Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 68×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Zvěsti o seriálu Acolyte: Máme tu popis děje prvních epizod

Zvěsti o seriálu Acolyte: Máme tu popis děje prvních epizod

Seriál Star Wars: Acolyte je většinou odsuzován kvůli tvůrkyni Leslye Headland. Pokud i vy nepatříte mezi její fanoušky, rozhodně dejte šanci tomuto článku. Unikl nástin děje prvních epizod a zatím to vypadá, že nás čeká opravdu nevšední a snad i kvalitní Star Wars seriál.

15 0
16.8.2022

Servery jako BespinBulletin, kteří dlouhodobě patří mezi spolehlivé zdroje, mají ve svém arzenálu spoustu šikovných lidí, kteří dokážou vyslídit informace o připravovaných seriálech a filmech. Již dlouhodobě potvrzují své kvality na trhu, kdy takto přinesli informace například o seriálu The Mandalorian, které se nakonec potvrdily. Dnes se naopak server dostal k připravovanému seriálu Star Wars: Acolyte od Leslye Headland.

Jelikož i my si většinou nechceme kazit překvapení a takovéto zprávy úmyslně ignorujeme, protentokrát uděláme výjimku. Popíšeme alespoň začátek děje, který snad nikoho neurazí a snad by mu nezničil zážitek ze seriálu, pakliže se zprávy následně potvrdí. Pokud ale budou zprávy přibývat například i o konci seriálu, dalších článků se již zdržíme, ať si celistvý děj můžeme vychutnat (a být něčím překvapeni) přímo u televizních obrazovek.

První epizoda se má zaměřit na malou vesničku, kde místní obyvatelé často čelí útokům pirátů. Do vesnice přichází dva Jediové, kteří nabídnou místním vesničanům pomoc. Výměnou za ochranu vesnice si ale chtějí vzít mladou dívku, která je citlivá na Sílu. Jedná se o sestru naší hlavní postavy, kterou hraje Amandla Stenberg. Obě sestry jsou citlivé na Sílu, ale postava Amandly je pro Jedie příliš stará, a tak si radši vyberou její mladší sestru.

(Přečtěte si úvodní nástin děje seriálu Star Wars: Acolyte. Zatím to zní dobře, že? Foto: Disney+)

Jediové odcházejí pryč se sestrou se slibem, že se jednoho dne vrátí, jakmile se piráti objeví. Ti samozřejmě zanedlouho dorazí, ale Jediové nestihnou zatím z neznámých důvodů dorazit. Místo toho se objeví jiný uživatel na Sílu – Sith. Ten zachrání vesnici před piráty a všimne si, že ve vesnici žije postava, která je citlivá na Sílu. Postava Amandly Stenberg prochází krutým vývojem, kdy přišla o sestru výměnou za slib, který nebyl splněn.

Sith použije její emoce proti ní a hněv, který v ní dřímá. Vezme ji s sebou a začne ji cvičit. Takto alespoň zní úvodní zápletka seriálu Star Wars: Acolyte. V popisu od BespinBulletin mají postavy i kódová jména, ty se ale stoprocentně změní. Příběh by měl být tak zaměřen na mladou učednici uživatele temné strany Síly, která ztratila sestru. I s tou by se samozřejmě v průběhu série měla setkat. Seriál by měl skočit v čase.

Pronikly i další informace o následném ději v seriálu. Jelikož tam už jde o malinko větší spoilery, dovolíme si zde nechat pouze tento krátký nástin děje první epizody. Celá zápletka ale zní rozhodně zajímavě. Snad tedy vše klapne a Leslye Headland dokáže, že umí vytvořit kvalitní Star Wars seriál. Minimálně na papíře to vypadá skvěle.

Co si myslíte o úvodu děje seriálu?

Zdroj: BespinBulletin­.com

Diskuze /11

Brisingr8

Postava Amandly Stenberg prochází krutým vývojem, kdy přišla o dceru výměnou za slib, který nebyl splněn.takze ako nakoniec? su to sestry alebo matka a dcera? dik

#2 Ananas
16.8.2022 | 17:25:34
Ananas

#1 Brisingr8: Mali by to byť sestry, podľa mňa len chyba v článku

16.8.2022 | 18:48:08
Samuel-El

Osobne ma to zaujalo. Znie to veľmi zaujímavo. Je známe v akom období sa to odohráva?

#8 tom99
16.8.2022 | 20:13:12
kutas

trochu mi to připomíná hru Star wars: old republic disorder

#5 Carlos Matos
16.8.2022 | 21:00:39
Carlos Matos

#4 kutas: Star Wars: OCD :D

16.8.2022 | 22:34:50
Raiden123

STAR WARS: The Old Republic – ‚Disorder‘ Cinematic Trailer Ten je tiez tak trochu o surodencoch,ktory boli rozdeleny vyberom … https://www.youtube.com/watch?…

17.8.2022 | 7:20:55
Pikapoop

Asi měsíc zpátky to tady podle mě někdo psal(ten příběh)…

17.8.2022 | 8:40:19
tom99

#3 Samuel-El: Sto let před Epizodou I. Takže si v podstatě mohou dělat, co chtějí.

#9 Samuel-El #10 Zilwicky
webmaster
17.8.2022 | 9:36:05
Samuel-El

#8 tom99: to znie zaujímavo.

17.8.2022 | 12:07:05
Zilwicky

#8 tom99: Jak keby to doteraz nerobili :D

18.8.2022 | 12:11:14
derill129

Ale len nech si robia čo chcú p, ale nech prinesú niečo nové a neopozerané aj keď Dartha Plagueise by som chcel vydieť na obrazovke.

19.8.2022 | 22:11:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Co se aktuálně děje

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Dostat Star Wars film do kin začíná být tou nejnáročnější disciplínou. Většinou to ovšem ztroskotá již na scénáři, vizi a následném vyhazovu tvůrců. Tentokrát tomu zase nebylo jinak, ale na palubě máme nového týpka, který s pistolí u hlavy bude připravovat další verzi příběhu.

Zajímavosti

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

V Londýně právě probíhá Star Wars Celebration a již první den jsme se dočkali celé řady novinek. Pro přehlednost jsme je pro vás dali do jednoho článku a v následujících dnech připravíme také shrnutí toho, co jednotlivé panely odhalí o víkendu a v pondělí.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama