Star Wars (Hvězdné války) Yoda byl kousek od toho, aby se objevil v Epizodě VII

Yoda byl kousek od toho, aby se objevil v Epizodě VII

Yoda byl kousek od toho, aby se objevil v Epizodě VII

I když je některá postava mrtvá, nutně to neznamená, že se nemůže objevit v dalších filmech. Jediové mají tu výhodu, že když splynou se Sílou, mohou se vrátit jako jacísi duchové. A právě proto jsme se měli dočkat mistra Yody.


20 1
5.3.2016

Jak jsme vás již informovali, málem se opět na filmovém plátně objevil Anakin Skywalker. Nakonec bylo od tohoto původního nápadu opuštěno a Kylo Ren rozmlouval ve filmu pouze sám se sebou a ne se svým dědečkem Skywalkerem, jak se původně zamýšlelo. Přesto existuje naděje, že Anakina v dalších filmech uvidíme.

Mistr Yoda se měl v Epizodě VII také objevit, ale nakonec si to tvůrci rovněž rozmysleli. Maryonn Brandon, která spolupracovala na filmu, v rozhovoru pro ET uvedla, že si určitý čas pohrávali s myšlenkou, že Yodu zakomponují do filmu, ale nakonec od toho upustili. Kdo vyřkl finální ortel, zůstává nezodpovězeno.


(Yoda je sice mrtvý, ale i tak si málem našel cestu do filmu. Foto: Disney)

Každopádně když jsme Yodu neviděli, alespoň jsme ho slyšeli. Frank Oz nadaboval spoustu pasáží mistra Jedie a ve vizi Rey je slyšet jedna jeho věta („Síla nás svazuje“). Podobně je v této vizi slyšet i Obi-Wan Kenobi, který říká „Rey… tohle jsou tvé první kroky“.

Frank Oz se vyjádřil, že si dabování Yody užil (kdysi v předchozích filmech ovládal i Yodovu loutku, ale po nástupu digitální technologie si už musí vystačit pouze s nadabováním své oblíbené postavy) a jistě by si rád svou roli zopakoval, takže není vyloučené, že jsme ho viděli (slyšeli) naposledy. Oz ostatně nadaboval Yodu také v obou řadách Star Wars: Rebels. V komentářích nám dejte vědět, jak asi Abrams zamýšlel Yodu zakomponovat do příběhu.

Diskuze /2

YGHY007

Tak Yoda,Obi-Wan a Revan su asi naj Jediovia…takze jeho navrat aspon vo forme ducha by sa mi pacil… :-)

6.3.2016 | 2:11:26
Epsik

Ne každý Jedi se může vrátit jako duch.. Yodu to posmrtně naučil Qui-Gon Jinn, který se to učil sám a při meditaci před soubojem s Maulem si uvědomil že dosáhl svého cíle a nechal se zabodnout. Yoda to pak naučil Obi-Wana.

redaktor
7.3.2016 | 14:53:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců