rychleji než v teaseru samotném. Byla i tato scéna natočena speciálně pro upoutávku, nebo Abrams usoudil, že původní scéna je příliš dlouhá a vytratilo by se ponětí z havarování stíhačky typu TIE? Kdoví.

(Chtěl Abrams ušetřit čas, a proto Finnovo probuzení na Jakku zkrátil? Foto: Disney)

Kylo a rytíři z Renu na scéně

Spousty skrytých odkazů jsme se mohli dočkat ve chvíli, když se Rey dotkla světelného meče Lukea Skywalkera a následně jsme viděli mix flashbacků, snů a vizí. V jeden moment traileru máme docela detailní pohled na Kylo Rena a ostatní rytíře z Renu. V samotném filmu ale bohužel nevidíme stejný záběr, jako právě ten z traileru. Proč zrovna takto důležitou scénu Abrams vystřihl?

(Tato scéna může být klíčem k dalším filmům. Foto: Disney)

Maz Kanata předává světelný meče Leie

Asi jedna z největších záhad vůbec. V traileru je jasně vidět, jak Maz Kanata předává dávno ztracený světelný meč Leie Organě. Bohužel zde si neodvážíme tipnout, kam by měla scéna ve filmu pasovat. Měla snad Maz Kanata odjet s Finnem, Rey a Hanem Solem a následně předat Lukeův meč samotné Leie? Nebo byla opět tato scéna natočena čistě pro trailer? V komentářích nám dejte určitě vědět své vlastní dojmy.

(Kam tato scéna měla pasovat a proč nebyla ve filmu? Foto: Disney)

Constable Zuvio

Postava, která se měla objevit ve filmu (nejspíš na Jakku), ale z nepochopitelných důvodů se neobjevila. Dokonce jsme vám před premiérou o této postavě psali. Constable Zuvio zkrátka ve filmu není vidět, i když poměrně figuroval v marketingové kampani. Výrobce Hasbro, který vydává hračky pro Epizodu VII, dokonce vydal Constablea Zuvia jako jednu z prvních hraček, takže nás to nutilo myslet, že Zuvio bude důležitá postava. Proč se nakonec ve filmu neobjevil a jaká měla být jeho úloha?

(Dočkáme se Zuvia alespoň v dalších filmech? Foto: Disney)

Vyřčené věty z traileru, ale ve filmu nebyly slyšet

Následující výčet obsahuje věty, které byly slyšet v traileru, ale opět jsme se jich ve filmu nedočkali. Zřejmě zde půjde opět o vysvětlení, že spousta replik byla namluvená pouze pro trailerové účely:

Scéna 1:

Maz Kanata: Kdo jsi?
Rey: Nikdo

Scéna 2:

Luke Skywalker: Síla provází mou rodinu. Mého otce. Mou sestru. Mě. Ty máš tu Sílu také.

Scéna 3:

Finn: Byl jsem vychován, abych dělal jednu věc. Ale teď nemám pro co bojovat.

Scéna 4:

Kylo Ren: Nic nám nebude stát v cestě. Ukážu jim moc Temné strany.

Scéna 5:

Maz Kanata: Naděje dnes není ztracena, ale nalezena.

Diskuze /32

Aiwcz

K té Scéně 2, jak Luke Skywalker říka: Síla provází mou rodinu. Mého otce. Mou sestru. Mě. Ty máš tu Sílu také…To je jen sestříhané z epizody 6

23.12.2015 | 17:00:09
Čelo

Nevím to jistě, neodehrávala se ta scéna se zapínáním meče ve vizích Rey ? Něco se mi motá, že to tam někde bylo ! Ovšem viděl jsem to jen jednou. :-(

23.12.2015 | 17:40:07
Aprok

Počkat když se Rey dotkne toho meče a vidí ty vize ! já myslel že tam ta scéna byla jak stojí Kylo a jeho banda v tom dešti nebo to tam opravdu nebylo?? já myslel že jo :D

#4 PecaCZE #5 UPIRIK2
23.12.2015 | 17:56:55
PecaCZE

#3 Aprok: Něco takovýho tam bylo. A zmatený Finn v poušti taky…

23.12.2015 | 18:22:29
UPIRIK2

#3 Aprok: Ta scéna s grupou Renáčů tam fakt byla. Ta scéna s mečem tam byla skoro stejná, jen zepředu a bez kapuce s maskou a meč nezapínal, jen si ho dal do té polohy.

#6 Aprok
23.12.2015 | 18:23:20
Aprok

#5 UPIRIK2: Já si to myslel i když sem na tom byl jen jednou pač se mi ta scéna líbila jen bych chtěl vidět jestli to byl Flashback nebo Flashforward ?? :D

#9 UPIRIK2 #10 PhyrexiaN
23.12.2015 | 19:40:34
Aprok

Pač v kolika letech Kylo vyvraždil ty Jedi od Luka???

23.12.2015 | 19:46:27
ked

Zmatený Finn v poušti byl natočen speciálně pro teaser, říkal to v nějakém rozhovoru na kterém jsem zakopl na ytube.

#32 boban40
23.12.2015 | 19:49:38
UPIRIK2

#6 Aprok: Pokud se nepletu tak to byl flashback. Já to pobral tak že to Kylo zlákal i ostatní učně, ti se pak společně postavili proti Lukovi a to byla zrovna ta chvíle.

23.12.2015 | 20:23:17
PhyrexiaN

#6 Aprok: Obojí. Součásti vize byla i budoucnost, boj s Kylo Renem a vypálení ze Starkiller base. Plus asi dalších deset odkazů na jiné události.

23.12.2015 | 20:38:23
NewPerson

Co dodat, snad jen, že by měl autor článku znovu navštívit kino.

23.12.2015 | 20:59:38
Quinzel

Už jsem si myslel, že jsem jediný kdo si toho všiml, nebo že v kině byla nějaká sestříhaná verze. Takže opravdu byly natočeny jen pro trailery, a ta scéna kde Luke mluví je sestříhaná z EP 6, když mluví s Leiou.

#14 tom99
23.12.2015 | 22:23:51
Čelo

Jo a pokud si ještě dobře pamatuji, tak u scény jak Rey vchází do vraku křižníku máte dle mé paměti chybu ! Zaprvé scéna ve filmu byla, ale nikoliv jak do křižníku vstupuje, ale nýbrž, jak z něj vychází, před tím než sjela z duny na saních ! :D

23.12.2015 | 23:08:24
tom99

#12 Quinzel: Tak jasně se tam píše, že „následující výčet obsahuje repliky, které byly řečeny v traileru, ale nejsou v Epizodě VII“. To, že to bylo řečeno v Epizodě VI, pochopitelně vím.

O spoustě scén, o kterých tady většina mluví, skutečně byly ve FINÁLNÍM sestřihu, ale ty scény vypadaly jinak než v traileru. Ty informace si necucám z prstu…

webmaster
23.12.2015 | 23:29:15
monikash

Já bych řekla, že Constable Zuvio se tam neobjevil, protože porušuje autorská práva na Želvy Ninja a to se nelíbilo právníkům z Paramount Pictures

#16 Vission
24.12.2015 | 8:54:39
Vission

#15 monikash: mozna ze by byl jen novym jar jarem … mozna muzeme byt radi ze se neobjevil

24.12.2015 | 19:27:07
Retyus

Můžete mi poradit kde jsem viděl sénu kde je tma a najednou se rozsvítí tak 15 červených světelných mečů svých majitelů? Měl jsem zato že je to z traileru, ale možná to je z někteér hry nebo něčeho jiného.Dík

#18 dovahkiin #19 Historic
24.12.2015 | 23:39:18
dovahkiin

#17 Retyus: to bylo snad v prvním traileru na tu onlinovku the old republic, jak tam vbourá raketoplán do chrámu Jedi a uvnitř se přesně rozsvítěj ty meče červený

25.12.2015 | 0:39:45
Historic

#17 Retyus: Jak píše dovahkiin, nejspíš máš na mysli tohle

webmaster
25.12.2015 | 14:09:24
Teklon

a když už jsme u toho,tak i tohle je ve filmu :

Scéna 4: Kylo Ren: Nic nám nebude stát v cestě. Ukážu jim moc Temné strany.

Jenom tam pak Kylo přidá to slovo „grandfather“ ;)

25.12.2015 | 14:40:50
Kafka Tamura

,,Každý správný fanoušek viděl několikrát trailer na Epizodu VII"
Jako správný fanoušek SW (a všeobecně filmů na které se opravdu těším) jsem viděl trailer jen jednou a zbytek promo materiálu ignoroval. :)

25.12.2015 | 19:26:40
mina1988

Film se mi z celkového pohledu celkem líbil, bylo to fajn vidět Hana a ostatní, ale trošku mi vadily takové ty malé chyby, které ten film trošku znehodnotily, alespoň v mých očích. Infiltrace té základny byla velmi jednoduchá, podle mě taková základna by měla být trošku lépe chráněna, také tohle téma je již trošičku ohrané. Také mi vadilo, jak kuše od Žvejka vyhazuje věci do vzduchu a Rena to jen zasáhne a ten s přehledem doběhne ještě Rey a Fina a ještě s nimi bojuje. Moc se mi zatím také nelíbí ten Snoke, vypadá trošku jako lord Voldemort, třeba se ale vyprofiluje nějak rozumně. Moc nechápu ty rytíře z Rena nebo jak se jmenují, nevím jestli mi něco ušlo, ale myslím, že nikde nebyli zmíněni? Trošku pro mě úsměvné bylo, jak postavy hned k sobě našly cestu a byli prakticky nerozlučnými parťáky, skoro bratry, po tak krátkém čase, no nevím. Moc originality to nepobralo, ale to se dalo čekat. Z celkového pohledu to bylo fajn, odvázaný vyloženě nejsem, něco vevnitř mi vytváří takové otazníky. Snad to uteče rychle a uvidíme další epizodu, která přinese nějaké odpovědi a snad i vychytá chyby. A Luke vypadal hodně dobře v té poslední scéně, přesně takhle jsem si jej představoval, takže určitě tohle za mě super.

#23 GatsGriffith
25.12.2015 | 21:40:47
GatsGriffith

#22 mina1988: Tak po projekci musim rict, ze mam v hlave takovej vnitrni boj :D Jedna pulka mozku( nazval bych ji „svetla strana :D) rika jak to bylo supr byt zase zpet a rada by me presvedcila, ze vsechno bylo super… Ale ta druha pulka ( rikejme ji"temna strana“ :D)… Ta si moc dobre uvedomuje, ze to bohuzel tak „svetly“ nebylo. A takovy boj probihal v podstate cely film. Bylo tam nekolik supr momentu, ale na kazdej takovej, bych nasel i ten spatnej. A porad az dokonce se to vsechno takhle neutralizuje. Neco je supr a pak me proste neco nasere. Uvedu jeden priklad z mnoha:

  • Kylo Ren byl prvni pulku fakt supr, hlavne ty jeho zachvaty a projevy sily, sel z nej strach…A pak? Traged, kterymu ve finale celkem dlouho odolava Finn, co drzi svetelny mec prvne v ruce a Rey by ho byvala i zabila. Pritom by jim machnutim ruky zlomil vaz.

Pak je tu strasna kupa dalsich wtf momentu, uvedu jeden/dva priklady: Mise kdy se Han/Finn snazi zachranit Rey na plose xxx km² ale jelikoz maj strasnou kliku, tak ji samozrejme okamzite najdou…Je to tak strasne „americky“ paneboze

Dalsi vec co me napada je, ze nektere postavy byly tak nevyuzite a nedotazene,az se mi protocily panenky, uvedu priklady dvou trailerovych postav od kterych jsem cekal vic:

  • Captain Phasma byla az smesne nevyuzita, zbytecna…Nejvic prostoru mela kdyz na ni Finn namiril blaster a jakozto tvrde vycviceny vojak s nejvyssi hodnosti ochotne vypla stity :D Secteno podtrezeno tam vubec nemusla byt a jeji roli mohl klidne zastat radovy trooper.
  • Poe Damerona, dostal minimum prostoru a stejne jako u Phasmy zname jen jeho jmeno a funkci.

A celkove mi tak nejak chybelo vic epickych momentu a pritom obcas stacilo tak malo… Az si clovek rika, jak je vubec mozny, ze to nikoho nenapadlo. Uvedu zase jeden priklad:

  • Posledni scena filmu, podtrzena paradni scenerii, Luke se otoci, Rey natahne ruku ve ktere svira svetelny mec a k dokonalosti chybi jen jedina vec. Luke si pomoci sily pritahne mec, kterej nasledne „zazehne“ :D Ne oni na sebe radsi budou 10sec cumet jak retardi, to jako vazne? A ruku na srdce, kdo z vas na to celych tech 10sec cekal?? Ja teda jo. Muze se to zdat jako blbost, ale ten odchod z kina by byl o tolik sladsi…

Podobnych vytek mam mnohem vic, ale tak nejak nemam srdce na to abych je tu vsechny psal, na to mam SW moc rad a tech peknych momnetu bylo taky dost:) Secteno podtrzeno, jsem spokojeny? Ne nejsem… Takze jsem nespokojeny? Ne, to taky nejsem… Tak co teda???? A tim bych to uzavrel do dalsi projekce :D

#25 libor76 #29 molanmolab
26.12.2015 | 0:27:14
Hintar

mě nasrala i hudba u některych scen – absolutně degradovala atmosféru …

26.12.2015 | 19:09:52
libor76

#23 GatsGriffith: Ohledně toho závěru – vsadím boty, že Luk bude dělat drahoty. A nebo se aspoň JJ takhle snaží napínat diváky.

27.12.2015 | 9:15:49
Hoot77

Já měl u té závěrečné scény pocit, že Luke z vysoka kašle na meč, ale štve ho, že je tam zrovna Rey…

#27 Zargon
27.12.2015 | 9:34:55
Zargon

#26 Hoot77: Divný.

Vždyť je to jeho dcera :)

#28 Hoot77 #30 A_V
27.12.2015 | 10:20:58
Hoot77

#27 Zargon: No možná právě proto. :-)

Nebo je potomek dvou Sithů s velkým potenciálem pro Temnou stranu. Anebo je taky ze zkumavky, jako Anakin… a tyhle pokusy přece Jediové nedělají… :-D

#30 A_V #31 Numidis
27.12.2015 | 10:32:08
molanmolab

#23 GatsGriffith: Se závěrečnou scénou naprosto souhlas. Přesně jak to popisuješ jsem čekal (a doufal), že se to stane a bylo by to dokonalé. Místo toho tam na sebe čučeli :)

27.12.2015 | 15:30:37
A_V

#28 Hoot77:
#27 Zargon: Všichni diskutujou čí je to dcera, vnučka atd. ale třeba to je jenom obyčejná holka a její rodiče byli nikdo.

27.12.2015 | 22:18:25
Numidis

#28 Hoot77: Mno tak nevím zdalipak to je spoiler, ale dám to tam

Aby to nebyla dcera Ezry z SW:Rebels. Jelikož stejně jako mnoho lidí i mě zajímá, jak to chtějí ukončit. Kanál 11–16, kde potencionálně mohou postavy zabít, ale udělají to? Spíše aby se nějak nerozpustili. A dále je to potencionálně možné, když jsem i někde četl, že by se měli v potaz ohledně děje brát jen Filmy, seriál Rebels (tady to může být jen pro vyplnění mezi 3 a 4 dílem, ale nebude mít nějaký hlubší význam :-D) a Clone Wars (rozvíjí boje ohledně Separatistů a Republiky) :-)

28.12.2015 | 0:41:46
boban40

#8 ked: Ten rozhovor jsem viděl taky a neříkal v něm, že je to natočeno pro teaser, jen že dopředu věděli, že ta scéna bude v teaseru použitá a tím záběrem neměl dát najevo nic o příběhu, pouze zděšení. Ve filmu scénabyla, jen tam byla zkrácená.

29.12.2015 | 20:00:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !